RC Helikopter

RC helikopter modelleri, uzaktan kumandalı olarak kontrol edilebilen ürünlerdir. Sadece çocuklar için değil, yetişkinlerin de oynayabileceği özellikteki oyuncaklardır. Farklı tip özelliklerle RC helikopter modelleri bulunmaktadır. Çocuklarınızla geçireceğiniz vakitlerin daha keyifli bir hale gelmesi adına bu helikopterleri tercih edebilirsiniz. Geliştirilen bu özel ürünler, eğlenceli vakitler geçirmenize katkı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, üretilen helikopterler, çoğu kişinin profesyonel ya da amatör olarak yaptıkları hobilere de destek verir. Farklı teknolojiler kullanılarak üretilen RC markalı helikopterler, her yaş grubuna hitap eder. Dolayısıyla eğlence tutkunu olan bireyler için uygun olan oyuncaklardır. 

RC markasının tasarladığı helikopterler, farklı teknolojik donanımlarla üretilmektedir. Bu helikopterleri satın alırken; kanal sayısı ve cihazın üstünde bulunan servo motoru gibi detaylara dikkat etmelisiniz. Çünkü servo motorlar, helikopteri kontrol ederken, uygun frekansta çalıştıran sistemlerdir. Kanal sayısının fazla olması ise helikopterlerin hareket kabiliyetini çoğaltır. Bunun yanı sıra, helikopter RC markası tarafından üretildiği için son derece sağlamdır. RC helikopterlerin seçiminde parçaların çarpmalara karşı dirençli olduğundan emin olmalısınız. Dayanıklılığı yüksek olan ürünleri satın alarak, uzun süre helikopterleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, bu oyuncaklar için geniş bir servis ağı, yedek parça desteği ve benzeri hizmetler de verilir. 

RC Helikopter Nedir?

RC helikopter bataryası olan ve uzaktan kumanda ile uçurulan özel yapım cihazlardır. Küçük yaştaki çocuklardan yetişkin kişilere kadar her bireyin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen bu cihazlar, farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Eğlence ya da profesyonel amaçlarla tercih edebileceğiniz cihazlardır. RC ifadesi ise İngilizcede Radio Control açılımına sahiptir. Türkçesi ise radyo kontrolü anlamına gelir. Bu tasarımların çalışması, helikopterin üstünde yer alan radyo alıcısıyla mümkün olur. Üründeki alıcı ile uzaktan kumanda ile vericiden sinyal gönderimiyle helikopter çalışmış olur. Helikopterlerin motorları ise bu sinyal ile çalışır. 

Uzakta yer alan vericiyle helikopterler üstünde bulunan ve çeşitli yönlere hareket eden motorlar çalışır. Böylece helikopterin havalanması mümkün olur. Servo ismi verilen motorlar ile helikopterlerin bütün yönlere hareketi de mümkün olmaktadır. RC markalı helikopterler üstündeki her motor, kumandadan gelen frekanslar ile kontrol edilir. Kumandadan farklı türde frekanslar geldiği için helikopterin yönü farklı şekillerde ayarlanabilir. 2-2 kanallı ürünler ise yalnızca aşağı-yukarı veya ileri geri yönlü olarak hareket eder. 4 kanallı ürünler ise sağa ve sola doğru hareket edecektir. Ancak 5-6 kanallı olarak tasarlanan helikopterler ise takla atma veya ters uçuş yeteneklerine sahiptir. RC markalı helikopterlerin hareketi ve motorların enerjisini helikopterlerin gövdesinde yer alan pillerden aldığını söyleyebiliriz. Bu piller ise genel olarak lityum polimer malzemelerden imal edilmiştir. Böylece ürünlerin şarj edilebilir yapıda olması mümkündür. Genel olarak, helikopterlerin gövdeleri ise rahatlıkla sökülebilmektedir. 

RC Helikopter Modelleri

RC helikopter benzinli olarak üretimi olan nitelikli oyuncaklardan bir tanesidir. Bu özelliğinin yanı sıra, gyro olarak isimlendirilen yer çekimi algılama gücüne sahip üretimler de yapılmaktadır. Yer çekimini algılayan ve uçuş esnasında dengeyi bu özelliğiyle sağlayan sensörler, üretilen helikopterlerde yer alır. Bu ürünlerin seçimini yaparken, teknolojik donanımına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü her ürünün teknolojik yönden farklı işlevselliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zevkli bir kullanım için ise RC helikopterlerin uçuş süresinin uzun olduğu bataryalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak genel olarak RC helikopterlerin sağlam yapıda tasarlanan bataryaları olduğunu söyleyebiliriz. Uzun uçuş deneyimi elde edebilmeniz için pil kapasitesi yüksek olan helikopterleri bu markadan satın alabilirsiniz. 

