Saçlar yüz güzelliğinin çerçevesidir. Doğru bir saç biçimi, yüzü daha güzel gösterebileceği gibi, yanlış seçilen bir model, yüzün göze çarpması istenmeyen özelliklerini vurgulayabileceğinden, olan güzelliğe de gölge düşürebilir. Cildin ve gözlerin rengi dikkatle incelenerek, saç rengi ve biçimine karar verilmelidir. Bu konuda uzman kişilerin yardımını almak da iyi bir fikir olabilir.

Saçınızı, sürekli olarak kesildiği modelde kullanmak zorunda değilsiniz. Bigudiler, saç maşaları, saç düzleştiricileri, geçici boyalar gibi yardımcı alet ve malzemelerle gündelik farklı saç modelleri oluşturabilirsiniz. Bu yöntemlerle hem farklılığın tadını çıkarabilir, hem de kendinize yakışan farklı renk ve modeller hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bigudiler

Bigudiler saçlara dalga vermek için kullanılan saç şekillendirme araçlarıdır. Diğer yüksek ısıyla saç şekillendiren ürünlerin aksine bigudiler saça zarar vermezler. Bigudilerle sağlanan dalgalı saç görünümü daha kalıcı olur fakat bekleme süresini de hesaba katmak gerekir. Saçlarda kalıcı bir biçim için bigudiler, pratik ve anlık çözümler için ise saç maşaları tercih edilebilir.

Bigudilerin çok farklı çeşitleri bulunabilir. Daha iri dalgalar elde etmek için daha kalın bigudiler, daha ince ve sık kıvırcıklar için ise ince bigudiler kullanabilirsiniz. Isıtılarak sarılan veya düz sarılan iki farklı bigudi çeşidi vardır.

Isı gerektirmeden kullanılan bigudilerin ilk çeşidi olan yapışkanlı bigudiler, ekstra tutturucu bir malzemeye gerek kalmadan saçta kalırlar. Klasik süngerli bigudiler akşamdan sarıp yatmak için idealdirler, yumuşak yapıları sebebiyle gece başı rahatsız etmezler. Yeni üretilen, leverage bigudiler ise maşayla yapılmış bukle görünümünü çok muntazam bir biçimde gerçekleştirirler. Saç tutamı leverage bigudinin içinden özel çubuğuyla geçirilir. Bigudi de sarmal formda olduğundan, saç bigudinin şeklini alır. İşlemi çabuklaştırmak için kurutma makinesi kullanılabilir. Sosis bigudilerin içerisinde ise kıvrılabilen bir tel bulunur. Saç sosis bigudiye sarıldıktan sonra, bigudinin kenarları kıvrılarak bastırılır ve böylece açılmaması sağlanır. Yeni nesil sünger bigudiler ise renkli ve kalp, yıldız gibi farklı şekillerde üretilmiş olabilirler. Bu ürünlerin ortası hat halinde oyuktur ve bu oyuğa saç tutamı sıkıca sarılarak açılmaması sağlanır. Yumuşacık olduklarından başı konforlu hissettirirler.

Isı ile kullanılan bigudiler ise biraz daha farklı formdadır. Kaynatmalı bigudiler, sıcak suda bekletilerek ısıtıldıktan sonra saça sarılırlar. Ürünler soğuyana kadar saçta bekletilirler. Aşırı sıcak olmadığından, tutulabilir ısıda kaldıklarından saçları yıpratmazlar. Elektrikle ısıtılan bigudiler ise, ekstra özellikleriyle dikkat çekerler. Klipsli veya ayrı takılan bir kancası olabilir. Isıtılan bigudiler saça sarıldıktan sonra saçın bu ısıyla şekil alması beklenir. Özel teflon veya seramik yüzeylere sahip olduklarından saçın elektriklenmesini önlerler. Aynı pakette farklı büyüklükte bigudiler bulunur. Böylece tek bir setle hem iri dalgalar, hem de sık kıvırcıklar elde etmek mümkün olur.

Bigudi Fiyatları

Bigudilerin farklı pek çok çeşidinden birini ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Bigudi fiyatları seçilen özelliklerin çokluğuna göre ücretlendirilir. Daha çok parçalı kalabalık setler daha yüksek, ısıtmasız sade bigudiler daha düşük fiyatla bulunabilir. Kullanım sıklığı, saç yapısı, beklenilen özellikler göz önüne alınarak kişi için ideal ürün belirlenebilir.

Bigudi kullanımı hem zarar vermemesi, hem maşada olduğu gibi her tutamdan sonra bekleyip vakit kaybettirmediği, hızlıca sarıldıktan sonra başka bir işleme gerek bırakmadığı için halen tercih edilen yöntemlerdendir.

Doğal ve havalı dalgalı saçlar sizi çok daha bakımlı ve alımlı gösterecektir. Hem görünümünüzü, hem ruh halinizi zahmetsizce değiştirebilir, size yakışan farklı alternatifleri deneyebilirsiniz. Bunun için zararsız ve pratik bir çözüm arıyorsanız, aradığınız seçenek bigudiler olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bigudi Saç Modelleri

Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 626 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012131/26012132