Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Yetiştirirken - Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular

Erdem Yayınları
184,90 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (9)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

149,60 TL
225,65 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/9935

İnsan hayatı mutlu, hüzünlü, travmatik birçok anıyla doludur. Bu anıların bir kısmı kişiye iyi gelip güç kazandırırken bir kısmı da kişinin hayatında zorluklar yaşamasına sebep olup onu aşağı çeker. Kişinin çocukken yaşadığı olaylar, onun hayatını daha derinden etkiler. Bu durum, anne baba olmanın ve bunun sorumluluğunu duyarak bilinçli davranışlar geliştirmenin; çevresiyle, kendisiyle barışık huzurlu insan yetiştirmede ne kadar önemli olduğunu vurgular. İşte bu anlayışla hazırlanan Çocuk Yetiştirirken Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular kitabı, çocuk yetiştirmede yapılan yanlışları, doğru davranışları ve bunların sonuçlarıyla ilgili anıları aktararak tüm ebeveynlere ayna tutuyor.

Alanında yıllarca pek çok çalışma yapmış, kitaplar yazmış ve çeşitli destek ekipleri ile faaliyet göstermiş olan Prof. Dr. Medaim Yanık, Çocuk Yetiştirirken Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular kitabını küçük ama etkili bilgiler için ebeveynlere sunuyor. Yanık bu kitapta, başta anne-babalar olmak üzere, çocuk eğitiminde rol alan herkesin istifade edeceği temel noktalar üzerinde duruyor. Çocuklara olumlu etki eden, onların gelişimini destekleyen davranışların yanı sıra olumsuz etki eden kırmızı kartlık hareketlerden örnekler sunarak yol gösteriyor.

“Kitabın nihai amacı, ebeveynlik yapmaya katkı sağlamaktır. Bu çalışma anne ve babalara çocuklara neyin kötü neyin iyi geldiğini açıkça gösterecek niteliktedir. Çocukları kötü etkileyen davranış ve tutumları örnekleyerek bunları yapmamayı; iyi gelen davranış ve tutumları örnekleyerek de bunları yapmayı teşvik eder.”(sf. 6)

“Bu kitap erişkin dönemdeki kişilerin çocukluklarında kendilerini olumlu ve olumsuz yönde etkileyen anılarını tanımladıkları bir araştırmaya dayanmaktadır. Kitap iki ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çocukları kötü etkileyen anne-baba davranışları ve diğer travmatik yaşantılar anlatılmıştır. İkinci bölümde ise çocuklara iyi gelen yaşantılar aktarılmıştır.”(sf. 8)

Yayın Tarihi 2019
Yazar Medaim Yanık
Sayfa Sayısı 208
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Boyut Normal Boy
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000ODJKU
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Bilinçli Anne Huzurlu Çocuk Hoş Geldim Akıllı Bebek - Yetiştirmek Için 135 Egzersiz - Margaret Sasse Sevmek Yetmez & Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça Kadınlık mı? Annelik mi? Bütün Beyinli Çocuk Uygulama Rehberi Güle Güle Meme! Facebook Çağında Çocuk Büyütmek-James P. Steyer Geliştiren Anne-Baba - Doğan Cüceloğlu Çocuğunuzun Beyni ve Bağlanma Üstün Potansiyelli Çocuklar - Joan Freeman Çınaraltı Yayınları Kişilik Gelişiminde Cezasız Eğitim Bağırmayan Anne Baba Olmak - Carmine Gallo Sola Kidz Çocuklar İçin Ödüller! - Dr. Virginia M. Shiller ve Meg F. Schneider Bütün Beyinli Çocuk Uygulama Rehberi - Daniel J. Siegel - Tina Payne Bryson - Tina Payne Bryson Iyi Ki Anneyim Iyi Ki Babayım - Özge Erdoğan - Tolga Erdoğan Ebeveynler İçin Başarının 7 Spiritüel Yasası - Deepak Chopra Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları - Leonard Sax Bebek Gelişiminde Oynayarak Öğrenme - Penny Warner Anne Baba ve Çocuk Arasında - Haim G. Ginott Evet-Beyinli Çocuk - Daniel J. Siegel - Tina Payne Bryson Öğrenmede İlk Adımlar Akıllı Çocukların Oynadıkları 365 Oyun - Sheila Ellison Uyku Sorunlarına Kolay Çözümler Bütün Beyinli Çocuk Evlendikten Sonra Da Muhabbet Olsun - Sema Maraşlı Kur’an’da Anne Baba Okulu - Handan Yalvaç Arıcı Bebek Öncülüğünde Beslenme Otizm ve Duyusal Işlem Bozukluğu Olan Çocuklarda Erken Dönem Katılım Oyunları
Başa dön