En Ucuz Bebek Bezi Seçenekleri

Bebek Bezi Fiyatları

Çocuklar büyüyüp tuvalet eğitimi alana kadar altlarının bezlenmesine ihtiyaç duydukları için geçmiş dönemden beri bu amaçla farklı ürünler kullanılır. Eski zamanlarda, bez ve plastik parçaları bu iş için kullanılmasına rağmen günümüzde farklı seçeneklerde bebek bezleri üretilir. Bir çocuğun, doğumundan tuvalet eğitimi alana kadar olan döneminde yaklaşık olarak 6.000 defa alt değiştirildiği bilinir. Bu durumda, yeni çocuk sahibi olan ailelerin masraf kalemlerinin başında bu ürünler yer alır. Fiyatıyla bütçenizi sarsmayan, aynı zamanda da hassas olan çocuk cildine uyumlu üretilen modeller bulunur. Bebek bezi fiyatları belirlenirken farklı unsurlar göz önünde bulundurulur. Marka, boyut, özellikleri ve kullanılan malzeme gibi farklı etkenler fiyatlar üzerinde direkt olarak etkilidir. Örneğin, aynı markaya ait, aynı özelliklere ve bedene sahip iki üründen biri 62, diğeri 116 adet içeriğe sahip olduğunda, fiyatları birbirinden farklı olur. Ürün değeri üzerinde kullanılan materyalin kalitesi, sızdırmazlık özelliği, yenidoğan bel oyuntusu ve mayo özelliği göstermesi de etki eden faktörlerdendir. Hangi ürüne ihtiyacınız olursa olsun, ekonomik fiyat avantajı ile bebeğinize uygun bir model bulabilirsiniz.  Bez değiştirme sıklığına göre ultra, mega, ekstra ve aylık boylarda üretilen seçeneklere yönelebilirsiniz. Sürekli olarak bez alışverişine vakit bulamayan kişiler için birkaç paketin bir arada bulunduğu set seçenekleri de yer alır. Bazı setler, satıcı ve marka tercihine bağlı olarak ıslak mendil gibi ihtiyaç duyduğunuz ürünleri beraberinde hediye eder. Bebeğinizin altını değiştirirken ihtiyaç duyduğunuz cildine uyumlu Ph değerinde ıslak mendilleri, ürünlerle beraber hediye olarak ya da ayrıyeten satın alabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Bebek Bezi Setleri

Çocuğunuzun cildinde alerji, kaşıntı, pişik ve idrar yolları hastalıkları oluşmaması için bezini ıslandıkça değiştirmeniz gerekir. Altının temiz ve kuru olması, hem sağlık açısından hem de çocuğunuzun kendini rahatsız hissetmemesi açısından önemlidir. Bu dönemde, altı sık değiştirilmeyen ve sürekli rahatsızlık hisseden bebekler, devamlı ağlayarak duruma tepki verir ve söz konusu durum, bebeğin yetişkinlik döneminde aileye güvensizlik hissi duymasına neden olabilir. Çocuğunuzun hem fiziki hem ruhsal sağlığı için ona uygun, zararlı kimyasallar içermeyen ürünlerle temizliğini yaparak, onu mutlu etmelisiniz. Eğer çocuğunuz sadece geceleri bezleniyor ise ve gündüz tuvalete gitme alışkanlığı kazandıysa küçük paketler sizin için yeterli olur. Yenidoğanlar ve 2 yaşına kadar olan çocukların kas gelişimi henüz tamamlanmadığı için onların daha fazla ürüne ihtiyacı olur. Doğumdan itibaren günde 7-8 olan bez değiştirme sayısı, zaman içerisinde 4-5 civarına düşer. Bu da tahminen aylık 240 ile 150 adet ürüne ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Ultra ve ekstra paketler içerisinde, sizin aylık ihtiyacınızı karşılayan adette ürün bulunur. Çocuğunuzun altını değiştirirken gecenin bir vakti bezsiz kalma sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız, her daim tedarikli olmanız ve set halinde satılan büyük paketlerden kullanmanız önerilir. Hoşunuza giden bir üründe karar kılana kadar, daha az içeriğe sahip birkaç farklı markayı ve modeli deneyebilir, beğendiğiniz beze karar verdiğinizde, set halinde çoklu satılanlara yönelebilirsiniz.

Bebek Bezinde Tasarruf Önerileri

Kullan-at bebek bezleri pratik olmalarının yanı sıra genellikle doğada geç çözündükleri için çevreye zarar veren ve çöp yığınları oluşmasına sebep olan ürünlerdir. Çevre duyarlılığı olan kişiler ek olarak yıkanabilir özellikteki ürünlere yönelerek ekolojik ayak izini azaltabilir. Yıkanabilir özellikteki ürünler aynı zamanda tekrar kullanıldığı için bütçenize de ekstra katkı sağlar. Bez yıkamayla vakit kaybetmeyi istemeyen kişiler için kullan- at bezler farklı tasarımları ve özellikleri ile ideal seçeneklerdir. Aylık bütçede yer verdiğiniz bebek bezlerinden tasarruf etmenizi sağlayan bazı alışveriş tüyoları vardır. Bunlardan ilki, size uygun ürünü bulana kadar acele etmemeniz olur. Her bez her çocuğa ve onun ihtiyaçlarına uygun olmayabilir ya da siz daha farklı özellikler arıyor olabilirsiniz. Bu durumda, hoşunuza giden modeli belirleyene kadar küçük paketlerden oluşan farklı marka ürünleri deneyerek, kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Her çocuğun dışkılama süresi ve miktarı farklıdır. Bunun yanı sıra, hareketlilik de onun karakterine göre değişir. Tuvaletini daha seyrek yapan ve sakin bir çocuk için sızdırmazlığı daha düşük olan modellere yönelebilir, sadece geceler gibi uzun zamanlar için yüksek performanslı ürünleri satın alabilirsiniz. Bir ürünü satın almadan önce toplam fiyatını içerisinde yer alan adet miktarına bölerek bir tane beze ne kadar ödediğinizi bulabilirsiniz. Sonuçta elde ettiğiniz sayıyı aylık bez ihtiyacıyla çarparak, bütçenize uygun olup olmadığına karar vermek seçiminizde kolaylık sağlar. Aynı zamanda, hangi paketin ve markanın sizin cebinize uygun olacağını seçerken de önemli tüyolardan biridir. Tüm ürünler bebeklerin hassas cildi ve hareketli yapısı baz alınarak, büyük bir özenle tasarlandığı için her fiyattaki ürünü gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Rahat ve Güvenli Bebek Bezi Modelleri

Çocuğunuz için yaptığınız alışverişlerde fiyatı kadar onun bedenine uygun olması ve aradığınız özellikleri karşılıyor olması da önemlidir. Ürünler, farklı bant tasarımı, kullanım alanı, bariyer, emicilik ve şekil yönünden her ihtiyacınıza cevap vermesi için farklı durumlar göz önünde bulundurularak, yüksek teknoloji standartlarında imal edilir. Günlük olarak, evde ve dışarıda kullanılmaya uygun ürünlerde emicilik, sızdırmazlık, bantların çocuğun tenine zarar vermemesi ve hareketlerini kısıtlamadan onun kuru kalmasını sağlaması gibi özelliklere yer verilir. Çocukların hareketlerinin artmaya başladığı 12 aydan sonraki dönemde, özellikle aileler onu sıkmayan, vücuduna tam oturan, aynı zamanda da tuvaletinin dışarı sızıp vücuduna bulaşmadığı ürünlerin arayışına girer. Sürekli hareket halinde olan çocuğun altını değiştirmeniz eskisi kadar kolay olmaz. Bu durumda, tıpkı bir külot tasarımında üretilen bezler imdadınıza yetişir. Kolay bir şekilde ayakta da giydirilebilen ürünleri yine çocuğunuzun hareketli olduğu esnada yırtarak çıkarabilirsiniz. Yırtılarak çıkartılabilen bezler sayesinde içinde yer alan katı ve sıvı dışkılar çocuğunuzun bacağına, beline bulaşmaz ya da etrafa dökülmez. Günlük hayatta kullanılan bez seçeneklerinin yanı sıra özel amaçlı modeller de bulunur. Mayo bebek bezi olarak adlandırılan bu ürünler sayesinde çocuğunuz havuzda ve denizde dilediğince tatilin tadını çıkarırken, sizin de endişe duymanız gerekmez. Mayo bebek bezi fiyatları uygun olduğu için tatil süresince size normalde olduğundan çok daha fazla bir maliyet oluşturmaz. Deniz ve havuzlarda çocukların en büyük problemi, farkında olmadan altını kirletiyor olmasıdır. Bu durum, sadece çocuğunuz için değil aynı yeri kullanan diğer insanlar için de sağlık ve görüntü açısından rahatsızlık yaratır. Su geçirmezlik özelliği bulunan ve üzerinde çocukların hoşuna giden desenlerin bulunduğu mayo bezler sayesinde bu sıkıntılardan kurtulursunuz.

Bebek Bezi Beden Seçimi

Hangi marka ya da modeli tercih ederseniz edin, alışverişinizde esas önemli nokta beden seçimi ve gelişim çizgisinin takibidir. Ürünler, farklı boy ve kilolarda olan çocuklar düşünülerek, farklı numaralarda üretilir. Çocuğunuzun rahat etmesi, gelişiminin olumsuz etkilenmemesi, kullandığınız üründen maksimum verim alabilmeniz için doğru bedeni bulmanız ve zaman içerisinde bedeni büyütmeniz önemlidir. Haddinden küçük olan bir ürün, çocuğun bel ve bacak bölgesini sıkarak tahriş ve pişik oluşumuna davetiye çıkarır. Büyük olanlar ise boşluk oluştuğu için sızdırır ve çocuk tuvaletini yaptığında bel ve bacaklardan akıntıya neden olur. Kullandığınız üründe sızıntı yaşıyorsanız, genelde iki sebebi vardır. Birincisi, doğru numarayı kullanmamanız; ikincisi ise yanlış uygulama ve kullanımdır. Doğru bantlanmayan ve zamanında değiştirilmeyen ürünler sızıntı sebebi olduğundan, her daim paket üzerinde yer alan talimatları ve çocuğun hareketlerini takip etmeniz gerekir. Doğru beden seçimi yaparken genellikle paketler üzerinde ve açıklamalarda yer alan bilgiler size yeterli olur. Fakat, bazı çocuklar normalden daha uzun ya da kısa veya kilolu ya da zayıf olabilir. Bu durumda, numarayı büyütebilir ya da küçültebilirsiniz. Seçiminizde, ay hesabından ziyade, boy ve kilo unsuruna dikkat etmeniz gelişim çizgisi farklı olan çocuklar ele alındığında daha doğru bir tavır olur. 1-5 arası numaralandırılan bedenler genellikle kilo hesaba katılarak tasarlanır. Örneğin, 2-5 kilogram arası bir bebeği ele aldığınızda, 1 numaralı bedende bir ürün seçmeniz gerekir. Çocuğunuz paket üzerinde yer alan kilogram sınırında ise bir üst bedeni tercih etmelisiniz. Yani 3-6 kilogram arası bir ürün en fazla 5,5 kilo bir çocuğa önerilir. 6 kilogramdan itibaren bir üst bedene yönelmeniz, çocuğun hareketlerinin kısıtlanmaması açısından önemlidir. Yenidoğan çocuklarda marka ve beden numarasının yanı sıra farklı özellikler aranması da önerilir. Bebek bezi fiyatları 5, 4, 3, 2 ve 1 numara oluşuna göre bazen değişmesine rağmen cüzi miktarlar olduğu için bütçenize dost olmaya devam eder.

Yenidoğanlara Özel Bebek Bezi Çeşitleri

Yenidoğan bebekler, genellikle tam zamanında doğdukları için 3-6 kilogram arasına uygun olan ürünler tercih edilir. Bazı çocuklar beklenenden erken, küçük ya da zayıf doğabilir. Özellikle erken doğan prematüre bebekler için geçerli olan bu durumda, 2-5 kilogram arasına uygun ürünler tercih edilir. Yenidoğan çocuklara annelerinden beslenmelerini sağlayan kordon henüz düşmediği için özellikle bezlenirken hassas davranılmalıdır. Halk arasında göbek bağı olarak adlandırılan umbilikal kord, genellikle 5-15 gün arasında kuruyarak düşer. Zamanından erken düşen göbek bağı enfeksiyon ve kanamaya neden olacağı gibi ilerleyen yaşlarda da sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle, bu çocukların altı değiştirilirken özellikle dikkat edilerek, bu bölgeye kesinlikle dokunulmamalıdır. Küçük bebeklerin göbek bağının hassasiyeti düşünülerek birçok marka bu kısımda oyuntusu olan bez seçenekleri üretilir. Satın aldığınız ürünün bu tarz bir oyuntusu yoksa göbek kısmına gelen üst parçayı içeri doğru katlamanız ve kordon düşene kadar korumanız gerekir. Olması gerekenden büyük boyutta beden kullanımı nedeni ile göbek kordonuna zarar verebilirsiniz. Bedeni büyük olan ürün katlansa dahi bol olduğundan açılarak bu bölgeye değebilir, en önemlisi de boşluklardan kaynaklı olarak idrar ve dışkı yukarı çıkıp bölgenin enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Çocuğunuzun her daim kuru kalması, güvende ve mutlu olması için doğru özelliklere ve bedene sahip ürünleri satın almalı; doğru şekilde bağlayarak düzenli olarak takibini yapmalısınız. Göbek bağı oyuntulu bebek bezi fiyatları ile cebinizi düşünür ve tasarımıyla bu dönemde bir numaralı yardımcınız olur.

Bebeğinizin Cildine İyi Gelen Bez Seçenekleri

Çocukların cildi ve bünyesi henüz dışarıdaki bakteri, mikrop ve darbelere karşı yeterince dayanıklı olmadığından dolayı oldukça hassastır. Bir yetişkini etkilemeyen parfüm, çocuk için sorun yaratabilir. Bu nedenle, doğal olmadığı sürece parfüm kullanılan ürünler özellikle küçükler için tercih edilmemelidir. Satın aldığınız bebek bezi fiyatı, modeli ve özelliklerinin yanı sıra içeriği ile de oldukça önem arz eder. Plastik dokulu ürünlerin ve yapışkanların cilde temas eden yerlerde kullanılmamış olması oldukça önemlidir. Sıvıyı emmek için tasarlanan bariyerlerin ve bez içindeki maddelerin çocuğa zarar vermeyen içeriklerde üretilmesi önemlidir. Özellikle, direkt olarak tenle teması bulunan alanların organik pamuk, bambu ya da doğal diğer materyallerden üretilmesi beklenir. Yumuşak dokusu ile bu materyaller, çocuğunuzun cildine hassas davranır ve alerjik reaksiyona neden olmaz. Aynı zamanda, sıvının hızlı emilmesini sağlayan yüzey maddesi altının kuru kalması ve pişik olmaması açısından cilt için oldukça önemlidir. Cırt bantların, bacak ve bel kısımlarının sürtünme kaynaklı tahriş yaratmayan yumuşak yapıdaki malzemelerden imal edilmesi, sağlığın korunması açısından ehemmiyetlidir. Kanal teknolojisi sayesinde sıvının yayılımını yöneten ürün seçenekleri uzun süreli kuruluk için tercih edilebilir.  Çocuğunuzun sağlıklı ve mutlu bir şekilde gününü ve gecesini geçirmesi adına onun için satın aldığınız ürünleri, her daim farklı kıstaslar ile değerlendirmeli ve huzurlu hissettirdiğine emin olmalısınız. Deliksiz uyku, güvenli oyun ve gülen bebekler için bütçenize uygun ve kaliteli bebek bezleri tercih etmelisiniz.

Bebek Bezi Seçiminde Marka Önemli Midir?

Ürün seçiminde, marka tercihe bağlı olarak değiştirilebilir. Her markanın kendine has kilo aralığı ve özellikleri bulunduğu için deneyerek, bebeğinize uygun olanı zamanla bulabilirsiniz. Prima, Sleepy, Molfix, Canbebe, Huggies gibi birçok markanın birbirinden farklı ürünleri olmasına rağmen temelde hepsi çocuğunuzun sağlığını korumayı amaçlayan tasarıma ve içeriğe sahiptir. Seçim yaparken markadan ziyade ürünün sizin beklentilerinize hitap edip etmediğini önemsemeniz önerilir. Buna karar verirken, farklı markaları deneyebilir, ihtiyaç duyarsanız kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Parfüm ve zararlı kimyasallar içermeyen, pamuk dokulu, emici bariyer ve içerikte modelleri tüm markalardan ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz.

Bezin Bebeğinize Tam Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Seçimlerinizde genellikle çocuğun kilosu ve beden durumunu göz önünde bulundursanız dahi fizyolojik farklar ve hızlı büyüme nedeni ile erken dönemde numara değişikliği yapmanız gerekebilir. Bir ürün, çocuğun cildinde iz bırakmıyorsa ve kırmızı leke oluşturmuyorsa, sıkmadığı anlamına gelir. Bacak ve bel kısmından elinizi soktuğunuzda bir parmaktan fazla genişliyorsa, ürün bedeni büyük olduğu için sızdırma yapabilir. Sızdırma ve bulaşma, doğru bedeni anlamanızda önemlidir. Çok küçük ya da büyük gelen modeller, sıvı ve katı haldeki tuvaletin dışarı çıkmasına neden olur. Alt değiştirme esnasında çocuğun huzursuz olması ve ağlaması, bedenin küçük olduğunu ya da çok sıkı bağladığınızı gösteriyor olabilir. Çocuğunuz hızlı kilo aldıysa ve elinizde ekstra ürün kaldıysa, bunu tekrar kullanmaya çalışmak yerine ihtiyacı olanlara bağışlamak doğru bir davranış olur.

Bebek Bezini Nasıl Değiştirmelisiniz?

Çocuğunuzun sağlığı, konforu ve güvenliğinin yanı sıra üründen tam verim almanız için doğru bir şekilde altını değiştirmeniz gerekir. Çocuk, sırt üstü, güvenli bir alana yatırıldıktan sonra bantlar açılır ve bebek iki ayak bileği birden kavranarak havaya kaldırılır. Havaya kaldırıldığında bez boşta kalmalıdır. Diğer elinizle kirli ürünü toplayarak, çocuğun eli ile ulaşamayacağı kadar uzağa koymanız gerekir. Islak mendil kullanarak cilt temizlenmelidir. 2 aya kadar olan çocuklarda alkollü mendiller yerine ılık su ve pamuk tercih edilebilir. Erkek bebeklerde kasık bölgesi önce, popo bölgesi sonra temizlenmeli, kız bebeklerde önden arkaya doğru tek seferde kirlilik giderilmelidir. Özellikle kız çocuklarında yanlış uygulama, idrar yolu enfeksiyonuna neden olabilir. Altının tamamen temiz olduğuna eminseniz, yeni bezi doğru şekilde çocuğun altına yerleştirmelisiniz. Geniş kısım arkaya gelecek şekilde yerleştirip kıvırdıktan sonra bantları kapatabilirsiniz. Çoğunlukla aileler temiz ürünü kapatmadan önce cilde pişik kremi ve pudra uygulaması yapar. Çok sıkı olmayacak şekilde bantları tam hizalayarak kapattığınızda geriye sadece kirli olanları ortadan kaldırmak kalır. Kirli bezleri mutfak çöpünde değil ayrı bir kapta biriktirmeniz ya da direkt olarak dışarıda yer alan çöpe atmanız önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Bezi Fiyatları

Fiyat Aralığı
Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/2147483619/60001048