Arçelik Fırın 

Arçelik, Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya markası olarak mutfakta ihtiyaç duyulan ürünleri yenilikçi ve çağdaş bir anlayışla tasarlıyor. Lezzetli yemeklerin vazgeçilmez ustası fırınlar, çeşitli özellik ve fonksiyonlar ile ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere üretiliyor. Kapasite ve program özelliği açısından da çeşitli modeller ile ideal pişirme fonksiyonlarını kullanıcılara sunuyor. Böylece hayatınızı kolaylaştıran düşünülmüş detaylar çağın teknolojisiyle birleşiyor ve şık tasarımlarla mutfağınızda baş köşeyi alıyor. Birbirinden güzel nefis yemekler yapabilmeniz için ürünlerin pişirme fonksiyonları özel olarak tasarlanıyor. Arçelik Fırın çeşitleri inovatif, teknolojik, fonksiyonel ve dekoratif özellikleri bir arada barındırıyor. Ürünler, çevre dostu özellikleriyle enerji tasarrufu sağlıyor ve bütçenizi rahatlatıyor. Hem sağlıklı hem de lezzetli yemeklerin sırrı olan bu modeller geniş iç hacimle birden fazla yemeğin aynı anda pişmesini mümkün kılıyor. Piliç çevirme özelliği gibi gelişmiş yönleriyle lokanta lezzetlerini evinizde daha sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz de mümkün hale geliyor. Farklı modeller hem tasarım hem de fonksiyon anlamında seçenekler sunuyor. Tek bölme, çift bölme, LED ekran, ön ısıtma fonksiyonu gibi özellikler açısından çeşitlilik bulunuyor. Zamanlama, ön ısıtma, derece ayarı gibi ayarlamalar ile basit bir şekilde pişirme işlemini başlatıp bitirmeniz mümkün oluyor. Kolay temizlenebilir iç ve dış yapısı ile her zaman temizlik, hijyen ve şık bir görünüm sağlanabiliyor. Basit ve işlevsel tasarımı, anlaşılabilir bir kullanım sunuyor. Böylece evdeki herkes rahatlıkla kullanabiliyor. LED ekran özelliği ise pişirme süresini ve kalan zamanı okuyabilmenizi ve takip edebilmenizi sağlıyor. Ayrıca düğmeler yardımıyla program seçimini gerçekleştirebilir ve değişikliği ekrandan takip edebilirsiniz. Modern tasarımlı ankastre modeller çağın esintilerini taşıyor ve mutfağın gözdesi haline geliyor. Leziz yemeklerin yardımcısı fırın, Arçelik kalitesiyle sizin oluyor.

Arçelik Fırın ile Lokanta Lezzetleri Eve Geliyor

Fırın modelleri birçok fonksiyonu ile ideal pişirme özellikleri sunarak mutfakta en büyük yardımcınız haline geliyor. Ayarlanabilir pişirme programı, derecesi ve süresi ile yemeğin başında beklemeniz gerekmiyor. Yemeğinizi sizin için pişiren fırın, hayatınızı kolaylaştırıyor. Et, tavuk, balık, kek gibi farklı gıdaların pişirilmesi için uygun programlar ile bir düğme ayarıyla pişirmeyi başlatmak yeterli oluyor. Tavuk çevirme gibi çeşitli fonksiyonlar ile lokantalarda yapılan birçok yemeği fırın yardımıyla kendi mutfağınızda hazırlayabilme keyfini yaşayabilirsiniz. Bunun gibi birçok işleve sahip Arçelik fırın özellikleri dijital panel, program seçenekleri, ısı ayarı, zamanlayıcı gibi özel tasarlanan nitelikler sunuyor. Tasarım özellikleri ise siyah, gri, beyaz, koyu gri gibi renkler açısından çeşitleniyor. Program ve fonksiyon özelliği modele göre değişiklik gösterebiliyor. Dijital paneli olmayan seçeneklerin ise düğmeler yardımıyla kontrol ve ayarlama işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Zamanlayıcı özelliği ile pişirme işlemi tamamlandığında otomatik olarak ısınma duracağı için yemeğin başında değilseniz bile yanmasını veya fazla pişmesini önlemeniz mümkün oluyor. Böylece pişirme süresini ayarlayarak yemeği fırına koyduktan sonra işlerinizle ilgilenebilir veya kendinize vakit ayırabilirsiniz. Böylece yemek yanar mı diye endişelenmeden sevdiklerinizle daha keyifli vakit geçirmeniz de mümkün hale gelir.

Daha sağlıklı ve daha nefis yemekler için Arçelik fırın kullanımı öneriliyor. Gıdaları daha az yağ ile kızartmadan pişirebilir ve kusursuz sunumlar yapabilirsiniz. Ürünlerin gömme olarak dolaplara yerleştirilebilir olması dekorasyonun daha ferah olmasında önem arz ediyor. Genişlik ve derinlik ölçülerini dolaplarınıza uygun biçimde belirlemeniz gerekiyor. Eğer dolaplarınız henüz yapılmadıysa veya yenileme yapıyorsanız tercih ettiğiniz ürünün ölçülerine uygun dolap yaptırmalısınız. Ankastre şık tasarımlı ürünler ile hoş bir dekorasyon yapabilir, modern ve çağdaş görünüm elde edebilirsiniz. Sade ve anlaşılır düğme, simge ve yönlendirmeler ile pratik kullanım sağlayan ürünler farklı gıdaların ideal biçimde pişirilmesine yardımcı oluyor. 65, 66, 71 ve 72 litre iç hacme sahip modeller arasından ihtiyacınıza ve evinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Ürünlerin iç hacmine göre 2 veya 3 tepsinin aynı anda yerleştirilebilmesi mümkün oluyor. Arçelik fırın pişirme ayarları modele göre değişmekle birlikte 6, 8, 13 ve 14 farklı program içerebiliyor. A sınıfı enerji tüketimiyle tasarruf edebileceğiniz ürünler arasında fırının kullanmadığınız bölümünü kapatarak daha fazla tasarrufu mümkün kılan modeller bulunuyor. Bu modeller aynı zamanda fırını ikiye bölerek kullanabilmenizi, iki farklı ayarda işlem yapabilmenizi de mümkün kılıyor. 

Arçelik Fırın Modelleri Arasından Seçim Yaparken 

Uzun yıllar boyu kullanacağınız fırın, evin en önemli beyaz eşyaları arasında bulunuyor. Bu ürün kek, kurabiye, börek gibi hamur işi gıdaların yanı sıra sebze, et, tavuk ve balık gibi gıdaların da sağlıkla pişirilmesi için kullanılıyor. Bu yönüyle seçimini yaparken de titiz davranmanız gerekiyor. Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve ardından beklentilerinizi değerlendirmelisiniz. İç hacim ve genişlik ölçülerinin pişirme ihtiyacınıza ve mutfak dolaplarınıza uygun olduğundan emin olmalısınız. Ardından renk ve tasarımı dekorasyona uygun bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ürünlerin program sayısı ve çeşitliliği pişirmek istediğiniz gıdalar ile ilgilidir. Arçelik fırın modelleri arasında tavuk çevirme gibi işlevsel ve lezzetli işlevlere sahip seçenekler de bulunuyor. Program özelliklerine göre iki bölmeli olarak da kullanabildiğiniz alternatifler mevcut. İç hacim seçenekleri 65 litre ile 72 litre arasında değişiklik gösteriyor. Buna göre 2 ve 3 tepsiyi bir arada alabilen modeller bulunuyor. İki bölmeli olarak kullanılabilen gelişmiş modeller iki ayrı gıdanın birbirinden etkilenmeden iki ayrı sıcaklıkta pişmesini mümkün kılıyor. Ayrıca bu modellerde fırının kullanmadığınız kısmını aksesuar yardımıyla ayırarak enerjiden daha fazla tasarruf edebiliyorsunuz. 

Seçiminizi yaparken dikkat edeceğiniz en önemli nokta ölçülerdir. Mutfak ve dolap ölçülerine uygun bir seçim yapmak düzenli bir görünüm ve ideal dekorasyon için olmazsa olmaz bir kriterdir. Arçelik fırın ölçüleri 56-60 cm arasında genişliğe, 58-60 cm arasında yüksekliğe ve 55-56,7 cm arasında derinliğe sahip seçeneklerle bulunuyor. Bu ölçü aralığında farklı modeller farklı ölçülerde alternatif sunuyor. Beyaz, gri, inox ve siyah renkli ürün seçenekleri bulunuyor. Renk seçimini dekorasyonunuza uyumlu olacak şekilde yapabilirsiniz. Dijital ekran özelliğini tercih ediyorsanız bu özelliği kriter olarak değerlendirebilirsiniz. Program sayısı 6, 8 ve 13 olan modeller arasından ihtiyaç ve isteğinize göre tercih yapabilirsiniz. Arçelik gömme fırın ile dekorasyonunuzu daha modern ve daha göz alıcı biçimde yapabilirsiniz. Dolap veya duvar içerisine yerleştirebileceğiniz gömme ürünler favori yardımcınız haline geliyor. Şık tutacak kısmı ile kolayca açıp kapayabiliyorsunuz. Yağsız veya az yağlı bir beslenmeyi destekleyen pişirme özellikleri ve programlarını fırınınızda bulabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir yaşam için yeni bir adım atabilirsiniz. Programlar arasından ön ısıtma programı sayesinde gıdaları yerleştirmeden önce ısının yükselmesini ve fırının içerisinin pişmeye hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Turbo fan özelliği sayesinde tepsinin dört bir yanının ısıyı alabilmesi ve gıdaların tamamen eşit pişmesi mümkün oluyor. 

Arçelik Fırın Pişirme Önerileri

Her gıdanın lezzet ve besin değeri açısından farklı ve özel pişirme yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemler yemeğe göre de değişiklik gösterebiliyor. Arçelik klasik fırın içerisinde et veya tavuk pişirecekseniz et kalınlığına dikkat etmelisiniz. Kalınlığa göre pişirme süresini her santimetre için aşağı yukarı 5’er dakikadan hesaplamanız gerekiyor. Pişirme süresinin bitmesinin ardından yaklaşık 10 dakika boyunca eti fırının içinde bekletmeniz öneriliyor. Böylece etin suyu daha eşit dağılır ve eti kestiğinizde dışarı akmaz. Ayrıca bütün tavuk veya büyük parçalı etleri tepsiye koymadan önce limon suyu ve karabiberle terbiye etmeniz de hem lezzet açısından hem de pişme açısından etkili olacaktır. Kemikli etlerin pişmesi kemiksiz etlere göre 20 dakika daha uzun sürebilir. Bu işlemleri kızartma fonksiyonuyla yapabilirsiniz. Balık pişirecekseniz alt veya orta rafı tercih etmeli, yanmaz bir tabak kullanmalısınız. Fırın içerisinde ızgara özelliğini de kullanabilirsiniz. Izgara kullanacaksanız yalnızca uygun gıdalar ile kullanmalısınız; aksi takdirde yangın tehlikesi söz konusu olabilir. Tavuk, balık ve kırmızı et ızgarada kurumadan kahverengi bir kabuk ile pişer. Ayrıca sulu sebzeler, sosis, sucuk, fileto ve şişlik et de ızgara için uygundur. Izgarayı tel ızgarada yapıyorsanız alt bir rafa tepsi koyarak süzülen yağ ve suyu toplamanız tavsiye ediliyor. Temizliğin daha kolay olması için alta koyacağınız bu tepsi içerisine bir miktar su ekleyebilirsiniz. Izgarayı herhangi bir seviyede yerleştirebilirsiniz, bu durum süreyi ve pişmeyi etkilemez. 

Pizza, pide, lahmacun gibi çıtır hamurlu gıdaların pişmesi için Arçelik taş fırın aksesuarı ve özelliği olan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece restoran tadında ve daha da sağlıklı yemekler pişirebilir, ustalığınızı sergileyebilirsiniz. Gıdaların besin değerini ve lezzetini kaybetmeden pişmesini sağlayabilir, yağsız veya az yağlı yemekler yapabilirsiniz. Uygun programı tercih ederek pratik bir şekilde yemeğinizi hazır edebilirsiniz. Arçelik fırın çeşitleri program sayısı, ekran, iç hacim, ölçüler ve enerji tüketimi açısından farklı seçenekler sunuyor. Enerji tüketimi çevrim başına saatte 0.88 kW ile 1.9 kW arasında değişen ürünler A enerji sınıfı olmalarıyla tasarruf sağlıyor. Böylece hem doğaya saygılı hem de bütçenize uyumlu performans sergiliyor. Siyah, beyaz, gri ve inox renklerini dekorasyonunuza uyumlu olacak şekilde değerlendirebilirsiniz. İnox ve siyah renkleri dekorasyonda kombine ederek birlikte kullanabilirsiniz. Mutfağınızda siyah renkli ve inox renkli beyaz eşyaları bir arada kullanabilirsiniz. Ayrıca gri ve siyah rengi yine aynı şekilde kombine edebilirsiniz. 

Arçelik Fırın Uzun Ömürlü ve Kaliteli Kullanım Sunar

Beyaz eşya, genellikle uzun süre boyunca verimli kullanım beklentisinde olduğunuz ürünlerdir. Bu sebeple doğru bir seçim ile dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Beyaz eşya denince Türkiye’de akıllara ilk gelen marka Arçelik’tir. Markanın ürettiği beyaz eşyalar arasında bulunan fırın modelleri de uzun ömürlü ve kaliteli kullanım sunmak üzere tasarlanıyor. Sağlam, kullanışlı ve işlevsel ürünler uzun yıllar boyunca güçlü performans sergiliyor. Ergonomik tasarım, anlaşılabilir panel ve semboller ile kullanıcı için her detay düşünülerek kullanıcının hayatını kolaylaştırmak amaçlanıyor. Farklı programlar ile pişirme işlemlerini daha kolay ve daha pratik hale getiren ürünler gıdaların enfes yemeklere dönüşmesine yardımcı oluyor. Son teknoloji inovatif özellikler ile geliştirilen modeller konforunuzu artırırken kusursuz pişirme deneyimleri sunuyor. Arçelik 2 katlı fırın çeşitleriyle 2 ayrı bölüm olarak kullanabileceğiniz alan oluşturabiliyorsunuz. Ürünün iç kısmını ayıran bir paravan yardımıyla alt ve üst bölümler birbirini etkilemeden farklı yemekler pişirebiliyorsunuz. İki bölüm arasında 70 dereceyi bulan bir sıcaklık farkı mümkün oluyor. Ayrıca yalnızca tek bir bölümü de kullanarak enerji tasarrufu yapabiliyorsunuz. 

İki veya üç farklı tepsiyi aynı anda kullanabileceğiniz farklı kapasitelerde ürünler bulunuyor. Maksimum 5 adet tepsi ve ızgara yerleştirme alanı bulunan bu ürünler Kalabalık bir aileye sahipseniz veya sık sık misafir ağırlıyorsanız 3 tepsi yerleştirebileceğiniz iç hacme sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer çekirdek aileye sahipseniz veya yalnız yaşıyorsanız Arçelik 2 tepsili mini fırın beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olabilir. Seçiminizi yaparken kapasitenin yanı sıra derinlik, yükseklik ve genişlik ölçülerini göz önünde bulundurmalısınız. Dolap içi veya tezgâh altına yerleştirmek için ölçüleri dikkate almanız önem arz ediyor. Bu kriterleri değerlendirdikten sonra renk ve tasarımı değerlendirebilirsiniz. Tasarım özellikleri düğme, buton ve ekran gibi detaylardan oluşuyor. Düğme veya buton tasarımları çevirmeli, gömmeli ve dokunmatik olmak üzere farklı özelliklerde bulunuyor. LED ekran ile hem çağın teknolojisi ifade ediliyor hem de kolay kullanım ve kontrol sağlanıyor. LED ekran gösterge ve saat özelliğine sağlıyor. Modeller arasında bu ekran dokunmatik özelliği ile de bulunabiliyor. Tüm modeller kapak açılınca otomatik aydınlatma özelliği sunuyor. Arçelik fırın yorumları kullanıcıların ürün performansı, kalitesi ve dayanıklılığı açısından memnun kaldıklarını gösteriyor. Ayrıca yorum yapanlar kullanım boyunca ürünün gösterge ve panel özelliklerinden anlaşılır ve basit olduğu için memnun olduklarını belirtiyor. 

Arçelik Fırın Nasıl Kullanılmalıdır?

Beyaz eşyaların kullanım şekli onlardan alacağınız faydayı da doğrudan belirler. Kullanmaya başlamadan önce ürünler hakkında kullanım kılavuzundan veya yetkili kişilerden bilgi almanız öneriliyor. Elektronik saate veya zamanlayıcıya sahip olan bir modelse ürünü kullanmadan önce saat veya zamanlayıcı ayarının yapılması gerekiyor. Bu ayar olmadan çalıştıramıyorsunuz. Arçelik fırın sembolleri aç kapa, zamanlayıcı, programlar ve derece gibi ayarları ifade ediyor. Modellerin üzerinde düğme, tuş veya butonlar değişiklik gösterse de temel olarak bu semboller yer alıyor. Et, balık, tavuk pişirme ile ızgara ve kızartma gibi fonksiyonların yer aldığı programlar sizin için ideal özellikleri tek bir tuşla bir araya getiriyor. Ürünün kapağını açtığınızda otomatik aydınlatma özelliği ile görüş alanınız genişler, rafları ve iç alanları rahatlıkla görebilirsiniz. Ürünü kullanırken sıcak yüzeylere dikkat etmelisiniz. Isı geçirmez eldivenler ile tepsi yerleştirme veya çıkarma işlemi yapmalı ve yemek pişirdikten sonra kapağı ilk açışınızda buhar ihtimaline karşı uzak durmalısınız. Aksi takdirde içeriden bir anda çıkan buhar elinizde ve yüzünüzde yanıklara sebep olabilir. Izgara kullanırken ızgaranın etrafına ve kenarlarına gıda yerleştirmemelisiniz. Izgaranın orta kısmına yakın alanları yiyecek yerleştirmek tercih etmeniz öneriliyor. Izgaranın en arkasına yiyecek yerleştirmek yangına sebebiyet verebileceğinden bu konuyu göz önünde bulundurmanız önem taşıyor. 

Modellerin program özelliklerini inceleyerek ideal bir kullanım sağlayabilirsiniz. Arçelik 8 fonksiyonlu ankastre fırın 8 farklı pişirme programı ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Her bir yemeğin daha lezzetli olması ve yeterince pişmesi için ayarlanmış programlar pratik bir şekilde tek bir düğme ile kullanılabiliyor. Böylece siz sadece yemeğinizi ve sunumunuzu hazırlayıp pişmeye bırakıyorsunuz. Ardından nefis kokular içerisinde yemeğinizi sevdiklerinize ikram edebiliyorsunuz. Bu esnada ihtiyaç duyarsanız işlemi ve kalan süreyi de LED ekran üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Ayrıca dokunmatik modeller sayesinde tuş basmak veya düğme çevirmek yerine basit bir dokunuşla aç kapa ve diğer tüm fonksiyonlara erişebilirsiniz. Kontrol paneli ile alarm kurabilir, saat veya derece ayarı yapabilirsiniz. Alt ve üst ısıtma ayrı ayrı ve bir arada program özelliklerinde bulunuyor. Bunun yanı sıra fan destekli modlar da programlar arasında bulabilirsiniz. Arçelik fırın fiyatı ile de bütçenize dost seçenekler sunuyor. Kaliteli ve dayanıklı ürünlere ekonomik fiyatlarla sahip olmanızı sağlıyor. Bununla birlikte fiyatlar modele ve model özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Üstün özelliklere sahip Arçelik fırın modelleri Hepsiburada’da sizi bekliyor!

Arçelik Fırın Kaç Dakikada Isınır?

Arçelik marka fırın modelleri geniş bir sıcaklık skalasına sahiptir. Farklı düzeylerdeki sıcaklıklara farklı sürelerde ulaşılmaktadır. Ancak burada ortalama bir ifade olarak 5 ile 13 dakika arasında bir skaladan söz edilebilir.

Arçelik Fırın Nasıl Temizlenir?

Fırınınızı temizlemeden önce fişini çıkardığınızdan, cihazın kapalı olduğundan ve soğuk olduğundan emin olun. Ardından nemli bir bez yardımıyla iç ve dış yüzeyi temizleyin. Fırının iç kısmındaki telleri dilerseniz bulaşık süngeri yardımıyla temizlemeniz mümkündür. İç kısım temizliğinde keskin ve sivri uçlu objelerle temizlik yapmaktan kaçının. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Arçelik Fırın Fiyatları

15 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Arçelik Fırınlar
  2. Bosch Fırınlar
  3. Siemens Fırınlar
  4. Vestel Fırınlar
  5. Ferre Fırınlar
  6. Beko Fırınlar
  7. Luxell Fırınlar
  8. Profilo Fırınlar
  9. Vinola Fırınlar
  10. Franke Fırınlar
  11. Termikel Fırınlar
  12. Altus Fırınlar
  13. Regal Fırınlar
  14. Simfer Fırınlar
  15. Ukinox Fırınlar
  16. Esty Fırınlar
  17. Miele Fırınlar
  18. Electrolux Fırınlar
  19. Eminçelik Fırınlar
  20. Alveus Fırınlar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kullanım Şekli
 5. Ocak Tipi
 6. Renk
  1. Beyaz
  2. Inox
  3. Gri
  4. Siyah
  5. Antrasit
 7. Hacim (L)
  1. 65 lt
  2. 66 lt
  3. 69 lt
  4. 71 lt
  5. 72 lt
 8. Gazlı Ocak Gözü
 9. Program Sayısı
 10. Enerji Tüketimi (kWh/Çevrim)
 11. Elektrikli Ocak Gözü
 12. Genişlik (cm)
 13. Yükseklik (cm)
 14. Derinlik (cm)
 15. Fotoğraflı Değerlendirme
 16. Güncel Değerlendirme
 17. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
 • Marka Arçelik
DSACategoryId/2147483637/235604/22016/arcelik
Başa dön