Seyahat/Travel Sistem Bebek Arabaları

Bebekler için son zamanlarda en çok tercih edilen seyahat araçları arasında seyahat sistem bebek arabaları yer alıyor. Geçmiş yıllara kıyaslandığında bebek arabası modelleri de giderek çeşitleniyor ve bu geniş ürün skalasında ebeveynlerin kolay kullanımına yönelik hazırlanan setler pek çok markada yaygınlaşıyor.

Yeni doğacak bir bebek için ihtiyaç listesi oldukça detaylı. Fazlasıyla detaylı olan bu ihtiyaç listesinde en önemli kalemlerden birini kuşkusuz bebek arabaları oluşturuyor. Kullanım süresinin uzun olması bakımından ebeveynler bu kalemde tercih edecekleri ürünü enine boyuna araştırıyor ve pek çok ihtiyacı karşılayacak en kapsamlı modeli tercih etme gayretinde oluyor. İşte seyahat sistem bebek arabaları, bu kapsamlı ihtiyaç arayışına türlü ekipman desteğiyle de yanıt oluyor.

Peki bu detaylı ekipman türlerinde hangi ürünler yer alıyor. Klasik bir seyahat sistem bebek arabası setinde bebek arabasına ait ana gövde, puset ve portbebe yer alıyor. Hepsinin kullanım süreleri farklı ve hepsi de bebeklerin büyüme dönemlerine göre kullanılması elzem ürünler arasında yer alıyor.

Bebek Sağlığı Açısından Seyahat Sistem Bebek Arabalarının Faydaları

Yenidoğan bir bebeğin vücut sağlığı ve ergonomisi kuşkusuz ki her ebeveyn için hayati önem taşıyor. Şekillenmekte olan omurga sistemi, son derece hassas olan kafası ve tüm bunların temas edeceği alanın son derece güvenli olması büyük önem taşıyor. Bebek arabasının yatış kademesi, tasarımında kullanılan kumaş ve kumaşın dolgulu, tok olması oldukça önemli. Bunun yanı sıra yerden olabildiğince yüksek olması, sağlam malzemelerden yapılmış olması gibi özellikler de önemli. Tekerlekler de detaylı incelenmesi gereken bir konu zira büyük ve kalın tekerlekler, sarsılmayı önlediği için bebeklerde mide bulantısı gibi sorunları engelleyebiliyor. Ancak kalın tekerlek tercih etmek istemeyen ebeveynler için şehir içi kullanımda ve düz yollarda sarsılma gibi sorunlar yaratmayacak arabalar da mevcut. Bu tarz bebek arabaları da hafifliği önemseyen ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yine bebek arabası tasarımında tercih edilen kumaşın bebek cildini terletmeyen, tere bağlı alerji ve tahrişin önüne geçebilen türden bir kumaş olması da büyük önem taşıyor. Özellikle terlemeye müsait yaz mevsiminde ve cilt kuruluğunu da beraberinde getiren, tahrişe yatkınlık sunan, sert kış mevsiminde bu özelliğin önemi artıyor. Bazı ürünler başın temas ettiği bölgeler için havlu kumaştan alanlar da tasarlıyor ve böylelikle bebek arabasına veya ana kucağına müslin benzeri örtü serme gerekliliği de ortadan kalkabiliyor. Bunlara ek olarak tercih edilen kumaşın nefes alan kumaş olması, kanserojen madde, plastik ve boya içermemiş olması da bebek sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Bebek arabasına ait tutma bölümlerinin antibakteriyel özellikte olması ve kir tutmaması da bebeklerle temas aşamasında içi rahat tutacak hijyenik özelliklerin arasında yer alıyor.

Bebeklerin Büyüme Dönemlerine Göre Kullanılan Parçalar

Bebek arabaları değişen ve gelişen teknoloji ile beraber doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Yeni doğan döneminden oturma ve dik durma becerisini kazandıkları döneme kadar oto koltuğu olarak da kullanılan pusetler, bebek arabasında ana gövdeye monte edilebiliyor. Kanuni zorunluluk gereği de her araçta bulunması gereken oto koltuğu ihtiyacını seyahat sistem bebek arabalarının setinde sunulan pusetler karşılıyor. Benzer şekilde özellikle yenidoğan dönemlerinin kurtarıcısı olan ürünlerden biri de portbebe. Bunlar da yeni nesil seyahat sistem bebek arabalarının önemli parçaları arasında yer alıyor. Bebeklerin yoğunlukla ilk üç aylık döneminde bebek yatağı olarak da kullanılan portbebe aparatı sayesinde bebekler ev dışında da yatak konforundan mahrum kalmamış oluyor. Uyku halinde oldukları zamanların kurtarıcısı olan bu ürünle ebeveynler yenidoğan döneminde de sosyal hayattan izole olmamış oluyor.

Ana gövde olarak kullanılan esas bebek arabasının tek bir şekilde kullanılması ise beşinci veya altınca aylarda mümkün olabiliyor. Tek elle açılıp kapanabilen gövdeler, ebeveynler tarafından en çok tercih edilen özelliklerin başında gelirken hafiflik de aranan diğer önemli özellikler arasında yer alıyor. Kademeli yatış pozisyonları ile birlikte farklı pozisyonlarda rahatlıkla kullanılan ana gövdeyle uzun saatler süren seyahatler gerçekleştirilebiliyor.

Bazı seyahat sistem bebek arabaları setlerinde bebek çantası da yer alıyor ve set olarak satın alınan ürünle birçok ihtiyaç kalemi karşılanabiliyor. Bebek çantası da bebekle beraber sürekli taşınan aksesuarlardan biri olduğu için yeterli büyüklükte ve işlevsellikte bir ürün ebeveynler için oldukça kurtarıcı olabiliyor. Yeni model tasarımlarla taşınması elzem pek çok şey için alan düşünülüp tasarlandığından tek çantayla hazırlanmak son derece kolay durumda. Öyle ki ebeveynlerin kendi kişisel eşyaları için de ek bir çanta kullanmasına bile gerek kalmayabiliyor.

Seyahat Sistem Bebek Arabasında Tercih Sebepleri

Bebek arabası alırken kullanıcıların karşılaşacağı en öne çıkan iki seçenek seyahat sistem bebek arabaları ve baston bebek arabaları. Ancak baston bebek arabaları, seyahat sistem bebek arabalarına göre biraz daha kısıtlı bir kullanım alanı sunuyor. Yenidoğan dönemine çok elverişli olmayan baston bebek arabaları, bebeklerin ilk dönemleri için çok ergonomik olmayabiliyor. Son derece hafif olması, hafifliğinden dolayı sarsılmaya elverişli olması ve yere daha yakın modellerden oluşması, bebekler için ilerleyen dönemlere yönelik bir kullanım alanı yaratıyor.

Ancak seyahat sistem bebek arabaları yenidoğan döneminden, üç dört yaşa kadar olan döneme kadar geniş bir aralıkta kullanılabiliyor. Kendi içinde sunduğu ekipmanlarıyla ebeveynlere kullanım kolaylığı sağlayabiliyor. Birden fazla ürünü tek kalemde satın alma imkânı kullanıcılara pek çok açıdan tasarruf sağlıyor.

Baston bebek arabalarına göre görece daha ağır olsalar da gelişen teknoloji ile birlikte kendi öne çıkan güvenlik avantajları ile beraber son derece hafif seçenekler de artık ebeveynlerin kullanımına sunuluyor.

Seyahat Sistem Bebek Arabası ve Kullanım Alanları

Seyahat sistem bebek arabaları ile ilgili öne çıkan birçok özellik mevcut. Temel yan ekipmanları olan portbebe ve puset kullanım süresi tamamlandıktan sonra bu yardımcı araçlar kolaylıkla ana gövdeden ayrılabiliyor. Ana koltuğun takılmasıyla beraber uzun yıllar kullanılabilen modellerde öne çıkan artılar giderek çeşitleniyor ve bu özellikler seyahat sistem bebek arabalarını giderek kullanıcı dostu haline getiriyor. Birçok model artık UV ışınlarına karşı 50 SPF koruyuculu kumaşları tercih ediyor. Çıkarılabilen bu kumaşlar olası kirlenmeye ve toza karşı makinada otuz derecede yıkanabiliyor. Çoğu modelin beş noktalı emniyet kemerinden oluşmasıyla güvenlik açısından da tasarımlara fazlasıyla özen gösterildiği görülüyor. Seyahat sistem bebek arabası tasarımında modellerde bir diğer öne çıkan özellik de çift yönlü kullanım özelliği. Bu şekilde bebek hem dışarıya hem ebeveyne dönük oturabiliyor. Dışarıya dönük oturma seçeneği tercih edilmesi halinde tentede bulunan gözetleme penceresi sayesinde bebek kolaylıkla takip edilebiliyor. Tente genişliği konusunda da travel sistem bebek arabaları oldukça gelişmiş. Kademeli olarak ayarlanabilen tenteler oldukça geniş bir güneş koruyucusu görevi de görüyor. Tekerleklere eklenen aktif fren butonu sayesinde daha güvenli bir kullanım avantajı sağlanıyor ve arabanın istem dışı hareketinin önüne geçilebiliyor. Yine tekerleklerin 360 derece dönebilmesi de ebeveynler için zorlu alanlarda dahi sürüş kolaylığı sağlıyor. Tekerlek çaplarının geniş olması bebekler açısından sarsıntıyı önleyen bir özellik olarak öne çıkıyor ve daha küçük bebekler için son derece önemli bir güvenlik önlemi sağlanmış oluyor. Tutma kollarında çoğu modelde bulunan ergonomik tutuş seçeneği bebek arabasının sürümünü de ebeveynler açısından kolaylaştırıyor.

Bunlara ek olarak ebeveynlerin kullanımına yönelik kolaylıklar da seyahat sistem bebek arabalarında oldukça öne çıkıyor. Birçok modelde bulunan alışveriş sepeti ebeveynlerin alışverişleri veya taşımak istedikleri herhangi bir şeyi ellerinde ekstra yük yaratmadan taşımalarına olanak sağlıyor. Yine gövdeye entegre olarak tasarlanmış bardak tutucu ebeveynlerin içeceklerini kolayca taşıyabilmeleri için yer alan detaylar arasında bulunuyor. Bu bölümde bebeğe ait suluk, yemek termosu gibi ekipmanlarda kolaylıkla taşınabiliyor ve gün içinde önemli bir hareket kolaylığı sağlıyor.

Seyahat Sistem Bebek Arabasında Öne Çıkan Özellikler

Seyahat sistem bebek arabası alırken dikkat edilmesi gereken kuşkusuz pek çok etmen var. Sağlık, güvenlik, ergonomi, kullanım kolaylığı bunların başlıcaları arasında yer alıyor. Bebeklerin uzunca süreler geçireceği düşünüldüğünde sağlık açısından sırtlarını yasladıkları alanın sağlamlığı son derece önemli. Kısa sürede deforme olan sunta ve benzeri malzemelerden yapılmış modeller yerine hem doğa dostu hem de kaliteli malzemelerden yapılmış ürünleri tercih etmek önem kazanıyor. Yine sağlık faktörü düşünüldüğünde bebek arabasında tutma kolu tercihinde bakteriyel kumaş kollardansa antibakteriyel deri kolları tercih etmek daha güvenli bir kullanım sağlıyor. Güvenlik de öne çıkan bir diğer önemli konu ve açma kapama aparatlarında küçük düğmelerden ziyade büyük basma kolları tercih etmek daha uzun süreli kullanım sağlıyor. Teker takımında plastik teker takımı gibi kolay kırılabilir teker takımlarından öte kırılmaz çelik gibi deforme olma riski düşük modelleri tercih etmek daha güvenli bir kullanım imkânı sunuyor. Özel taşıma kilidinin bulunması da yine bebek arabasının katlanmasında ve araba bagajında taşınmasında hem kolaylık hem de yer tasarrufu sağlıyor. Tekerleklerin kolay çıkabilmesi de hijyenik açıdan önemli avantajlardan ve yağmura, çamura, kötü doğa koşullarına temas etmiş tekerleklerin pratik bir şekilde temizlenme imkanı olması ebeveynler için artı değer yaratan faktörlerden. Yine dört teker için de bulunan süspansiyon sistemi de önemli bir güvenlik artısı olarak göze çarpıyor. Ergonomi açısından iç dolgulu tok kumaşlar bebekler için önemli ölçüde konfor sağlıyor ve kumaş kalitesi ebeveynler tarafından hayli önemseniyor. Yatış kademesinin çok olması, çift yönlü kullanım gibi özellikler de yüksek düzeyde ergonomik bir ürünü destekleyen özellikler. Tek elle açılıp kapanabilme özelliği de seyahat sistem bebek arabalarında ebeveynlerin en üzerinde durduğu özelliklerden biri olarak yer alıyor. Özellikle günümüzün zorlu şehir hayatında bu özelliğe fazlasıyla ihtiyaç duyulabiliyor. Ebeveynlerin bebekle tek seyahat ettikleri durumda bebeği taşırken aynı zamanda bebek arabalarını da tek elle açıp kapatabilmeleri ciddi bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu sayede hem toplu taşıma hem de kişisel araçla seyahat ebeveynlerde büyük bir yük yaratmadan gerçekleştirilebiliyor. Eskiden daha ağır olarak tasarlanan seyahat sistem bebek arabalarında hafiflik birçok firmanın da öne çıkardığı konulardan biri olarak yer alıyor ve farklı markalarca satışa sunulmuş birçok ürünün olabildiğince hafif tasarlandığı görülüyor. Sağlık sorunu yaşayan, sağlık sorunu yaşamasa bile ağır bir bebek arabası kullanmayı tercih etmeyen ebeveynlerce seyahat sistem bebek arabası arayışında hafiflik en çok aranan özelliklerden biri oluyor.

Seyahat Sistem Bebek Arabası Fiyatları

Seyahat sistem bebek arabası da pek çok ürün gibi geniş bir fiyat skalasını beraberinde sunuyor. Her bütçeye hitap eden birçok marka ve model mevcut.

Fiyatı belirleyen özelliklerin başında kullanım özellikleri geliyor. Bu noktada kullanılan malzeme kalitesi ile birlikte kullanılan malzeme çeşitliliği de önem kazanıyor. İyi denilebilecek kalitede malzemeden üretilmiş seyahat sistem bebek arabaları bu özelliklerini detaylı bir şekilde kullanıcıların bilgisine sunuyor.

Seyahat Sistem Bebek Arabasında Fiyatı Hangi Faktörler Belirliyor?

Fiyatı belirleyen etmenler arasında ürünlerin rengi de yer alabiliyor. Kullanımı daha yaygın olan renkte ürünler daha yüksek fiyatlarda satışa sunulabiliyorken kullanımı ender renkte olan ürünler daha uygun fiyatlardan satılabiliyor. Örnek üzerinde ilerlenecek olursa, kız bebekler için tasarlanan çingene pembesi renkte bir bebek arabası veya kırmızının  nadir kullanılan tonunda bir bebek arabası siyah, gri, lacivert, bej gibi renklerde tasarlanan bebek arabalarından daha uygun fiyata satılabiliyor.

Benzer şekilde sahip olduğu bölme sayısı da seyahat sistem bebek arabasının fiyatını belirlemede önemli bir özellik olarak öne çıkabiliyor. Ne kadar çok bölmeye sahipse ebeveynler için o kadar kolay kullanılabilir olması, bölmelerden farklı eşyaların taşınması amacıyla destek alınması kullanıcıların günlük ihtiyaçlarını daha kolay karşılıyor. Yeteri sayıda bölmeye sahip değilse de ekstra bölme takılabilecek alanlarının olması son derece önemli olabiliyor.

Seyahat sistem bebek arabalarının fiyatını belirleyen bir diğer önemli unsur da setin içeriği. Çoğu set, bebek arabası ana gövdesi ve oto koltuğu olarak da kullanılan pusetten oluşuyor. Ancak son zamanlarda daha geniş kapsamlı setler de kullanıcıların ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmek adına satışa sunuluyor. Bu kapsamlı setlerde de ilave olarak portbebe, bebek çantası, yağmurluk, güneşlik gibi koruyucu ekipmanlar yer alabiliyor. Ürün sayısı ne kadar arttıysa ürün fiyatı da o oranda artabiliyor. Bu noktada kullanıcıların ihtiyaç duydukları ürünü iyi saptamaları önem kazanıyor. Bazı ebeveynler için ekstra ekipmana ihtiyaç duyulmazken ve sadece puset yeterli olabiliyorken bazı ebeveynler için portbebe kullanımı hayat kurtarıcı olabiliyor.

Sık Seyahat Eden Ebeveynler Hangi Modelleri Tercih Etmeli?

Özellikle dışarıda fazla zaman geçiren, seyahatin hayatında önemli yer tuttuğu ebeveynler kolay taşınabilirliği ve konforu açısından portbebeyi listesinde ilk sıralara yazabiliyor. Benzer şekilde, bazı ebeveynler bebek çantası için ayrı bir araştırma yapmayı tercih edip o kalem için ayrı bütçe ayırıyorken, bazı ebeveynler buna ekstra zaman harcamayı tercih etmeyip bu ihtiyacını da bir set yoluyla karşılamayı seçebiliyor.

Seyahat Sistem Bebek Arabası Alırken Nasıl Bir Araştırma Yapılmalı?

Bu gibi özellikler dikkate alındığında ihtiyaç duyduğunuz şeyi ve sizin için belirleyici olan kriterleri iyi bir şekilde analiz etmeniz ve ürün araştırmasını buna göre yapmanız son derece önem kazanıyor. İhtiyaç duyduğunuz şey çift yönlü kullanım mı? Gözetleme penceresinin bulunması ve kumaş kalitesi sizin için olmazsa olmaz özelliklerden biri mi? Ya da marka bilinirliği üst sıradaki kıstaslarınız arasında yer alıyor ve olabildiğince hafif bir ürün kullanımını mı tercih ediyorsunuz? Tüm bu soruların yanıtı ‘evet’ ise, fiyat bandınızı mümkün mertebe geniş tutmanız yararınıza olacaktır. Ancak belli başlı temel özelliklerin dışında çok da spesifik bir özellik arayışında değilseniz ve sadece temel güvenlik kriterlerini bünyesine taşıyan bir model sizin için yeterliyse, oldukça uygun fiyatlı ürünlerin de karşınıza çıkacağını göreceksiniz. Bu noktada araştırmanızı pek çok farklı kaynaktan yapmak, deneyimli ebeveynlerle fikir alışverişinde bulunmak, satın alacağınız esnada incelediğiniz ürünün ürün yorumlarına bakmak ve gerektiği takdirde uzman görüşünden faydalanmak sizin ve bebeğinizin faydasına olacak size daha uzun süreli ve güvenli bir kullanım sağlayacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Seyahat Sistem Bebek Arabası Fiyatları

459 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 459 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?