Düzenli spor yapan kişilerin doğru beslenmesi ve yaşam kalitelerini üst seviyede tutması, fazlasıyla önem arz ediyor. Günlük gıdalar, vücudun ihtiyaçlarını karşılama konusunda her zaman yeterli olmuyor. Vitaminler, glukozamin, omega 3 & balık yağları, antioksidan, mineraller, probiyotik ve destekleyici besinler içeren özel sporcu besinleri, spor yapan kişinin enerjisini yükseltmesine, iştahını açmaya ve kendisini daha iyi hissetmesine yardım ediyor. Ürün türüne göre spordan önce ya da sonra alınan sporcu besinleri, sporculara performans istikrarı konusunda önemli ölçüde katkı sağlıyor.

Profesyonel ve Amatör Sporcular İçin Sporcu Besinleri

 • Profesyonel sporcuların ve vücut geliştirme ile uğraşan kişilerin yanı sıra amatör olarak spor yapan kişiler de düzenli şekilde sporcu besinlerinden faydalanabiliyor.
 • A, B6, B7 (biotin), B12, C, D, D3, E, K2 çeşitlerinde ve multivitamin olarak tüketicilere sunulan vitamin takviyeleri, sporcu dinamizmi ve sürekliliği için destek sağlıyor.
 • Glukozamin çeşitleri, kolajen üretimine yardımcı olarak kıkırdak yapısının güçlenmesine ve eklemlerin gelişmesine destek olmanın yanı sıra kireçlenme gibi rahatsızlıklarda takviye amaçlı da kullanılabiliyor.
 • İnsan vücudu tarafından üretilemeyen bir yağ asidi olması nedeniyle hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılması tavsiye edilen Omega 3 ürünleri, doymamış yağ yakım sürecini hızlandırdığı için sporcuların form tutmalarına yardım ediyor.
 • Antioksidan içerikli sporcu besinleri, yağların oksitlenmesi sonucu ortaya çıkan serbest radikallerin hücrelere zarar vermesinin önüne geçerek daha uzun ve verimli spor yapılmasına olanak tanıyor.
 • İçerdiği mikroorganizmalar sayesinde zararlı bakterileri azaltarak sindirimi düzenli hale getiren probiyotik sporcu besinleri ise kişilere güçlü bir bağışıklık sistemi elde etmeleri konusunda destek oluyor.

Kas ve Kemik Gelişimine Katkı Sağlayan Mineraller

İnsanların sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmeleri için gereksinim duydukları mineraller, doğal yollarla oluşan inorganik özellikli maddelerden meydana geliyor. Ayrıca sporcuların istenen düzeyde kas ve kemik gelişimi sağlamak için vücutlarının mineral gereksinimini gidermeleri gerekiyor. Günlük öğünlerde yeterli düzeyde mineral alamayan kişiler, sporcu besinleri kullanarak vücutlarının çinko, bakır, magnezyum, kalsiyum ve demir gibi mineral ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Sadece mineral içeren sporcu besinlerinin yanı sıra vitaminlerle zengin hale getirilmiş olan veya bitki özü olarak sunulan zeytin yaprağı ekstraktı, çörekotu yağı ve kuşburnu ekstraktı gibi ürün seçenekleri de bulunuyor.

Yetişkinlere ve Çocuklara Özel Takviyeler

 • Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen özel sporcu besinleri içerisinde, çeşitli aromalarla lezzet katılmış ve doğal içeriklerle zenginleştirilmiş olan çocuklara yönelik ürün alternatifleri de yer alıyor.
 • Yetişkinlere ve çocuklara özel olarak geliştirilmiş olan gıda takviyeleri, tüketicilere kapsül, tablet, pastil, şurup, damla, yağ ya da toz formlarında sunuluyor.
 • Sporcu besinleri arasında bulunan ürün çeşitlerinin ilaç olarak değil; gıda takviyesi olarak kullanılması son derece önem taşıyor.
 • Her ürünün etkisi ve kullanım şekli farklı olduğu için sporcu besinlerini talimatlara uygun olarak kullanmak gerekiyor.
 • Öğün olarak tercih edilebilen vanilya, fındık ve çikolata içerikli shake karışımları, sıcak ya da soğuk olarak içilebilen çeşitli bitki ve çiçek çayları, atıştırmalık olarak tüketilebilen protein barlar ve kuru yemiş ezmeleri, takviye sporcu besinlerini farklı yollarla almaya olanak sağlıyor.

Doğal İçerikli Destekleyici Besin Alternatifleri

Vitamin, mineral ve doğal katkıları bir araya getiren özel sporcu besinleri, sporculara harcadıkları eforu geri kazanma ve halsizliklerini giderme konusunda yardımcı oluyor. Destekleyici nitelikteki ürün alternatifleri içerisinde ekinezya, deve dikeni tohumu, aloe vera, sarı kantaron, propolis, kara mürver, ginseng, ısırgan otu, civanperçemi ve zerdeçal gibi doğal ve yararlı besinler yer alıyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Özel Sporcu Besinleri

4.494 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. One Up
  2. Solgar
  3. Voonka
  4. Hardline Nutrition
  5. Optimum Nutrition
  6. Bigjoy Sports
  7. Herbalife
  8. eczacıbaşı
  9. Zade Vital
  10. Venatura
  11. New Life
  12. Wellcare
  13. Ocean
  14. Balen
  15. Nutraxin
  16. Ncs
  17. Orzax
  18. Mefa Naturals
  19. İmmunat
  20. ShiffaHome
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000
Başa dön