Korkmaz Kek Kalıbı

Korkmaz kek kalıbı modelleri kek, tart gibi çeşitli gıdalara şekil verebilmek ve boyut kazandırabilmek amacıyla kullanılır. Bu kalıplar belirli aralıklardaki ısı dayanıklılığına sahip materyallerden üretilir. Kalıpların sahip olduğu özellikler ürün fiyat aralığını belirleyen en temel unsurlar arasındadır.

Kek kalıbı üretiminde kullanılan malzeme türleri silikon, granit, teflon, cam, emaye, seramik, çinko ve çeliktir. Bazı kek kalıplarında bu malzemelerin tamamı yer alırken bazılarında ise sadece iç kısımda veya iç kısmın kaplamasında kullanılır.

Korkmaz Kek Kalıbı Modelleri ve Özellikleri

Korkmaz kek kalıplarının içinde yer alan özel materyaller yapışmaya karşı en iyi şekilde dayanıklılık elde edilmesini sağlar. Farklı özellikleri bünyesinde barındıran Korkmaz kek kalıbı modelleri arasında istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi vardır.

Farklı malzemelerden tasarlanan Korkmaz kek kalıpları baton, dilimli, kare, yuvarlak, borulu ve daha pek çok farklı şekliyle ön plana çıkar. Kalıp şekilleri arasında rüzgar gülü, kalp, çiçek, yıldız gibi seçeneklerin yanı sıra silikon kalıplarda çeşitli figürlere ve objelere de yer verilir.

Korkmaz kek kalıbı çeşitleri arasında bulunan bazı modellerin boyutları ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Kelepçeli olan kalıpların düz tabanlı üretimleri olduğu gibi tabanı dilimli ve borulu olan alternatifleri de üretilir. Boyutu ayarlanabilir ürünlerin genellikle taban kısımları yoktur. Sadece sınırlayıcıdan oluşan bu tür kalıplar yaygın olarak çember, kare ve dikdörtgen şeklinde tasarlanarak sizlere sunulur. Portatif yapıya sahip olan kek kalıplarını mutfağınızdaki istediğiniz yere kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.

İşlevsel ve Şık Kek Kalıbı Çeşitleri

Kek kalıpları farklı gıdalar için de kullanılır. Ocak üzerinde işlevsel bir şekilde kullanılan ateşe dayanıklı pişirme kalıplarınızı tencere yerine tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda soğuğa dayanıklı olan kalıplarınızla buzdolabında veya derin dondurucuda gıdalarınızı saklayabilirsiniz. Kek kalıbınızı gıda saklama amacıyla kullanmak istiyorsanız kapaklı olanlarını seçebilirsiniz. Çoğu pişirme kalıbı genel amaçlı kullanım için üretilse bile bazıları tart, turta, karamel ve muffin gibi gıdalar için de özel üretilebilir. Bu tür kalıpları diğerlerinden ayıran en önemli özellik gıdaların genel kabul gören şekline uygun olabilecek şekilde tasarlanmasıdır.

Korkmaz kek kalıbı modelleri arasından seçim yaparken ürünlerin boyutlarını kontrol etmeniz yeterlidir. Yuvarlak olan kek kalıplarının boyutu, kalıbın çapı alınarak ölçülür. Dikdörtgen ve kare kalıplarda ise cm bilgisi kenar uzunluğuna göre verilir. Satın alacağınız kek kalıbının ürün bilgileri kısmından boyutlarını inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza hitap edebilecek seçimler yapabilirsiniz.

Soru 1: Korkmaz kek kalıbı kullanmanın avantajları nelerdir?

Cevap 1: Kek kalıplarının boyutlarının ayarlanabilir olması farklı boyutlardaki kalıplara ayrı ayrı masraf yapmanızı engeller. Kelepçeli olan kalıpları çıkarmak için diğerleri gibi ters çevirmenize gerek yoktur. Gıdaların üzerindeki görsellik asla bozulmaz. İşlevsel kalıpları tercih ettiğiniz zaman fırında, ocakta, mikrodalgada ve soğutucuda tek bir ürün kullanabilirsiniz. Kelepçeli olan kalıpların tabanı servis tabağı olarak da kullanılabilir yapıya sahiptir.

Soru 2: Kek kalıbı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Cevap 2: Kek kalıbının en yüksek ve en düşük sıcaklık derecesi hakkında mutlaka ürün özelliklerine göz atmalısınız. Uzun süreli kullanım ömrü elde etmek istiyorsanız kalıbın yıkama ve temizleme talimatlarına göz atmalısınız ve buna uygun bir şekilde temizliğini yapmalısınız. Ayrıca kalıpların pişirme hızlarını da seçim esnasında göz önünde bulundurmalısınız.

Soru 3: Kek kalıbı nasıl temizlenir?

Cevap 3: Kek kalıplarının temizliği son derece kolaydır. Bulaşık makinesinde yıkanabilen bir model kullanıyorsanız makineye atabilir, yıkanamayanları ise uygun bir deterjanlı sünger ve sıcak su ile temizleyebilirsiniz. Temizlik esnasında zorlanmamak için kalıbı önceden ıslatmanız sizin için son derece faydalı olur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Korkmaz Kek Kalıbı

34 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Korkmaz Kek Kalıbı
  2. Tefal Kek Kalıbı
  3. Emsan Kek Kalıbı
  4. Tahtakale Toptancıları Kek Kalıbı
  5. EW's Kitchenware Kek Kalıbı
  6. Tantitoni Kek Kalıbı
  7. Fackelmann Kek Kalıbı
  8. Doğanay Kek Kalıbı
  9. Acar Kek Kalıbı
  10. Kaiser Kek Kalıbı
  11. Cesil Kek Kalıbı
  12. Coşkun Pastacılık Kek Kalıbı
  13. Patisse Kek Kalıbı
  14. Sweetsorcery Kek Kalıbı
  15. Taç Kek Kalıbı
  16. Silicolife Kek Kalıbı
  17. İpekyolu Mutfak Kek Kalıbı
  18. Globy Kek Kalıbı
  19. LoveQ Kek Kalıbı
  20. Karaca Kek Kalıbı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
 • Marka Korkmaz
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349335/korkmaz
Başa dön