Yararlı ve lezzetli bir yiyecek olan kızılcık, adından da anlaşılacağı üzere ağaçta yetişen kırmızı renkli bir meyvedir. Turna yemişi, cranberry, kiren ve eğren gibi farklı isimleri de vardır. Bu meyve, kıyılarda ve dağlık bölgelerde yetişir. Olgunlaşınca toplanır ve kurutulur. Kızılcık kurusunu birçok yiyecek ve içeceğe eklediğinizde şifa ve lezzet verirsiniz. Çorbalarda, tatlılarda, hamur işlerinde yeri vardır. Çayı, hoşafı, reçeli, meyve suyu da yapılır. Kızılcık şerbeti, lohusa şerbeti olarak bilinir. Lohusa dönemini daha rahat atlatmanızı sağlar. Ailenize ve akrabalarınıza ikram edersiniz. Kullanım alanının geniş olmasının yanında sağlığa oldukça yararları vardır. İçerdiği birçok vitamin ve mineral sayesinde şifalı bir meyvedir. Birçok hastalığa karşı sizi korumaya yardımcı olabilir ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlayabilir. Vücuda dinçlik verir. Hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz. Hoş bir renge sahip olmasının yanında lezzeti yerindedir. Kozmetik olarak kullandığınızda cildinize güzellik verebilir ve cildinizde daha parlak bir görünüm elde edersiniz. Kızılcık kurusundan doğal atıştırmalıklar hazırlarsınız. Sağlıklı bir atıştırmalık olarak çocuğunuzun beslenme çantasına ekleyebilirsiniz. Kendiniz de ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Doğal bir nemlendirici kullanmak istediğinizde veya elinizde nemlendirici krem bulunmadığı zaman bu maskeyi kullanabilirsiniz. Saç kınası hazırlarken kızılcık kurusunu havanda döverek veya blender ile homojen hale getirebilirsiniz. Bu haliyle saç kınasına koyu kızıl bir renk verir. Birkaç tane kızılcık kurusunu çok az suyla kaynatıp suyunun bir kısmını süzerek kullanabilirsiniz. Bu durumda toz kına kullanmanız daha iyi bir tercih olabilir.

Kızılcık Kurusu Avantajları

Bu meyvenin oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Marmelat, reçel yaparak kahvaltı sofranıza koyma avantajınız vardır. Kahvaltınıza doğal bir yiyecek olarak eklersiniz. Tarhana yapımında kullanarak sağlıklı bir çorba yapmış olursunuz. Kızılcık veya kiren tarhanası olarak bilinen bu çorbanın tadı güzeldir. Kışın üşüttüğünüzde direncinizin güçlenmesine katkı sağlayabilir. Soğuk havalarda bu çorbayı tüketebilirsiniz. Komposto, diğer adıyla hoşafını yapabilirsiniz. Buzdolabında saklayıp sıcak havalarda içebilirsiniz. Soğuk bir içecek olarak size ferahlık verebilir. İçinde katkı maddesi olmadığından doğal ve sağlıklı bir soğuk içecek hazırlamış olursunuz. Böğürtlen, dut, çilek, vişne gibi meyveleri mikserden geçirip buzluğa koyduğunuzda dondurma gibi tüketebilirsiniz. Kızılcık kurusu 1 kg alıp sade veya şeker katarak reçelini yapabilirsiniz. Böğürtlen, çilek, ahududu gibi orman meyveleri de katabilirsiniz. Reçel yapıp kahvaltıda yersiniz ve uzun bir süre saklarsınız. Yoğurtla karıştırarak daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Lezzetli bir meyve olduğundan yaptığınız hamur işlerinde, örneğin meyveli kek yaparken kullanabilirsiniz. Süt içmeyi sevmeyen veya sütü içemeyen çocuğunuz varsa süte kızılcık kurusu katabilirsiniz. Pembe rengini alır ve doğal bir tatlandırıcı olarak lezzet verir. Meyveli süt olarak çocuğunuza içirebilirsiniz. Böylelikle besin değerleri zenginleşir ve çocuğunuzun kemik gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Yoğurda katıp küçük bir saklama kabına koyup çocuğunuzun beslenme çantasına ekleyebilirsiniz. Meyveli yoğurt olarak hazırladığınızda kalsiyum bakımından zengin olur. Kızılcık şerbeti yaparak lohusa döneminde ailenize ve yakınlarınıza ikram edebilirsiniz. Lohusa döneminin daha kolay ve rahat geçmesini sağlayabilir. Meyve suyu yaparken kullandığınızda kırmızı bir renk verir ve lezzetli olmasını sağlarsınız. Limonata yaparken içerisine katabilirsiniz. Doğal bir tatlandırıcı olarak yaptığınız limonataya lezzet verir.

Kızılcık Kuru Meyve Faydaları

Kızılcık, tazeyken toplandığında kullanılmadığı sürece tazeliğini yitirir. Derin dondurucuya konularak veya kurutularak uzun ömürlü olması sağlanır. Kuru bir meyve olmasıyla uzun bir süre saklarsınız ve her mevsim bu meyveyi yeme şansına sahip olursunuz. Serin ve kuru bir yerde saklamanız daha faydalı olur. Meyvenin bozulmasının önüne geçmiş olursunuz. Mevsim geçişlerinde, havaların soğumasıyla bağışıklık sistemi zayıflayabilir. Böyle durumlarda tükettiğinizde bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olabilir ve daha dinç olmanızı sağlayabilir. Bu meyve, vücudunuzda oluşan herhangi bir iltihaba karşı savunma mekanizması uygulayabilir. Üşüttüğünüzde kızılcık çayı size şifa verebilir. Bitki çayı olarak hazırlayıp içtiğinizde içinizi ısıtır. Soğuk algınlığına karşı daha dirençli olmanızı sağlayabilir. Bitki çayı olarak hazırladığınızda içine karanfil ve nane gibi aromatik bitkiler ekleyebilirsiniz. Mentollü bir aroma katarak nefesinizi açar. İçerdiği mineraller sayesinde mide rahatsızlıklarına karşı sakinleştirici olarak yardımcı olabilir. Bu meyveyi tüketerek sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Diyet yaparken tarçın ve farklı farklı kuru meyve ekleyerek atıştırmalık olarak hazırlayabilirsiniz. Doğal bir ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Kızılcık kurusu faydaları arasında sindirim sistemini düzenlemesi vardır. Yüz maskesi olarak hazırlayabilirsiniz. Maske olarak kullandığınızda cildinizdeki gözenekleri temizleyerek yağlardan arındırılmasında yardımcı olabilir. Yüz maskesi olarak kullandığınızda nemlendirici etkisiyle cildinizi nemlendirir. Bazı cilt tipleri kınaya duyarlıdır, hazırladığınız bu kınayı kullanmadan önce test edebilirsiniz. Bu durumda alerji riskiyle karşılaşmazsınız. Bu kınayı kullandığınızda saçınızda koyu kızıl bir renk elde edersiniz. İnce telli saçlar kızıl veya daha açık renk tonlarında boyandığında saçta uzun süre kalınca yıpranmaya yatkındır. Evde kendi saçınızı aldığınız saç boyası ile boyadığınızda saçınızın boya ile yanma riski olabilir. Kızılcık kurusunun nemlendirici özelliği kına yaptığınızda saçınızı nemlendirmeye yardımcı olurken yıpranmaya karşı güçlendirebilir. Kuru ve yıpranmış saçlara sahipseniz saç maskesi hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Kızılcık Kuru Meyve Fiyatı

Meyveli yoğurt yaparken doğal bir renk katarsınız. Sağlıklı bir ara öğün olarak kullanabilirsiniz. Özel günlerde meyve suyu yaparak sofranıza ekleyebilirsiniz

Doğal tatlandırıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bebeğinize doğal mama hazırlarken organik kızılcık kurusu ekleyebilirsiniz.

Çeşitli hastalıklara karşı sizi korur.

Kuruyemiş de ekleyerek atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Diyet yaparken canınız tatlı bir şeyler çektiğinde tatlı ihtiyacınızı karşılayan organik bir üründür. Hoş bir lezzete sahip bu meyve, hijyenik koşullara bağlı hazırlanır. Kızılcıklar olgunlaşınca toplanır, güneş altına sererek veya fırına koyup kurutulur. Steril koşullarda hazırlanarak paketlenir. Yüksek standartlara sahip bir ortamda hazırlandığı için kaliteli bir üründür. Lezzeti ve tazeliği yerindedir. Sizin beğeninize sunulur. Kuru meyve olduğu için uzun ömürlüdür. Uygun koşullarda sakladığınızda tazeliğini korur. Kızılcık kurusu fiyatı ürünün maliyetine ve kalitesine göre hesaplanır. Sağlığa faydaları olan bu meyve hakkında farklı görüşlere bakmak isterseniz kızılcık kurusu yorumları size yardımcı olur. Siz de bu meyveden memnun kalırsanız yakınlarınıza, kızılcık kurusu satın almasını önerebilirsiniz. Kızılcık kurusu en ucuz fiyatlara ve diğer ürünlere bakmak için Hepsiburada'yı tercih edebilir, bütçenize uygun fiyatlar üzerinden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Aşırı Tüketmenin Zararı Var mı?

Her yiyecekte olduğu gibi bu meyvenin de aşırı tüketilmesi zararlı olabilir. Sağlığa zarar vermemesi açısından doktor kontrolünde kullanabilir, çeşitli rahatsızlıklarınıza karşı yan etki göstermemesi için ölçülü tüketebilirsiniz.

Kızılcık Kuru Meyve Nasıl Tüketilir?

Kızılcık kurusunu sade tüketebilirsiniz. Arzunuza göre çayını, şerbetini, marmelatını, şurubunu veya tarhana çorbasını yaparak da kullanabilirsiniz.

Kızılcık Kuru Meyve Sağlık İçin Nasıl Tüketilir?

Öncelikle doktora danışarak rahatsızlığına karşı olumsuz bir etkisi yoksa size tavsiye edebilir. Doktorunuzun uygun gördüğü miktarda tüketebilirsiniz. Çevreden gelen yorumlar da ürünün ne derece kullanılması gerektiğine yardımcı olabilir.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?

Düşük kalorili bir kuru meyvedir. Ara öğün olarak ölçülü bir şekilde tükettiğinizde sizi tok tutabilir. Açlığınızı uzun süre hissetmeyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kızılcık Kuru Meyve Fiyatları

28 ürün listeleniyor
Halktan
İpek Gurme
Doğan'ın Lezzeti
GLŞ Şifahanem Organik Aktar
Ahmet Acar Süt
Aktaral
Bakkal Hasan
Doğu Mark
Efendioğlu
Erzurum Yöresel Gıda
Laraska
Malatya Kayısı Pazarı
Masale
Metinoğlu
Yemmiş
Çitçubuk
Ünal Kuruyemiş
Üzüm
Kayısı
İncir
Karışık
Dut
Elma
Erik
Çilek
Portakal
Hurma
Yaban Mersini
Ananas
Muz
Altın Çilek
Kivi
Gün Kurusu
Limon
Hindistan Cevizi
Mango
Keçiboynuzu
Pomelo
Ahududu
Besni Üzümü
Papaya
Sarı Üzüm
Şeftali
Kavun
İğde
Kuşburnu
Zencefil
Mandalina
Armut
Hünnap
Kurt Üzümü (Goji Berry)
Cennet Elması
Vişne
Cennet Meyvesi
Kızılcık
Kiraz
Turna Yemişi
Böğürtlen
Aronya
Karadut
BlueBerry
Goji Berry
Demirhindi
Ejder Meyvesi
Greyfurt
Guava
Alıç
Ayva
Kestane
Lime
Mısır
Frambuaz
Kumkuat
Sultaniye
Cennet Dilimi
Menengiç
Bergamot
Kayısı Çekirdeği
Pancar
Güz Yemişi
Çir
Bektaşi Üzümü
Karamuk
Karayemiş
Karpuz
Kişniş
Nar
Acve
Amber
Andız
Bal Kabağı
Cin Elması
Dardağan
Tahin
Yer Kirazı
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Miktar
Toplam 28 / 28 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?