Günlük hayatın getirdiği yorgunlukla oluşan göz altındaki çizgilerin ve koyu halkaların giderilmesi, ciltte oluşan kusurların yok edilmesi için kullanılan kapatıcılar, makyaj ürünleri arasında büyük öneme sahiptirler. Farklı cilt renklerine uyum sağlayan Maybelline kapatıcılar cildin ve göz çevresinin aydınlık bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Maybelline'den Her Cilde Uygun Kullanımı Kolay Kapatıcılar

Kullanım kolaylığı sunması açısından Maybelline markası birbirinden farklı kapatıcı çeşitleri geliştirmiştir. Sünger, stick ya da fırça biçiminde bulunabilen ürünler farklı ihtiyaçlara çözüm getirmede son derece başarılıdırlar. Maybelline’in kapatıcı paleti ve kapatıcı kremi de çeşitliliği devam ettiren yan ürünler olup makyajın kusursuzca tamamlanmasını sağlarlar. Kapatıcıların cilde kolay uygulanabilmesi, hafif ve kremsi dokuya sahip olması ayrıca cilt tarafından rahatça emiliyor olması tercih edilmelerinde önemli rol oynayan özelliklerindendir. Göz çevresinde meydana gelen yaşlılık belirtilerinin azaltılması için ekstra özelliklerle donatılmış Maybelline kapatıcı tonlarını da markanın ürünleri arasında bulmak mümkün. Maybelline Affinitone serisindeki her yaşa uygun ürünler özel formülleri sayesinde kusurları kapatırken doğallıktan asla ödün vermezler.

Kapatıcıların Gücüne Güç Katan Maybelline Ürünleri

Kapatıcılarla birlikte kullanılınca cilde aydınlık bir görünüm veren aydınlatıcı stick, her cilt tonuna uygun farklı renk seçeneklerine sahiptir. İçerisinde bulunan mikro inci taneleri yüz hatlarının ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle yüzün elmacık kemiği ve kaş bölgelerinde fark edilir etkiler yaratarak ciltteki kusurları gizler. Cilt üzerindeki renk eşitsizlikleri de Maybelline’in kapatıcı paletiyle rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. Maybelline kapatıcı renklerinin doğal tonlara sahip olması cildi de doğal bir görünüme kavuşturur. En çok tercih edilen Maybelline Instant Anti Age Eraser ve Maybelline Fit Me serilerindeki ürünler uzun süre kalıcılıklarını korurlar.

Kapatıcı Kullanımının Püf Noktaları

Kapatıcının cilde uygulanması doğru bir kapatıcı seçimi kadar önemlidir. Kapatıcı her iki gözün altına da eşit miktarda sürülmeli ve doğru bir şekilde bölgeye yedirilmelidir. Bu sayede yorgunluk izleri yok edilerek göz çevresinde aydınlık bir görünüme kavuşulur. Kapatıcının kalıp şeklinde değil de kavisli hareketlerle sürülmesi cilt tarafından daha kolay emilmesini sağlar. Bununla birlikte kapatıcıyı daha etkili bir şekilde dağıtmak için makyaj süngerlerinden faydalanmak doğru bir tercih olacaktır. Bunun için Maybelline’in sünger başlığı bulunan kapatıcıları makyajın uygulanmasını son derece rahatlatır. Kapatıcı kullanmanın en önemli faydalarından biri de güneşin ciltte oluşturabileceği lekelere karşı koruma sağlamasıdır. Kapatıcılar makyajdaki diğer ögeleri ön plana çıkarma konusunda da elverişlidirler. Örneğin, dudak kenarlarına daha açık tonda uygulanan kapatıcı, rujun çok daha belirgin görünmesine yardımcı olur.

Doğru Kapatıcıyı Seçmenin Önemi

Cilt rengine ve tipine, yaşa ve ihtiyaca uygun kapatıcıyı seçmek ortaya iyi yapılmış bir makyaj çıkarmanın olmazsa olmazıdır. Cildi tanımak ve doğru analiz yapmak en uygun kapatıcıya ulaşmanın ilk adımıdır. Yağlı bir cilde sahip olmak yağ içermeyen bir kapatıcı almayı gerektirir. Bu sayede gün içerisinde ciltte oluşabilecek parlamaların önüne geçilir. Bununla birlikte cilde sürüldüğü zaman kalıp şeklinde görünüm veren kapatıcılardan da uzak durulmalıdır. Maybelline kapatıcılar dokularının kremsi olmasıyla göz çevresinde birikme yapmazlar ve kalıp şeklinde görünüm oluşturmazlar. Hem kurutmayan hem de ciltte yağlı ve yapışkan bir his bırakmayan kapatıcılar, gün boyu dışarıda kalınsa bile etkisini uzun süre korur. Doğal renklere sahip kapatıcılar göz altlarındaki koyu renkli halkaları yok etmek için daha uygundurlar. Ciltteki sivilce, yara ve doğum izleri gibi lekeleri kapatmak için ise yoğun formül içeren ürünlerle daha rahat bir makyaj yapılabilir. Maybelline’in kamuflaj etki içeren kapatıcıları sahip olduğu özel formülü sayesinde yüksek dirence sahiptirler. Suya dahi son derece dayanıklı olan bu kapatıcılar içlerindeki yoğun formüle rağmen cilt tarafından kolaylıkla emilirler. Böylece cilt üzerinde kalıp görünümü oluşmaz. Bununla birlikte kıyafetlere bulaşmazlar ve gün içerisinde son derece rahat olursunuz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Maybelline Kapatıcı Ürünler

.
Marka
.
Toplam 24 / 39 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010964/32010993/maybelline