En Ucuz ve Kaliteli Nakış Malzemeleri

Nakış Malzemeleri

Kumaş zeminine çeşitli iplikler ile motif işlenerek yapılan nakış, geleneksel Türk el sanatlarından biridir. Özellikle kadınların severek devam ettirdiği nakış için farklı özelliklerde ve çeşitlerde birçok malzeme gerekir. Nakış malzemeleri arasında yer alan en temel ürünlerden olan iğne ve iplik çeşitleri dışında; tığ, nakış kumaşı, nakış kiti gibi farklı ürünlerde malzemeler arasında bulunur.

Temel nakış malzemeleri arasında öne çıkan iplik çeşitleri, farklı katlardan oluşan yapıya sahiptir. Özellikle yıkama sonrasında solmayan renkleri ile tercih edilen iplikler, kıyafetlere nakış işlemek için idealdir. Nakış ipliklerinde ana ve ara renklerde birçok ürün bulunur. Görsellik açısından oldukça önemli olan iplik renklerini inceleyebilirsiniz. Numara ile markalara göre adlandırılan ipliklerden ihtiyacınız olan rengi kolayca temin edebilirsiniz. Yün nakış iplikleri ise daha kalın yapısı ile dikkat çeker. Kabartılmış dokusu ile kırlent gibi el işlerinde kullanılan ürünlerin katmanlarını inceleyebilirsiniz. Nakış iplikleri arasında çok renkli ipliklerde bulunur. Yumak formunda sunulan ve kolayca kullanılan çok renkli iplik çeşitlerinin kalınlıklarını öğrenebilirsiniz. Bölünmeyen yapısı ile kumaş kalınlığına göre seçilmesi gereken iplikleri kanaviçe gibi el işlerinde de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda farklı özelliklere sahip iplik modellerini kullanacağınız iğneye göre belirleyebilir, ipliklerin uygun olduğu iğne çeşidini tespit edebilirsiniz. İpler arasında yer alan diğer bir çeşit ise örgü iplikleridir. Kalın ve yumuşak dokuları ile atkı, bere, kazak gibi farklı kıyafetler örmek için üretilen ürünleri farklı renk seçenekleri ile bulabilirsiniz. Örgü iplerinde nakış işlerinde de kullanılan orta kalınlıkta dokuya sahip ürünler ise çok yönlü kullanım sunduğu için kadınlar tarafından tercih edilir.

Nakış için gerekli olan önemli malzemelerden biri de iğneler ve tığlardır. İğnelerde uzunlukları farklı ürünler farklı nakış işlerinde kullanılır. Özellikle kanaviçe türünde ince nakış işlerinde tercih edilen iğneleri farklı setler ile kullanıcıya sunulur. Brezilya nakışı için tasarlanan iğnelerde malzemeler arasında yerini alır. Uzunlukları ile birlikte uç kısımları da değişen iğnelerin uç yapıları hakkında bilgi edinebilir, sivriliği değişen iğnelerden uygun seti tercih edebilirsiniz. Nakışta kullanılan malzemelerden biri de kumaşlardır. Farklı renklerde ve ebatlarda nakış kumaşlarını inceleyerek işleyeceğiniz nakışa uygun kumaşı seçebilirsiniz.

Nakış malzemesi arasında nakış için kullanılan kitlerde mevcuttur. Kitler, işlenecek motifin nasıl yapılacağını gösteren şema ve gerekli malzemelerden oluşur. Kit malzemeleri arasında nakış için gerekli ölçülerde kumaş, uygun iğneler ve iplikler yer alır. Şemayı takıp ederek kolayca yapılan kitler, serbest nakış işlerine oranla daha kolay bir kullanım sunar. Farklı ölçülerde ve desenlerde satılan kitler arasında ise çocuk odalarında uygun sevimli desenlerin yer aldığı modeller, mutfakta kullanılan meyve desenli kitler ve evin farklı yerlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Nakış kitleri arasında ebatları ve desenleri ile dikkat çeken çok detaylı kitlere de bulunur. Yapımı esnasında dikkat gerektiren ve renk çeşitliliği ile estetik bir duruşa sahip ürünleri çerçeveletip evinizin farklı odalara asabilirsiniz. Aynı zamanda nakış kitleri arasında modern temalara uygun ürünler de farklı seçeneklerde kullanıcılara sunulur.

Nakış kitlerinde kıyafetlere özel ürünler de yer alır. Çocuk kıyafetlerine işlemeye uygun sevimli hayvan figürleri, yetişkinlere yönelik kalp, çiçek benzeri motiflere sahip ürünlere ulaşabilirsiniz. İplik ve çeşitli malzemeleri ile gelen kitleri uygulayacağınız kıyafetin modeline uygun olarak seçebilirsiniz. Kit çeşitleri arasında gözlük veya bilgisayar kılıfı, tablet kılıfı, kadın çanta, masa örtüsü, Amerikan servisi, yılbaşı ağacı süslemeleri gibi farklı temalarda ürünlere de ulaşabilir, evinize şıklık katacak tasarımlar üretebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nakış Malzemeleri & Kanaviçe

10.000+ ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi & Eğlence
Hobi & Eğlence
Hobi
Hobi
El İşi Malzemeleri
El İşi Malzemeleri
Nakış Malzemeleri
Nakış Malzemeleri
Nakış Kitleri
Nakış Kitleri
Nakış İplikleri
Nakış İplikleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60005936/60007986