Lezzetli Türk kahveleri hazırlamak için üretilen makineler; şekil, boyut, kapasite ve özellik açısından birbirinden ayrılıyor. Elektronik cezveler ve yuvalı makineler olmak üzere farklı seçenekler bulunuyor. Elektronik cezve, bilinen standart cezveye oldukça benzer tasarlanıyor. Normal cezveler pişirme için ocak kullanımına ihtiyaç duyarken, makinelerde elektrik kullanılıyor. Değişken elektrik tüketim miktarı ve kapasiteye sahip saplı cezvelerin kullanımı basit oluşuyla öne çıkıyor. Gereken malzemeleri içerisine koyduktan sonra çalıştırmanız kahve pişirmek için yeterli olur. Çoğunlukla paslanmaz çelik gövdeden üretilen makineler, renk ve tasarım çeşitliliği ile ihtiyaçlara cevap veriyor. Hafif yapılı tasarımla bir araya gelen, dayanıklı ve çizilmeye dirençli gövdeye sahip elektronik cezveler de ürünler arasında bulunuyor. Ergonomik tutacağı ile tek elle kullanım imkânı veren ürünler arasında, alt kısmında kaidesi bulunan tasarımlar da beğeni topluyor. Dengeyi sağlayan kaide, devrilmeye karşı emniyet görevi görüyor. Susuz çalıştırma ihtimaline karşı, ürünün sistemini korumak ve kaza riskini önlemek için ekstra emniyet bulunuyor. Açma kapama tuşu ile kullanım zamanını ayarlayabileceğiniz Karaca elektronik cezveler, şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Karaca Türk kahvesi makineleri arasında yer alan yuvalı tasarımlar da fonksiyonel kullanım özellikleri ile dikkat çekiyor. Sütlü kahve pişirme fonksiyonu bulunan tasarımlar, değişik lezzetleri denemeye imkân tanıyor. Sulu pişirim yapan standart ürünler ile sütlü karışıma imkân veren tasarımlar yeni lezzetler denemenin yolunu açıyor. Sütlü çikolata, sütlü kahve ve sütlü Türk kahvesi gibi alternatif tarifler için kullanılıyor. Taşma emniyeti, sesli ve ışıklı ikaz, otomatik kapanma, gösterge, ölçek kaşıkları ve temizleme fırçası gibi özellikler ile yaklaşık 5 fincan kahveyi, kolay ve pratik şekilde pişirebiliyor. Beklentilerinizi karşılayan bir modeli satın aldığınızda, pişirme sırasında ocak başında durmanıza gerek kalmadan kahve hazırlanabiliyor.

Karaca Türk Kahvesi Makinelerinin Seçimi

Kahve makinelerinin özelliklerini tanımak seçim aşamasında size fayda sağlıyor. Öncelikle, makineden beklentinizin ne olduğu doğru karar vermeyi etkiliyor. Günlük kahve tüketimi ve evde misafir ağırlama durumunu göz önüne almak işe yarıyor. Bazı insanlar günde bir fincan kahve tüketirken bazıları da birkaç fincana kadar içiyor. Evde kaç kişi olduğu ve ağırlanan misafirin yoğunluğu da seçimi etkiliyor. Pişirme sıklığı ve miktarı kapasite belirlerken etkili oluyor. Genellikle 300 mililitre ile 600 mililitre arasında sıvı alabilen makineler, 3-5 kişilik pişirim yapmaya yarıyor. İhtiyaç duyduğunuz boyuta uygun bir cihaza karar verebiliyorsunuz.

Seçim aşamasında makineden beklenen özellikler de karar vermeyi etkiliyor. Örneğin, istediğiniz an aç/kapa yapan ayar düğmeleri sayesinde malzemeleri önceden hazırlayarak, pişirmeyi sonra yapabiliyorsunuz. Bekleme, temizlik ve farklı pişirimlere olanak vermesi de seçeneklerin belirlenmesi üzerinde etkin rol oynuyor. Ev, ofis ve kafelerde kullanılabilir olan ürünlerin seçerken mekânın da önemi oluyor. Mekânda bulunan eşyaların rengine uyumlu bir ürün şık görünüyor. Ofis ve kafe mutfaklarında, aynı anda birden fazla kişiye hizmet verilebilmesi için genellikle büyük boy modeller tercih ediliyor.

Sadece Türk kahvesi yapmak için bir makine arıyorsanız elektronik cezveler işinize yarar. Farklı tatlar denemek isteyenler için bu imkânı sunan makinelerin seçilmesi öneriliyor. Sütlü pişirme özelliği olan ürünler alternatif tarifler denemenize olanak tanıyor. Bütçe, seçim aşamasında kullanıcıları etkileyerek modele karar vermesinde etkili oluyor. Ayırdığınız bütçeyi göz önüne alarak, aradığınız özellikleri bir arada sunan modele karar verebiliyorsunuz. Cihazın yanında verilen ölçek kaşığı ve temizleme aparatları, işlevselliği ile seçim aşamasında ekstra özellikler olarak karşınıza çıkıyor.

Cihaz özelliklerini detaylı şekilde inceleyerek, aralarından hangisinin size uygun olduğunu anlayabiliyorsunuz. Hoşunuza giden renk, tasarım ve işlevsel fonksiyonlara sahip modeller, cep dostu fiyatlara sunuluyor.

Karaca Türk Kahvesi Makinelerinin Özellikleri

Türk kahvesi pişirmek için kullanılan şık görünümlü makineler, birbirinden işlevsel fonksiyonları ile hızlı ve pratik şekilde içecek hazırlayabiliyor. Isınmaya karşı dirençli rezistans, çizilmeye dayanıklı dış yüzey sayesinde uzun yıllar ilk günkü formunu koruyor. Pratik tutma sapları, ısınmaya karşı dayanıklı olduğundan, konforlu bir kavrama sağlıyor ve içeceğin fincanlara pay edilmesini kolaylaştırıyor. Eliniz yanmadan ve kaza yaşamadan pişirme imkanı sunan cihazlar, tasarım konusunda da birbirlerinden ayrılıyor.

Hazneli makineler, içerisine yerleştirilen özel cezve ile kullanılıyor. Birçoğunda bulunan otomatik kapanma özelliği sayesinde mutfakta beklemenize gerek kalmıyor. Malzemeleri cezveye koyduktan sonra arkadaşlarınızın yanına giderek, içecek pişene kadar sohbet edebiliyorsunuz. Sesli ikaz özelliği, bir işle uğraşsanız ya da başka odada olsanız dahi piştiğini öğrenmenizi sağlıyor ve sıcak tüketim için sizi uyarıyor. Taşma emniyeti, kahve köpürdüğü zaman siz orada olmasanız dahi kendini kapatarak, ısınmayı bırakıyor ve mutfağın kirlenmesini önlüyor. Tasarım cezvelerde kullanılan, alttan yukarı doğru genişleyen form; zarif görüntü ve uzun süre sıcaklık sağlıyor. Cezve, sıcaklığı altta bulunan geniş alanda tutuyor, dar ağızdan buhar çıkışını azaltarak ısıyı muhafaza ediyor. Dar ağızlı tasarım ile V formlu dökme kısmı sayesine içeceği bulaştırmadan ve köpüğü kaybetmeden fincanlara bölebiliyorsunuz. Bazı modellerde bulunan çift taraflı döküm ağzıyla içecek doldurmak kolaylaşıyor. Hazne/yuva, elektronik cezvelerin alt kısmında, makinelerde ise cezvenin tamamını kaplayacak şekilde kullanılıyor. Alt kısımda bulunan kaideli hazne, genellikle 360 derece döndürülebilir oluşu ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Yuvalı hazneler ise otomatik kapanma ve içeceği sıcak tutma avantajıyla öne çıkıyor. Aç/kapa tuşu modele göre hazneye ya da tutacak sapa yerleştiriliyor. Her iki kullanım şekli de oldukça kolay ve pratik şekilde elektrik akışını keserek, cihazı kapatmanıza olanak tanıyor.

Karaca Türk Kahvesi Makinelerinin Elektrik Tüketimi

Elektrik tüketimi, sadece faturalara yansıması yönünden değil, dünyanın doğal kaynakları açısından da oldukça önemseniyor. Ekolojik ayak izini azaltmak için, temiz enerji tüketim yöntemi olan elektriğe yönelebiliyor, bunu da tasarruflu yöntemlerle yapabiliyorsunuz. Cihazlar, hazne kapasitesi ve pişirme hızlarına göre farklı Watt değerlerine sahip oluyor. 480W, 535W, 550W, 735W, 800W ve 1000W gibi tüketim miktarları ile çalışan makinelerin kapasitesi ve hızı bu oranların değişmesine neden oluyor. Örneğin, 3 ile 5 fincanlık pişirim arasında ısınma ihtiyacı değişiyor ve süre farklılaşıyor. Satın aldığınız ürünleri sadece kahve pişirirken değil, süt ve su kaynatırken de kullanabiliyorsunuz. İçeceklerin ideal ısıya ulaşmasını otomatik olarak ayarlayan tasarımlar bulunuyor. Elektronik cezveler, içecek hazırlarken maksimum kapasitesine kadar su ısıtmak için kullanılabiliyor. Isıyı yüzeyin her alanına eşit şekilde dağıtan çelik gövde, hızlı ve pratik şekilde sıcak su ihtiyacını da karşılıyor.

Ocak çeşitleri ve közde Türk kahvesi pişirirken kullanılan kömürler, havanın kirlenmesine neden olan bazı gazlar salgılıyor. Ağır ağır pişerek harmanlanan, közde kahve tadını yakalamak için artık bu zararlı yöntemlere ihtiyacınız olmuyor. Oldukça sağlıklı ve pratik şekilde közde kahve tadı veren modeller bulunuyor. İşlevsel özellikleri ile çeşitli pişirme oranlarını yakalayabiliyor. Şık gövde ile bir araya gelen uyarı ve pişirme modları ile size alternatif sunuyor.

Gri, krem, pembe, kırmızı, mavi, gold ve siyah gibi aklınıza gelen birçok farklı rengin tek başına ya da ikili olarak kullanılması ile üretilen modeller bulunuyor. Şık tasarımlarıyla makineler, mutfakların baş köşesinde dekorasyon öğesi olarak kullanılıyor. Kompakt tasarımı ile kullanılmayan zamanlarda raf, çekmece gibi alanlara kaldırılıyor ve yer kaplamıyor.

Karaca Türk Kahvesi Makinelerinin Temizliği

Nefis kahvelerinizi yaptıktan sonra ürünün temizlenmesi ömrünü uzatıyor. Her kullanım sonrası telve ve süt köpüklerinin, kalıcı leke ve yanık izi bırakmaması için temizlemek öneriliyor. Elektronik bir cihaz olduğu için bazı noktalara dikkat etmeniz, sistemin sağlıklı şekilde çalışmaya devam etmesi için gerekiyor. Kullanım sonrası günlük temizlemede, genellikle akan suyun altında tutarak, çalkalamak yeterli oluyor. Telveler yapışmışsa, durulamayla çıkmıyorsa; hafif nemli bez, bulaşık deterjanlı sünger gibi ürünler kirleri çıkarmak için kullanılıyor. Çelik yüzeye zarar vermemek için ağır kimyasallar içeren deterjan kullanımı, temizlik aşamasında önerilmiyor. Süt yanığı lekesi oluştuysa ya da uzun süre temizlemeden cihazı kurumaya bıraktıysanız farklı uygulama gerekebiliyor. Bu durumda inatçı ve yerleşik kirleri yumuşatmak için su ve az miktarda sirke konulan cezveyi ısıtabiliyorsunuz. Su ve sirke karışımının buharı ve kendisi kirleri yumuşatıyor. Yumuşayan lekeler, sünger ya da bezle ovalamaya ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde çıkıyor. İnatçı lekeler için telle ovalama önerilmiyor. Uzun süreli metal telle ovalama işlemi, yüzeye zarar vererek çizilmesine neden olabiliyor.

Cihazlar elektronik olduğundan, su dolu kabın içerisinde bekletme ya da elektrik aksamının bulunduğu sap ve alt kısımları aşırı ıslatma önerilmiyor. İçerisine su kaçma ihtimali bulunduğundan, cihaz temizliğini tamamladıktan beklemek öneriliyor. Çarpılmamak için, tamamen kuru olduğundan emin olmadan cihazı çalıştırmak önerilmiyor. Çelik ve paslanmaz çelikten üretilen modellerin suya karşı dayanıklılık miktarı değişiyor. Çelik malzemenin korozyona uğramaması için; temizlik sonrası bezle ıslaklığının giderilmesi, daha sonra kuru alanda saklamak öneriliyor. Fırça, dar ve derin ağızlı ürünlerde bile etkili ve pratik temizleme imkanı sunuyor. Günlük olarak, dıştan tozlarını hafif nemli bir bez ile sildiğinizde parlaklığını korumaya devam ediyor. Şık ve dayanıklı makineler, doğru kullanım ve bakım talimatları uygulandığında, uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanmaya devam edilebiliyor.

Karaca Türk Kahvesi Makinelerinin Fiyatı

Mutfakların ve çeyiz setlerinin vazgeçilmezlerinden olmaya aday Türk kahvesi makine ve cezveleri; şık görünüm, kolay kullanım ve dayanıklılık avantajı sunuyor. Geniş fiyat skalası ile toplumun her kesimine hitap eden başarılı bir model bulunuyor. Her yaştan insanın kolaylıkla kullanabileceği, basit çalışma düzeneğine sahip ürünler; genç, yaşlı demeden herkesin evinde kendine yer buluyor. Sadece ev kullanımında değil profesyonel ortamlarda da; pratik yapısı ve kolay temizlenebilir olması ile sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Ofis mutfağına konulan bir makine, çalışanların gün içerisinde kafein ihtiyacını karşılaması ve enerjik olması için oldukça işlevsel oluyor. Minimum ve maksimum sıvı kapasiteleri farklı olan ürünlerle, en az ve en çok yapabileceğiniz içecek üretim miktarı değişiyor. Tüketim miktarını göz önünde bulundurarak, fonksiyonel özelliklere sahip ürünler arasından cebinize göre karar verebiliyorsunuz.

Ürün fiyatları; çalışma sırasında tükettiği elektrik miktarı, fincan kapasitesi, ekstra fonksiyonlar ve kullanılan materyaller açısından değişiklik gösteriyor. Örneğin; taşma emniyeti bulunan ve kahvenin piştiğini anlayarak, otomatik olarak kendini kapatan ürünler ile manuel kullanılanlar arasında fiyat farkı bulunuyor. Bütçenize göre seçim yapabileceğiniz, geniş fiyat aralığına sahip ürünler dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. Her eve Türk kahvesi makinesinin girebilmesi için avantajlı fiyatlara sunuluyor. Dilerseniz şimdi ev ve ofiste kullanabiliyor, dilerseniz de çeyize koyarak sonrası için saklayabiliyorsunuz. Hoş sohbetin eşlikçisi, sabahların enerjisi ve lezzetiyle unutulmaz tatların varisi olan Türk kahvesini pişirmenin pratik yolu Karaca’dan geliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karaca Türk Kahvesi Makineleri

64 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Cezve Malzemesi
Toplam 37 / 64 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?