Tarih boyunca insanlar bozulmayı önlemek ve sağlıklarını korumak için yiyecekleri serin tutmanın yollarını aradılar. Dondurucular ise bu konuda önemli modern bir buluş olarak karşımıza çıkıyor. Bugün hemen her evde bir dondurucu var. Ancak bu teknolojinin ev tipi kullanımı 1960 yılından sonra başladı. Kısa sürede de kalabalık ailelerin et ve diğer yiyecekleri muhafaza etmelerinin en yaygın yollarından biri haline geldiler. Gıdaların dondurulması onları bakteri, küf ve çürümeye karşı korur.  Derin dondurucu modelleri de bu ihtiyaca konforlu bir yanıt sunmak üzere geliştiriliyor. Arçelik Derin Dondurucular birden çok modelleri ve fonksiyonlarıyla kullanıcılar tarafından çok tercih ediliyor.

Derin Dondurucu Nedir?

Derin dondurucu, dondurucu bölümleriyle birlikte gelen buzdolaplarından daha düşük sıcaklıkları koruyan bir soğutma cihazı. Dondurucu sıcaklıklarında, yiyeceklerdeki su dondurulur ve bakterilerin büyümesini veya çoğalmasını durdurur. Dondurucu soğuk sıcaklığı korur, çünkü dondurucu kanallarından geçerken sıvıdan gaza dönüşen bir soğutucuya sahiptir. Bu işlem ısı enerjisini emer ve daha sonra gaz olarak serbest bırakır. Dondurucu bölmesi, köpük, mantar ve kauçuk gibi yalıtım malzemeleri içerdiğinden düşük sıcaklıkları korur. Bu malzemeler dondurucu duvarları arasına yerleştirilir, böylece dondurucunun dışından ısı iletmez. Ek olarak, dondurucu kapıları, sıcak havanın dondurucunun içine girmesini önlemek için etraflarında hava boşlukları da içerir.

Arçelik Derin Dondurucu Özellikleri

Bir derin dondurucu alışverişi bir dizi kararlar içerir. Yeni derin dondurucunun türünü, boyutunu ve kapasitesini seçtikten sonra, renk, kaplama ve fonksiyonlar gibi diğer faktörler göz önünde bulundurmaya devam edilebilir. Arçelik derin dondurucu özellikleri bu markayı derin dondurucuda en çok tercih edilen marka yapıyor. Ayarlanabilir cam raflar en iyi şekilde çalışması için buzdolabı alanını değiştirmeyi sağlar. Çoğu model, hem buzdolabında hem de dondurucuda sıcaklığı ayarlamak için tek bir manuel termostata sahiptir. Bu temelde üzerinde 0-5 rakamları olan bir kadran. Kadran, ° C sıcaklıklarından ziyade güç seviyeleriyle ilgilidir. Buzdolabının dondurucu sıcaklığını düşürmek için, gücü artırmak ve daha soğuk çalışmasını sağlamak için termostat açılır. Buzdolabı çok soğuksa, kadran aşağı çevrilir. Bu analog termostat özellikli derin dondurucudur. Temel kontrol paneli, açma / kapama düğmesi ve ışığı açma gibi bir dizi basit çalıştırma düğmesi ve ışığı bulundurur. Şeffaf dondurucu çekmeceleri opak olanlara göre nispeten avantajlı. Çünkü dondurucuda ne olduğu bir bakışta görülebilir. Bu, kapıyı gerekenden daha uzun süre açık tutmamak anlamına gelir. Böylece enerji tasarrufu sağlanır. Faturalar da daha düşük gelir. Hızlı soğutma ve hızlı dondurma işlevleri yiyeceklerin dokusunun çok fazla değişmesini önler. Tatil modu etkinleştirildiğinde dondurucudaki yiyecekler güvenli bir şekilde donmuş halde kalır. Bazı modellerde derin dondurucudan soğuk havayı sirküle etmek için bir dondurucu fanı bulunur. Yüksek sıcaklık ve kapı açık alarmları da bir diğer özellik. Dondurucudaki sıcaklık yükselmeye başlarsa yüksek sıcaklık alarmı bip sesi çıkarır. Ve yanlışlıkla dondurucunun kapısı açık kalırsa, kapı açık alarmı kapatmayı hatırlatır.

Arçelik Derin Dondurucu Modelleri

Derin dondurucunun kapasitesi ve şekline göre birden çok Arçelik derin dondurucu modelleri bulunuyor. Arçelik dikey derin dondurucu daha fazla organizasyon sepetleri ve rafları bulundurur. Otomatik defrost özelliği vardır. Daha az zemin alanı gerektirir. Temizlemesi ve malzemelere ulaşmak daha kolay. Arçelik derin dondurucu sandık tipi daha fazla enerji verimliliği sağlar. Elektrik kesintisi sırasında yiyecekleri taze tutar. Daha uygun fiyatlı. Ve daha fazla depolama kapasitesi. Dondurulmuş yiyecekleri düzenli ve kolay bulmayı sağlayan çekmeceli modeller de vardır. Bunlardan biri Arçelik derin dondurucu 5 çekmeceli ve diğeri Arçelik derin dondurucu 7 çekmeceli olan model.

Arçelik Derin Dondurucu Fiyatları

Modellerin fonksiyonu ve kapasitelerine göre Arçelik derin dondurucu fiyatları değişiyor. Daha çok kapasiteye sahip olan modellere doğru fiyatlar artar. Aynı şekilde enerji tasarrufu sağlayan modeller de daha yüksek fiyatlı. Modellerde sunulan ek fonksiyonlar da genellikle fiyata yansıyor. Bütçeye en uygun plastik sandalyeyi bulmada Hepsiburada’nın rehberliği tüketicilerin yanında. Fiyatları azdan çoğa doğru sıralayarak ürünler incelenebilir. Kullanıcı yorumlarını okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olunabilir. Ve fiyat performans açısından en doğru olan ürüne ulaşılabilir. Filtreleme ve sıralama özelliklerinden faydalanarak en uygun ürüne hızlıca ulaşılabilir. Eğer almayı düşünülen ürün şu anda bütçeye uygun değilse fiyat alarmından faydalanılabilir. Böylece ürün indirime girdiğinde bildirim alınır. Karşılaştır butonu sayesinde ürünler karşılaştırma listesine eklenebilir. Daha sonra eklenilen ürünler karşılaştırılarak birbirine göre avantaj dezavantajlarını yorumlanabilir. Buna göre de alınacak ürüne karar verirken kolaylık sağlanmış olur. Arçelik derin dondurucu satın alınırken benzer modeller arasında inceleme yapılabilir. Karşılaştır butonu yardımıyla ürünler eklenerek fiyat performans kıyaslaması yapılabilir. Bu esnada kullanıcı yorumları ve değerlendirme puanları oldukça önemlidir. Bu şekilde kullanıcı alabileceği modele kolayca ulaşıp satın alabilir.

Arçelik Derin Dondurucu Yorumları

Farklı marka ve özelliklere sahip Arçelik derin dondurucu modelleri fiyat performans konusunda nasıl? Fiyat performans konusu, herhangi bir ürünü alırken en önemli kriter. Bu sebeple Arçelik derin dondurucu yorumları hayat kurtarıcı oluyor. Kullanıcıların değerlendirmesi ve yorumları bu konuda fikir sahibi olmak için yardımcı olur. İhtiyaca göre filtrelenen özellikler ve uygun fiyat satın alınması gereken doğru ürüne götürebilir. Dondurucuların servis kurulumları ile birlikte gelip gelmediği hakkında yorumlardan faydalanılabilir. Kullanımı, bölmeleri, kapasitesi gibi konularda da yorumları okumak yararlı olur. 

Arçelik Derin Dondurucu Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dondurucu ilk çalıştırıldığında, dondurucu soğuyana kadar kompresör sürekli çalışacaktır. Oda sıcaklığına ve dondurucu kapağının kaç kez açıldığına bağlı olarak altı ila sekiz saat (veya daha uzun) sürebilir. Dondurucu soğutulduktan sonra, dondurucuyu uygun sıcaklıkta tutmak için kompresör gerektiği gibi açılır ve kapanır. Dondurucunuzun dışı sıcak hissedebilir. Bu normal bir durumdur. Dondurucunun tasarımı ve ana işlevi, dondurucunun içindeki paketlerden ve hava boşluğundan ısıyı uzaklaştırmaktır. Isı, odaya aktarılır ve dondurucunun dışını sıcak hissettirir.

Malzemeler Derin Dondurucuda Saklanılırken Yapılan Hatalar

Hatalardan ilki yeterli sıcaklığı korumamak. Dondurucu sabit ve düşük bir sıcaklıkta kalmalı. Üste kadar doldurulmamalı. Dondurucunun ⅓’ü boş kalmalı. Aksi takdirde, dondurucu daha uzun süre çalışır ve gerekenden daha fazla enerji kullanabilir. Diğer bir hata çabuk bozulabilecek yiyeceklerin depolanması. Et, deniz ürünleri, kümes hayvanları gibi yiyecekler dondurucuda sebze ve meyvelerden ayrı olarak saklanmalı. Aksi takdirde, dondurucu etten gelen bakteriler tarafından kontamine olur. Önemli hatalardan biri dondurucu kapısını açık bırakmak. Dondurucu uzun süre açık bırakılmamalı. Dondurucu bölmesinin düşük bir sıcaklığı korumasına ve dondurucunun dışındaki ısı sızıntısını önlemesine izin vermek esastır. Yine bir diğeri de dondurucuyu çözmemek. Dondurucu bölmesi donmuşsa, dondurucunun otomatik defrost sistemi kullanılarak buzunun çözülmesi gerekir. Dondurucu tamamen çözülmemişse, dondurucunun yanmasına neden olabilir ve çözüldükten sonra yiyeceklerin tadı iyi olmayabilir. Son olarak diğer bir hata ise dondurucuyu temizlememek. Dondurucunun hızlı bir şekilde yanmasına neden olacak nem birikmesi nedeniyle dondurucu bölmesini her altı ayda bir temizlemek önemli. Dondurucu yandıktan sonra yiyecekler lezzetini kaybeder.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arçelik Derin Dondurucu

36 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Çekmece
Toplam 36 / 36 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?