Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Matcha
Matcha Premium Matcha Çayi Japon Çayi 3 Adet

Matcha Premium Matcha Çayi Japon Çayi 3 Adet

Matcha
219,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

239,00 TL
DSACategoryId/2147483619/28001517/60001346/60001348
Matcha Premium Matcha Çayi Japon Çayi 3 Adet
3 Adet Matcha Çayı Nedir? Ülkemizde Nasıl Kullanılır?

Bilinen İsimlerinin Bazıları; Matcha, Matcha, Matcha, Matcha, Matcha, Matcha, Matcha, Matcha, Matcha Ve Matcha Dir.


Batıya "Matcha / Matcha" Gibi Adlarla Geçmiş. Bununla Birlikte Esas Kaynağı Olan Türk Dünyasında (Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan Vs) Tam Karşılıklarını Bilinmese De "Dağların Gözyaşları" İsmiyle Anılmaktadır. Bunu Türkçemize "Matcha" İsmiyle Daha Doğrusu "Matcha Çayı" İsmiyle Çevirmek Daha Doğru Olacaktır. Bilimsel İsimleri İse Shilajit Ve Matcha Çayı Dur. Telaffuz Farklılıkları İle Beraber Matcha Ve Matcha Diye De Anılır.


Matcha, Yaz Aylarında, Kuzey Doğu Hindistan Ve Asya’Nın Diğer Bölgelerindeki Dağlarda, Yüksek Kayaların Arasından Dışarı Sızan, Zengin Mineralli Organik Bir Bileşendir. Sanskritçe’De, Shilajit; “Dağların Fatihi Ve Zayıflığın Yıkıcısı” Anlamına Gelir. Shilajit’İn Keşfi, Sıcak Yaz Aylarında Büyük Beyaz Maymunların Dağlara Göç Edişini İzleyen Köylüler Tarafından Yapılmıştır. Maymunlar, Kayaların Arasından Fışkıran Yarı Yumuşak Bir Maddeyi Çiğnerken Görülmüşlerdi. Köylüler, Maymunların Büyük Gücünü, Uzun Yaşamlarını Ve Bilgeliklerini Bu Bitkiye Bağlıyorlardı.


Matcha, Genellikle Yaz Aylarında Dağlardaki Çatlaklardan Dışarı Çıkan Bitkisel-Mineraldir. Dünyanın Başka Bölgelerinde Görülen Shilajit Matcha Çayı Örnekleri Değişik Fizyolojik Özellikler Taşır.


Matcha Asya`Da Dağların Yüksek Kesimlerinden Toplanır. Buralarda Yetişen Bitkilerin Zamanla Dönüşümünden (Fosilleşmesinden) Oluşmaktadır. Tıpkı Petrolün Oluşması Gibi.


Matcha Mineraller, Mineral Takviyeleri İle Aynı Değildir. Bu Minerallser İyonik Formdadır Ve Daha Önce Zengin Bitki Yaşamı Tarafından Absorbe Edilmiş Ve Tekrar Dünyaya Dönmüşlerdir.


Sovyetler (Sscb) Döneminde Ruslar Da El Atmış, Ciddi Araştırmalar Yapmışlar. Özellikle Sporcular Ve Sovyet Politbüro Üyeleri Arasında Son Derece Popüler Hale Gelmiştir.


Nasıl Kullanılır?

Matcha Çayı Her Sabah Aç Veya Tok Karnına Bir Karşık Kullanabilirsiniz. Bal Yiyebilen Çocukların Kullanmasında Sakınca Yoktur. Hamile Ve Emzikli Bayanların Doktorlarına Danışarak Kullanmaları Önerilir.


Matcha Çayı İçeriği?

Matcha, Anzer'Den Çiçek Balı, Zerdeçal, Ekinezya, Zencefil, Ganoderma Mantarı, İğde Çiçeği, Çörekotu, Safran, Mersin Yaprağı, Sıvı Mentol


İçerğinde Herhangi Bir Bitkiye Alerjisi Olanlar Ve Hamileler Doktor Kontrolünde Kullanınız. +11 Yaşında Çocuklar Kullanabilir.
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000KFFHA
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön