Türk elektronik markası Vestel, Manisa’da çok büyük bir üretim üssüne sahip. Türkiye’de tasarlanan ve geliştirilerek üretilen Vestel televizyon, buzdolabı, bulaşık makinesi, akıllı cep telefonu ve fırın gibi ürünler Dünya genelinde satış ağı ile kullanıcıya sunuluyor. Vestel marka ürünlerin Avrupa pazarında büyük ilgi görmesi ve kalite standartları konusunda güçlü ürünler sunması da önemli. Vestel beyaz eşya modelleri, kalite odaklı özellikleri ile çok tutuluyor. Ayrıca özgün tasarım için de güçlü bir araştırma - geliştirme süreci yaşanıyor. Vestel beyaz eşya kataloğunda yer alan ve hem Türkiye’de hem de dünya genelinde çok sevilen ürünlerden biri de fırınlar. Vestel fırınlar; set üstü fırın, ankastre fırın, mini fırın, ocaklı fırın gibi farklı seçeneklere sahip. Ayrıca Vestel mikrodalga fırın seçenekleri de var. Vestel fırın modellerini incelemek üzere Hepsiburada rehberliğinde ilerleyebilirsiniz. Sistemli bir fırın araştırması için pratik bir kategorizasyon yapabilirsiniz. Sadece Vestel değil diğer markaların fırın modellerine de bakabilir, fiyata ve özelliklere göre inceleme ile sonuç alabilirsiniz. 

Vestel Fırın Özellikleri

Vestel markası, ön araştırmalarla yenilikçi ürünler tasarlamanın gücüne inanıyor. Vestel beyaz eşya modellerinde söz konusu yenilikçi yaklaşımın özelliklerini görmek mümkün. Hem enerji tüketimi, hem kullanım şekli hem de görünüm açısından yenilikçi ürünlerle karşılaşıyoruz. Vestel fırın özellikleri incelendiğinde de benzer bir yaklaşımın izleri net olarak hissediliyor. Enerji verimliliği ile çalışan Vestel fırınlar, gözleri, tepsi yapıları şekilleri, boyutları, kullanım özellikleri, dijital gösterge ekranları ile öncü yenilikler sunuyor. 

Vestel fırınları gelişen teknoloji ile enerji alanında bir dönüşüm yaşıyor. Güncel teknolojiyi takip eden ve doğa dostu bir çalışma yürüten Vestel, bunu fırınlarında da gösteriyor. Özellikle farklı teknolojiler ile fırınların kullanım alanını da genişletiyor. Hamur şefi teknolojisi, sıcak hava kalkanı teknolojisi, buharlı pişirme teknolojisi, ekmek ve yoğurt yapma teknolojisi, WiFi ile hazır pişirme teknolojisi ve kat kat pişirme teknolojisi bu çeşitler arasındadır. Tamamen amaca hizmet eden ve kullanım biçimine göre tercih edilebilecek bu ürünler Vestel fırın çeşitleri arasında yer alıyor. 

Vestel Fırın Modelleri

Vestel fırın modelleri fırın tipi bakımından iki farklı alternatife sahiptir. Elektroturbo ve multifonksiyon seçeneklerine sahip olan Vestel fırınlar arasından doğru seçim yapmak için bu konuda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Elektroturbo fırınlar hem alt ve üst ısıtıcıya hem de bir turbo fana sahiptir. Multifonksiyona sahip fırınlar ise adından da anlaşılacağı üzere tüm fırınların özelliklerini barındırıyor. Pişirme tipi olan bu özellikler fırını ne kadar ve ne şekilde kullanacağınıza bağlı olarak tercih ediliyor.

Vestel fırın tipleri ankastre fırın, solo fırınlar, mini fırınlar ve mikrodalga fırınlar gibi çeşitlenmekte ve bunlar görsel olarak da değişebiliyor. Vestel fırın kullanımı da modele ve fırının tipine bağlı olarak farklı aşamalara ayrılabiliyor. Özellikle solo fırınların tasarımları retro olması bakımından dikkat çekerken büyük oranda rağbet de görüyor. Ancak diğer fırınlar da klasik olması bakımından ön plandadır ve tercih oranları yüksektir.

Aynı zamanda Vestel fırın modelleri pişirme tipi dışında kapasitesine, fonksiyonlarına ve diğer ek teknolojilerine bağlı olarak farklı modeller oluşturuyor. Bu nedenle fırın alırken incelenmesi gereken pek çok ek özellik de bulunuyor. Gerekir ise fırın setleri de tercih edilebiliyor. Özellikle Vestel fırın setleri hem fiyat hem de performans bakımından pek çok alternatife sahiptir. Vestel ankastre set çeşitleri beyaz, gri,siyah ve inox renk çeşitlerine ayrılıyor. Ocak yüzeyi ise cam ve emaye olarak şekilleniyor. Rustik, eğimli, şeflerin tercihi gibi özel setler de Vestel markasının gözde set grupları arasında yer alıyor. 

