Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Karateke
Kurutulmuş Çilek Cipsi Dilimleri

Kurutulmuş Çilek Cipsi Dilimleri

Karateke
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001473/28001502
Kurutulmuş Çilek Cipsi Dilimleri

Türkiye'nin en büyük pazarı olan Tire pazarına siz gelemesiniz bile biz Tire Çiftçi Kooperatifleri olarak doğal ve taze ürünlerimizi hijyenik ortamda tesislerimizde işleyerek sizlerin sofralarınıza taşıyoruz.

Kurutulmuş çilek Cipsi 30 gr

Çilek Cipsi Nedir, Nasıl Üretilir?

Kurutulmuş çilek cipsi, taze çilek kullanılarak özel makinelerde kesilip, kurutulup üretilen ve üretim sonucunda paketlenen üründür. Taze çilek kurutulmadan önce yaklaşık %90-92 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 12 kg çilekten kullanılarak 1 kg kuru çilek elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru elma besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir.

Çilek Cipsi Faydaları Nelerdir?

Kurutulmuş çilek cipsi, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru çilek içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze çilek tüketmek ile kurutulmuş çilek tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze çilek neye iyi geliyorsa kuru çilek aynı konuda faydalıdır denebilir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön