Günlük koşuşturma içerisinde hayatı kolaylaştıran teknolojik ürünlere ilgi gün geçtikçe artıyor. Bu teknoloji harikası ürünlerden biri de airfryer fritözlerdir. Üretilmeye başladı ilk günden itibaren oldukça yoğun bir taleple karşılanan airfryer fritözler, mutfaklarda sağlıklı yemekler pişirmek için kendilerine hemen yer buldular. Airfryer sayesinde sağlıklı ve besin değerini kaybetmeden pişen yemekler ile daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz. Sağlıklı yaşam tarzı, herkesin yaşamında önemlidir. Kaliteli bir beslenme düzeni, vücudu enerjik tutmak için ve kilo kontrolü sağlamak için gereklidir. Uzun vadeli sağlıklı bir yaşam için sağlıklı yemekler yenmeli. Günümüzün hızlı ve tempolu yaşamında bu düzen biraz zor gibi görünebilir. İşte Philips Airfryer fritözler tam da bu anda devreye giriyor. Airfryer fritözlerin pişirme mantığı; hazne içerisine üflenen sıcak havayı yemek etrafında döndürerek daha hızlı pişmesini sağlamak üzerine kuruludur. Daha az yağla daha lezzetli ve sağlıklı yemekler yapmanızı sağlar. Dışı çıtır içi yumuşacık etler, köfteler, balıklar kızartabilirsiniz. Sebzeler, kekler ve hamur işlerini de ustalıkla tam kıvamında pişirir. Farklı modları sayesinde her türlü yemeğin kendine özel pişirme ayarında tam lezzetinde olmasını sağlar.

Airfryer Nedir?

Airfryer, geleneksel yemek pişirme ve kızartma yöntemlerine göre daha sağlıklı ve hızlı olan bir cihazdır. Cihazın sağlıklı ve hızlı kızartmalar yapmasının sırrı, yüksek sıcaklığın hazne içerisinde dönerek yemeğin her tarafını eşit şekilde kızartmasında saklı. Cihazın avantajı sadece hızlı pişirmesi değil, aynı zamanda daha az yağ kullanarak daha sağlıklı kızartmalar yapıyor olması gibi avantaları da vardır. Siz kızarmış yemeklerin tadını çıkarırken daha az kalori ve yağ alımı yapmış olursunuz.

Airfryer ile Sağlığınızı İyileştirin!

Kızartmalarınızı yaparken airfryer kullanarak daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Sağlıklı yemekler pişirmek için tercih edeceğiniz airfyer cihazlarınızın sağladığı faydalar şöyle sıralanabilir:

 • Daha az yağ ile lezzetli çıtır çıtır kızartmalar hazırlar. Geleneksel yöntem olan derin yağda kızartmaların lezzetinde ama daha az yağ ile yiyeceklerinizi mükemmel kıvamda pişirebilirsiniz.
 • Daha az kalorili yemekler tüketirsiniz. Yiyeceklerinizi besin değerini kaybetmeden hızlı bir şekilde ve daha az yağ ile pişirdiğinden daha az kalorili yiyecekler tüketmiş olursunuz.
 • Neredeyse her türlü sebze, tavuk ve deniz ürünlerini pişirmek için için en ideal seçenektir. Sebzesi ve proteini bol yiyecekler tüketmek isterseniz, airfryer sizlere bu konuda yardımcı olur.
 • Yemek pişirme sürelerinden size zaman kazandırır. Hızlıca bir akşam yemeği hazırlamanız gerektiğinde, bunu airfryer teknolojisi ile en kısa sürede yapabilirsiniz. Arta kalan zamanınızı sevdiklerinize ya da hobilerinize ayırabilirsiniz.
 • Airfryer Modelleri

Airfryer Kullanımının Sağladığı Kolaylıklar

Yemek yaparken birçok araç gereçten yardım alabilirsiniz. Ocak, fırın, ızgara gibi çeşitli yerlerde yemeklerinizi lezzetli şekilde pişirebilirsiniz. Bu geleneksel ve uzun zaman alan yöntemler yerine daha pratik ve daha sağlıklı yemekler yapabileceğiniz airfryer cihazları kullanabilirsiniz. Size pek çok kolaylık sağlayan bu cihazlar mutfaklarınızı tamamlayan şık tasarımları ile de öne çıkar. Airfryer kullanmanın sağlayacağı kolaylıklar şöyle sıralanabilir:

 • Daha sağlıklı yiyecekler yapmanızı sağlar. Az yağla lezzetli, dışı çıtır içi yumuşak kızarmalar yapabilirsiniz. Yağ alımını azaltan bu yöntem sayesinde sağlıklı beslenme alışkanlığı edinebilirsiniz.
 • Yemekleriniz geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlı sürede hazır olur. Lezzetli yemekleri daha kısa sürede pişirip sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirebilir, hobilerinize zaman ayırabilirsiniz.
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilen parçaları sayesinde temizliği oldukça kolay olur. Yağ lekesi tutmayan iç yüzey de temizleme açısında kolaylık sağlar.
 • Sadece kızartmaları değil birbirinden lezzetli çeşitli yemeklerinizi de airfryer ile pişirebilirsiniz. Izgara yapabilir, kek pişirebilir hatta hamur işi bile yapabilirsiniz.
 • LCD ve dokunmatik ekranı ile kolay kullanım sağlar. Otomatik programların yer aldığı seçenekler sayesinde tek tuş ile yemeklerinizin hem ısısını hem pişme süresini ayarlayabilirsiniz.
 • Daha az kullandığı için atık yağ oluşumu azalır. Bu da Airfryer cihazların çevreci bir teknoloji olduğunu gösterir.
 • Geleneksel pişirme yöntemleri fırın ve ocağa göre çok daha az enerji tüketimi yapar. Tasarruf da yapmış olursunuz.
 • Airfryer Modeli Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kapasite

Cihazın kapasitesi, ne kadar yiyecek pişirebileceğinizi belirler. Aile büyüklüğünüze ve ihtiyaçlarınıza uygun bir kapasite seçmek önemlidir. Genellikle 2 ila 6 litre arasında değişen farklı boyutlarda modelleri bulunur.

Güç

Mutfaktaki baş yardımcınız airfryerın gücü, yemekleri pişirme süresini etkiler. Daha yüksek watt değerine sahip olan ürünler hem daha hızlı yemek pişirir hem de daha büyük kapasiteye sahip olabilir. Model seçimlerinde önemli olan watt gücünü göz önünde bulundurmalısınız.

Kontroller

Airfryer çalıştırmak için kullanılan panelin kolay bir kullanıma sahip olması gerekir. Dijital bir ekran, önceden ayarlı programlar ve sıcaklık seçenekleri daha pratik bir kullanım sağlar.

Temizlik Kolaylığı

Cihazın temizliğini yaparken yerinden çıkabilen ve bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalar olması kolaylık sağlar. Bu sebeple model seçimi yaparken temizliği kolay olan yağ tutmaz yüzeye sahip ve bulaşık makinesinde yıkanabilir ürünler tercih edebilirsiniz.

Güvenlik Özellikleri

Aşırı ısınma koruması ve otomatik kapanma gibi güvenlik özelliklerine sahip olmalıdır. Bu özellikler, güvenli bir kullanım sağlar.

Fiyat

Bütçenize uygun seçenekler arasından seçim yapmalısınız. Birçok marka tarafından her bütçeye uygun yeterli kapasiteye sahip modeller arasından size uygun olanı bulabilirsiniz. Kaliteli bir cihaz sahibi olarak uzun vadede tasarruf da sağlayabilirsiniz.

Ek Fonksiyonlar

Airfryer modellerinin bazılarında ek fonksiyonlar bulunur. Bu ek fonksiyonların özelliklerine göre model seçimi yapabilirsiniz.

Marka ve Garanti

Cihaz alırken bilindik ve güvenilirliği yüksek markaları tercih etmek uzun süreli kullanım avantajı sağlar. Ürünün kalitesi ve satış sonrası hizmetleri açısından marka oldukça önemlidir. Markaların sağlamış olduğu garanti süreleri de seçimlerinize etki edebilecek hususlar arasında yer alır.,

Kullanıcı Yorumları

Teknolojik ürün alışverişlerinde daha önce o ürünü almış kişilerin yaptığı yorumlar tercihlerinizde belirleyici olabilir.

Airfryer ile Yapabileceğiniz Yemekler

Airfryer kullanarak pek çok yemeği lezzetli şekilde yapabilirsiniz. Airfryer, klasik ocakta ya da fırında yaptığınız yemeklerin yanında daha az enerji tüketimi sağlayarak daha sağlıklı yemekler yapmanıza olanak sağlar. Böylesi bir ürün ile daha kısa sürede yemeklerinizi pişirip kalan zamanınızı sevdiklerinize ayırabilirsiniz.

 • Kızarmış Tavuk: Gevrek ve lezzetli kızarmış tavuk kanatları veya butları hazırlamak için mükemmel bir seçenek olur. Tavukları baharat ile marine edip, Airfryer'a yerleştirin ve yağ kullanmadan kızartabilirsiniz. Dışı çıtır içi yumuşak tavuklarınız kısa sürede hazır olur.
 • Patates Kızartması: Geleneksel patates kızartmalarının tadını çıkarmak için patatesleri kesin ve azıcık yağ ile harmanlayın. Cihazın haznesine yerleştirip kızartma modunu aktif ederek ıtır çıtır kızartmaları hazırlayabilirsiniz.
 • Sebzeler: Sebzeleri hızlıca ızgara veya kızartma yapmak için airfryer kullanabilirsiniz. Brokoli, kabak, havuç gibi sebzeleri istediğiniz baharatla karıştırıp kolayca pişirebilirsiniz.
 • Deniz Ürünleri: Balık filetoları veya karidesi ürün tuzlayıp ürün haznesine yerleştirin. Üzerine istediğiniz baharatları ekleyebilirsiniz. Kısa sürede deniz ürünü yemekleriniz hazır olur.
 • Köfte ve Hamburger: Köfte veya hamburgerleri hızlı şekilde ızgara yapabilirsiniz. İsterseniz de az yağ ile kızartabilirsiniz.
 • Hamur İşleri: Kruvasan, hamur işi ya da dondurmalarınızı hızlı bir şekilde pişirebilirsiniz.
 • Yemekleri daha sağlıklı şekilde pişiren bu cihaz yeni yemek tarifleri denemek için de ideal bir pişirme yöntemi sunar. Tarifleri özelleştirmek için çeşitli baharatlar ve marineler kullanabilirsiniz.
 • Airfryer’da Pişen Yemekler Sağlığa Zararlı Mı?

Temizlik ve düzenli bakım sağlıklı yemekler için vazgeçilmezdir. Kirli bir airfryer sağlıksız sonuçlara yol açabilir. Yüksek ısı da yiyeceklerin besin değerleri kaybolur ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple de yemeklerinizi ihtiyacı olan ısıdan fazlasında pişirmemelisiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Philips Airfryer & Fritöz

162 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kapasite
Toplam 38 / 162 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?