Xbox Series S Oyun Konsolu Fiyatları

Xbox Series S Konsol

Yaşamın tüm alanlarına yansıyan teknolojik gelişmeler, oyun dünyasını da uzun süredir etkisi altına almış durumda. Oyunların yazılım altyapısında yapılan değişiklikler ve iyileştirmeler, konsollar için de devrim niteliğindeki özelliklerin önünü açıyor. Zira oyun ve konsol uyumu, kullanıcı deneyimini daha iyi hâle getiren unsurlar listesinin tepesinde yer alıyor. Oyun tutkunlarının her geçen gün değişen ihtiyaçlarına çözüm üretme konusunda son derece başarılı olan Microsoft da Xbox Series S Konsol ile yepyeni bir serüvenin kapılarını açıyor. Yeni nesil oyun konsolları arasında yer alan cihaz, oyun oynarken keyif almanız ve üst seviyede rekabet edebilmeniz için gereken tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Oyuncuların bir konsoldan beklediği her şeyi rahatlıkla karşılayan Xbox Series S, sahip olduğu teknik özellikler ve şık tasarımıyla ön plana çıkıyor. İşlemci, ekran kartı, RAM, depolama alanı ve çözünürlük gibi teknik detayların seviyesini belirleyen tüm alanlarda oldukça işlevsel bir kullanım sunan ürün, sade ve bir o kadar da şık tasarımıyla göz dolduruyor. Minimalist çizgilerin ve tasarım anlayışının hakim olduğu cihaz, ergonomik kullanım avantajıyla da kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Öte yandan şimdiye kadarki en küçük boyutlu Xbox olarak lanse edilen ürün, yeni nesil performans ve verimliliği bir araya getirerek kesintisiz bir oyun deneyimi sunabilme kapasitesine sahip. Farklı amaçlara yönelik teknik özellikleri, çeşitli yapısal unsurlarla başarılı şekilde entegre edebilen Xbox Series S Konsol, Microsoft'un inovasyon ve Ar-Ge odaklı çalışmalarının en iyi örneklerinden biri.

Işın İzleme Teknolojisiyle Daha Gerçekçi Görüntüler

"Ray Tracing", Türkçe ismiyle "Işın İzleme Teknolojisi", Xbox Series S'in dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. İlgili özellik yardımıyla ışık huzmeleri gerçek hayatta nasıl bir yansımaya sahipse ekranınızda da aynı şekilde görüntüleniyor. Bu sayede çok daha gerçekçi bir grafik performansı oyun deneyiminize eşlik ediyor. Cihaz optik sürücüye sahip değil ve tamamen dijital kullanım sunuyor. Daha dinamik dünyalar, daha hızlı yükleme süreleri ve ayrı olarak satılan Xbox Game Pass ile yeni nesil teknoloji anlayışını sonuna kadar hissedeceğiniz bir deneyim ortaya koyan ürün, bulut sunuculardan da yararlanıyor. Keza Microsoft, Series S ile birlikte kullanıcıların bulut üzerinden oyunları indirmeden oynamalarını sağlayacak "Project X Cloud" sistemini duyurdu. Oyunları indirmeden oynayabilmeniz konsolunuzun depolama alanını da olumlu etkileyeceği için şahane bir alternatif elinizin altında hazır hâle geliyor. Fakat siz yine de oyunları indirip kütüphanenizde muhafaza etmek istiyorsanız Microsoft, 1 TB'a kadar genişletme imkânına sahip olduğunuz SSD'yi Xbox Series S Konsol ile satışa sunuyor.

Xbox Series S, "Tamamen Dijital, Tamamen Yeni Nesil" sloganıyla çıktığı yolda gerçek bir dijital oyun deneyimi yaşamanızı mümkün kılıyor. Dijital kütüphane yardımıyla oyunlarınızı, kayıtlarınızı ve yedeklerinizi güvende tutan cihaz, bulut sisteminin tüm yararlarını sizlerle paylaşıyor. Ayrıca satışa sunuldukları an itibarıyla oynayabilmek için yaklaşan oyunları ön sipariş verme ve ön yüklemeyle görüntüleme özelliklerinin yarattığı konfor da ön plana çıkıyor. Nitekim Xbox Game Pass kütüphanesinde yer alan 100'ün üzerindeki oyun sayesinde istediğiniz her an oynayacak bir şey bulabiliyorsunuz. Çıkış gününde oynamak istediğiniz oyunların yanı sıra geriye dönük olarak farklı oyunlara da erişim sağlamanız oldukça kolay.

Daha Hızlı Yükleme Süreleri, Üst Seviyede Performans

Hızı yeniden tanımlamayı başaran Xbox Series S, performans açısından bir oyun konsolunun sunabileceği her şeyi çok rahat şekilde ortaya koyuyor. Akıcı bir oyun deneyimi sağlayan cihaz, oyunlar arasındaki geçişi de kusursuz hâle getiren yapısıyla oldukça dikkat çekiyor. Özel bir SSD tarafından desteklenen Xbox Velocity Architecture, 120 FPS'de (saniyedeki kare sayısı) oyun oynatma özelliğine sahip. Microsoft'un bugüne kadar ürettiği en küçük oyun konsolunda, Xbox Velocity Architecture ve SOC (Security Operations Center) yenilikçi çip üzerinde birlikte çalışarak performansı kaybı yaratmadan en yüksek görüntü kalitesinde oyun keyfi oluşturmayı başarıyor. Yine konsolun yapısının özel bir SSD tarafından desteklenmesi oyunların kısa sürede açılmasını da sağlıyor. Siz içeceğinizden bir yudum alırken oyununuz çoktan açılmış oluyor. "Hızlı Devam Etme" özelliği Xbox Series S'in öne çıkan niteliklerinden biri. Oyunlar arasında çok kısa süre içerisinde geçiş yapabilmenizi ve durdurduğunuz bir oyuna anında devam edebilmenizi sağlayan bu özellik de özel SSD ve yenilikçi çipin sunduğu faydalar arasında yer alıyor.

Tamamen oyuncu performansı ve konforu düşünülerek tasarlanan Xbox Series S Konsol, hız ve performans açısından çığır açıcı bir deneyime adım atmanızı sağlıyor. Bünyesinde en iyi teknolojileri barındıran ve bu sayede çağın gerekliliklerinden asla geri kalmayan cihaz, oyun tutkunlarının çevrim içi ortamdaki rekabet kapasitesini de artırıyor. Böylece oyun deneyimi ve rekabet ortamının çekiciliği daha da keyifli hâle geliyor. Microsoft tarafından yenilikçi kimliği her fırsatta vurgulanan ürün, oyunlara yönelik farklı yazılım altyapılarıyla uyumlu şekilde çalışabiliyor. Örneğin farklı firmalara ve farklı yazılım altyapılarına sahip oyunları, konsolun dijital ortamında rahatlıkla oynatabilir ve birbirleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Keza "Hızlı Devam Etme" fonksiyonunun bu denli özel olmasının nedenlerinden biri de çeşitli yazılım mimarileriyle üretilen oyunlar arasında sorunsuz şekilde geçiş yapabilmeniz olarak ifade edilebilir. Benzer yazılım türü ve boyuttaki oyunlar arasındaki geçiş ise Xbox Series S Konsol için zaten oldukça kolay.

Neden Xbox Series S Konsol'u Tercih Etmelisiniz?

Oyun tutkunlarının oyun üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlayan cihaz; teknik özellikleri, tasarımı, ergonomik kullanımı ve bağlantı seçeneklerinin avantajıyla benzersiz bir kullanıcı deneyimi yaratıyor. Tamamen dijital çalışma prensibine sahip olan ve optik sürücü ihtiyacını ortadan kaldıran Xbox Series S, birçok açıdan işlevsel kullanımı destekliyor. Sunduğu görüntü kalitesi, işlemci performansı ve hem RAM hem de SSD kapasitesiyle hiç sorun yaşamayacağınız bir oyun serüveninin içerisinde yer almanızı mümkün kılan ürün, Microsoft'un dijital teknolojileri geliştirme yolunda attığı adımlar açısından oldukça kaliteli bir örnek teşkil ediyor. Performanstan asla ödün vermeyen cihaz, SSD alanında sağladığı kapasite artırımı seçeneğiyle de daha fazla oyuna sahip olmanızın önünü açıyor. AMD'nin gelişmiş işlemci teknolojilerinden yararlanan konsol yavaşlama, donma, senkronizasyonda gecikme ve buna bağlı şekilde oluşabilecek hareket kısıtlaması gibi unsurları sorun olmaktan çıkarıyor. Size de ilk saniyesinden itibaren büyük keyif alacağınız, bitmesini hiç istemeyeceğiniz, sorunsuz ve benzersiz bir oyun deneyimi yaşamak kalıyor.

 • 3.6 GHz hızında 8 çekirdekli AMD Zen 2 işlemciye sahip olan cihaz, dilediğiniz oyunu hiçbir sorun yaşamadan oynamanıza imkân tanıyor. Performans kaynaklı yaşayabileceğiniz tüm sorunların önüne geçen işlemci, Xbox Series S'in sunduğu en önemli artılar arasında yer alıyor.
 • 4 TFLOPs AMD RDNA 2 ekran kartını bünyesinde barındıran ve bu sayede en üst seviyede görsel performansı yanınızdan bir an bile eksik etmeyen ürün, bileşenler arasındaki uyumun da en iyi örneklerinden biri. Konsoldaki işlemci ve ekran kartının uyumlu şekilde çalışıp kendi alanlarında yaklaşık özelliklere sahip olması büyük bir avantaj.
 • GDDR6 tipinde 10 GB RAM bellekle çalışan ve 128 bit genişliğinde veri yoluyla kesintisiz bir oyun deneyimi vadeden cihaz; 224 GB/sn hızında 8 GB, 56 GB/sn hızında 2 GB bellek bant genişliğine sahip. Ürünün G/Ç ham aktarım hızı 2.4 GB/sn, özel donanım sıkıştırma açma bloğuyla devreye sokulan sıkıştırılmış hızı ise 4.8 GB/sn.
 • Cihaz standart olarak 512 GB özel NVME SSD ile size ulaştırılıyor. Bu yolla oldukça yüksek bir depolama alanını kullanıcılarla paylaşan Xbox Series S, genişletilebilir depolama avantajına sahip. Ayrı olarak satılan ve dilerseniz satın alabileceğiniz 1 TB genişletme kartı desteği, dahili depolama alanıyla tamamen eşleşerek cihazınızda daha fazla yere sahip olmanızı sağlıyor.
 • 4K destekli 1440p oyun çözünürlüğünü destekleyen konsol, 120 FPS'ye kadar performans hedefi sunuyor. Otomatik Düşük Gecikme Modu, HDMI Değişken Yenileme Hızı ve AMD FreeSync teknolojileri görüntü deneyiminizi iyileştirmenize yardımcı oluyor.
 • Beş farklı bağlantı noktasını bünyesinde barındırmasıyla dikkat çeken cihaz, kullanıcılara çeşitli yöntemlerle çevrim içi ortama dahil olma ve etkileşime girme olanağı tanıyor. Oyunları dijital olarak indirseniz bile HDMI ve USB bağlantı opsiyonlarıyla bağlı kalacağınız aygıt sayısını artırabiliyorsunuz.

Çığır Açan Teknik Özellikler

Sade ve şık tasarımını benzersiz teknik özelliklerle tek potada eritmeyi başaran Xbox Series S Konsol, hem görüntü hem de ses performansı açısından çığır açıcı bir kullanıcı deneyiminin kapılarını açıyor. İşlemci ve ekran kartı kapasitesinin yanı sıra kullanım kolaylığıyla da işlevselliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyen ürün, Dolby Atmos ve Dolby Vision ses sistemlerine sahip. Her iki ses sistemi de "Uzamsal Ses Teknolojisi" ve bu teknolojinin gerektirdiği yazılım ihtiyaçlarını hiç sorun yaşamadan karşılamayı başarıyor. Birçok farklı teknik özelliği aynı anda bünyesinde barındırmayı başaran cihaz, iyileştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ortaya koyuyor.

