Mıknatıslı Hobi Oyunları 

Manyetik kutup niteliği sayesinde; çelik, nikel ve demir gibi madde türlerini kendine çekebilen mıknatıs, geniş kullanım alanıyla hayatı kolaylaştıran materyaller arasında yer alıyor.

İki farklı ucu bulunan mıknatıs, manyetik olarak hem itme hem de çekme gücüne sahip bir araç olarak ön plana çıkıyor. Farklı çeşitleriyle işlevsellik ve pratiklik sunan mıknatıslar, şekillerine ve özelliklerine göre sınıflara ayrılıyor.

Mıknatıslı Hobi Oyunları

Günümüzde farklı alanlarda değerlendirilen üç mıknatıs çeşidi bulunuyor. Tabiattaki doğal manyetik niteliğe sahip taşlar, çekim güçleriyle mıknatıs yapımında öncelikli olarak tercih ediliyor. Fakat bu tip taşlar doğada yaygın olarak yer kaplamadığı için nadir olarak bulunabiliyor. Bir diğer seçenek ise yapay mıknatıslar. Kobalt, nikel ve demir gibi maddelerden üretilen bu tür, elektromıknatıs olarak adlandırılıyor. Elektromıknatıslar şekil olarak U'ya benzeyebildikleri gibi, at nalı, pusula iğnesi ve çubuk biçiminde de olabiliyor. Üçüncü çeşit mıknastıslar ise, sarmal şeklindeki bir telin iki kutbuna gerilim uygulanması yöntemiyle elde ediliyor. Doğal mıknatıs türlerinin kalıcı bir çekim özelliği olmakla birlikte, yapay mıknatıslar çekim güçlerini ancak telden elektrik geçtiği müddetçe koruyabiliyor.

Modern hayatta mıknatısların oldukça geniş bir kullanım yelpazesi bulunuyor. Yapay mıknatıslar; elektrik enerjisini hareket enerjisine dönüştüren hoparlör ve elektrik motoru gibi aygıtlarda kullanılıyor. Bununla birlikte mıknatıslar; ampermetre, voltmetre, televizyon, radyo, telefon, kapı zili, pusula yapımı ve bazı oyuncakların çalışma mekanizmasında önemli bir yer teşkil ediyor. Sanayide demir parçaları ile diğer maddeleri birbirinden ayrıştırmak için de mıknatısa başvuruluyor.

Mıknatıslı Hobi Oyun Ürünleri

Yaşamın her alanında sık sık kullanılan araçların işleyişini sağlayan mıknatısın, eskisi gibi yalnızca kapsamlı aygıtlar ve elektronik sistemlerle sınırlı olmaktan tamamen çıktığı gözleniyor. Ticari olarak yalnızca ürünlerin çalışmasını sağlayan bir araç olmaktan sıyrılan mıknatıs, artık piyasada önemli bir yer kaplıyor.

Buzdolabı üzerine resim ve not yapıştırmak için sıklıkla tercih edilen mıknatıslar, süs amaçlı kullanılabilirken, pratiklik sağlamaları bakımından da önem taşıyor. Çocukların yaratıcılığını ve zihin gücünü artırmak için oyun dünyasına da dahil olan mıknatıslar, farklı figürlerde birleştirilerek tıpkı puzzle gibi eğlenceli ve yararlı vakit geçirmeyi mümkün bir hale getiriyor.

Küre, disk, silindir ve küp gibi biçimlerde üretilerek görücüye çıkan mıknatıslar öte yandan tamir işlerinde de büyük kolaylık sağlıyor. İşlevselliğiyle oldukça yararlı bir araç olan mıknatıs, pek çok tamir ürününe kapsamlı bir iş çıkarması açısından eklenebiliyor. Örneğin uç bölümü mıknatıslı olarak üretilen tornavidalar, kullanım esnasında vidayı kendilerine çektikleri için vidalamanın son derece kolay bir şekilde yapılabilmesini sağlarken, kullanıcısına da aynı oranda hız kazandırmış oluyor.

Bir hobi ürünü olarak raflardaki yerlerini alan mıknatıslarla, buzdolabı, fırın, davlumbaz gibi eşyalarınıza dekoratif bir unsur katabilirsiniz. Klasik ya da taş magnet yapımında tercih edebileceğiniz silindir şeklindeki mıknatıslarla el becerilerinizi yansıtmanız mümkün. Bunun için deniz kenarından topladığınız taşları dilediğiniz motiflerle süsleyebilir, son olarak silikon yardımıyla mıknatısa yapıştırarak el emeği göz nuru magnetler hazırlayabilirsiniz. Evinizdeki inci, gazoz kapağı, tül ve nazar boncuğu gibi malzemelerle hayal gücünüzü birleştirerek sıra dışı buzdolabı süslerine imza atabilirsiniz. Yüksek tutuculukları ve ideal ebatlarıyla işinizi kolaylaştıran mıknatıslar aracılığı ile dilerseniz buzdolabınıza sevdiğiniz fotoğrafları ve önemli notlarınızı sabitleme şansına sahip olabilirsiniz. Öte yandan çocuğunuzla birlikte keyifli zaman geçirmek için farklı modellerdeki mıknatısları seçerek, dilediğiniz şekilleri kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Mıknatıslar oyuncak niteliği taşımasalar da, hem çocuklar hem yetişkinlerin ilgisini topluyor. Büyülü bir güce sahip olan mıknatıslarla herkes beğeni ve zevkleri doğrultusunda birçok hobi ürününü hayata geçirebiliyor. Elektromanyetik güçleri ve keyifli kullanımlarıyla stres attıran mıknatıslarla, bina ve maket gemi gibi yapılar inşa edilebiliyor. Elektriksiz çalışan motorlar da dahil olmak üzere pek çok alet ve sektörde kolaylaştırıcı bir öğe halini alan mıknatıslar, aynı zamanda hayal gücünüz çerçevesinde estetik ve sıra dışı tasarımlar yapabilmenize olanak sağlıyor.

Mıknatıslı Hobi Oyunlarını Hobi ve Oyun Konsolları ve Hobi Eğlence Ürünlerini kategorimizin altında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Mıknatıslı Hobi Oyunları

201 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. NeoHobi
  2. Buparti
  3. NTS
  4. Dünya Magnet
  5. Microcase
  6. Spelt
  7. Hdg
  8. Neostrong
  9. Dunyamagnet
  10. Legamaster
  11. Nani Toys
  12. hobi24
  13. Aksh
  14. Maped
  15. Masal Diyarı
  16. Neodyum
  17. SDI
  18. Akyol
  19. Aldepo
  20. Blue Add
 2. Ürün Puanı
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Mıknatıs Şekilleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60003253
BAŞA DÖN