Yüzücü mayosu olarak da anılan outdoor mayo ve deniz şortları, rahatlığın ve dayanıklılığın ön planda olduğu yüzme ekipmanlarıdır. Outdoor mayo ve deniz şortlarının tasarımında estetik görünümden ziyade, yüzücünün hareket kapasitesinin geniş olması amaçlanır. Böylece yüzücüler mayo ve deniz şortu içerisinde rahatça hareket edebilir, maksimum performans sergileyebilirler. Outdoor yüzme kıyafetleri, sporcuların kullanımı için tasarlanır bu nedenle profesyonel yüzücülerin konfor seviyesine yönelik dizayn edilir. Kadın, erkek ve çocuk yüzücü kıyafetleri arasından tercihinize göre seçim yapabilir, ideal mayo ve deniz şortunu kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Mayo ve Deniz Şortu Çeşitleri

Mayo ve deniz şortu çeşitleri farklı kullanım alanlarına yönelik olarak çeşitli malzemelerden üretilir. Mayo ve deniz şortlarının ortak özelliği ise çabuk kuruyan kumaş türleri kullanılarak imal edilmeleridir. Böylece ürünün nemli olarak kalması ve bakteri üretmesi engellenmiş olur. Ayrıca kullanım açısından da çabuk kuruyan deniz şortu ve mayo modelleri pratiklik sağlar. Bu özelliğe sahip ürünleri kurutmak için güneş altında beklemenize gerek yoktur, sudan çıktığınız anda kurumaya başlar. Mayo ve deniz şortu çeşitleri klorlu suya dayanıklı kumaştan imal edilmiş olmalıdır. Bu özelliğe sahip yüzücü kıyafetleri, hem deniz suyunda hem de havuzda güvenle kullanılabilir. Ürünün kullanım ömrünü uzatan dayanıklılık özelliği, mayo ve deniz şortu satın alırken dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Deniz suyu içerisinde suyun güçlü mukavemetinden daha az etkilenmek için hız arttırıcı özelliği bulunan mayo ve deniz şortu seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak, ürünün güneş solmalarına karşı ekstra dayanıklı olmasında fayda vardır. Uzun süreli kullanımlarda yüzme kıyafetlerinde güneş solmaları görülebilir, kumaşın bu riske dayanıklı olarak tasarlanması büyük bir avantaj sağlayarak ürünün kullanım ömrünün uzatılmasını sağlar. Kadınlar için tasarlanan yüzücü mayolarında destekli ve desteksiz modeller bulunur. Mutlaka beden ölçülerinize en uygun ürünü kullanmanız gerekir, aksi halde yaşanabilecek herhangi bir darlık ve genişlik yüzme antrenmanı esnasında performansınızda düşüşe yol açabilir. Yetişkin yüzme kıyafetlerinin yanı sıra, çocuklar için tasarlanmış birçok mayo ve deniz şortu çeşidi de çocukların vücut tiplerine ve ölçülerine uygun olarak dizayn edilir. Çeşitli renk ve modellerde sunulan çocuk deniz şortu ve mayo seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza yönelik olarak seçim yapabilirsiniz.

En iyi Performans İçin Maksimum Konfor

Yüzücülerin su içerisinde maksimum performans sergileyebilmeleri için tasarlanan outdoor mayo ve deniz şortu çeşitleri yüzücülere oldukça konforlu bir yüzme deneyimi ve rahat hareket imkanı sağlar. Spor model olarak tasarlanan mayolar vücuda tam oturmasına rağmen herhangi bir sıkılık, darlık hissettirmeyen modellerdir. Özellikle omuz ve bacak bölümlerinde oluşabilecek bir rahatsızlık, yüzme esnasında performansı fazlasıyla olumsuz biçimde etkileyebilir. Bu nedenle vücuda tam oturan ve esnek mayolar tercih edilmelidir. Alt kısmı şortlu mayo tercih ediyorsanız, şort paçasında silikon bulunmasında fayda vardır. Aksi halde yüzme esnasında şort yukarıya doğru sıyrılarak rahatsızlık verebilir. Benzer şekilde, kadın mayolarında üst ve alt bölümün ayrı olduğu modeller arasında seçim yaparken göğüs bölümünün toparlayıcı olmasına dikkat edilmelidir. Yüzücü mayolarında sırtı çapraz askılı modeller büyük avantaj sağlar, askıların düşmemesi veya gevşememesi için en doğru kullanım çapraz askı modelleridir. Ayrıca mayo seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, bacak arası dikişlerinin çok fazla kalın olmamasıdır. Kalın dikişler uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık veya cildinizde tahrişe yol açabilir. Yüzme aktivitesi sırasında kolların yoğun olarak hareket etmesi nedeniyle koltuk altında tahriş görülebilir, bu sebeple mayonun koltuk altını sıkmaması önemli bir avantajdır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Outdoor Mayo Deniz Şortları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1171 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/60000545/391248