Sinbo Döküm Tava Fiyatları

Bir döküm tava, satın alabileceğiniz en yönlü tavalardan birisidir. Et üzerinde iyi bir mühürleme işlemi yapmak ve fırında haşlamaktan kızartma yapmaya kadar hemen hemen her şey için kullanılabilir. Ayrıca döküm tavalar profesyonel şefler arasında oldukça popülerdir. Çünkü eşit şekilde ısı yayar ve homojen şekilde pişirir. Bunun yanında yüksek sıcaklıklara ulaşabilir ve sıcaklığı iyi muhafaza eder. Bu anlamda dilediğiniz birçok yemeği güvenilir şekilde yapabilirsiniz. Bütün bunlar için yapmanız gereken tek şey Sinbo Döküm Tava Fiyatları ile ilgili incelemeleri gerçekleştirip sizin için en uygun olanı edinmenizdir. Sonrasında lezzetli yemekler için tavanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sinbo Döküm Tavalarını Ön Plana Çıkaran Etkenler

Toplam Boyut / Ağırlık: Daha büyük olan tavalar genellikle daha fazla tercih edilir, çünkü tavada daha fazla yemek pişirmenize izin verir. Fakat burada en az kapasite kadar önemli olan diğer husus ağırlıktır. İdeal olarak kolay şekilde kullanabileceğiniz bir döküm tava tercih etmek istersiniz. Bu yüzden maksimum kapasite ve minimum ağırlık kriterlerinin en iyi şekilde harmanladığı döküm tavalara sahip olabilmek için Sinbo’yu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kalınlık: Sinbo, kalın yapılı tavalarının yanında daha ince malzemeden yapılmış döküm tavalara da sahiptir. Bu tavaların ağırlığı daha hafiftir, bu nedenle kullanımı daha kolaydır. Ayrıca kalın tencereler kadar eşit ısınma performansı gösterir ve ısıyı uzun süre tutabilir. Aralarındaki fark minimaldir, bu nedenle ağırlık konusu sizin için bir endişe ise Sinbo söz konusu olduğunda dilediğiniz gibi bir döküm tava tercih edebilirsiniz.

Kulp Kısmı: Döküm tava ağır olduğu ve ısıyı koruduğu için sap konfigürasyonu önemlidir. Sinbo ile daha dayanıklı kulplara ulaşabilirsiniz. Ayrıca fırın eldiveni veya tencere tutacağı kullanılırken tutulması kolay olacak kadar ideal büyüklüğe sahiptir. Taşınmasını ve boşaltılmasını kolaylaştırmak için tavaların karşı tarafında yardımcı kulplu tek bir uzun tutamak vardır. İki elle kavrama yapmanız için ihtiyacınız olan uzun kulpları Sinbo döküm tavalarında bulabilirsiniz.

Dikkatli Kullanıldığında Son Kullanma Tarihi Olmayan Tavalar

Döküm tavalar, bir asırdan fazla bir süredir ev mutfaklarınızın önemli araçlarındandır. Aşçıla tavada kızartma, fırınlama ve yumurta yapmak için bu dayanıklı tavaları tercih eder. Uygun şekilde kullanıldığında ve bakımı yapıldığında, döküm tava ile birlikte gelişen kaygan bir polimerize yağ tabakası nedeniyle yapışmaz pişirme tencerelerinin yerini almayı başarır. Yapışmaz kaplı tavaların aksine, Sinbo döküm tavaları 500 derece ısıyı geçecek şekilde güvenlidir. Bu anlamda Sinbo döküm tavalarını nesiller boyu (iyi baktığınızda) kullanabilirsiniz.

Teknik Özellikler

  • Renk Çeşitleri: Gri ve siyah
  • Yüzey Kaplaması: Yapışmaz granit iç ve dış yüzey
  • Tava Boyutu: 24 - 32 ve 33 cm
  • Tava Türü: Tek taraflı, çift taraflı ve waffle tavası
  • Sap Kısmı: Mıknatıslı ve bükülebilen tutma sapları,

Soru 1: Bir döküm tava nasıl temizlenir?

Cevap 1: Pişmiş yiyecek parçalarından kurtulmalı (gevşetmek için tavada suyu kaynatabilirsiniz) ve daha sonra tavayı hafif sabun ve sıcak su ile ovmak için sert bir fırça kullanmalısınız. Yumuşak sabun, gresi tavadan çıkarmanızı sağlar. İyice kuruduğunuzdan emin olduktan sonra paslanmayı önlemek için ince bir yağ tabakasıyla silebilirsiniz.

Soru 2: Döküm tavada pişirilmemesi gereken şeyler nedir?

Cevap 2: Kaplamasız döküm tava, kaplama aşındığı takdirde yemeklerinizin tadına etki eder. Bu durum uzun süre asidik yiyecekler pişirirseniz gerçekleşir. Bu nedenle, bir sos için domates gibi asitli yiyecekleri kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Ayrıca, kolayca parçalanabilecek hassas balıkların pişirilmesinden kaçınabilirsiniz.

Soru 3: Neden döküm tava satın almalıyım?

Cevap 3: Öncelikle standart tavalara kıyasla çarpmalara ve çizilmelere karşı daha dayanıklıdır. Ayrıca kızartmalardan ızgara kullanımına kadar çeşitli pişirme tekniklerine uyumludur. Bakımı ve temizliği de oldukça kolaydır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sinbo Döküm Tava Fiyatları

4 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İç Yüzey Kaplaması
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22203/60000268/sinbo