El İşi Malzemeleri

Boş zamanlarda rahatlamak için en iyi yöntemlerden biri hobi edinmek oluyor. Zamanı keyifli ve verimli şekilde geçirmeye olanak sağlayan el işi malzemeleri, kişilere yaratıcılıklarını sergileme ve ortaya eser çıkarma şansı da yaratıyor. Zengin hobi ürün seçenekleri içerisinde keçe, filografi, dikiş, nakış, örgü, dantel ve takı yapımına dair birçok malzeme yer alıyor.

El İşi Malzemeleriyle Hayat Bulan Hobiler

 • Çeşitli hayvanların yünleri kullanılarak üretilen, farklı renk ve kalınlık seçenekleri olan yün keçeler ve keçe motifler; oyuncak, süs eşyası ve çorap gibi ürünlerin yapımında tercih edilen bir malzeme oluyor.
 • Geleneksel el sanatları arasında yer alan filografi, çivi, tel ve ahşap zemin gibi filografi malzemeleri içeren setler kullanılarak hayata geçirilebiliyor.
 • Kumaş üzerine motif işlemeye dayanan bir geleneksel el sanatı olan nakış, nakış ipi, tığ, kumaş ve ilik açıcı gibi ürünler temin edilerek veya gerekli malzemeleri bir arada sunan setlerle gerçekleştirilebiliyor.
 • Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen nakış kitleri, ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve sekizli setler halinde kullanıcıların tercihine sunuluyor.
 • Ürün seçenekleri arasında düz ve seyrek dokunmuş keten bezi üzerine özel bir teknikle renkli desenler işlenerek oluşturulan bir el işi olan kanaviçe için gerekli tüm malzemeler yer alıyor.
 • Yeni başlayanlar için hazırlanan setler, ilgi duyulan el işinin kolay ve hızlı biçimde öğrenilmesine olanak sağlıyor.

Ahşap, Metal ve Boncuklu Takı Tasarımı

Belli bir şablona göre ya da özgün tasarımlarla takı üretmek isteyen kişiler, takı yapım malzemelerinden yararlanarak ürünlerini ortaya çıkarıyor. Takı yapma aparatları kullanılarak kolye, bileklik, yüzük, küpe ve anahtarlık gibi takı çeşitleri üretilebiliyor. Bir hobinin ötesinde meslek olarak da yapılabilen takı tasarımında malzeme seçimi, modele ve uygulanan tekniğe göre değişkenlik gösteriyor. Tel, ip veya zincir üzerine ahşap, metal, payet ya da boncuk süsleme malzemeleri dizilerek çeşitli takı tasarımları yapılabiliyor.

El İşçiliği Yapılırken Kullanılan Özel Aksesuarlar

 • Örgü & dantel malzemeleri içerisinde çeşitli renk seçenekleriyle yer alan makrome ipi, hasır ip, saçaklı ip, lif ve dantel ipi gibi modeller; pamuk, kadife, suni ipek ve polyester gibi ürünlerden üretiliyor.
 • Çeşitli boy seçenekleriyle sunulan şiş, iğne ve tığ gibi aksesuarlar, örgü ve dantel yapımı sırasında kullanılıyor.
 • Dokuma tezgahı çeşitleri, el işçiliklerinin düzenli, hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor.
 • Daire, oval ya da dikdörtgen şekilli, sabitleme için vidalı ve mandallı model seçenekleri de bulunan nakış kasnağı, nakış işlemesinin yapılacağı kumaşın gergin ve yerinden oynamadan durmasını sağlayan bir çerçeve görevi görüyor.
 • Belli kalıplara göre dokunan veya örülen el işlerinde kullanılan örgü ve nakış iplerinin seçimi numaraları doğrultusunda yapılıyor.

Dikiş İçin İhtiyaç Duyulan Tüm Malzemeler

Dikiş malzemeleri ürün grubu içerisinde dikiş ipleri, dikiş yardımcı malzemeleri ve tekstil süsleri bulunuyor. Elde ya da makine kullanarak dikiş yaparken yoğun şekilde dikiş iplerinden faydalanılıyor. Farklı renkte ipleri bir araya getiren setler, malzemeye uygun biçimde dikiş yapmayı mümkün hale getiriyor. Seyahatler düşünülerek oluşturulan dikiş setleri, iğne, çengelli iğne, düğme, çıtçıt, mezura ve makas gibi parçalardan meydana geliyor. Geniş bir ürün yelpazesiyle sunulan yardımcı malzemeler, düğme, göz, fermuar ve lastik gibi dekoratif amaçlı modellerin yanı sıra kumaş delmek, dikiş sökmek, ilmek tutmak ve yumak tutmak gibi işlerde kullanılabilecek işlevsel ürünler de içeriyor. Tekstil süsleri, çeşitli dikiş işlemlerinde ana malzemeye gösterişli bir görüntü katmak amacıyla değerlendiriliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El İşi Malzemeleri

10.000+ ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi & Eğlence
Hobi & Eğlence
Hobi
Hobi
El İşi Malzemeleri
El İşi Malzemeleri
Örgü & Dantel Malzemeleri
Örgü & Dantel Malzemeleri
Keçe Malzemeleri
Keçe Malzemeleri
Nakış Malzemeleri
Nakış Malzemeleri
Takı Yapım Malzemeleri
Takı Yapım Malzemeleri
Dikiş Malzemeleri
Dikiş Malzemeleri
Filografi Malzemeleri
Filografi Malzemeleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın