Döküm tencere setleri ve tezgah üstü mutfak ızgaraları üreten Lava, Türkiye'nin en önemli demir döküm fabrikalarından birini işletiyor. 40 yılı aşkın tecrübesi ile üretim yapan firmanın ürünleri, sağlam ve dayanıklılıklarının yanı sıra zarif ve fonksiyonel tasarımları ile de beğeniliyor. Mutfaklarda yeni bir sayfa açan döküm tava ve tencere setleri, yemeklerin daha çabuk ve eşit pişmesini sağlarken, Lava döküm tencere modelleri uzun ömürleri ile kullanıcılardan tam not alıyor.

Sağlıklı bir ortamda pişen yemekler daha lezzetli olduğu gibi besin değerlerinden de kaybetmiyor. Bu yüzden uzmanlar tarafından da önerilen döküm tencereler, son yıllarda mutfaklarda daha çok tercih ediliyor. Kullanışlı oldukları kadar insan sağlığı için de zararsız olan Lava döküm tencereler, pişirdiği lezzetli yemekler ile sofraların bereketini artırıyor. %100 yerli üretim yapan Lava markası, uygun fiyatları ile sağlıklı seçenekler sunuyor. 

Döküm Tencere ve Tava Nedir?

Ana malzemesi demir olan döküm mutfak setleri, en sağlıklı pişirme kapları olarak tanımlanıyor. Ham demir ya da emaye kaplama kullanılarak üretilen döküm setlerde, uzun sürede pişen et ya da tavuk gibi gıdalar bile hızlı bir şekilde pişiyor. Malzemesi doğrudan doğadan temin edilen döküm tencereler, yüksek ısıda işlenerek istenilen şekle sokuluyor. Kalıplanarak dökülen demirden, tencere, tava ve ızgara çeşitleri üretiliyor. Yüksek ısıya karşı oldukça dayanıklı olan Lava döküm tencereler, yemeklerin yanmasını önlüyor. Diğer tencere çeşitlerinden farklı olarak ocak üstünde, fırında ya da mikro dalgada kullanılabilen Lava döküm setler, ısıyı yüzeyinde eşit dağıtarak yemeklerin daha lezzetli pişmesini sağlıyor.

Döküm Tencere Setleri Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

Sağlığa zarar vermeyen yapısı nedeni ile döküm tencereler günümüzde daha çok tercih ediliyor. Yüksek ısılara oldukça dayanıklı olan malzemesi nedeni ile hemen hemen tüm pişirme yöntemlerinde ve gıdalarda başarılı sonuçlar alınıyor. Her tipte besinin pişirildiği Lava döküm tencereleri, kolay kolay çizilmiyor. Kapakları kapandıktan sonra ısının tencere içerisinde eşit dağılması ile birlikte nemlenen gıdalar, kendi buharı ile pişerken tencerenin içine konan malzemelerin aroması ise birbirlerine karışarak yemeğin lezzetini artırıyor. Daha kısa sürede, eşit ölçüde pişen yemekler, malzemelerin lezzetini ve besin değerlerini muhafaza etmelerini sağlıyor.

Döküm Tencereler Nasıl Kullanılmalı?

Lava döküm tencereler ile her tipte yemek pişirilebiliyor. Ocak üstünde harlı ateş, fırın ya da mikrodalgaya girebilen ürünler, ilk kullanımdan önce yıkanarak doğrudan kullanılabiliyor. Her tip karıştırıcı ile kullanılabilen döküm tencereler, yemek pişirirken çizilmemesi nedeni ile kaygı yaratmıyor. Lava döküm tencere modellerinin; derin tencere, yayvan tencere, tava ve güveç modelleri bulunuyor. Pişirilecek yemeğe göre arzu edilen kaplar, ister yağ kullanarak ister ise yağ kullanmadan doğrudan kullanılabiliyor. Dökme tavalar ile ızgara et yaparken, tavaya yağ koymak gerekmiyor. Çünkü özel yapısı nedeni ile tavaya yapışmayan etler, yüksek ısıyı çeken döküm tava sayesinde şoklanarak nemleniyor. 

Döküm Tencereler Nasıl Temizlenir?

Pişirme işlemi bittikten sonra ürünü doğrudan soğuk suya temas ettirmemek gerekiyor. Bulaşık makinesine koymadan önce sıcak suda çalkalamak yeterli iken, elde yıkanacak ise yumuşak bir bez ya da sünger ile temizlenmesi yeterli oluyor. Ancak çok yağlı bir yemek pişirildi ise bir süre sıcak su konarak bekletilmesi yağların çözülmesi için yeterli oluyor. Dibi tutmayan tencerenin tabanına gıda ve yağ artıkları yapışmadığı için temizlemesi oldukça kolay oluyor. Yıkama işlemi bittikten sonra Lava döküm tencere ve tavaların dikkatli bir biçimde kurulanması gerekiyor. Dolaba kaldırılacağı zaman küçük bir pamuk ya da beze damlatılacak zeytinyağı ile içlerinin hafifçe silinmesi ise döküm tencere ve tavaların ömrünü uzatıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Lava Döküm Tencere Fiyatları

354 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Tencere Ebatı
Toplam 43 / 354 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?