Saç bakımında bir dünya markası olan Schwarzkopf, yıpranmış ve canlılığını yitirmiş saçlar için Beology saç bakım serisini geliştirdi. Yüzyılı aşkın tecrübesi ve farklı ürün grupları ile saç bakımının vazgeçilmez ismi olan Schwarzkopf, yeni serisi ile saç bakımında mükemmeli arayanlar için tasarlandı. Beology serisi geliştirildiği okyanus özleri ile saç ve saç derisi için derinlemesine bakım, nemlendirme ve yıpranmış saçlar için koruma sağlıyor.

Saçı Ne Yıpratır?

Saça yapılan boya, röfle gibi uygulamalar, yoğun oranda düzleştirici, fön gibi yüksek ısıya maruz bırakan işlemler saçın yıpranmasına neden olur, mutlaka belirli sürelerde saçın dinlenmesine izin vermek gerekir. Küçük ve sıkı dişli tarak kullanmak saçın koparak dökülmesine sebep olur. Saçları tararken hırpalamak da ayrıca saçı yorar. Klimalara ve toza maruz kalan saçlar kirlenir ve bakımsız görünür. Kuru saçlara yağ bakımı uygulamamak; saçın hızlıca dökülmesine sebep olabilir. Saçı ıslakken toplamak da zarar verebilir. Islak saç kökleri yumuşak olduğundan çektiğiniz anda saçlar dökülebilir.

Yıpranmış Saça Ne İyi gelir?

Çevresel faktörler yüzünden yıpranan, günlük koşuşturmalar esnasında yorulan, yüksek ısılı saç şekillendiricileriyle gittikçe kuruyan, boyama gibi kimyasal işlemlerle yanan saçların en büyük kurtarıcısı saç bakım maskeleridir. Saç bakım maskelerinin sunduğu imkânlardan en önemlisi saça kattığı nem oranıdır. Sağlıklı saçlara sahip olmanın yolu saçınıza bolca nem yüklemekten geçer. Saça gereken nem takviyesi yapılmadığında, saç telleri ve kafa derisi yıpranır ve kurur. Bu yüzden, doğru bakım ürünleri seçerek saçınıza dışardan nem ve besin takviyesi yapmak çok önemlidir.

Saçın ne derece yıprandığına bağlı olarak günlük, haftalık ya da aylık bakımlar uygulanabilir. Günlük bakımlarda saçın tipine göre bir şampuan ve arkasından dayanıklılığını artıran bakım kremleri kullanmak gerekir. Bunlar saçın çevresinde koruyucu tabaka oluşturarak esnekliğini artırır.

Saç Maskesi Nedir?

Nemsiz kalan saç parlaklığını yitirmesiyle birlikte kurur ve çabuk yıpranır. Yıpranan saçları güçlendirmek için saç bakımı oldukça önemlidir. Özellikle saç kremi ve saç maskesi, saçları nemlendiren ve yeniden canlanmasına yardımcı olan iki önemli uygulamadır. Beology saç maskesi çeşitleri güçlü içerikleri ile ilk kullanımda saça ve saç derisine etki etmeye başlayarak, en kısa sürede sonuca ulaşılmasını sağlar.

Saç Kremi ve Saç Maskesi Arasında Fark Var Mı?

Saç kremi, her banyoda şampuanlama sonrasında, saçların uçlarına uygulanan, saçı yumuşatan bakım kremleridir. Saç maskesi ise saçı yumuşatmanın yanında daha yoğun ve üstün sonuç odaklı bir bakım sağlar. Saç maskesini saç kreminden ayıran bir diğer fark ise uygulama aralığıdır. Saç kremi her yıkamadan sonra saçın uç ve boy kısımlarına uygulanabilir ancak saç maskelerini haftada bir veya iki kere uygulamak daha uygun olacaktır.

Saç Maskesi En İyi Nasıl Sonuç Verir?

Kullanım amaçlarına göre duşta ya da duştan önce olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilen maskeler, durulanmak üzere formüle edilmişlerdir. Duşta uygulanan maskeler çoğunlukla haftalık nemlendirici bakımlara dahil edilirken; duştan öncekiler daha yoğun bir onarım için saçta daha uzun süre aralıklarında bekletilebilir.

Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

Beology saç bakım maskesi ile saçınıza derinlemesine bakım sağlayabilir ve saçınızdaki yıpranmış tellerin yerini güçlü saç tellerine bıraktığını görebilirsiniz. Şampuanlama işlemini tamamladıktan sonra ıslak saça dipten uca uygulayacağınız maskeyi 5 - 10 dakika beklettikten sonra durulayarak uygulayabilirsiniz.

Kullandığınız ürüne göre saç maskeleri, kürler ve bakımlar uzun süreli uygulamalarda da kullanılabilirler. Uzun süreli bir kür uygulayacaksanız uyumadan önce yastığınızı geniş bir havluyla kaplamak isteyebilirsiniz. Saçınızı şampuanlayıp bolca duruladıktan sonra tekrar saç kremi kullanmak genelde gerekmez.

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Her cilt farklılık göstermektedir, bu durum özellikle saç derisi için de geçerlidir. Bu nedenle saç bakım maskesi uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken detaylar olabilir.

  • Beology saç maskesi seçenekleri içinden mutlaka saç tipinize uygun olanları denemelisiniz. Yağlı, kuru, karma, ince telli ve kalın telli saçlar için farklı seçenekler dikkate alınmalıdır.
  • Yıpranmış saçlar için maske denemesi yaparken alerji riskini her zaman göz önünde bulundurmak, önce küçük uygulamalar yapıp kızarıklık ve tahrişi gözlemlemek gerekebilir.
  • Maske uyguladıktan sonra saçlar dinlendirmeli. Fön, maşa gibi saça uygulanan ısı bazlı işlemler en az bir gün sonraya ertelenmelidir.
  • Saç bakım maskesinin temiz saça uygulanmasına özen gösterilmelidir.
  • Maskeyi durularken çok sıcak ya da çok soğuk su kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Beklediğiniz sonucu almak için iki haftada bir maske uygulamaya devam edebilirsiniz.
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beology Saç Maskeleri,Bakım Krem,Losyon ve Spreyleri

Marka
Konumseçilmedi
Toplam 14 / 14 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012285/beology