Üretilen helikopter modelleri arasında; demonteli seçenekler de yer alır. Demonteli bir ürün satın alacaksanız, helikopterin kullanıma hazır bir şekilde montajlı olduğundan emin olun. Amatör ya da profesyonel kullanımlara uygun olarak üretilen RC helikopter motoru da üründen ürüne farklılık gösterir. Profesyonel kullanımları destekleyen dahili GPS alıcılı modeller, uygun bir seçim olacaktır. Bu özellikteki helikopterler, belirleyeceğiniz konumlarda harika bir şekilde uçacaktır. 

Üretilen helikopterlerde etkileyici teknolojik özelliklere yer verilmiştir. Örneğin, helikopterlerin pili azaldığında belirlenen bir konumda hareket eder ya da belli konumdan geri döner. Bu yeteneği sayesinde de olası düşme ve çarpma gibi problemler yaşanmaz. Bazı modellerin üstünde ise dahili olarak kamera ya da kamera yuvası bulunmaktadır. Bu tip üretimlerle havadan rahatlıkla video kaydı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra etkileyici fotoğraflar da çekebilmeniz mümkündür. Üretilen helikopterlerdeki bazı özellikler sayesinde, çekilen görüntüler kumanda üzerinden ekrana veya smart cep telefonlarına yansıtılır. Havada asılı kalma yeteneği bulunan bu ürünlerin pervane kalitesi de yüksektir. RC helikopter pervanesi sağlam olduğu için uçarken, herhangi bir aksaklık yaşamazsınız. Tasarlanan helikopterlerin havada kalma özellikleri, akıllı cep telefonlarına uyumlu olması sayesinde sık sık tercih edildiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda, drone ismi verilen ve genel olarak 4 pervanesi bulunan cihazlara da bu helikopterler sayesinde ihtiyaç kalmaz. 

RC Helikopter Özellikleri

RC helikopterler, radyo alıcılı olarak çalışan cihazlardır. Özellik olarak birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Havadan yükselerek kullanılan bu cihazlar, takla atma, kendi ekseni etrafında dönme ve pili bitince geri dönme özelliklerine sahiptir. Bunun yanı sıra, tasarlanan helikopterlere, kamera da yerleştirebiliyorsunuz. İsteğe göre kameralı ürünler de tercih edilebilir. Ayrıca üretilen helikopterlerin genel özellikleri sayesinde, son derece dirençli olduğunu da söyleyebiliriz. Fakat çeşitli çarpmalar ve helikopterlerdeki arızalardan dolayı RC helikopter yedek parça desteğini de alabilirsiniz. 

Genel olarak, üretilen helikopter modelleri, son derece sağlam ve kalitelidir. Özelliklerindeki teknolojik yapılar sayesinde, her ürün ile farklı işlemler yapabilmeniz mümkündür. Gelişmiş özelliklerin şekil bulmuş halini RC helikopter modellerinde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, hobi ya da profesyonel amaçlı tercih edeceğiniz cihazlar farklı tip fiyat aralıklarına ayrılır. 

RC Helikopter Fiyat Aralıkları

RC helikopter fiyatları üzerinde etkili olan bir takım ürün özellikleri bulunmaktadır. Ürünlerin fiyat aralıklarını, cihazların taşımış oldukları özellikler etkiler. Bunun yanı sıra, helikopterlerdeki hareket yeteneklerini belirleyen kanatlar da fiyatlar üzerinde etkilidir. Kanat sayısının fazla olması, jiroskop özelliği, pil kapasitesi, parçaların dirençli oluşu gibi nitelikler helikopterlerin fiyat aralıklarını etkileyecektir. Bunun yanı sıra, GPS, kamera ve benzeri ek özellikler de fiyatların değişken olmasına neden olur. 

RC markalı helikopterlerin modeli, teknik yapısı, teknolojik donanımı, ürün özellikleri ve benzeri durumlara bağlı olarak fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bazı ürünler, enerjiden tasarruf ettiği için fiyat olarak diğer modellere göre daha yüksek oranlardadır. 

RC Helikopterler Nasıl Uçurulur?

Bu helikopterlerin uçurulması için rotor kanatlarının ortasından ürünü tutmanız gerekir. Bıçakların her ikisinin de yukarı yönlü bakacağı şekilde döşenmesi gerekir. CG üst ağır ise kuyruğun kolu yukarı döner. Ancak CG alt kısım ağırsa, helikopterin burnu yukarı döner. 

RC Helikopter Sağlam mı?

Amatör ve profesyonel kullanımları destekleyen bu ürünler, son derece sağlamdır. Çarpma ve düşmelere karşı direnç gösterebilmesi adına ürünlerin dış tasarım yapıları sağlam malzemeler kullanılarak üretilmiştir. 

RC Helikopterlere Havada Nasıl Yön Verilir?

Uzaktan kumandalar ile üretilen bu helikopterler, kumandadan gelen frekansa uygun olarak yönlendirilebilir. Kumanda da ileri-geri ya da sağa sola olacak şekilde hareket butonları yer alır. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

RC Helikopter Fiyatları

.
.
Toplam 24 / 175 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/14001244/1201002