 • İşlemci: 8 çekirdekli 3.6 GHz AMD Zen 2
 • Ekran kartı: 4 TFLOPs AMD RDNA 2
 • RAM: GDDR6 bellek tipinde 10 GB RAM
 • SSD kapasitesi: 512 GB 
 • Çözünürlük: 2560 x 1440 piksel (4K destekli)
 • Bağlantı seçenekleri: 1 x 2.1 HDMI, 3 x USB 3.1 Gen 1, 802.11ac çift bant, 802.3/10/100/1000, Özel çift bant Xbox kablosuz radyo

Benzersiz Bir Ses Deneyimi

Ses teknolojisi evriminin son halkası olan 3B Uzamsal Ses, konsoldan elde edeceğiniz verimi mükemmel hâle getiriyor. Üstün görüntü kalitesini, oyun deneyiminin içerisinde hissetmenizi sağlayacak ses teknolojisiyle bir araya getiren cihaz, sürükleyici ve gerçekçi dünyalar yaratıyor. Her an aksiyona hazır olmanızı mümkün kılan ve kullandığı gelişmiş algoritmalar sayesinde benzersiz bir ses performansı sunan Xbox Series S Konsol, farklı ses özellikleriyle dikkat çekiyor. Öncelikle kurulu olduğu ortama sesi homojen olarak dağıtmayı başaran ürün, 360° kullanımın kapılarını açıyor. Oyunlardaki tüm sesleri en gerçekçi şekilde sizinle buluşturan cihazın ortamın tamamına sesi yayma kabiliyetine sahip olması da kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Öte yandan ses performansının görüntü kalitesinin işlevsellik kazanması açısından da son derece önemli olduğunu söylemek mümkün. Zira üst seviyede ses performansı ve mükemmel görüntü kalitesinin birleşimi oyuncuların serüvenlerinden alacakları keyfin en temel unsurları arasında yer alıyor. Xbox Series S de hem görüntü hem de ses teknolojileri anlamında güncel yaklaşımları bünyesinde barındırarak serüvenin her aşamasında oyun tutkunlarının sağ kolu olmayı başarıyor. Daha iyi bir görüntü, daha iyi bir ses ve daha iyi bir oynayış anlayışlarını takip eden Microsoft, oyun dünyasının tüm inceliklerini bu konsol aracılığıyla ayağınıza getiriyor. Üstün görüntü ve ses kalitesinin yarattığı harika ortaklık aynı zamanda konforlu ve kesintisiz şekilde oyun oynamak anlamına da geliyor.

Upuzun Bir Oyun Listesi Sizi Bekliyor

Performansa dair tüm unsurlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça yüksek not alan Xbox Series S Konsol, AMD'nin Zen 2 ve RDNA teknolojisiyle donatılmış durumda. Zen 2 ve RDNA teknolojilerinin ortaya koyduğu uzantılardan biri olan DiretX Ray tracing ise dinamik ve canlı dünyalar oluşturmak için biçilmiş kaftan niteliğinde. Gerçekçi aydınlatma, gölge ve doğru yansımalar sunan sistem, verimliliği benzersiz bir seviyeye taşıyarak oldukça uzun bir oyun listesine kavuşmanızı sağlıyor. Ürünün benzersiz teknik özellikleri en üst seviyede performansla çalıştırabildiğiniz oyun sayısını bir hayli artırıyor, bu da en son çıkan oyunları daima yakalayabilmenize imkân tanıyor. Ek olarak oyunu açamama, geç açma ve oyunun donması gibi sorunlar tarihin tozlu sayfalarında yerini alıyor. Kusursuz oyun deneyimi için tasarlanan Xbox Series S'in Microsoft tarafından hazırlanan, onaylanmış oyun listesi şu şekilde:

 • Scarlet Nexus
 • Second Extinction
 • Call to the Sea
 • Far Cry 6
 • FIFA 21
 • Hitman 3
 • Resident Evil 8
 • Scorn
 • The Medium
 • The Ascent
 • Chorus
 • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
 • Halo Infinite
 • Cyberpunk 2077
 • Assassin's Creed: Valhalla
 • Senua’s Saga: Hellblade 2
 • Outriders
 • The Lord of the Rings: Gollum
 • Immortals: Fenyx Rising
 • Rainbow Six Quarantine
 • Battlefield 6
 • Dying Light 2
 • Gothic
 • WRC 9
 • Watch Dogs: Legion
 • Bright Memory Infinite
 • Dirt 5
 • Yakuza: Like a Dragon

Kutu İçeriği

Geriye dönük, uyumlu binlerce oyuna erişim şansı yaratan Xbox Series S; tüm oyunlarda daha hızlı yükleme süresi, daha yüksek çözünürlük, ve daha iyi girdi gecikmesini beğeninize sunuyor. Oyun deneyimini tepeden tırnağa iyileştirmeyi başaran konsolun kutu içeriğiyse beklentilerinizi karşılamaya hazır. Satın alma işleminin ardından size ulaştırılan ya da teslim edilen kutuda Xbox Series S konsolu, Xbox kablosuz oyun kumandası ve yüksek hızlı HDMI kablosu bulunuyor. Kablosuz bağlantı yöntemiyle kolu, konsola bağladıktan sonra HDMI kablosunu kullanarak istediğiniz herhangi bir ekrana görüntü aktarımı yapabiliyorsunuz. HDMI kablosunun yüksek hızda olması konsoldan ekrana veri geçişi süresini kısaltarak oyun performansını geliştirmeye yardımcı oluyor.

Microsoft: Oyun Teknolojilerinin Dijital Öncüsü

İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarını temel alan yaklaşımıyla dikkat çeken Microsoft, Xbox neslinde ürettiği tüm seri ve cihazlarla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Dünya üzerindeki milyonlarca oyun tutkununa hitap etmeyi başaran ve oluşturduğu dijital kütüphanelerle oyun alışkanlıklarını değiştiren marka sektörün bayrak taşıyıcıları arasında yer alıyor. Optik sürücülere duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran ve oyun deneyimini dijital ortama aktaran Microsoft, Xbox Series S ile bugüne kadar sunduğu serüveni bir adım öteye taşıyor. Oyuncuları oyunun bir parçası olarak değil, hikâyeyi tamamen değiştiren ana unsur olarak gören marka, onların yarattığı anlatının daha iyi hâle getirilmesi için çalışıyor. Nitekim Xbox Series S Konsol da Microsoft'un bu çabasını oldukça başarılı şekilde temsil etme kapasitesine sahip.

Daha önce satın aldığım Xbox oyunlarım Xbox Series S'te de açılabilir mi?

Evet, Xbox Series S dört Xbox neslinden binlerce oyunla uyumlu. Cihazın tamamen dijital olmasından ötürü dijital oyun kütüphanenize erişim sağlayıp oynamak istediğiniz oyunu seçmek benzersiz bir deneyim için yeterli oluyor.

Bu konsol oyun disklerini çalıştırıyor mu?

Hayır, Xbox Series S disksiz oyun oynama olanağı sunan dijital bir oyun konsolu olarak tanımlanıyor. Bu nedenle optik sürücüde çalışan, disk tabanlı oyunlar Xbox Series S Konsol ile uyumlu değil.

Standart kutu içeriğine ek olarak satın alabileceğim bileşenler de mevcut mu?

Evet, eksiksiz bir oyun serüveni yaşamak için Xbox Game Pass ve Xbox Series X|S için Seagate Depolama Genişletme Kartı de satın alabilirsiniz. Genişletme kartı cihazınızın depolama alanını artırmanızı sağlıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Xbox Series S Konsol

12 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?