Fırın tercihi yaparken dikkat edilecek şeyler sadece bunlarla da sınırlı değil. Fırının büyüklüğü, genişliği, derinliği, program sayısı, enerji tüketim oranı, gazlı ve elektrikli ocak sayısı da alacağınız alana ve kullanım oranınıza bağlı olarak seçim yapabilirsiniz.

Vestel Fırın Ankastre Modelleri

Vestel fırın ankastre tercihleri her zaman gözde modelleri oluşturuyor. Ankastre fırın pek çok farklı teknolojiye sahip olup uzun yıllar kullanıma da uygundur. Elektroturbo ve multifonksiyon çeşitlerine sahip olan Vestel ankastre fırınlar kullanım açısından pek çok içeriğe uygundur. Bu nedenle alınabilecek en uygun fırınlar arasında en üst sıralarda yer bulunuyor. Özellikle 4 tepsi ve 4 yemek pişirme fonksiyonlu fırınlar en geniş içeriğe sahip fırınlardır. Bunlar dışında özel hamur şefi teknolojisine sahip olan fırınlar ve yoğurt yapmaya uygun olan fırınlar da bulunuyor. WiFi ile kontrol edilebilen Vestel ankastre fırın çeşidi ise son teknolojinin başarılı bir ürünüdür. 

Vestel fırın ankastre modelleri sadece bunlar ile sınırlı olmayıp her ihtiyaca uygun olarak tasarlanıyor. Özellikle dokunmatik dijital ekran kullanımı da kolaylaştırıyor. Buharlı pişirme teknolojisi ile ise fanlı kullanımda ortaya çıkan problemlerin önüne geçiyor. Tüm bu teknolojiler her dönem gelişmekte ve değişmekte olup Vestel ankastre modellerini de dikkat çekici kılıyor. En fonksiyonlu Vestel fırınları olarak da bilinen ankastre fırınlar kullanım açısından her eve uygun olarak tasarlanıyor. Görüntüsü ile de tasarım alternatiflerine sahiptir. Özellikle rustik modelleri son yıllarda yaygın hale geliyor.

Vestel Mini Fırın Modelleri

Vestel mini fırın modelleri elektroturbo teknolojisi ile çalışıyor. Elektriğe sahip olan bu sistem istenen her yerde kullanılabiliyor.. Taşıma fonksiyonu ile tercih edilen Vestel mini fırın çeşitleri içerik bakımından ise normal bir fırın görevi görüyor. Vestel fırın mini boyutu ile son yıllarda minimalist hayata geçiş ile daha da sık tercih edilir hale geliyor. Evinizde fırın var ise de tercih edebileceğiniz bu fırınlar pek çok evin gözdesi konumunda yer alıyor. Aynı zamanda işyerleri gibi alanlarda da kullanılan mini fırın pek çok yemeği pişirilebilecek kapasitededir. 

Vestel mini fırınlar teknoloji ve görüntü bakımından alternatiflere açıktır. Fırın hacimleri 31 Lt ve üzeri olup son modellerde 42 Lt kapasitesi ile dikkat çekiyor. 700 Watt ile 1300 Watt arasından bir güce sahiptir. İhtiyaca göre tercih yapılabilir ve özellikle son teknoloji mini fırınlar 1300 Watt kapasitesine sahip oluyor. Kontrol panelinde ise dijital ve mekanik alternatifler bulunuyor. 

Vestel Set Üstü Fırın Özellikleri

Vestel set üstü fırın diğer adı ile mini fırın oluyor. Mini fırın esasen bir fırın gibi çalışırken aynı zamanda boyutu bakımından mini olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle mini fırın daha küçük alanlarda veya ana fırına destek fırın olması açısından daha küçük olması nedeni ile tercih ediliyor. Vestel set üstü fırın özellikleri yani mini fırın özellikleri modele göre değişim gösteriyor. Ancak en düşük 700 watt ve en yüksek 1300 watt güce sahip olan Vestel mini fırınlar tıpkı bir fırın gibi çalışıyor. Son model Vestel fırınlar gibi teknolojik birikimlere ve özel tasarımlara sahip olmasa da Vestel set üstü mini fırınlar da aynı görevi görmesi nedeni ile tercih edilebiliyor. Daha küçük çaplı evlerde veya tek kişi yaşayanların hem fiyat hem de performans bakımından tercih ettiği set üstü fırınlar tipik bir fırın becerisi görmesi bakımından yeterli oluyor.

Vestel Mikrodalga Fırınlar

Vestel fırın ankastre setinin bir parçası olan mikrodalga fırınlar kısa süreli ısıtma ve eritme amaçlı tercih ediliyor. Daha pratik bir kullanımı olması nedeni bir uzun senelerdir tercih edilen mikrodalga fırınları Vestel kalitesi ile farklı bir boyuta erişiyor. Özellikle her sene yenilenen modeller ve tasarımlar teknoloji bakımından da bir gelişme gösteriyor. Buzluktan çıkan ürünleri doğru bir biçimde ve ürünlere zarar vermeden eritme özelliğine sahip olan Vestel mikrodalga fırınlar son yıllarda oldukça yaygın görünüyor. Aynı zamanda Vestel mikrodalga fırınlar 20 lt-25 lt sahip olarak ortak özelliklere de sahipler. Ancak genel olarak teknolojik gelişme gösteren bu ürünler farklı ürünlerin farklı şekilde ısıtılmasını da ön görerek başarılı bir sonuç alıyor. Çorba, pizza, et gibi farklı ısıtma alternatiflerine sahip olan mikrodalgalarda bu alternatifler ısıtma oranı bakımından da sizlere seçenekler sunuyor.

Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Fırın alırken bakılması gereken pek çok ayrıntı bulunuyor. Ancak özellikle bir fırın tercihi yapılırken kendi beklentilerinizi ve kullanım alışkanlıklarınızı göz önüne alabilirsiniz. Gerektiği büyüklükte ve derinlikte bir fırın almak gerekiyor. Aynı zamanda fırının kullanım biçimine bağlı olarak bazı ek özellikler de gerekiyor. Özellikle modern ankastre fırınlarda son teknoloji içerikler olup ekmek ve yoğurt yapma gibi alternatiflere de sahiptir. Özellikle sık sık fırın kullananlar bu modelleri tercih ederken küçük bir eve sahip olanlar da mini fırınları tercih ediyor. Fırın alırken nelere dikkat etmeli sorusunun ilk cevabı da aslında fırın alma amacı oluyor. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken nokta da fırının camlı olması oluyor. Camlı bir fırın içerisinde yapılan yiyeceğin son halini görmenizi sağlıyor. Eğer ızgara severseniz fırın tercih edilir iken statik bir fırın daha çok işinizi görecektir. Ancak bunun dışındakiler için farklı bir alternatif tercih ediliyor ve her ikisine de sahip olmak isteyenler multifonksiyon fırınlar ile ilgileniyor.

Eğer sıkça fırında yemek yapıyorsanız bir fırına kaç tepsinin sığdığına da dikkat etmeniz gerkeiyor. Bir anda birden fazla yemek yapabilmek için fırının geniş ve en fazla yemek alabilecek kapasiteye sahip olması önem arz ediyor. 

Fırın Kullanımında Nelere Dikkat Etmeli?

Fırın kullanımında nelere dikkat edilmeli sorusunda esasen ısı konusu önemli. Isı faktörü fırınları doğru kullanmayı bilmeyenler için adeta bir soruna dönüşüyor. Yapılacak her yemek için farklı bir ısı ve zaman ayarı bulunuyor. Vestel teknolojisi ise fırın kullanımında zaman ve ısı ayarı doğru olarak yapılabilse de yine de bu konuda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Vestel’in son teknolojisinden faydalanarak doğru yemek yapmayı öğrenebilmek artık çok kolay görünüyor. 

Aynı zamanda fırın kullanımı esnasında fırın kapağını açık bırakmamak ve düzenli olarak fırın camı önünden kontrol etmek de ayrı bir önem arz ediyor. Fırın içerisine konulacak olan malzeme de dikkatli bir biçimde seçilmelidir. Fırına uygun olmayan kalitede parçalar fırınınıza zarar vereceği için fırın kullanımı kadar kullanılacak malzeme de dikkat çekiyor. Fırın temizliği ise bir diğer önemli faktör oluyor. Fırının sık sık temizlenmesi kullanım kalitesini yükseltirken içerideki kokuyu da atarak her yemeğin kendine has kokular ile pişmesini sağlıyor. Fırın kullanırken yüzünü fırına belli bir uzaklıkta tutmalı ve sağlığınızı ön plana almalısınız. Aynı zamanda fırının kullanımı bittiğinde sıcak havanın çıkması için fırını belirli bir oranda açık bırakmak da fırının ömrü açısından önem kazanıyor.

Ev Tipi Fırınlarla Restoran Fırınları Arasında Ne Fark Var?

Ev tipi fırınlar evde kullanıma uygun olarak tasarlanıyor. Evde mutfak alanına sığacak derinliğe, genişliğe ve içeriğe sahip olan bu fırınlar restoran fırınlarına kıyasla çok daha küçük oluyor. Restoran fırınları da kendi içerisinde çeşitlere ayrılıyor. Restoran fırınları bir anlamda sanayii tipi fırınlar olup restoranların yaptığı yemeklere göre çeşitlenebiliyor. Pizza fırınları, ekmek fırınları ve buhar konveksiyonlu elektrikli fırınlar gibi alternatiflere sahiptir. Bu sayede yapılan yemeklerin tipine bağlı olarak doğru fırın kullanımı gerçekleşebiliyor. Isı, elektrik tüketimi gibi pek çok özellik bakımından bambaşka olan bu fırınlar ev tipi fırınlarla restoran fırınları arasında ne fark var sorusunu da genel çapta cevaplıyor. 

Vestel Fırınlar Ne Kadar Enerji Tüketiyor?

Vestel fırınların tamamı A sınıfı enerji tüketimi grubuna giriyor. A sınıfı enerji doğaya en az zarar veren ve en az enerji tüketen fırınlar olarak önem arz ediyor. Son yıllarda önem kazanan A sınıfı teknoloji Vestel fırınların tamamında bulunan bir özellik oluyor. Vestel fırınları ne kadar enerji tüketiyor sorusu da bu aşamada önem kazanıyor. Elektrikli geleneksel enerji tüketimi 0,88 KwH olurken fanlı enerji tüketimi ise 0,78 KwH oluyor. 

Vestel enerji verimliliği endeksi de ayrı bir önem kazanıyor. Hava dolaşımlı ve geleneksel olarak sınıflandırılan enerji verimliliği endeksi de uygun olarak görünüyor. Doğa dostu olan Vestel fırınları geleneksel olarak 106,4 ve hava dolaşımlı olarak da 94,3 oranına sahiptir.

Daha az enerji tüketebilmek için yapılabilecek birtakım aşamalar da bulunuyor. Yiyecekleri bir arada yani tek seferde tüketmek, önceden ısıtma süresini olabildiğince kısa tutmak ve fırını gereksiz yere çalıştırmamak bu aşamalar arasında yer alıyor. 

Vestel Fırın Tavsiye ve Yorumları

Vestel fırın tavsiye ve yorumları model bazında değişim gösteriyor. Bu nedenle tavsiye ve yorum incelemesi yaparken modeller ve tasarımlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Vestel fırın yorumları incelendiğinde fırınlar genelde set halinde alınsa da tek olarak alınan ankastre fırınlar da bulunuyor. Vestel fırın yorumları özellikle son teknoloji Vestel fırın ürünleri için olup genelde kullanım açısından merak edilenler sorulmaktadır. Aynı zamanda son teknolojinin kullanımının kolaylığı da dikkat çekiyor. Pratik ve rahat olduğundan söz eden pek çok yorum bulunuyor. Bunlara ek olarak kaliteli malzemeden üretilen yeni Vestel fırınları kullanım kadar temizlik bakımından da fayda sağlıyor. Temizliğinin de kolay olması nedeni ile fırın tavsiye edildiğinde sık sık ön planda oluyor. Mini fırınlar, ankastre fırınlar, ankastre setler ve mikrodalgalar söz konusu olduğunda Vestel ürünleri ve son teknoloji tasarımları ile dikkat çekiyor. 

Vestel Fırın Fiyatları

Beyaz eşya fiyatları, genellikle marka bazında değişiklik gösterir. Marka ve modele göre değişen fiyat listeleri görülür. Beyaz eşya fiyatları, modellerin teknik özellikleri ile de yakından ilişkilidir. Enerji tüketim şekli, dijital gösterge ekranlarının fonksiyonelliği, genişlik, malzeme kalitesi gibi detaylar da fiyata etki eder. Benzer şekilde fırın fiyatları da benzer konu başlıklarından etkilenir. Vestel fırın fiyatları sık sık güncellenmekte olup yeni çıkan modellerde fiyat daha farklı oluyor. Her daim popülaritesini koruyan Vestel fırınları ve farklı modelleri fiyat bakımından farklı alternatifler ile sizleri bekliyor. Vestel fırın fiyatları için Hepsiburada üzerinden ilerleyebilir ve güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. En güncel Vestel marka fırınların fiyat listesine hızlıca bakabilir, markaların sunduğu diğer benzer fırınların fiyatları ile kıyaslayabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Vestel Fırın

76 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Kullanım Şekli
Toplam 24 / 76 ürün
DSACategoryId/2147483637/235604/22016/vestel