Günümüzde hazır bebek bezleri bebek bakımında ebeveynlerin en büyük yardımcıların biri olarak karşımıza çıkıyor. İcadı 1930’lara dayanan bebek bezlerinin Avrupa ve Kuzey Amerika’da ticari bir ürün olarak ortaya çıkması ise 1940’lara doğru gerçekleşiyor. İlk olarak 1998 yılında Türkiye’de üretime başlayan Molfix, bugün dünyanın 5. Bebek bezi üreticisi. Çeyrek asra yaklaşan yolculuğunda bugün 100’den fazla ülkede milyonlarca annenin güvendiği bebek bezi markası olarak üretim yapıyor.

İyi bir bebek bezinin ıslaklığı bebeğinde cildinden uzak tutması, tahriş, sürtünme ve kızarıklığa karşı koruma sağlaması gerekir. Yumuşak bir yüzey bebeğin narin cildini koruduğu gibi esnek kenarların varlığı da bebeğin rahatça hareket etmesine olanak sağlamalıdır. Molfix 1 bebek bezi modeli, dünyanın farklı ülkelerinden annelerin tercihi oluyor. İnovatif ve kaliteli ürünleri ebeveynlerin tercihine sunan Molfix 1 bebek bezi ürünlerine Hepsiburada üzerinde ulaşabilir, bebek sağlığı için en önemli seçimlerden biri olan bebek bezi tercihinizi yapabilirsiniz.

Bebek Bezinde Olması Gereken Özellikler

Bebek bezi bebeğin huzurlu olması sağlığı açısından önemli bir araç. Bebeğin konforlu bir beze sahip olması ebeveynlerin de iyilik ve rahatlık halini destekler.

Yumuşak doku: Bebeklerin cildi için oldukça hassas olduğu için yumuşak doku bebeğe temas edeceği için önemli bir faktördür. Bu nedenle pamuklu bezlerin tercih edilmesi önemlidir.

Kuruluk: Islaklık rahatsızlık vereceği için aynı zamanda pişik riski de taşır. Dolayısıyla bebek bezinin sıvıyı hemen hapsetmesi ve kuruluk hissi veren bir yapıda olması gerekir.

Emicilik: Emicilik kuruluk kadar önemli bir özelliktir. Bir bezin kuruluk hissi vermesi için yüksek emicilik özelliğinin olması gerekir. Yüksek emiciliğe sahip bir bez, bebeğin konforu sağlayacaktır.

Ergonomi: Bebeğinizin rahatlığı ve sağlığı açısından bez seçiminde kilo ve boya uygun bir tercih yapmalısınız. Bu sızmaların da önüne geçer.

Hava alması: Mevsimine göre nem ve sıcaklık ciltte tahrişe ve bakteri üretimine zemin hazırlar. Bezin hava alması bu sebeple önemli bir özelliktir.

İncelik: İnce ve dayanıklı bebek bezleri bebeğin konforu açısından önemli bir özelliktir. Kalın yapıdaki bebek bezleri bebek için uygun olmayabilir.

Yan bantlar: Yan bantlar sızmaları önlediği ve bezin sabit durmasını sağladığı için cırt cırtların kaliteli ve yapışkan gücü yüksek olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Bezin içeriği: Bebek bezlerinin içeriği aşağı yukarı aynıdır. Fakat bu noktada deneme yanılma yöntemiyle ilerlenebilir. Örneğin bir bebek bezinde kokuları maskelemek için kullanılan parfüm ya da boya maddeleri, her ne kadar sağlığa zararsız olarak kabul edilseler de sizin bebeğinizde alerjik bir reaksiyona sebep olabilir. Bunu durum ancak o bez kullanılarak anlaşılabilir.

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek bezi bebeğin ilk saatlerinden tuvalet eğitimi aşamasına ve hatta daha sonrasına kadar bebeğe eşlik eden bir ürün. Bu neden bebek bezi seçimi zaman zaman kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu nedenle seçiminde pek çok kriterin göz önüne alınması gerekiyor. Günümüzde çok fazla seçenekte bebek bezi ürünü bulunduğu için seçim yaparken birtakım noktalara dikkat etmek gerekir.

Marka

Bu bez seçimini etkileyen ilk kriter markadır. Uzun yıllardır bebek bezi üzerine üretimler yapan ve bu konuda Ar-Ge çalışmalarına yatırımlar yapan markalar tercih edilmelidir. Molfix 1 bebek bezi bu noktada deneyimiyle ön plana çıkıyor. Çeyrek asırdır bebek bezi üreten marka Ar-Ge yatırımlarıyla da dünyanın pek çok ülkesinde üretimlerini genişleterek milyonlarca ebeveyne ulaşıyor.

Üstün Emiş Gücü

Sızıntı ve sarkma yapmadan çiş ve kakayı hapsetmesi bez seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir tanesidir. Aksi takdirde ıslaklık tene temas eder, bu da çeşitli olumsuzlukları beraberinde getirir.

Islaklık Göstergesi

Özellikle bez değiştirmekten hoşlanmayan bebeklerde ebeveynlerin işini kolaylaştıran bir diğer özellik de ıslaklık göstergesidir. Islaklık göstergesi, bez iyice ıslandığından renk değiştiren çizgileri ifade ediyor.

