Papilla kek kalıbı çeşitleri ile hamur işi tatlılarınızı kıvamında pişirebilmeniz kolaylaşır. Kek kalıpları arasından şekillerine göre seçim yapabilirsiniz. Yuvarlak kek kalıplarının yanı sıra uzunlamasına şekilde üretilmiş ürünler de vardır. Kek kalıplarında yer alan desenler keklerinizin alacağı şekli belirler. Tırtıklı desenlere sahip olan kalıplar keklerinizin tabanının tırtıklı bir biçim almasını sağlar. Düz şekilde ve desensiz olarak tasarlanan kalıplar da bulunur. Bu ürünleri sade kekler hazırlamak istediğinizde kullanabilirsiniz. Pastanızda kullanacağınız kekleri pişirmek için de kalıplardan yardım alabilirsiniz. Son derece hafif olan bu kalıplar keklerinize dilediğiniz şekli verebilmenize yardımcı olur. Yapışmaz yüzey özelliğine sahip olan Papilla ürünleri sayesinde keklerinizin lezzetini koruyabilirsiniz. Tabanına yağ sürerek de kek kalıplarını kullanabilirsiniz. Kek kalıplarının iç ve dış profili sıcaklığa karşı dayanıklı malzemelerle üretilir. Bu sayede keklerinizi fırınınızda farklı ısılarda pişirebilirsiniz.

Dilimleme Çizgileriyle Artan Kolaylık

Tasarımlarında dilimleme çizgilerine yer veren kek kalıplarında bulunan kekleri eşit parçalar halinde bölebilirsiniz. Tüm konuklarınıza aynı büyüklükteki kek dilimleri ikram ederek misafirlerinize lezzetli sunumlar yapabilirsiniz. Granit yüzeye sahip olan Papilla kek kalıpları can sıkıcı sonuçlara yol açabilen yapışma sorununu bertaraf edebilmenizi sağlar. İç kısmında alüminyum materyallerden yararlanılan kek kalıpları sağlıklı bir şekilde tatlılarınızı pişirebilmenize yardımcı olur. Mini ve midi fırınlar için uygun olan kek kalıbı modellerini çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz. Fırınınızın ısısını belirledikten sonra kek kalıbınızı yerleştireceğiniz noktaya dikkat etmeniz gerekir. Kalın keklerin daha iyi pişebilmesi alttan ve üstten alınacak ısının dengeli olması gerekir. Kalıpların yüzey kaplamaları, pişme işleminin ardından keklerinizi yüzeyden ayırabilmenizi kolaylaştırır. Kek kaşıkları kullanarak kalıbınızı çizmeden tatlılarınızı tabaklarınıza aktarabilirsiniz.

Eşit Isı Dağılımı Sağlayan Kek Kalıpları

Papilla'nın ürettiği kek kalıpları dengeli ısı dağılımı sağlayan yapılarıyla kullanıcılarını memnun eder. Isının her bir noktaya aynı derecede ulaşması keklerinizin kalıp halinde pişmesini sağlar. Bu sayede, bıçağınızı kullanırken keklerinizin dağılması ve parçalanması önlenir. Yanma sorunu yaşatmayan kek kalıpları tatlılarınızın lezzetini korur. Yanma probleminin oluşmaması keklerinizin hem alt kısmının hem de iç bölümünün uygun biçimde pişmesine olanak tanır. Bu sayede, keklerinizin orta kısmının hamur olarak kalmasını önleyebilirsiniz. Papilla marka kek kalıpları temizlik işlemleri açısından oldukça kullanışlı özelliklere sahiptir. Hem suyla duralayarak hem de yumuşak süngerlerle silerek kek kalıplarını temizleyebilirsiniz. Yeni kekler yapmak istediğinizde kalıbınızın iç kısmının kuru ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yüzeyde kalan kek parçacıklarını yok etmeniz yeni kekinizin kusursuz bir şekilde pişebilmesini sağlar. Kek kalıpları bulaşık makinesinde yıkayabilmeniz için uygun özellikler taşır. Kek kalıbınızı makinenize yerleştirirken ürününüzün iç kısmı aşağı doğru bakmalıdır.

Kek kalıbı seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Kek kalıplarını ailenizin üye sayısına uygun ebatlara sahip ürünler arasından seçebilirsiniz.Kek kalıplarının boyutlarının fırınınızın boyutlarıyla uyumlu olması gerekir. Şekilli kekler pişirmek istiyorsanız kalp biçiminde tasarlanmış olan kalıpları kullanabilirsiniz.

Kek kalıbı kullanırken hangi noktalara özen gösterilmelidir?

Kek kalıbınızı kullanmadan önce temizlemeniz gerekir. Kalıbınızın tüm noktalarına kek hamurunu homojen şekilde dağıtarak tatlınızı pişirebilirsiniz. Pişme sonrasında fırın eldiveni kullanarak kalıbı sıcak haldeyken de tutabilirsiniz. Kekleri keserken kullanacağınız bıçakları taban kısmına sert şekilde sürtmemelisiniz.

Kek kalıbı modellerinin tasarım özellikleri nelerdir?

Papilla, elde etmek istediğiniz şekle göre alternatif kek kalıpları üretir. Derin kek kalıpları pasta keklerini pişirebilmeniz için uygundur. Kapların tabanında ya da gövdesinde bulunan desenli yüzeyler keklerinizi biçimlendirir. Baton kekleri hazırlarken kullanabileceğiniz kalıplar uzun ve dar yapılarıyla dilimleme işlemlerini sizin için kolaylaştırır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Papilla Kek Kalıbı

23 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Papilla Kek Kalıbı
  2. Korkmaz Kek Kalıbı
  3. Tefal Kek Kalıbı
  4. Emsan Kek Kalıbı
  5. Tahtakale Toptancıları Kek Kalıbı
  6. EW's Kitchenware Kek Kalıbı
  7. Tantitoni Kek Kalıbı
  8. Fackelmann Kek Kalıbı
  9. Doğanay Kek Kalıbı
  10. Acar Kek Kalıbı
  11. Kaiser Kek Kalıbı
  12. Cesil Kek Kalıbı
  13. Coşkun Pastacılık Kek Kalıbı
  14. Patisse Kek Kalıbı
  15. Sweetsorcery Kek Kalıbı
  16. Taç Kek Kalıbı
  17. Silicolife Kek Kalıbı
  18. İpekyolu Mutfak Kek Kalıbı
  19. Globy Kek Kalıbı
  20. LoveQ Kek Kalıbı
  21. Karaca Kek Kalıbı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Papilla
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349335/papilla
Başa dön