Mıknatıslar

Mıknatıslı Hobi Oyunları

İnsanlar vakit geçirmek ya da eğlenmek için kendilerine çok farklı hobiler edinebilirler. Bu hobiler çoğunlukla keyif verici olmalarıyla birlikte düşündürücü de olabilirler. Bunların arasında hiç şüphesiz mıknatıs oyunları da yer alır. Mıknatıslı hobi oyunları son dönemde çok popüler bir hale gelmiştir. Bunun sonucunda ortaya farklı seçenekler de çıkmaya başlamıştır. Bu oyunu oynayarak eğlenebilir ve aynı zamanda zekanızı da geliştirebilirsiniz. Mıknatıslı oyun seçenekleri düşünmeye sevk ettiği için, çok fazla faydası vardır. Bu faydalardan dolayı da çok fazla kişi tarafından tercih edilir. Mıknatıslı hobi oyunları çok fazla seçeneğe sahiptir. Biraz kafa karıştırıcı gibi görünse de zamanla çok keyif alınabilecek bir aktiviteye dönüşür. Siz de seçenekleri inceleyerek içlerinden seçim yapma şansı bulabilirsiniz.

Mıknatıslı oyunlar sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Böylece boş zamanlarınızı daha güzel değerlendirme şansı bulabilirsiniz. Siz de mıknatıslı oyunlara şans vererek hayatınıza farklılık katabilirsiniz. Bu oyunlar çok kapsamlı bir kullanıma sahiptir. Bu sayede yaşamı da kolaylaştırırlar. İşlevsellik ve pratikliği bir arada bulabileceğiniz mıknatıslı hobi oyunları, farklı şekil ve özellikleriyle de dikkat çekiyor. Hobi oyunları yetişkin ya da çocukların oynamasına uygun olan oyunlardır. Siz de kendi yaşınıza uygun olan seçenekleri inceleyerek, aradığınız mıknatıslı hobi oyunlarına kolayca kavuşabilirsiniz. Alacağınız mıknatıslı hobi oyunları daha kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olur. Siz de zamanınızı daha kaliteli hale getirmek istiyorsanız, bu oyunlara bir şans verebilirsiniz.

Mıknatıslı Hobi Oyunları Nasıl Oynanır?

Mıknatıslar insanların hayatında farklı şekillerde yer alır. Buzdolaplarının üzerine not tutturmak, süs olarak kullanmak dışında hobi oyunu olarak da mıknatıslar kullanılabilir. Mıknatıslı hobi oyunları, çok fazla kişinin tercih edebileceği türden bir hobidir. Mıknatıslı hobi oyunlarını ilk kez oynayacak olanlar bu konu hakkında bilgi sahibi olamayabilir. Fakat bu konu için gerekli olan bilgiye kısa sürede ulaşabilmek mümkündür. Küre, disk ya da silindir şeklinde seçenekleri vardır. Bu seçeneklerden istenilen tercih edilerek hobi olarak kullanılmaya başlanabilir. Fırın, buzdolabı ya da davlumbaz gibi alanların şık görünmesini istiyorsanız da bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Mıknatıslı hobi oyunları aynı zamanda, ,insanların el becerisi kazanabilmesine de imkan tanır. Mıknatıslı hobi oyunlarını farklı parçalarla da bir araya getirerek ortaya eğlenceli sonuçlar çıkmasını sağlayabilirsiniz. Mıknatıs olarak doğada 3 tip mıknatıs vardır. Bunlar demir, kobalt ya da nikel olarak üretilmişlerdir. Çocukların zeka gelişimlerinin sağlanmasında tercih edilen oyunların önemi çok büyüktür. Mıknatıslı hobi oyunları bu anlamda çok iyi bir hizmet alınmasını sağlar. Mıknatıslı hobi oyunlarıyla tıpkı puzzle gibi öğretici ve eğlenceli vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz. Mıknatıslı hobi oyunlarının oynanması son derece pratiktir. İlk defa oynayacak olanlar bile bu konuda zorluk yaşamazlar. Alınan ürünlerin içerisinde kullanım talimatları da yer alır. Bu da bilmeyenler için büyük bir kolaylık sağlar.

Mıknatıslı Hobi Oyunlarının Özellikleri Nelerdir?

Mıknatıslı hobi oyunları farklı seçenekler ile elde edilebilir. Bu seçeneklerin kendisine göre bazı özellikleri vardır. Genel anlamda mıknatıslı hobi oyunlarının özelliklerinden bazıları şunlardır;

 • Mıknatıslı hobi oyunları zekayı geliştirici özelliğe sahiptirler.
 • Eğlenceli vakit geçirilmesini sağlarlar.
 • Az ya da daha fazla parçalardan oluşabilirler.
 • Birbirinden farklı özelliklerde mıknatıslar olabilirler.
 • Şekilleri birleştirme ya da tanıma becerisinin gelişmesine yardımcı olurlar. 
 • Yaratıcılık, merak uyandırma, görsel hafıza gibi özelliklerin kazanılmasına yardımcı olurlar.

Bu özelliklerinden dolayı mıknatıslı hobi oyunları çok fazla tercih edilirler. Özellikleri sayesinde, insanların oyun oynarken de kendilerini geliştirebilmesini sağlarlar. Kaliteli malzemelerden üretildikleri için, zarar görmezler ve uzun süre de kullanılabilirler. Mıknatıslı hobi oyunları diğer hobi oyunlarına göre daha keyifli olabilir. Bir diğer güzel tarafı ise, bu hobinin çok fazla maliyetli olmamasıdır. Puzzle ile benzer özellikleri taşımaları nedeniyle, pek çok puzzle hobisi olan bu hobiye de yönelir. Böylece daha eğlenceli bir hobiyle de tanışma imkanı bulmuş olurlar. Sadece silindir ya da yuvarlak şekillerde değil, giydirme şeklinde mıknatıslı hobi oyunları da vardır. Standart olanları yetişkinler tercih ederken, giydirme olanları çoğunlukla çocuklar tercih eder.

Mıknatıslı Hobi Giydirme Oyunları 

Mıknatıslı hobi oyunları içerisinde en çok ilgi duyulanlardan birisi giydirme oyunlarıdır. Bu oyunlara hem yetişkin hem de çocuklar rağbet gösterirler. Çocuklar bu oyunlar sayesinde çok fazla beceriye sahip olabilirler. Eğlenirken görsel zekaları da gelişir ve ortaya çok başarılı sonuçlar çıkar. Mıknatıslı hobi giydirme oyunları ahşap da olabilir. Kıyafetinden ayakkabısına kadar oyun içerisinde her parça vardır. Oyunların içerisinde çok fazla parçada kıyafet ve ayakkabı da bulunur. Ayrıca ayakta tutma parçaları sayesinde hayal gücü geliştirilebilir. Çocuklarını eğitmek isteyen ebeveynler, bunun için mıknatıslı giydirme oyunu seçeneğini kullanabilirler. Bunun için farklı fiyat seçenekleri de mevcuttur. Kendinize uygun olan fiyatlara ulaşabilmek için filtreleme yaparak hareket edebilirsiniz. 

Mıknatıslı Hobi Oyunları Fiyatları

Eskiden çocuklar ya da yetişkinler daha farklı oyunlara yönelirken, bugünkü tercih edilen oyunlarda da değişiklikler olmuştur. Mıknatıslı hobi oyunları son dönemin popüler seçenekleri arasında yer alır. Bu oyun hobi olarak değerlendirilebileceği gibi, sadece oyun olarak da nitelendirilebilir. İnsanlara bir şeyler öğreten ya da katan durumlar hobi olarak nitelendirilir. Bunun için mıknatıslı oyunlarda hobi olarak görülebilir. Mıknatıslı hobi oyunları farklı fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Kendi bütçenize uygun olan seçenekleri inceleyerek siz de hayatınıza bu yeni hobiyi katabilirsiniz. Mıknatıslı hobi oyunlarının fiyatlarının belirlenmesinde ürünün kalitesi etkilidir. Farklı markaların mıknatıslı hobi oyunları seçenekleri vardır. Bunlar incelenerek aradığınız hobi oyunlarına ulaşabilmeniz mümkündür.

Mıknatıslı Hobi Oyunları Çeşitleri Var mıdır?

Mıknatıslı hobi oyunlarının çeşitleri vardır. Mıknatısların boyutları büyürse çekim güçleri de artar. Büyük ya da küçük boyutlarda satılan mıknatıslı hobi oyunları da vardır. Günlük hayatta çoğunlukla yapay olan mıknatıslar kullanılırlar. Bu mıknatısların da kendi içlerinde çeşitleri vardır. Yapay mıknatısların çeşitleri şu şekilde sıralanabilir; U, şerit, iğne, silindir, At nalı şeklinde mıknatıs olarak seçenekleri vardır. Yapay olan mıknatıslar aslında mıknatıs değillerken, sonradan mıknatıs olma özelliği kazandırılmıştır. Bundan sonra da hobi oyunları ya da farklı seçenekler olarak insanlarında hayatında yer almışlardır. Siz de mıknatıslı hobi oyunları içerisinde incelemeler yaparak kendinize uygun seçimlere ulaşabilirsiniz.

Mıknatıslı Hobi Oyunlarının Özellikleri Nelerdir?

Mıknatıslı hobi oyunlarının özellikleri de dikkat çekicidir. Nikel, demir ya da kobalt metallerini kendilerine çekebilirler. Elektromanyetik güçleri sayesinde, stres attıran bir özelliğe sahiptir. Bu nedenlerden dolayı çok fazla kişi, mıknatıslı hobi oyunlarına yönelir. Boyut ya da markalarına göre farklı fiyatlarla karşınıza çıkabilirler. Kendinize uygun olan fiyatları da bularak, mıknatıslı hobi oyunlarını oynamaya başlayabilirsiniz. 

Mıknatıslı Hobi Oyunlarını Yetişkinler Oynayabilir mi?

Mıknatıslı hobi oyunlarını çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin herkes oynayabilir. Sadece çocuklar değil yeni hobi edinmek isteyen yetişkinler de vardır. Eğlenceli hobi edinme arayışında olanlar, mutlaka mıknatıslı oyunları denemeli ve ne kadar eğlenceli vakit geçirebileceklerini görmelidirler. Yetişkinlerin de çocuklar kadar eğlenmeye ihtiyaçları vardır. Bu da farklı alternatifleri araştırmalarına neden olur. Mıknatıslı hobi oyunları, yetişkinlerin eğlenebileceği en avantajlı hobiler arasında yer alır.

 • Mıknatıs Çeşitleri Nelerdir?

 • Mıknatıs çeşitleri oluşum şekillerine göre doğal, yapay ve elektormıknatıs olarak üçe ayrılır. Doğal Mıknatıslar Doğada taş olarak bulunan mıknatıslar doğal mıknatıslardır. Doğal mıknatısların içerisinde manyetit olarak isimlendirilen demir oksit bileşiği bulunur. Yapay Mıknatıslar Yapay mıknatıslar, normalde mıknatıs olmamalarına rağmen sonradan mıknatıslık özelliği kazandırılan maddelerdir. Günlük hayatta kullanılan mıknatıslar yapay mıknatıslardır. Yapay mıknatısların üretiminde demir ve çelikten faydalanılır. Yapay mıknatıslar şekillerine göre beşe ayrılır: - Şerit mıknatıs - Silindir mıknatıs - İğne mıknatıs - U mıknatıs - At nalı mıknatıs Elektromıknatıslar Elektrik akımının oluşturduğu etki sayesinde mıknatıslık özelliği gösteren maddelere elektromıknatıs denir. Elektromıknatıslar, ham demire yalıtılmış ince kabloların sarılması ve sarılan kabloların üzerinden elektrik akımı geçirilmesi ile oluşur.
 • Mıknatıs ve Özellikleri Nelerdir?

 • Demir, kobalt, nikel gibi metalleri çeken cisimlere mıknatıs denir. Cisimlerin gösterdiği bu çekme özelliğine ise mıknatıslık denir. Mıknatısın gücü, büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Mıknatısın boyutu büyüdükçe çekim alanının mesafesi de artar. Mıknatısın çekim etkisini gösterebildiği bölgeye manyetik alan veya çekim alanı denir. Yapay mıknatısların üretiminde alnico isimli bir madde kullanılır. Alnico, %8 alüminyum, %15 nikel ve %30-35 kobalt karışımdan meydana gelir.
 • Mıknatıs kutupları ne demektir?

 • Mıknatısların iki kutbu vardır. Mıknatısın kuzey kutbu N, güney kutbu ise S ile gösterilir. Mıknatısın meydana getirdiği manyetik alan içerisindeki kuvvet çizgileri kuzey ucundan çıkar, güney ucunda sona erer. Mıknatısların aynı kutupları birbirini çekerken zıt kutupları ise birbirini iter.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mıknatıslı Hobi Oyunları

1291 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Mıknatıs Şekilleri
Toplam 36 / 1291 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?