Takı tasarımı en sevilen hobilerden biri olarak büyük ilgi görüyor. Takı tasarımında ustalaşmak için yaratıcılığa, titiz bir el işçiliğine ve kaliteli malzemelere ihtiyaç duyuluyor. Tasarıma hobi olarak başlayan bazı meraklılar kendilerini geliştirerek bu işte profesyonelleşiyor ve bir ek meslek sahibi oluyorlar. Eğer siz de takı tasarımından büyük keyif alıyorsanız, emeğinizi en kaliteli takı malzemeleri ile donatarak mükemmel eserler üretmek isteyebilirsiniz.

Ortaya çıkaracağınız takının ya da aksesuarın mükemmel olması için temiz çalışmaya ve doğru parçaları kullanmaya dikkat etmelisiniz. Takılarda her ne kadar ilk göze çarpan malzemeler, taşlar ve boncuklar olsa da gizli kahramanlar olan takı aparatlarının da hakkını vermek gerekiyor. Takı aparatı fiyatları malzemesine göre değişse de, tasarımda önemli olan pahalı aparatı değil doğru aparatı kullanmak oluyor. Bir tasarımda ne kadar çarpıcı ve farklı parçaları bir araya getirirseniz getirin onları doğru aparatlar ile birleştirmediğiniz zaman emekleriniz boşa gidebilir.

Takı aparatları arasında ilk akla gelenlerden biri misinalar oluyor zira birçok göz alıcı, şık, iddialı bileklik, kemer, kolye gibi aksesuar en başta bir misinanın üstünde şekillenmeye başlıyor. Bu yüzden tasarımınıza başlarken doğru misinayı seçmeniz büyük önem taşıyor. Misinanızın doğru kalınlıkta ve doğru uzunlukta olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer daha minimal bir tasarım yapacaksanız ve boncuklarınızın arasından misina da görünecekse tasarımınıza uygun renklerdeki misinalardan birini seçebilirsiniz. Misinaları rahatça kullanabilmeniz için üretilen misina bağlantı aparatları ise takı yapımı keyfinizi kolaylaştırmanızı sağlıyor. Eğer misina yerine daha kalın bir malzeme üzerinde takınızı oluşturmak isterseniz kurdeleleri seçebilirsiniz. Kurdeleler birçok farklı renkte üretiliyor hatta bu ürünlerin metalik ve parlak renklerdeki alternatiflerini de bulmak mümkün oluyor.

Takı tasarımında boncukların veya diğer aksesuarların arasında bağlantı aksesuarları kullanmak birçok takı meraklısı tarafından tercih ediliyor. Bu bağlantı aksesuarlarının birçok farklı rengini ve çeşidini bulabilirsiniz. Yazılı plakalardan, deniz kabuğu görünümlülere, bitki yaprağına benzeyen modellerden, sevimli ayıcıklara dek çeşit çeşit bağlantı aksesuarı, yaratıcılığınızı kullanarak takılarınıza tarzınızı yansıtmanız için beğeninize sunuluyor. Takıları birleştirmek için en sık kullanılan basit ürünler ise halka başlı takı çivisi ve takı halkası oluyor. Bu malzemelerin takılarınızın yapı taşları olduğunu söyleyebiliriz. Tasarımlarınıza uyum sağlamaları için bu aparatlar da farklı büyüklüklerde ve farklı renklerde üretiliyor ve genellikle yirmibeşli paketler halinde satılıyor.

En basit ve en önemli takı aparatlarından biri ise klipsler oluyor. Klipsler oluşturduğunuz takının iki ucunun bağlanmasını yani boncuklarınızın veya diğer aksesuarlarınızın düşmemesini ve takının kolayca takılıp çıkarılabilmesini sağlıyor. Tasarımınızda kullanacağınız klipsleri seçerken, klipslerin büyüklüğüne, rengine ve şekline dikkat etmek isteyebilirsiniz. Klipsinizin takınızdaki diğer elemanlardan iri olması, takının zarifliğini azaltabilir ya da uyumsuz bir renkte kullanılan bir klips gözü rahatsız edebilir. Tasarladığınız takıya klipsini taktıktan sonra son bir dokunuş ile onu daha da özel bir hale getirebilirsiniz. Çeşit çeşit takı ucu aksesuarları, takılarınızdan sallanarak tasarımınıza hareket ve renk katıyor. Bu aksesuarları özellikle bilekliklerde bol bol kullanmak son yılların takı trendleri arasında yer alıyor. Takı uçlarını değişik bir şekilde kullanmak isterseniz, kemerlerinizi ve çantalarınızı da takı uçları ile süsleyebilirsiniz.

Takı tasarımı yaratıcılığınıza sonsuz alan sağlayan uğraşlar arasında ilk sıralarda geliyor. Bu hobiyi en zevkli ve güzel şekilde uygulamak için kullanmanız gereken aletleri, aparatları, malzemeleri iyi bir şekilde tanımanız, nerede, hangi durumda hangisini kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu basit bilgileri edindikten sonra içinizden gelen ilhama uyarak her türlü değişik takıyı üretebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Takı Aparatı

911 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İlbay Çini Takı Takı Aparatları
  2. Folia Takı Aparatları
  3. Zuk Collection Takı Aparatları
  4. Gumush Takı Aparatları
  5. Nilden Hobi Takı Aparatları
  6. Simisso Takı Aparatları
  7. Toptancı Kapında Takı Aparatları
  8. Kumaş Fırsatı Takı Aparatları
  9. Anka Takı Aparatları
  10. Mavi Tasarım Takı Aparatları
  11. YYB Takı Aparatları
  12. Basty Takı Aparatları
  13. Decorative Life Takı Aparatları
  14. Fmk Aksesuar Takı Aparatları
  15. Wer Memory Keepers Takı Aparatları
  16. İslam Yayın Takı Aparatları
  17. Akat Takı Aparatları
  18. Akses Dünya Takı Aparatları
  19. Bakalcik Takı Aparatları
  20. Balım Örgü Evi Takı Aparatları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60005936/60008003/60008007
Başa dön