Yumuşaklık ve Nefes Alma

Bebeğin hassas ve narin cildi için bezin yumuşak ve nefes alan bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin.

Esneklik ve Uygunluk

Bez bebeğin bedenini kavramalı ancak sıkmamalıdır. Bebeğin cildinde bez kaynaklı kırışıklık, buruşukluk görülmemeli.

Bebeğin Kilosu

Bebek bezi konusunda bebeğin kilosu uygun beden seçimini etkiler. Her ay yaptırdığınız düzenli kontroller sonrası bebeğin kilosuna göre seçim yapmanız doğru olacaktır. Bu noktada aynı numaradan birçok bez stoklamamanız önerilir.  

Yenidoğan Bebekte Hangi Bez Kullanılmalı?

Son derece hassas olan yenidoğan bebeklere bez seçmek oldukça önemlidir. Bebek bezleri, büyüklüğüne göre 0-6 arasında numaralandırılır. Yenidoğan bezi 2-5 kg arasındaki bebeklere uygundur ve 1 numaradır.  Prematüre bebek bezinin numarası 0’dır. 3 kiloya kadar bebekler için uygundur. Yenidoğan bebekler günde ortalama 8-12 arası beze ihtiyaç duyar. Bebekte kuruluk hissi yaratacak ve bebeğe konfor sağlayacak bezin seçilmesi gerekir. Molfix 1 bebek bezi en hassas Molfix koruması ile bebeğinizin hassas cildine ve anatomisine uygundur. Yenidoğan özel kesimi ile bebeğin doğumundan itibaren ebeveynlerin yanında oluyor. Molfix 1 Bebek Bezi çeşitlerine Hepsiburada ile ulaşabilir, Türkiye’nin ilk ve tek süper esnek bel bölgesi ve yumuşak yapısıyla Molfix bez çeşitlerini satın alabilirsiniz.  

Bebek Bezi Bağlamanın Püf Noktaları

Öncelikle bebeğinizin bez değişikliği yapacağınız ortamın uygun olması ve ellerinizin temiz olması gerekir. Bezi bağlamadan önce ve bağladıktan sonra ellerini yıkanması unutulmamalıdır. Bez değişimi ve alt temizliği zamanını size özel, bebeğinizle en iyi iletişim kurma anını seçerek yapabilirsiniz. Görünüş ve kokusundan ötürü yüzünüzü ekşitmeyin. Çünkü siz fark etmesiniz bile yüzünüz bebeğinizin aynasıdır ve o sizin yüzünüzde gördüklerinin farkındadır. Her zaman gülümseyin ve sevgi dolu heyecanlı bir ses tonuyla onunla konuşarak bez değiştirmeyi ve alt temizliğini tamamlayın. Dokunuşlarınız yumuşak, nazik, sevgi dolu, şefkatli ve alt değiştirme zamanlarına özgü yüz ifadeleri ve davranışlarla oluşturun ve tamamlayın.

  • Bez değişimi sırasında bebeğin güvenliği sağlanmış olmalıdır.
  • Bebeğin yatırıldığı zeminin düz olması ve alt değiştirme örtüsünde rahat yatması önemlidir.
  • Bebeğinizin altını değiştirirken önce temiz bölgeleri silmeye başlayabilirsiniz.
  • Kız bebeklerin alt temizliği mutlaka önden arkaya doğru olmalıdır.
  • Erkek bebeklerde ise temizliğe önce en temiz noktadan kasık bölgesinden başlanmalıdır. Erkek bebekte genital organ yukarıdan aşağı doğru ve her defasında temiz ve yeni pamuk kullanılarak silinmelidir.
  • Bebeğinizi altı değiştirilirken huzursuz oluyorsa eline oyalanması için tehlikeli olmayacak oyuncaklardan verebilirsiniz.
  • Temiz bezin önünde yer alan işaretlere dikkat etmelisiniz.

Molfix 1 Bebek Bezi Fiyatları

Bebek bezi modelleri yenidoğandan başlayarak farklı ebat ve özelliklerde ebeveynlerin beğenisine sunuluyor. Bebeğiniz için en uygun bezi seçerken önceliklerinizi belirleyerek ve bezin özelliklerine dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Molfix 1 Bebek Bezi fiyatları için Hepsiburada’yı ziyaret edebilir, birbirinden farklı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Bebek bezi bedenleri, türü gibi filtreleme özellikleri ile bebeğinizin kilosuna en uygun modelleri listeleyebilir, en uygun seçeneği satın alabilirsiniz. Hepsiburada ayrıcalığı ile bulabileceğiniz süper fırsat paketleri ve avantajlı paketler ile ekonomik ve bütçeye uygun alışveriş yapabilir, bütçenizden ve zamanınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz. Değerlendirme puanları ile diğer kullanıcıların tecrübelerini görüntüleyebilir tercihlerinizi bu noktada netleştirebilirsiniz. Bez adedi seçeneği ile ihtiyacınız kadar bezi satın alabilir, bebeğinizi kilo artışından kaynaklı elinizde kalabilecek bezlerin de önüne geçmiş olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Molfix 1 Bebek Bezi Fiyatları

35 ürün listeleniyor
Süpermarket
Süpermarket
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi
Bebek Bezi
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 24 / 35 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?