Giyim

Spor; hayatın her anında dinç ve enerjik olmak için, vücut gelişimi için ya da psikolojik meditasyon için sıklıkla yapılabiliyor. Yapılan araştırmalar sonucu spor yapmanın beden sağlığına ve ruh sağlığına fayda sağlayabileceği biliniyor. Her yaş grubunun kendi bedenine ve isteklerine göre spor yapabilmesi de mümkün oluyor. Spor giyim; spor ve fiziksel egzersizlerde vücudun daha rahat hareket edebilmesi, yapılacak antrenmanların daha eğlenceli geçmesi ve yapılacak işe uygunluk açısından önemli bir husus diyebiliriz. Bireylerin tercih edebileceği birçok spor branşı bulunuyor. Yüzme, koşu, tenis, voleybol, basketbol, futbol, yoga ve daha pek çok alanda spor kıyafetler tercih ediliyor. Tabi ki günlük yaşamda da bu kıyafetler kullanılabiliyor. Ancak spor ve antrenman esnasında kullanılmaları oyunculara büyük rahatlık sağlayabiliyor. Antrenman dışı günlük yaşamda da; tempolu yürüyüşlerde, dışarı hava almaya çıkarken, evde ya da birçok yerde rahatlıkları ile konfor sağlayacak modeller bulunuyor.

Spor Kıyafet Modelleri

Spor kıyafetlerin kadın, erkek ve çocuklara göre pekçok ayrı modeli bulunabiliyor. Bununla birlikte kullanacağınız yer, kullanım amacınıza, özelliklerine, kıyafetin yapıldığı malzemeye, alt giyim ya da üst giyim olmasına göre birbirlerinden ayrılabiliyorlar. Bir spor kıyafeti tercih ederken, sadece görsel olarak sizi cezbetmesi yetmiyor. Eğer profesyonel bir sporcuysanız özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Spor kıyafet modelleri bedeninize ve yapacağınız spora uygun olarak tercih edilmeli. Yapılan spor uygulamaları ve giyim tarzları kişiden kişiye değişkenlik gösterse de kullanacağınız kıyafetin içinde rahat olmanız ve hareketlerinizin kısıtlanmaması gerekiyor. Bu da sizin işlerinizi daha verimli yapmanıza ve yaptığınız işten zevk almanıza da sebep olabiliyor. Günümüzde çoğunlukla tercih edilen spor kıyafetleri incelediğimizde aşağıdaki gibi sonuçlar elde ediyoruz: 

 • Eşofman Altları ve Takımları

Eşofmanlar kullanıcılara ekstra rahatlık ve konfor sunmak amaçlı üretiliyorlar. Her spor dalında ve günlük yaşamda kolaylıkla kullanılabiliyorlar. Üst giyim, alt giyim ya da takım şeklinde bulunabiliyorlar. Spor kıyafetleri takım olarak da şıklık sağlıyor. Takımlar; kapüşonlu, fermuarlı, şortlu olabiliyorlar. Her aktivite için kullanışlı olabiliyorlar. Polar, polyester ya da pamuklu olarak da üretilebiliyorlar. Spor yaparken konfor ve rahatlık sağlamanın yanında rüzgâra karşı koruculuk ya da su geçirmeme konforları da sağlayabiliyorlar. Fermuarlı ya da düğmeli olarak üretilen eşofman takımları farklı tasarımlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Elastik yapıları ile günlük yaşamda da kullanılabiliyorlar. Kapüşonlu modellerin fermuarsız modelleri de bulunuyor. Özellikle kış mevsiminde ve yürüyüşlerde tercih edilen eşofman takımları pamuklular oluyor. Yaz mevsiminde ise şortlu ve tişörtlü olan takımlar ön plana çıkıyor. Cildinizi koruyarak nefes almasını sağlayan eşofman takımları vücudun ısısını da dengeliyor. Genellikle tasarımları renk seçeneklerine göre değişiyor ve kıyafetlere marka logoları işleniyor. Yanları çizgili, şeritli, kadife, paçaları lastikli gibi ya da ispanyol paça tarzlarda da üretiliyorlar.

 • Sporcu Sütyeni

Sporcu sütyenleri rahat ve konforlu egzersizlere yapmada rol oynayan modellerden biri. Kadın kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği sporcu üst giyim kıyafetler arasında yer alıyorlar. Toparlayıcı, fermuarlı, destekleyici, balensiz olarak üretilebiliyorlar. Sporcu sütyenlerinde asıl amaç; vücudun göğüs bölgesinin dimdik kalmasını sağlayarak antrenman esnasında hareketlerin kısıtlanmasını engellemek oluyor. Kolay çıkarılıp giyilebildikleri için fermuarlı spor sütyenleri daha sık tercih ediliyorlar. Bu modellerde hareket esnasında fermuarın açılmaması için otomatik kilit kullanılabiliyor. Genellikle arka kısımlarında hava çıkışını sağlamak için bir file yapısı bulunuyor. Göğüs kuplarının tam oturan yapıda olması tercih edilen modellerde önemli bir özellik oluyor. 

 • Fitness Atleti

Çoğunlukla fazla hareket gerektiren egzersizlerde kullanılan spor kıyafetleri erkek fitness atletleri vücudun ısı kaybetmemesi için özel olarak tasarlanıyorlar. Pilates ve yoga gibi minimal egzersizlerde kadın sporcuların da kullandıkları görülüyor. Vücut ısısını korurken nem uzaklaştırıcı ve terleme önleyici kumaşlardan yapılıyorlar. Özellikle koşu yaparken kullanılan atletler hareketlerinizin kısıtlanmasını engelliyor. Yumuşak ve nefes alabilen yapıda olanların tercih edilmesi öneriliyor. Spor kıyafetlerinin çoğunda gördüğümüz gibi polyesterden üretilen modeller ön plana çıkıyor.

 • Spor Taytı

Rahat ve konforlu egzersizler yapmada rol oynayan kıyafet modellerinden biri de spor taytları oluyor. Genellikle kadın kullanıcılar tarafından tercih ediliyorlar. Ancak erkek sporcuların da kullanabileceği tayt modelleri bulunuyor. Desenli, düz, transparan, cepli, toparlayıcı, lastikli-lastiksiz, bisiklet taytı, uzun tayt, kısa tayt gibi pek çok farklı seçenekleri bulunuyor. Cepli olan tayt modellerinde yapacağınız spor esnasında yanınıza almak istediğiniz ürünleri muhafaza edebiliyorsunuz. Koşu, jimnastik, yoga, fitness gibi alanlarda kullanımları oldukça yüksek. Spor taytları yazlık ve kışlık olarak da ayrılabiliyor. Yazları terletmeyen kışları da üşütmeyen termal modelleri de bulunuyor. Antrenman esnasında terletmeyen yapıları ile kuru kalmanıza yardımcı olabiliyorlar. Genellikle polyester kullanılarak üretiliyorlar. Spor kıyafetleri kadın kullanıcılar için geniş bir ürün yelpazesine sahip. Özellikle de tayt modellerinde tercih edilebilecek farklı görünümler de mevcut. Yoğun antrenman geçiren sporcuların tercih edebileceği taytların “Dri-FIT” teknolojisine uyumlu olması öneriliyor. Bu teknoloji terin buharlaşmasına, sıcak ve kuru kalmanıza yardımcı oluyor. Erkek kullanıcıların tercih edebileceği tayt modelleri de yağmura ve rüzgâra dayanıklı olarak üretiliyor. Genellikle arka cep kısımları bulunuyor ve burası telefon ya da cüzdan muhafazası için kullanılıyor. Modellerin geneli su tutmaz kumaştan yapılıyor. Bunun sebebi de kuru kalmayı sağlamak.

 

 • Spor Elbise Modelleri Tesettür

Spor elbise modelleri tesettür giyimde de farklı seçenekler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Tesettürlü kadın kullanıcıların spor ya da egzersiz yaparken rahatlıkla giyinebildikleri modeller tunik şeklinde, eşofman takımı şeklinde ya da sadece elbise olarak da üretilebiliyor. Üretimlerinde genellikle likralı kumaş kullanılıyor. Tesettür elbise modelleri astarlı yapıya sahip oluyor. 

 • Yağmurluk ve Rüzgarlık

Spor öncesi ya da sonrası kullanabileceğiniz yağmurluk ve rüzgarlık modelleri de bulunuyor. Bu modeller dolgu yapılı olarak üretiliyorlar. Havalandırmalı olmaları hava giriş çıkışına izin veriyor. Aynı zamanda ısı dengesini de sağlayarak kullanıcıyı sıcak tutmayı amaçlıyorlar. Üretildikleri yapı ile rüzgârın ve suyun teninize işlemesine engel oluyorlar. Bir kalkan görevi üstleniyorlar da diyebiliriz. Genellikle bol ya da normal kesin olarak üretiliyorlar. Fermuarlı, dik yaka ya da kanguru model olarak da kullanıcıların karşısına çıkıyor.

 • Sporcu Şortu

Teniz, futbol ya da basketbol gibi spor aktivitelerinde genellikle tercih edilen bir diğer spor antrenman kıyafeti de sporcu şortları oluyor. Klasik şort görünümünde olabilecekleri gibi özel tasarımları da bulunuyor. Özellikle de tenis oynayan sporcular için şort etek şeklinde de modeller öneriliyor. Genellikle hafif olması, hareketleri kolaylaştırması ve terlemeyi önlemesi bakımından polyester ile üretiliyorlar. Esneme hareketlerinizi de rahatlıkla yapabilmeniz için elastik bel bantları kullanılan modeller de görülüyor.

 • Sweatshirt/Hoodie

Genellikle outdoor spor ya da egzersiz yapanların tercih ettiği modeller arasında sporcu sweatshirtler yer alıyor. Tırmanma, koşu ya da bisiklete binme gibi aktivitelerde sıklıkla tercih ediliyorlar. Günlük hayatta da eşofmanlar ile birlikte giyilebildikleri gibi pantolonlar ile de kullanılabiliyorlar. Kapüşonlu, fermuarlı, şapkasız, cepli-cepsiz birçok tarzda bulunuyorlar. Çoğunlukla bol kesime sahip oluyorlar. Böylece kullanıcının içerisinde daha rahat hareket sağlaması amaçlanıyor. Polyester ve pamuk kullanılan malzemelerin başında geliyor.

 • Spor/Fitness Tshirt 

Spor/fitness tişörtleri normal tişörtlerden farklı olarak üretiliyorlar. Bunu sağlayan yapı ise kullanıldıkları kumaş malzemesi oluyor. Terletmeyen ve hava aldıran malzemeden yapılmaları kullanıcılara konfor sağlıyor. Özel yapıları ile vücutta yaşanan ısı ve su kaybını dengeliyorlar. Yumuşak ve pamuklu kumaştan oluşabiliyorlar. Günlük kullanımlarda da tercih edilebiliyorlar. Rahat ve kolaylıkla giyilebildikleri gibi kısa kollu ve uzun kollu modelleri de yer alıyor. Kuru ve serinlik hissi veren DryFit teknolojisi ile üretilen çeşitleri de bulunuyor. Esnek yapıda olan kumaşları ile spor esnasında hareketlerinizin kısıtlanmasına engel oluyorlar. Polo yaka, baskılı ya da renkli alternatifleri de spor giyim ürün yelpazesinde bulunuyor. Dört mevsime uygunluk gösterebilen çeşitler eşofman altları, taytlar, şortlar ya da pantolonlarla bile kombinlenebiliyor.

Spor Kıyafet Aksesuarları

Egzersiz yaparken giyilen kıyafetler kadar spor kıyafet aksesuarları ve diğer spor aletleri de sıklıkla kullanılıyor ve tercih ediliyor. Her spor branşına göre farklılık gösteren ürünler bulunabiliyor. Kadın ve erkek kullanıcıların ortak kullanabildikleri birçok aksesuar yer alıyor. Spor öncesi, spor yaparken ya da spor sonrası olarak tercih edilebilir alternatifler bulunuyor. Özellikle de spor kıyafetleri erkek modelleri için uyumlu aksesuarlar ön plana çıkıyor. Bazılarının ise antrenmanlarda herhangi bir olumsuz sonuç yaşanmaması için kullanılması gerekiyor. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Spor çantası
 • Pilates çorabı
 • Fitness eldiveni
 • Sporcu saatleri
 • Spor ayakkabılar
 • Mataralar
 • Şapka, bere
 • Direnç bandı
 • Pilates topu
 • Termal ürünler
 • Saklama kabı ve ölçekler
 • Diz bandajı
 • Dişlik
 • Dambıl
 • Ağırlık kemeri, ağırlık plakası
 • Yoga, pilates matı

Spor Kıyafetlerinin Doğru Kullanımı Neden Önemli?

Spor yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kıyafet seçimi de geliyor. Yapılan aktiviteye göre kıyafet tercihi yapmak daha iyi performanslar almanıza sebep olabiliyor. Aynı zamanda oluşabilecek olumsuz sonuçlarında en aza indirilmesini sağlıyor. Doğru yerde doğru kıyafet tekniği ile hareket yetenekleriniz de sınırlanmamış oluyor. Öncelikle mevsime uygun spor kıyafeti seçilmesi vücut ısısının dengelenmesi ve hava koşullarına direnç sağlanması açısından önemli. Çünkü spor kıyafet üretimleri mevsimsel olarak değişebiliyor. Ayrıca basketbol ayakkabısı, beyzbol tişörtü, koşu eşofmanı, fitness taytı ya da tenisçi şortu gibi ürünler adından da anlaşılacağı üzere branşlarına uygun olarak üretiliyorlar. Bu alanlar dışında kullanımları hem sizin veriminizi düşürebilir hem de kullanılan ürünün yapısı ve özellikleri bozulabilir. Örneğin yüzme ile uğraşan sporcuların kullandıkları şort ile tenis oynarken kullanılan şortlar görüntü ve yapısal olarak birbirlerinden çok farklı. Doğru kıyafeti seçmek bazen zor olabiliyor. Bunu kolaylaştırmak için bilmeniz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Aşağıdaki gibi inceleyelim:

 • Öncelikle alacağınız kıyafetlerin içinde kendinizi iyi hissetmelisiniz. Rahat olup olmadığına, bedeniniz için uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Spor kıyafetlerini mevsimlere uygun olarak seçmelisiniz.
 • Yapacağınız spor branşına ya da giyeceğiniz alana uygun kıyafetler performansınızı artırabilir.
 • Ürünlerin hava akışı sağlayabilmesi sizlere konfor sağladığından, hava bariyerlerinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Hava koşullarına bağlı olarak soğuktan, sıcaktan, yağmurdan, rüzgârdan korunabileceğiniz ve bu gibi durumlara dayanıklılık sağlayacak kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Giydiğinizde içlerinde hareket özgürlüğünüz olmalı. Vücuda uyum sağlayacak şekilde tercih edilen ürünlerde bunu yakalayabilirsiniz.

Standart kıyafetler ile spor ya da egzersiz yapmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak spor yaparken doğru kıyafet seçimi spor yapan kişinin performansınızı oldukça artırıyor. Yapılan araştırmalara göre doğru kıyafet seçiminin kişinin özgüvenini artırdığı ve yaptığı işte daha başarı olduğu da görülüyor. Fonksiyonel ve görsel anlamda doğru seçim yapmak önemli oluyor. Giyim tarzları farklılık gösterse bile önemli olan kıyafetlerin içinde kendinizi iyi hissetmeniz. 

Spor Kıyafetlerde Kumaş Seçimi

Spor kıyafetlerde dikkat edilmesi gereken bir konu da kumaş seçimi oluyor. Kıyafetlerin içerisinde rahat ediyor olmanı yapacağınız spordan ya da egzersizden daha çok verim almanızı sağlıyor. Terletmeyen, nefes alabilen, hava akışı sağlayan kumaşlar kullanıcı performansını olumlu etkiliyor. Bazı spor dalları için ise kaymayı önleyici, rüzgâr ya da su geçirmeyen kumaşlar tercih edilmesi gerekebiliyor. Doğru kumaş yapısı ve doğru ekipmanlarla yapılan sporlar daha iyi sonuçlar doğurabiliyor. Kurutma makinesi kullanmak yerine asılarak kendiliğinden kurumasını beklemek de kıyafetlerin uzun ömürlü olmasına etki edebiliyor.

Spor Kıyafetleri Neden Polyester?

Spor kıyafetleri neden polyester oluyor sorusu hemen hemen herkesin aklına gelebilir. Polyester, ipliklerin hammaddesinden oluşuyor. Uzun süre ütü gerektirmeyen bir kumaş olarak da biliniyor. Spor kıyafet üreticilerinin polyester tercih etmelerinin sebebi; spor ve egzersiz sırasında kullanılan polyester kıyafetlerin teri ve nemi dış yüzeyde tutması oluyor. Teri hava ile temas ettirerek çabuk kurumasını sağlıyorlar. Polyester kumaşlar genellikle parlak, esnek ve dayanıklı yapıya sahip oluyorlar. Yumuşak ve ipeksi dokuda olmaları konfor ve rahatlığı getiriyor. Temizlenmesi de oldukça kolay olan polyesterlerden kir, ter, leke ya da kokular kolaylıkla çıkabiliyor. Kolay kolay sudan etkilenmiyorlar. Yırtılma ya da sökülme gibi durumlara diğer kumaş yapılarına göre daha az rastlanıyor.

Spor Kıyafetleri Nasıl Yıkanır?

Her kıyafette olduğu gibi spor kıyafetlerinde de temizleme konusuna dikkat edilmesi gerekiyor. Spor kıyafetleri nasıl yıkanır diye düşünüldüğünde ilk olarak etiketlerinde belirtilen talimatlara dikkat edilmeli diyebiliriz. Her kıyafetin yıkama derecesi ve yıkama programı yapıldığı maddeye göre değişebiliyor. Ayrıyetten yapılan araştırmalara göre; soğuk su ile yıkanan spor kıyafetlerinin esnekliği ve kumaş özellikleri daha sağlam yapıda bulunuyor. 

Spor Kıyafetleri Fiyatları

Spor giyim ürünlerinin özellikleri ve kullanım alanları kadar fiyatları da önemli bir husus oluyor. Kullanıcılar yapacakları spora uygun ya da günlük kullanımlarda da tercih edebilecekleri ürünleri bütçelerine uygun fiyatlarla almak istiyorlar. Spor kıyafet fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bunlar; üretildikleri markalar, yapıldıkları malzemeler, kullanım alanları, dayanıklılıkları olarak listelenebiliyor. Spor kıyafet markaları arasında trend olanlar daha çok tercih edilebiliyor. Bu durumda ürünlerin fiyatlarında artışa sebep olabiliyor. Fiyat skalasını genişleten etmenler arasında kullanılan kıyafet teknolojileri de yer alıyor. Örneğin; terlemeyi önleyici olmak, hava bariyerleri bulundurmak, vücut ısısı dengelemek ya da vücudun şekline bürünmek spor kıyafetlerini ön planla tutabilecek etmenler de oluyor. Aynı zamanda estetik olarak da kullanıcıları cezbeden ürünler daha trend olabiliyor. “Marka logoları” için de estetik görünüm konusunda fiyatta söz sahibi olan bir etmen diyebiliriz. Spor kıyafetlerinde yer alan özellikler kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Her kesime ve her bütçeye hitap edebilecek geniş ürün yelpazeleri bulunuyor. Fonksiyonel ve görsellik açısından daha teferruatlı olan kıyafetlerden daha fazla verim alınabiliyor. Hepsiburada alışveriş sürecinizde size birçok avantaj sağlıyor. Özellik, marka ve ürün çeşidi filtrelemelerinden sonra en düşük ve en yüksek fiyat aralıkları girebiliyorsunuz. Karşınıza çıkan ürünler için artan ya da azalan fiyat sıralaması yaparak daha düzenli bir alışveriş süreci geçirebilirsiniz.

Spor Kıyafetleri Yorumları

Spor kıyafet tercihlerinizde diğer kullanıcıların yorumlarını ve değerlendirmelerini öğrenmek oldukça önemli. Yapılan tavsiyeler ve yorumlar almak üzere olduğunuz ürün hakkında size rehberlik edebiliyor. Daha önce satın alan kullanıcılar bu üründen memnun mu, kullanımları nasıl, nasıl yıkanabilirler gibi birçok sorunun cevabını spor kıyafetleri yorumlar kısmından öğrenebiliyorsunuz. Bu sorular kararsızlık yaşanılan anlarda kullanıcılara yardımcı oluyor. Kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri ile ürünler hakkında ön bilgilere sahip olabiliyorsunuz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Spor Kıyafetleri

10.000+ ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Spor Giyim - Aksesuar
Spor Giyim - Aksesuar
Giyim
Giyim
Sweatshirt - Hoodie
Sweatshirt - Hoodie
Eşofman Takımı
Eşofman Takımı
Sporcu Sütyeni
Sporcu Sütyeni
Tayt
Tayt
Yağmurluk
Yağmurluk
Mont-Kaban
Mont-Kaban
T-Shirt
T-Shirt
Şort
Şort
Mayo-Deniz Şortu
Mayo-Deniz Şortu
Eşofman Altı
Eşofman Altı
Sporcu Atleti
Sporcu Atleti
adidas
Nike
Puma
Hummel
Starter
Alfa Tshirt
Slazenger
Under Armour
Speedlife
Lescon
Black İstanbul
Hakuof
Maraton
Bluu
Raru
New Balance
Diadora
Lumberjack
Reebok
Kappa
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?