1966 yılında Fransa'nın Mulhouse kentinde kurulan ve Société Alsacienne de Constructions Atomiques, de Télécommunications et d'Electronique kısaltması olan Alcatel, zaman içinde en ünlü Fransız markalarından biri haline gelmiş; telekomünikasyon alanında alt yapıdan ekipmana, telsizden cep telefonuna birbirinden farklı ürün ve hizmetler sunmuştur. Günümüzde Çinli elektronik devi TCL ve Nokia'nın da desteğini alarak yoluna devam eden şirket, halen masaüstü, telsiz ve akıllı telefon modelleri üretmeye devam etmektedir.

Başta Fransa olmak üzere genel olarak Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdiği altyapı çalışmaları ve teknolojik yeniliklerle adını duyurmaya başlayan Alcatel'in, Türkiye'de bilinir hale gelmesini ise cep telefonu modelleri sağlamıştır. Cep telefonlarının yaygın olarak kullanılmaya başladığı 90'lı yılların 2. yarısında ürettiği renkli ve kıvrımlı modeller ile fark yaratmayı başaran marka; Alcatel One Touch serisi ile sadece Avrupa'da ve ülkemizde değil, tüm dünyada yaygın olarak bilinir hale gelmiştir. Güncel teknolojiyi özgün tasarım ve uygun fiyat seçenekleriyle tüketiciye sunan Alcatel, bu özelliğini her zaman korumuştur. AT&T gibi dünya devi diğer telekomünikasyon şirketleri ile birçok anlaşma imzalayan firma, böylece yayılımını tüm kıtalarda sürdürmüştür. Alcatel'in 1997 yılında HC 800 cep telefonu modeli ile başlayan mobil cihaz yolcuğu, One Touch serisi ile hız kazanmış, 2000'li yıllarla beraber renkli ekranlı ve kameralı alternatiflere geçiş yapmıştır. Son teknolojiyi mevcut kullanıcı ihtiyaçlarıyla başarılı şekilde harmanlayan Alcatel, bu doğrultuda hız kesmeden akıllı telefon modelleri de piyasaya sürmeye başlamıştır.

İlk olarak One Touch 890 modeli ve Android 2.1 Eclair sürümü ile akıllı telefon pazarına giriş yapan köklü teknoloji firması, güncellenen Android sürümleriyle birlikte modellerini de sürekli olarak yenilemiştir. Akıllı telefon modelleri ile birlikte cep telefonu modelleri de üretmeye devam eden Alcatel, böylece farklı pazarlara ve farklı kullanıcı profillerine de hitap etmeyi sürdürmüştür. Gelişmiş teknoloji, şık tasarım ve uygun fiyat geleneğini akıllı telefon modellerine de aynı şekilde adapte etmeyi başaran marka, geniş kitlelere yayılmanın yanı sıra teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmiştir. Android'in yanı sıra Microsoft Windows Phone işletim sistemine sahip olan cihazlar da piyasaya süren Alcatel, akıllı telefon konusundaki en iddialı çıkışlarından birini Idol serisi ile gerçekleştirmiştir. 2013 yılında kullanıma sunulan Idol serisi tasarım ve teknik özellikler dışında malzeme kalitesi açısından da çıtayı yükseltmiştir. One Touch Idol Ultra, Idol X, Idol Mini, Idol S, Idol Alpha gibi her beklentiye ve her bütçeye uygun versiyonları da duyurulan akıllı telefon serisi, başta dizayn olmak üzere değişik kategorilerde birçok ödül almıştır. Ayrıca Android sürümleri içeren versiyonları ile beraber Microsoft Windows Mobile yüklü alternatifleri de üretilmektedir. Alcatel, Idol serisi ile yakaladığı başarıyı Idol 2 ve Idol 3 serileri ile pekiştirirken tablet bilgisayar ve giyilebilir teknoloji alanlarında da çalışmalarını sürdürmüştür. Firmanın ilk tablet bilgisayar serisi olan One Touch Tab, sürekli olarak değişik ekran boyutları ve Android sürümleri ile birlikte güncellenmektedir. Akıllı saat modelleri ile giyilebilir teknolojiyi de ürünler arasına katan markanın Go Watch, Watch ve CareTime gibi birbirinden farklı tasarımlara ve özelliklere sahip olan akıllı saat modelleri bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile doğru orantılı olarak ürün yelpazesini devamlı genişleten ve çeşitlendiren Alcatel, ürettiği telefon modelleri arasına Pop, Pixi, Fierce, Flash ve Shine gibi farklı model serileri eklemekte; böylece her yaşa, her ihtiyaca ve her bütçeye hitap etmeyi sürdürerek teknolojiyi herkes için ulaşılabilir hale getirmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Alcatel

84 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. İndirimli Ürünler
 5. Hemen Al Sonra Öde
 6. HepsiLojistik Ürünleri
 7. Renk
 8. Satıcı A-Z
 9. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön