Paşabahçe Saklama Kabı

1935 yılında Beykoz’da kurulan Paşabahçe, dekorasyon ürünleri ya da mutfak gereçleri söz konusu olduğunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çay bardağı, vazo, bahçe süsü, saklama kabı ya da kaşıklık modelleri gibi pek çok farklı ürün grubunda üretim yapar. Paşabahçe saklama kapları mutfakların en önemli yardımcıları arasında bulunur. Mutfakta geçirilen zamanı daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olan ürünler, düzen elde etme konusunda kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar. Kaliteyi sağlam ve dayanıklı malzemeler ile bir araya getirerek farklı kullanım ihtiyaçlarına yönelik sayısız farklı model ile karşınıza çıkar. Sahip olduğu çeşitlilik sayesinde kullanıcıların gereksinimlerine yanıt vermeyi başaran ürünler, dekoratif olarak da mutfaklarda hoş bir sunum malzemesi haline gelir. Artan yemekleri ya da kahvaltılık malzemeleri Paşabahçe’nin saklama kapları sayesinde rahat bir şekilde dolaba kaldırabilirsiniz. Gereksinimlerinizi belirledikten sonra pek çok farklı alternatife sahip olan ürünleri inceleyebilir, mutfaklarınızı daha düzenli ve şık bir hale getirmeye başlayabilirsiniz.

Farklı Malzemelerden Üretilen Paşabahçe Saklama Kapları

Paşabahçe’nin saklama kapları modelleri ve fonksiyonelliği bakımından oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar. Kullanılan malzemelere göre her kutunun kendi içinde özel avantajları bulunur. Seçenekleri incelediğinizde alüminyum, bambu, cam, döküm, emaye, seramik, ahşap, bambu, granit, çelik, metal ve plastik gibi pek çok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Ürün seçimi yapmadan önce hangi malzemenin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını belirlemeniz gerekir. Paşabahçe saklama kapları cam malzemeden yapıldığında her türden yiyeceği rahat bir şekilde saklamanıza imkan tanır. Cam, doğal yapısı gereği hem sağlıklı hem de dayanıklı olan bir malzemedir. Gıdaları uzun süre saklama konusunda oldukça etkilidir. Gıdaların bayatlamasının önüne geçerek daha uzun süre taze bir şekilde tüketilebilmelerine yardımcı olur. Yiyeceklere kimyasal bir etkide bulunmayarak tatlarını ve aromalarını korumalarını sağlar. Ayrıca sızıntı yapmamalarından dolayı da cam saklama kapları kullanıcılar tarafından tercih sebebi haline gelir. Paşabahçe’nin en çok tercih edilen modelleri arasında yer alır. 3 katlı cam saklama kabı Paşabahçe tarafından yerden tasarruf sağlamak için tasarlanır. Üç tane cam bölmenin üst üste dizildiği modeller, aynı anda farklı yiyecek gruplarının muhafaza edilmesine imkan tanır. Bu şekilde sahip olduğunuz alanı iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur.

Çelik ya da alüminyumdan tasarlanan modeller ise çağdaş çizgiler içermesinden dolayı kullanıcıların ilgisini çeker. Özenli kapak tasarımları sayesinde kalitesiz çelik kapların aksine rahat bir şekilde açılıp kapanabilir. Paslanmaz çelikten üretilen modeller, sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak tasarlanır. Böylece saklanan yiyeceklere herhangi bir katkı maddesinin nüfuz etmesinin önüne geçer. Çağdaş tasarımlardan hoşlanıyorsanız çelik ya da alüminyumdan üretilen saklama kaplarını inceleyebilirsiniz. Emaye saklama kapları fırına atılabilmeleri sayesinde yemek yaparken kullanan kişilere pratiklik kazandırır. Bu kaplarda yemeğin ön hazırlığını yapıp pişirmeden dolaba kaldırabilirsiniz. Sonrasına yemek zamanı yaklaştığında fırına atarak kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Emaye modeller, ön hazırlığı yapılan yiyeceklerin borcam gibi farklı bir pişirme gerecine aktarılmasını gereksiz kılması ile fazla bulaşık çıkmasının da önüne geçer. Emaye kaplar sayesinde önceden hazırlanmış yemeklerinizi hızlı bir şekilde pişirebilirsiniz. Döküm saklama kapları da fırına atılabilmeleri sayesinde emaye ile benzerlik gösterir. Döküm modeller diğer saklama kaplarına göre biraz daha ağır bir yapıya sahiptir. Sağlam ve dayanıklı olmaları ile öne çıkar.

Ahşap ve bambudan üretilen modeller doğal görünümleri ile şık bir görünüme sahiptir. Kırçıllı bir yapıya sahip olan ürünler, özellikle kuruyemiş gibi yiyeceklerin saklanması için idealdir. Ahşap ya da bambu saklama kaplarında sulu yemekler saklanması tavsiye edilmez. Kuru gıdalar, cips ya da kuruyemiş gibi atıştırmalıklar bu tip saklama kaplarında rahatlıkla saklanabilir. Seramik ve granit saklama kapları, doğal malzemelerden üretilmeleri ile öne çıkar. Granit saklama kaplarında küçük kek gibi yiyecekler kapağı kapatılarak rahatlıkla muhafaza edilebilir. Granit saklama kapları genellikle kapaklı olarak tasarlanmasından dolayı pişirme ve saklama işlemlerinin tek bir kapta yapılabildiği modellerdir. Saklama kabının tabanının geniş ve düz olması da bu tip işlemler için kullanışlı olmasını sağlar. Seramik kaplar ise görsel olarak şık ve zarif olması ile dikkatleri üzerinde toplar. Seramik modeller fırında pişirme yapmaya uygun olmasa da her türlü yiyeceğin saklanabileceği kaplardır. Granit gibi daha çok düz bir tabana sahip olmalarından dolayı içerisine çok fazla yiyecek sığdırılabilir. Seramik kaplar yiyeceklerin ışık almasını engelleyerek kısa süre içinde bozulmalarının önüne geçer. Böylece uzun süreli bir tazelik sunmayı başarır. Paşabahçe’nin çoğu saklama kabı makinede de rahat bir şekilde yıkanabildiği için günlük hayata pratiklik katar. Birbirinden farklı onlarca malzemeden üretilen saklama kaplarını inceleyerek ihtiyacınız olanı hemen satın alabilir, yiyeceklerinizi daha uzun süre bozulmadan muhafaza etmeye başlayabilirsiniz.

Paşabahçe’den İşlevsel Saklama Kapları

Paşabahçe, sağlıklı ve pratik saklama gereçleri tasarlayarak kullanıcılarının mutfakta geçirdiği süreyi daha iyi bir şekilde değerlendirmesine yardımcı olur. Her türlü ihtiyacı giderecek şekilde tasarlanan modeller, mutfakların pratik destekçileri haline gelir. Fonksiyonel olarak pek çok farklı özellik sunmasının yanı sıra Paşabahçe’nin ürünleri aynı zamanda birbirinden değişik tasarımlara sahiptir. Bu modeller arasından kullanım yerinize ve ihtiyacınıza uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde karşılayabilirsiniz. Saklama kapları limon, bir kalıp peynir kabı, kahvaltılık gevrek saklama kabı, reçellik, ballık ya da zeytinlik gibi pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Paşabahçe bölmeli saklama kabı reçellik ballık modelleri kahvaltı hazırlıklarının kısa sürede yapılmasını mümkün kılar. Genellikle cam malzemeden üretilen modeller, kahvaltılık malzemelerinizi iyi koşullar altında saklamanıza imkan tanır. Sabah işe ya da okula gitmeden saklama kaplarını sofraya yerleştirerek hızlı bir şekilde kahvaltı yapıp güne iyi bir şekilde başlayabilirsiniz. Böylece kahvaltı hazırlığına ayrılan süreden de tasarruf etmiş olursunuz. Aynı şekilde kahvaltılık gevrek kapları ile de sabahları vakit kaybetmeden kahvaltınızı edebilirsiniz. Gevrek kutuları açıldıktan sonra hava almaya başladığı için bir süre sonra kurur. Kahvaltılık gevrek kapları sayesinde mısır gevreklerinizi daha uzun süre tüketilebilir halde saklayabilirsiniz. Sabah evden çıkmadan önce pratik bir şekilde kahvaltınızı hazırlayabilir, güne dinç bir şekilde başlayabilirsiniz.

Limon saklama kapları genellikle dekoratif amaçlar ile kullanılır. Kavanoz şeklinde olan kaplar, cam malzemeden üretilir. Ağır cam bir kapağa sahiptir. Limonluk saklama kapları, aynı zamanda kurabiye gibi kuru malzemelerin de saklanabileceği ürünlerdir. Şeffaf olmaları ve şık bir görünüme sahip olmalarından dolayı misafir sofralarında sunum malzemesi olarak da kullanılabilir. Plastik kapağa sahip olan saklama kapları ise yiyeceklerinizi buzdolabında saklamak istediğinizde kullanışlı hale gelir. İçerisine konulan gıdaların hava almasını engelleyen özel kapaklara sahip olan modeller, buzdolabına yerleştirilen ürünlerin kayda değer bir zaman boyunca taze kalmasını sağlar. Kapak tasarımları ergonomik kriterler göz önünde bulundurularak tasarlanan modeller, kolay bir şekilde açılıp kapatılabilmesi ile de öne çıkar. Aynı zamanda bir yerden bir yere giderken yiyeceklerinizi muhafaza etmeniz için de ideal yapıya sahiptirler. Örneğin, annenize ya da kardeşinize giderken kurabiye götürmek istiyorsanız sağlam kapaklı modellere güvenebilirsiniz. Kapatıldıktan sonra kolay kolay açılmadıkları için uzun yolculuklarda yiyeceklerinizi saklamanız için ideal bir yapıya sahiptirler.

Erzak saklama kabı olarak da isimlendirilen modeller ise yerden tasarruf sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanır. Genellikle enine değil de boyuna olan erzak saklama kapları, mutfaklarınızda istediğiniz düzeni elde etmek için kullanabileceğiniz ürünlerdir. Baharatlarınızı bu ürünlerin içerisinde hava almadan saklayabilirsiniz. Tezgahların üzerinde saklayabileceğiniz modelleri, baharatları her an kullanıma hazır halde tuttukları için sıklıkla tercih edilir. Kullanma ihtiyacı duyulan malzemeleri erişilebilir kılmasından dolayı erzak saklama kapları her mutfakta bulunması gereken malzemeler arasında yer alır. Küçük olanlarında baharatları saklayabilirsiniz. Büyük olanlarında ise şeker, tuz, bakla, mercimek, pirinç ya da mercimek gibi ürünleri muhafaza edebilirsiniz. Bakliyatların açıldıktan sonra uzun süre bayatlamadan kalmasına yardımcı olan ürünler, kuru gıdaların pratik ve sağlıklı bir şekilde saklanması için idealdir. Aynı zamanda mutfakta paketlerin neden olabileceği karmaşık görüntünün de önüne geçer. Daha düzenli ve şık bir görünüm elde edilmesini sağlar. Paşabahçe’nin üst üste geçirilen saklama kapları ise küçük mutfaklarda yerden tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Dolaplarınız çok büyük değilse üst üste geçirilen saklama kapları ile ihtiyacınız olan alanı yaratabilirsiniz. Şeffaf olan, üst üste yerleştirilebilen saklama kapları, içerisinde bulunan malzemelerin rahat bir şekilde görülebilmesini sağlamasından dolayı da oldukça pratiktir. Ürünlerinizi bu kaplarda üst üste koyduktan sonra rahatlıkla bulabilirsiniz. Kapların kullanılmadıkları zaman kaldırılacakları ekstra bir alana sahip değilseniz pratik bir şekilde tasarlanan modellere göz atabilirsiniz.

Farklı Renk, Şekil ve Boyutlardaki Paşabahçe Saklama Kapları

Paşabahçe saklama kapları kullanım amaçlarının ve malzemelerinin yanı sıra farklı boyut seçeneklerine sahip olmasıyla da kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katmaya devam eder. Seçeneklere göz attığınızda 250 mL, 500 mL, 1 L ya da 1.5 L gibi farklı boyut seçeneklerine sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Büyük saklama kaplarında genellikle yiyecekler depolama yapmak amacıyla saklanır. Örneğin 2 L hacme sahip olan modellerde un, mercimek ya da pilav gibi uzun sürede tüketilen malzemeler muhafaza edilir. Paketten çıkarılıp büyük kaplara konulduktan sonra uzun süre tazeliğini koruyan ürünler, mutfaklarda oldukça pratik hale gelir. Büyük saklama kapları ile ürünlerinizi uzun süre daha dayanıklı olacak şekilde muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda sahip olduğunuz alanları da iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Paşabahçe küçük saklama kabı çeşitleri ise daha çok baharat gibi malzemeler için kullanışlıdır. Ayrıca tek başına yaşıyorsanız günlük yemeklerinizi de rahat bir şekilde hazırlamanızı sağlar. Küçük kaplarda öğünlerinizi dolaba kaldırabilir, ertesi gün tüketime hazır hale getirebilirsiniz.

Orta boyutlu olan saklama kapları büyük ve küçük olanlara göre biraz daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kalabalık bir aileyseniz önceki günden kalan yemeklerinizi bu kaplarda saklayarak kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda açılmış cips paketlerini ya da kuruyemişlerinizi orta boyutlu saklama kaplarında bayatlamadan muhafaza edebilirsiniz. Orta boyutlu kaplar ideal boyutta olmalarından dolayı mutfaklarda en çok kullanılan malzemeler içinde yer alır. Hem kalabalık hem de çekirdek ailelerin mutfaklarının vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Günlük hayatın karmaşasına sunduğu çözümler ile mutfakların pratik yardımcıları olarak isimlendirilir. Tezgahların üzerini düzenlemenize, kalan yiyecekleri kaldırmanıza ve ihtiyaç durumunda malzemelere kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur. Boyut seçeneklerinin haricinde saklama kapları şekil bakımından da farklı seçeneklere sahiptir. Dikdörtgen, yuvarlak ve kavanoz şeklinde olan saklama kapları, farklı ihtiyaçlara yanıt vermeyi başarır. Yuvarlak saklama kapları çok fazla yer kaplamamasından dolayı küçük mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Paşabahçe saklama kabı 3'lü ve yuvarlak olan modelleri büyük olmayan mutfaklarda kullanıcılarının düzen ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılamayı başarır.

Dikdörtgen ve cam olan saklama kapları sulu yemeklerin dolaba kaldırılması söz konusu olduğunda oldukça kullanışlıdır. Buzdolabına rahat bir şekilde sığdırılabilmeleri ile yerden de tasarruf elde edilmesini sağlar. Kavanoz şeklinde olan saklama kapları farklı amaçlara yönelik olarak tasarlanır. Bazıları baharat ya da bakliyatları uzun süre boyunca muhafaza etmeye yönelik üretilir. Bazıları ise kurabiye ya da meyve gibi yiyeceklerin tezgah üstünde sergilenmesi için tasarlanır. Şeklin yanı sıra Paşabahçe’nin saklama kapları renk bakımından da pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Farklı kapak renklerine sahip olan modeller arasından mutfağınızın renklerine uygun olan bir model tercih edebilirsiniz. Farklı renk ve şekil seçeneklerine sahip olması, Paşabahçe saklama kaplarını aynı zamanda dekoratif olarak da kullanılabilecek ürünler haline getirir. Mutfak tezgahlarınızın üzerinde renkli kapları hem depolama ihtiyaçlarınızı karşılamak hem de hoş bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz. Aynı anda mutfağınızın dağınıklığını toplarken renkli saklama kapları sayesinde mutfağınıza zarif ve şık bir hava da katabilirsiniz. Kullanım alanının genişliği sayesinde saklama kapları mutfakların en çok tercih edilen malzemeleri arasında yer alır. Saklama kabına ihtiyacınız varsa ve aradığınız tarzda bir ürün bulmakta zorlanıyorsanız Paşabahçe’nin birbirinden farklı onlarca seçeneğe sahip olan modellerini inceleyebilir, arayışınıza kısa süre içinde son verebilirsiniz.

Paşabahçe Saklama Kabı Kullanmanın Avantajları

Saklama kapları, günlük hayatta en çok vakit geçirilen yerler arasında bulunan mutfaklarda düzen elde edilmesine yardımcı olan ürünlerdir. Paşabahçe, kendine has tasarım anlayışı sayesinde saklama kaplarını hem şık hem de işlevsel olacak şekilde tasarlar. Sahip olduğu çeşitlilik sayesinde de herkesin ihtiyaçlarına uygun ürünü bulabileceği bir alternatif haline gelir.

  • Organizasyon, verimli bir mutfağın en önemli unsurlarından biridir. Paşabahçe’nin saklama kapları sayesinde mutfaklarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilir, karmaşanın önüne geçebilirsiniz.
  • Birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip olan modeller sayesinde saklama kaplarını dekoratif bir unsur olarak da kullanabilirsiniz. Mutfağınızla uyumlu renklere sahip olan modeller ile farklı ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Tezgahın üstü haricinde saklama kapları ile buzdolabınızın içini de düzenleyebilirsiniz. Yiyeceklerinizi büyük tencerelerde dolaba kaldırmak yerine uygun olan boyuttaki saklama kapları ile dolapta saklayabilirsiniz. Böylece buzdolabınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Hava geçirmez ve çizilmelere karşı dayanıklı olan kaplar sayesinde yiyeceklerinizi daha uzun süre taze olacak şekilde saklayabilirsiniz. Ayrıca saklama kapları, küflenme olasılığını azaltarak bakteri üremesinin de önüne geçer.
  • Mikrodalgada ısıtılabilir kaplar özellikle acil bir işiniz olduğunda yemeğinizi hızlı bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. Yemeği başka bir kaba aktarmadan hemen ısıtabilir, tüketime hazır hale getirebilirsiniz.
  • Aynı şekilde kahvaltılık malzemeler için özel olarak tasarlanan saklama kapları ile sabahları pratik bir şekilde kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Hazırlık süresini kısaltarak geç kalma olasılığınızı da azaltabilirsiniz.

Farklı kullanım ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan saklama kapları ile günlük hayatınızı daha pratik bir hale getirmeniz mümkündür. Sahip olduğu çeşitlilik sayesinde Paşabahçe saklama kapları fiyatları büyük bir aralıkta dağılma özelliği gösterir. Paşabahçe’nin saklama kabı ve kavanoz fiyatları arasından aradığınız ürüne kolay bir şekilde ulaşabilir, mutfaklarınızı daha düzenli hale getirebilirsiniz.

Paşabahçe saklama kabı nasıl seçilir?

Saklama kabı satın almadan önce ürünü hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin, bakliyat saklamak için bir ürün alacaksanız büyük boyutlu olan modellerden tercih etmeniz önerilir. Yemekleri kaldırmak için bir ürün arıyorsanız da orta boyutlu saklama kaplarına göz atabilirsiniz.

Hangi Paşabahçe saklama kabı daha iyidir?

Saklama kapları farklı ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanan ürünlerdir. Bundan dolayı hangi saklama kabının daha iyi olduğu sorusunun cevabı kişiden kişiye farklılık gösterir. Nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından aradığınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Paşabahçe saklama kapları kaliteli midir?

1935 yılından beri üretim yapan Paşabahçe, kullanıcı ihtiyaçlarını iyi bir şekilde analiz etmeyi başarır. Malzeme kalitesini üst seviyede tutmasından dolayı kullanıcılarını memnun eder. Her yeni tasarladığı ürünü ile kaliteyi belirli bir standardın üzerine taşır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Paşabahçe Saklama Kabı

847 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 847 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/231100/60003720/pasabahce