En Ucuz ve Kaliteli Payet & Boncuklar

Boncuk & Payetler

Takı yapımının olmazsa olmazları çeşit çeşit boncuk & payetler yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamanızı mümkün kılıyor. Her tür takı, aksesuar ve tekstil süsleme işinde kullanılan boncuk ve payetler ile özgün tasarımlar oluşturabilir ya da hazır satın aldığınız ürünlere kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Geniş bir yelpazede yer alan boncuk modelleri üretildikleri malzemelere, renklerine, büyüklüklerine ve şekillerine göre gruplara ayrılıyor. Genelde paketler halinde satılan boncuk çeşitlerinin bazıları bir pakette birçok renk barındırırken bazıları tek bir renkten oluşuyor. Yapacağınız tasarımın içereceği renklere göre boncuk seçiminizi yapabilirsiniz. Boncukları seçerken deliklerinin çaplarına dikkat etmek gerekiyor. Deliklerin genişliği boncuğu hangi malzemelere dizebileceğinizi belirliyor. Eğer küçük delikli boncukları kalın bir zincire dizmek isterseniz sorun yaşayabilirsiniz ya da bir misinaya dizeceğiniz boncukların da bu misinanın kalınlığına uygun genişlikte deliklere sahip olması gerekir. Eğer boncukları zincir ya da misinaya dizmektense, bir yüzeyin üzerine dikmeyi planlıyorsanız iki delikli boncuk modellerini tercih etmeniz gerekecektir. Boncuk işlenerek oluşturulan el emeği göz nuru kemerler, çantalar yaratmayı planlıyorsanız, iki delikli boncuklar size uygun bir alternatif olacaktır.

Boncuklar irilikleri açısından da farklılık gösterirler. Bazı boncuklar neredeyse kum tanesi kadar küçükken bazıları fındık büyüklüğünde olabilir. Birçok takı tasarımcısı farklı büyüklüklerde boncukları bir arada kullanarak tasarımlarına hareket katmayı tercih ederken, bazı tasarımcılar ise aynı büyüklükteki boncukları kullanıyorlar. Satın alacağınız boncukların büyüklüğünü belirlerken yaratacağınız tasarımın amacını da önceden düşünmelisiniz. Örneğin bir kemer yapmak amacıyla boncuk satın alıyorsanız boncuklarınızı büyük boncuk modelleri arasından seçebilirsiniz ama eğer amacınız narin küpeler yapmaksa küçük boncuklar daha uygun olacaktır. Boncukların üretildikleri malzemeler de hem fiyatlarını hem de kullanım alanlarını belirlemek açısından önemli oluyor. Kristal veya yarı değerli taşlardan üretilen boncuklar daha yüksek fiyat etiketlerine sahip olurken, cam ve plastik boncuklar ise daha hesaplı seçenekler oluşturuyorlar. Tasarımınızda kullanacağınız boncukları belirlemek için takı ya da aksesuarınızı kimin için yaptığınızı, ürünün hangi ortamlarda kullanılacağını düşünebilirsiniz. Örneğin küçük kızınız için yaptığınız bir bileklikte plastik veya cam seçenekleri, kendiniz için yapacağınız bir kolyede ise kristal boncukları kullanabilirsiniz. Farklı materyallerden üretilmiş boncukları da aynı tasarımda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bir adet irice kristal boncuğu yanında cam boncuklarla beraber kullanabilirsiniz.

Payetler ise tasarımlarınıza, kıyafetlerinize, aksesuarlarınıza alımlı bir hava katmak için en uygun seçenekler oluyor. Her tür ürünün üzerine dikebileceğiniz, işleyebileceğiniz payetler sayesinde birçok deseni kıyafetlerinize uygulayabilirsiniz. Örneğin dümdüz bir tişörtünüzü üzerine payetler işleyerek göz alıcı bir kıyafete dönüştürebilirsiniz. Payetler ile kıyafetlerinize yeni bir hava katabileceğiniz gibi alımlı takılar da tasarlayabilirsiniz. Kurdelelerin üzerine payet işlemek suretiyle yapılan bileklikler ve tasmayı andıran dar kolyeler gece davetlerinde sıklıkla tercih edilen aksesuarlar oluyor. Bu takıları evinizde oldukça basit bir şekilde yaratabilirsiniz. Böylece zevkinizi yansıtan renkleri ve formları takılarınızda kullanabilirsiniz. Payet fiyatları kullanılan malzemeye, payetin büyüklüğüne ve pakette kaç adet payet bulunduğuna göre değişiyor. Payetlerin birçok rengi bulunsa da genelde metalik, parlak, sedefli ürünler tercih ediliyor. Payetler elbise yapımında bile kullanılıyor üstelik payet elbiseler son yılların moda trendleri arasında yer alıyor. Aynı şekilde düz elbiseleri payet kemerler ya da çantalarla tamamlayarak da şık bir kombin oluşturabilirsiniz.

Boncuk ve payetler size yaratıcılığınızı yansıtmanız için büyük bir özgürlük sunacak kadar çok çeşitte üretiliyor. Çeşit çeşit boncuk ve payetler arasından tarzınızı yansıtacak modelleri seçerek, tasarım serüvenine atılabilir, bu serüvende kendiniz ve sevdikleriniz için yepyeni imajlar yaratabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Payet & Boncuk

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60005936/60008003/60008004