ARA
Loading interface...
Loading interface...
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ocakta Bul - Türk Dünyası

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ocakta Bul - Türk Dünyası

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı
%0 indirim 154,55 TL 154,55 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/10283
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ocakta Bul - Türk Dünyası

“Ocaktabul” adlı bu oyun, Türk gençliğinin gelişimine katkı sağlamak ve Türk Dünyası’nın değerlerini yeni nesillere öğretmek için üretilmiştir.

Ocaktabul oyunu, istiklal ve istikbal teminatımız olan gençlerimize Türk milletinin tarihini öğretmek ve Türk Dünyası’nı daha yakından tanıtmak için tasarlanmıştır. Bu kutsal amaç doğrultusunda hazırlanan Ocaktabul, Türk Dünyası için önemli olan kişileri, kavramları ve kelimeleri barındırmaktadır. Bu sayede gençlerimiz gönül coğrafyamıza hâkim olacak, soydaşlarımızla tanışacak ve onlar hakkında yeni bilgiler edinecektir.

Bu oyunda sınırlı sürede çok sayıda kelime anlatmak amaçlandığından; oynayan kişilerin anlatım yetenekleri gelişir. Bu sayede hitabet, belagat ve zekâ olgunlaşır. Yasak kelimeler aynı zamanda ana kelime için ipuçları niteliğindedir. Bu sayede kişi oyun oynarken bilmediği kelimeler karşısına geldiğinde, ipuçlarından faydalanacak ve oradaki kelimeleri de öğrenecektir. Böylece Türk Dünyası’na ve Türk tarihine ait pek çok kişi ve kavram, Türk gençliğinin kelime haznesini zenginleştirecek ve onları birer şuur abidesi hâline getirecektir.

Hem konuşma becerisinin hem de bilgi düzeyinin artmasına vesile olacak bu oyun, Türk gençliğinin kendini geliştirmesi için bir yapı taşı niteliğindedir. Türk gençliği bir yandan kendini geliştirecek diğer taraftan da Türk Dünyası’nı keşfedecektir.

Ocaktabul oynarken öğretir, öğretirken eğlendirir, bu sayede bilgileri kalıcı hâle getirir.

Oyun Kutusunda Yer Alanlar:
-Oyun Kartları (200 Adet)
-Kum Saati
-Yapboz (2 Adet)
-Renk Kartları (4 Adet)
-Poster (3 Adet)
-Güncel Türk Dünyası Haritası

Yaş Aralığı 5 - 7 Yaş
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00001BSN8N
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön