Örgü & Dantel Malzemeleri

Geçmişten günümüze kadar uzanan köklü geleneklerden biri olan örgü ve danteller, farklı motiflerin birleşimiyle meydana gelen kıyafet ve süs eşyaları olarak değerlendirilebilir. Modern yaşamın hareketinden bunalanların ve hayatlarına farklı bir renk katmak isteyenlerin son zamanlarda daha çok yöneldiği örgü & dantel malzemeleri, kendi içlerinde büyük çeşitlilik gösterir. Hedefinizi ve ortaya koyacağınız ürünleri göz önünde bulundurarak edineceğiniz malzemeler, çalışmalarınızı daha kolay gerçekleştirmenize yardım eder.

Farklı markalar tarafından sunulan ve örgü yapmayı ayrı bir keyif haline getiren misinalı örgü ve dantel şişleri, genellikle kalıp halinde üretilecek bere ve boyundan geçen atkıların kısa sürede ve kolayca tamamlanmasında etkilidir. Öte yandan set halinde yer alabilen ve dayanıklı ahşaptan imal edilen özel üretim şişler de, yuvarlak hatlara sahip örtülerin ve kıyafetlerin üretilmesinde rahatlıkla kullanılabilirler. Ayrıca nikel alerjisi olanlar için de uygun olan ahşap şişler, seçeceğiniz marka ve modele göre her boyutlarda ve farklı ağaçlardan üretilmişlerdir. Temel dantel işlemlerinizde yardım alabileceğiniz tığ modelleri ise sağlam yapıları, pürüzsüz hatları ve işinizi daha da kolaylaştıracak tasarımlarıyla ön plana çıkar. Klasik dantellerden vazgeçemeyenler için son derece pratik ve ideal yapıdaki tığlar, uzun ömürlü olmalarıyla da tercih nedeniniz haline gelebilir. Özel günlerde giyebileceğiniz giysileri ya da kullanabileceğiniz aksesuarları oluşturmak için edinebileceğiniz renkli, simli, ebruli ve boncuklu yapıdaki yünlerle göz alıcı tasarımlara imza atabilirsiniz. Genellikle pamuklu yapıdaki ve alerjen olmayan bu ürünler, uzun süreli kullanımlarda ve yıkama talimatlarına uyulduğu takdirde, renklerinden ve dokularından bir şey kaybetmezler.

Hem kendinize hem de sevdiklerinize kullanışlı birer aksesuar ya da kıyafet oluşturmak arzusundaysanız yönelebileceğiniz örgü malzemeleri; yün, orlon, merserize gibi farklı türdeki ipliklerden ve çeşitli numaralar vasıtasıyla kullanım alanları belirlenen şişlerden oluşur. Metal, ahşap ve plastikten üretilen şişler, örgünüzü tamamlarken en büyük yardımcınız olur. Kullanacağınız ipliğin yapısını ve şişin numarasını, yapmayı planladığınız aksesuar ya da giysiye göre seçmeniz önemlidir. Bu noktada, kalın yünlü iplik kullanacaksanız ve örtü benzeri çalışmalar yapacaksanız, kalın şişlere yönelmeniz uygun olur. Bu çalışmalarla üreteceğiniz örtüleri, özellikle koltukların ve abajurların üzerinde veya paspas olarak değerlendirebilir, evinizin daha farklı bir atmosfere kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yün ile oluşturacağınız eşyalar; hırka, kazak, şal, bere, eldiven, patik ve çorap gibi bilhassa kış aylarında sıklıkla kullanılabilecek malzemeler de olabilirler. Çocuklarınıza örebileceğiniz; başlık, pelerin, pantolon, yelek gibi giysiler de, onları hem sıcak tutacak hem de şık gösterecektir. Bebekler için hazırlayacağınız battaniye ve yatak örtüleri dışında; bere, patik, pantolon gibi gereksinim duyacakları giysiler, onları soğuktan koruyarak bebeklerinizin şirinliklerine en üst noktaya ulaştırır. Bebekleriniz için bu tip ürünleri hazırlamadan önce, kullandığınız yün modelinin bebek yünü olmasına dikkat etmeniz yerinde olur. Zira bu yapıdaki yünler, bebeklerinizin cildini herhangi bir şekilde tahriş etmez ve alerjiye neden olmaz.

Evlerin normalden daha güzel görünmesi ve evde kullanılan eşyaların farklı bir görünüm kazanması için başvurulan danteller, doğru dantel malzemelerine başvurarak kolayca oluşturulabilir. Perde ve yastık örtüleri için değerlendirilen ve ağ ipliği olarak da adlandırılan kalın dantel iplikleri bulunur. Bu ipliklerle pencerelerinize şık perdeler yapabildiğiniz gibi aynı zamanda sandalye ve koltuklarınız için de çeşitli örtüler oluşturabilirsiniz. Tığ ve renkli dantel iplikleriyle ortaya konan ve oya olarak adlandırılan motifler, örtü ya da tülbentlerin kenarında hoş bir görünüm kazanırlar. İlgili motifleri elbiselerin üzerinde, yaka kenarlarında ve kol ağızlarında rahatlıkla değerlendirebilir, elbiseyi olduğundan daha farklı hale getirebilirsiniz.

Siz de hayalinizdeki tasarımları oluşturmak için arzu ettiğiniz ürünleri edinebilir, kendinize ve evinize şıklık katabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Örgü & Dantel Malzemeleri

10.000+ ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi & Eğlence
Hobi & Eğlence
Hobi
Hobi
El İşi Malzemeleri
El İşi Malzemeleri
Örgü & Dantel Malzemeleri
Örgü & Dantel Malzemeleri
Örgü İpleri
Örgü İpleri
Şiş & Tığlar
Şiş & Tığlar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?