Acer Masaüstü Bilgisayarlar

Başarılı performansı ve zarif tasarımı bir arada sunan Acer, geliştirmiş olduğu masaüstü bilgisayar modelleri ile bilgisayar kullanımına yeni bir soluk getiriyor. Güçlü performans özellikleri ile son yıllarda tercih edilirliği artmış bilgisayarlar üreten Acer, masaüstü modellerinde kullandığı bileşenleri sayesinde son derece teknolojik bir seçenek oluşturuyor. Veriton, Extensa ve Aspire gibi modelleri bulunan Acer masaüstü bilgisayarlar, performansı ve estetiği sizlerle buluşturuyor. Dört çekirdekli modelleri ise hıza ve akıcılığa doymanıza, işlemlerinizi ya da görsellerinizi sorunsuz bir şekilde yürütmenize olanak tanıyor.

Acer Masaüstü Bilgisayar

Hız ve akıcı kullanım açısından daha yüksek performans sağlayan, dinamik bir çalışma imkanı sunan Acer masaüstü bilgisayar seçenekleri, kaliteli tasarımları ve farklı modelleri ile beğeninize sunuluyor. Dizüstü bilgisayar seçeneklerine oranla daha sağlıklı ve dayanıklı bir kullanım sağlayan masaüstü bilgisayar seçenekleri, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve çalışmalarınızı rahatça yapabilmek için sizleri bekliyor. Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden Acer markasının geliştirmiş olduğu masaüstü bilgisayar modelleri ile üstün performansta bilgisayar kullanım keyfini yaşayabilirsiniz.

Üstün performans özelliklerinin yanı sıra zarif ve gösterişli tasarımlar ile de kendi stilini ortaya koyan Acer, kullanıcısına her anlamda kaliteli bir deneyim imkanı sunuyor. Yeni nesil performans özellikleri barındıran birbirinden kaliteli Acer masaüstü bilgisayar sayesinde yüksek performans gerektiren, işlemciyi zorlayacak görevleri bile kolayca ve ustalıkla halledebilirsiniz. İş hayatınızda etkin bir şekilde yararlanabileceğiniz Acer bilgisayarınızı evinizde de sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Acer Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Acer kalitesiyle üretilen masaüstü bilgisayarlar, her bütçeye uygun fiyatlar eşliğinde kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Son yıllardaki atılımları ve teknoloji alanındaki iyileştirmeleri ile daha işlevsel ve üstün performans sağlayan bilgisayarlar üreten Acer, birbirinden farklı masaüstü bilgisayar seçenekleri ile her bütçeye hitap etmeye çalışıyor. Kullanıcısının isteklerini dikkate alan ve beklentilerine cevap vermek için çalışan Acer, masaüstü bilgisayar modellerinde fiyat-performans açısından üst düzey bir başarı ortaya koyuyor. Geliştirmiş olduğu masaüstü modelleri ile yeni nesil performansı ve gücü size getiren Acer, masaüstü seçenekleri ile her kesimin kullanabileceği bir marka haline geliyor.

Kaliteden ödün vermeden ar-ge ve inovasyon atılımları yapan Acer, yüksek performans gerektiren işlemleri kolayca yapabilecek masaüstü bilgisayarları sizlerle buluşturuyor. Farklı modellerdeki ve özelliklerdeki birçok bilgisayar uygun fiyatlar eşliğinde her kesime hitap edecek konumda geliştiriliyor. 4. nesil Intel Core işlemciler kullanan ve mükemmel verimlilik için üstün performans özellikleri sunan ürünler, ister evinizde isterseniz iş yerinizde kullanabileceğiniz seçenekleri sizlerle buluşturuyor.

Acer Masaüstü Bilgisayar Özellikleri

Sektörün önde gelen firmaları ile yaptıkları ortak çalışmalar sayesinde gelişmiş performans sunan Acer masaüstü bilgisayar modelleri, başarılı yazılımsal özellikleri ve kaliteli donanımsal bileşenleri ile son derece üstün bir güç sağlıyor. Verimlilik ve geliştirilebilirlik açısından başarılı bir kullanım sağlayan Acer masaüstü bilgisayarlar, kullandıkları yeni nesil Intel Core işlemciler ile performansı ve gücü kullanıcı ile buluşturuyor. Intel işlemcinin yanı sıra AMD işlemci özellikleri de bulunan masaüstü bilgisayarlar, NVidia ya da Radeon grafik kartı seçenekleriyle bir arada sunuluyor.

Çoklu performanslarda başarı sağlayan ve zorlu görevlerin üstesinden gelmenize yarayan akıcı ve dinamik tasarımı sayesinde Acer masaüstü bilgisayarlar işinizi kolayca halletmenize ve o alanda uzmanlaşmanıza yardımcı oluyor. Güçlü performans özellikleri ve güvenlik önlemlerinin yanı sıra enerji tasarrufu bakımından da oldukça verimli bir şekilde tasarlanmış Acer masaüstü bilgisayar seçenekleri, tasarruflu bir elektrik tüketimi sayesinde cebinize de yardım ediyor. Yüksek CPU ve GPU gereksinimlerine sahip görevlerin üstesinden kolaylıkla gelen Acer masaüstü bilgisayarlar, zamandan da tasarruf etmenizi sağlıyor. Kalitesi ve fiyatı ile sektörde öne çıkan bilgisayarlar sizlerle buluşmayı bekliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Acer Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

2800 ürün listeleniyor
Asus
MSI
Lenovo
HP
Dell
Casper
Go Gamer
Zetta
Acer
Turbox
Dragos
Zeiron
Xaser
İzoly
Rogame
Ramtech
Gameline
Canar
BigGameX
Avantron
4 GB
Paylaşımlı
6 GB
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
İşlemci Tipi
Toplam 36 / 2800 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
SSDSSD (Solid State Disk), Türkçe'ye "Katı Hâl Sürücü" şeklinde çevrilmektedir. SSD'ler sabit disklerin yerini alan ve onlardan daha hızlı, kompakt ve güvenli veri depolama aygıtlarıdır. SSD, klasik hard disklerdeki bir motorun çalıştırdığı mekanik plakaların yerine tamamen bellek yongaları kullanır. Bu durumun getirdiği en önemli avantaj, SSD'lerin çok daha hızlı olmasıdır. SSD, işletim sistemlerinin daha hızlı açılmasını; aynı zamanda pek çok uygulama ve işlemin daha hızlı başlamasını sağlarken, veri kopyalama ve taşıma işlemlerini de önemli ölçüde hızlandırır. Bunun dışında oyun içi yükleme sürelerini de büyük oranda kısaltır. SSD'lerin bir diğer artısı ise bünyelerinde mekanik bir parça bulundurmadıklarından, darbelere ve dış etkenlere karşı daha güvenli ve korunaklı olmalarıdır. Aynı zamanda normal SSDlere göre çok daha sessizdirler. SSD disklerin kapasitesi, genel olarak 120 GB seviyesinden başlayarak artmaktadır. Bu sürücüler de kendi aralarında farklı türlere ayrılmıştır. Notebook ve masaüstü bilgisayarlara HDD sürücülerle aynı SATA portu üzerinden takılabilen SSD çeşitleri daha yaygın olsa da mSATA ve M2 adlarıyla küçük SATA portları üzerinden girişi yapılabilen daha küçük, kompakt ve daha hızlı SSD çeşitleri de bulunmaktadır. mSATA sürücüler, özellikle ultrabook cihazlarda tercih edilen 2 inç boyutlarından küçük sürücüler olmakla birlikte günümüzde pek çok anakart, bu portu desteklemektedir. M2 SSD'ler de çoğu notebook ve anakarta takılabilen hem daha küçük hem de genel olarak 2.5 inçlik normal SSD'lerden daha hızlı okuma ve yazma değerleri bulunan katı hâl sürücüleridir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara takılabilen SSD sürücüler haricinde günümüzde USB bağlantısı üzerinden kullanılabilen taşınabilir SSD'ler de bulunmaktadır. İşletim sisteminin, grafik uygulamalarının, programların ve eğer mümkünse oyunların SSD sürücü üzerine kurulması önerilmektedir. Bunların haricindeki diğer dosyalar ve depolama işlemleri için HDD diskler de kullanılabilir.
Detaylar
İşlemciBilgisayarın çalışmasını ve sistem içindeki data (veri) akışını kontrol eden; verileri değerlendirip yeni veriler üreten elektronik aygıta işlemci denilmektedir. İşlemcinin veriler üzerinde yaptığı işlemler, basit aritmetik işlemler olabildiği gibi çok daha karmaşık olan işlemleri de içerebilir. İşlemciler, sadece bilgisayarlarda bulunan bir donanım değildir. Tüm elektronik cihazların çalışması, işlemci yoluyla gerçekleşir. Fabrikalardaki otomatik cihazlar, televizyonlar, otomatik çamaşır ve bulaşık makineleri de işlemci sayesinde çalışmaktadır. İşlemciler, girilen tuşun ifade ettiği karakteri aynen ekranda gösterebildiği gibi; aldığı verileri değerlendirip yeni veriler de üretebilmektedir. İnsan beyninin sinir sistemi vasıtasıyla tüm vücut organlarını kontrol edebildiği gibi işlemciler de kontrol sinyalleri ile sisteme bağlı olan tüm birimlerin çalışmasını düzenleyerek yönetir. Elektronik sistemlerinin üzerinden aktığı milyonlarca transistör mikroişlemcileri oluşturularak, bilgisayarın yaptığı tüm toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi işlemler, işlemciden gelen sinyaller vasıtasıyla gerçekleşir. Sistem devresinde elektrik sinyalinin olması “1” olarak ifade edilirken, devrede elektrik sinyalinin olmaması ise “0” olarak ifade edilmektedir. İşlemci, bu işlemleri en basit sayma sistemi olan ikili sistem üzerinden gerçekleştirir. Ancak, işlemciye ne yapmasını istediğinizi söyleyen programlar olmadığı sürece işlemci bir işe yaramaz. Bilgisayarlardaki tüm programlar hard diskte (sabit disk) tutulur ve işlemci her saniye milyonlarca, hatta milyarlarca komutu işleme gücüne sahiptir. Günümüzde kullanılan işlemcilerin çoğu, 0,25 mikron olarak üretilmekte ve bu mikron rakamı ne kadar aşağı düşerse, işlemcinin hızı da o derece artmaktadır. Her bilgisayarda komutları düzenli bir şekilde yerine getirebilmesi için işlem hızını belirleyen ve aygıtlar arasındaki senkronizasyonu sağlayan dâhili bir saat bulunur ve işlemci, her bir komutu belirli bir saat döngüsünde yerine getirir. 1 MHz, saniyede bir milyon saat döngüsüne karşılık gelmekte ve 500 MHz’lik bir işlemci, saniyede 400 milyon döngü yapabilmektedir.
Detaylar
HDDKısa yazılışı HDD olan hard disk drive ürünleri, veri transferini ve depolanmasını sağlar. HDD’ler, ilk keşfedildiklerinde boyut olarak oldukça büyük üretilirken, günümüzde kompakt boyutlarda tasarlanır. Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisyarlar ya da çok daha küçük boyutlara sahip akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlarda bilgi depolamaya ihtiyaç duyulan tüm ürünlerde HDD'ler mutlaka bulunur. HDD’lerin bellek kapasitesi ise MB (megabayt), GB (gigabayt) ve TB (terabayt) olarak ifade edilebilir. İhtiyaçlar doğrultusunda bellek kapasitesine karar verilmesi, HDD’nin kullanımının uzun olmasını sağlar. Hard Disk Drive ürünleri, cihazlara monte edilerek ya da taşımaya elverişli şekilde üretilebilir. Taşımaya elverişli HDD cihazlar sayesinde veriler taşınabilir ve verilere ihtiyaç duyulan her an erişebilir. HDD’ler, veri aktarma konusunda RAM’lere oranla çok daha yavaştır. Bu nedenle bilgisayarda kalıcı ve yardımcı bellekler yer alır. RAM’de depolanan veriler, bilgisayarın kapatılmasıyla silinir; ancak kalıcı bellekler, kullanıcının dilediği her veriyi bilgisayar kapatılsa bile saklar. Bu nedenle hard disklerin işlevi, bilgisayarlarda önemlidir. HDD’ler, dönen disklere sahiptir ve bu dönen disklerin üst kısımlarında manyetik bantlar yer alır. Bu disk ve manyetik bantların hemen üstlerinde okuma ve yazma kafaları bulunur ve bu sayede veriler, bilgisayar ortamında görüntülenebilir ve depolanabilir. HDD ürünleri, narin yapılara sahiptir. Özellikle taşınabilen modellerin özenli saklanması ve itinalı taşınması önemlidir. Yere düşürülmesi, HDD’nin darbe alması ya da sıvı teması, sabit diskin hasar görmesine ve kayıtlı olan tüm verilerin silinmesine neden olabilir. Kimi belleklerden bir uzman yardımıyla veriler kurtarılabilirken, kimi durumlarda ise diskin aldığı zarar nedeniyle veriler sonsuza kadar silinir. Cihazlarınızdaki kıymetli verilerinizin kaybolmaması için diskin hasarlardan koruyan harici Hard Disk Drive'lara özel olarak üretilen koruma kılıfları kullanılabilir.
Detaylar
HarddiskHarddisk, bir bilgisayar içerisindeki ana ve çoğunlukla en büyük veri depolama donanımıdır. İşletim sisteminden yazılıma dek birçok dosya, "sabit disk" olarak da anılan harddisk sürücüsünde saklanır. Harddisk, çoğu zaman doğru bir teknik kullanım olmamasına rağmen, Microsoft Windows’un birincil bölümünü adlandırırken "C" sürücü harfini kullanmasından ötürü C sürücüsü olarak da bilinir. Kısaca HDD olarak da anılan ve küçük boyutlara büyük verileri sığdıran harddisk, bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar birçok alanda kullanılmaktadır. RAM gibi geçici depolamalardan farklı olarak harddisk, kapatıldığında bile verilerin saklanmasını sağlar. Döner plakalardan oluşan Harddisk içerisinde veriyi okumak ve yazmak için bir aktüatör kolu ile hareket eden manyetik kafalar vardır. Veri organizasyonunun "track" adı verilen halka setlerle yapıldığı bu cihazlar, verinin yazılması ve okunması için temel bir sistem sunar. Bilgisayarlarda veri depolanmasını sağlayan ve RAM’lerden farklı olarak kapansa dahi verilere erişmenize yardımcı olan Harddisk, manyetik bir ortamda bilgilerin kayıt edilmesine yardımcı olur. Bilgisayarlarda birden fazla Harddisk bulunabilir. İlk Harddisk, C sürücüsü olarak adlandırılırken, daha sonra takılan Harddiskler ise sırasıyla D, E, F harflerini alabilir. Harddiskler, bilgisayarınızı açtığınız zaman işletim sisteminden yazılımına dek tüm verileri sistem belleğine yükler ve kalıcı olarak saklamak istediklerinizi korur. Dâhili ve harici olmak üzere kullanım şekline göre iki tür harddisk vardır. Bilgisayarınızın performansını artırmak adına harddiski yükseltebileceğiniz gibi ihtiyacınıza göre harici bir harddisk de kullanabilirsiniz. Taşınabilir harici harddiskler, daha mobil bir depolama alanı sunmaktadırlar. Aynı zamanda harici harddiskleri veri yedekleme aracı olarak da kullanabilirsiniz. Harddiskler konusunda birçok alternatif mevcuttur. Bu alternatifler içerisinden öne çıkan isimler ise Western Digital, Seagate, Samsung, Toshiba ve Apple gibi üreticilerin ürettiği farklı boyut ve ihtiyaca yönelik ürünlerdir.
Detaylar
Ekran KartıEkran kartı, bilgisayarın monitöre görüntü vermesini sağlayan bilgisayar donanımına verilen addır. GPU (Graphic Processing Unit kelimesinin kısaltılmışı) veya Grafik İşlemci Ünitesi olarak da bilinir. Ekran kartları; harici ayrı bir kart olarak ya da işlemci ünitesine tümleşik (paylaşımlı) olarak da bulunabilmektedir. Günümüzde ekran kartı üretimi yapan iki büyük firma öne çıkmaktadır. Bunlar, NVidia ve AMD firmaları olmakla birlikte Intel gibi işlemci devleri de kendi işlemcilerinde tümleşik olarak ekran kartı bulundurmaktadır. NVidia ve AMD arasındaki rekabet, ekran kartlarının gün geçtikçe daha yüksek işlem gücüne sahip olmasını ve GPU işlemci mimarilerinin gelişmesini sağlamaktadır.  Ekran kartları, bilgisayar içerisinde üretilen yazı ve grafikleri VGA, DVI veya HDMI gibi aktarma donanımları ile monitöre iletirler. GPU'lar (harici olanlar), anakart üzerinde bulunan çeşitli veri yolları üzerine konumlandırılır. Günümüzde ekran kartlarının takıldığı en çok kullanılan veri yolu PCI-e olsa da PCI ve PCI-X gibi çeşitli veri yollarına da takılabilen ekran kartları bulunmaktadır. Ayrıca, Multi-GPU denilen birden fazla ekran kartının takılabildiği sistemler için Crossfire ve SLI gibi teknolojiler geliştirilmiştir. Günümüz ekran kartlarında pek çok donanım arabirimi bulunmakla birlikte kartın işlemci gücü ve mimari yapısı büyüdükçe enerji tüketimi de doğru orantılı olarak artar. Bunların yanı sıra yüksek işlem gücüne sahip ve gelişmiş ekran kartlarının pek çoğunda soğutucu fan veya soğutucu plaka da bulunur.  Günümüzde üretilen tümleşik ekran kartları; genellikle ev ve ofis kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap verirken, harici olarak üretilen ekran kartlarının büyük çoğunluğu ise özellikle oyuncu bilgisayarlarında veya video render ve grafik tasarım işlemleri yapılacak bilgisayar sistemlerinde kullanılmaktadır.. Bu tür ekran kartları için sürekli özelleştirme ve yeni güncellemeler gelerek kartların gücü ve verimliliği artırılmaya çalışılmaktadır.
Detaylar