Teknolojiyi yakından takip eden BenQ markasının kullanıcılar için geliştirdiği LED monitör modelleri, gelişmiş özellikleriyle hayatı kolaylaştırır. Yüksek performansıyla başarıyı elden bırakmayan monitörler, farklı genişliklerde sunulan ekran seçenekleriyle ve yüksek çözünürlüklü panelleriyle üst düzey seyir keyfi sunar. Farklı renklere sahip ön çerçeveleriyle büyük beğeni kazanan monitör modelleri, fonksiyonel giriş çıkış üniteleriyle de avantajlar sağlar. Etkin detaylara sahip ürünleriyle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ‌hepsiburada.‌com aracılığıyla BenQ LED monitör fiyatları ve özelliklerini inceleyebilir ve anında satın alabilirsiniz.

BenQ Monitör Modellerinin Panel Özellikleri

Full HD monitör modelleri, 1920 x 1080 piksel değerlerinde çözünürlüğe sahiptir. Yüksek çözünürlükte sunulan görüntüler, renklerin doğal hallerine daha yakın olmasını sağlar. Televizyonlara oranla daha yakın mesafeden kullanılan monitörde çözünürlük değerinin yüksek olması görüntü kalitesini gözle görülür şekilde artırır.

Monitör modellerinin teknik özellikleri arasında bulunan parıltı veya parlaklık değeri cd/metrekare birimiyle ifade edilir. 1 metrekare monitör yüzeyine düşen ışık şiddetini gösteren bu değer, gözün algılayabildiği parlaklık oranı olarak bilinir. Yüksek parlaklık değerine sahip BenQ monitörler, oyun veya doğa görüntülerinin performansını bir üst seviyeye taşır.

Görüntüdeki en siyah noktayla en beyaz arasındaki fark kontrast oranıdır. Bu değerin artması görüntüdeki gerçekliği de artırır. BenQ monitörlerde biri statik diğeri dinamik olmak üzere iki değer bulunur. Binlerle ifade edilen statik kontrast varsayılan azami seviyeyi gösterirken milyonlara ulaşabilen dinamik kontrast oranı, monitör bünyesindeki yazılımlar sayesinde elde edilen değeri ifade eder.

Monitör Çeşitlerinin Tasarımsal Avantajları

İnç birimiyle ifade edilen ekran boyutları, kullanıcılara monitörün kullanılacağı yere göre seçim yapma hakkı tanır. BenQ monitör modelleri 23,8 inç ila 32 inç arasında değişen ekran boyutlarıyla sunulur. Gündelik kullanımlarda düşük ekran boyutları yeterliyken oyun veya çok ekranlı çizim uygulamalarında daha büyük ekranlar tercih edilir.

Geniş ekranlarıyla 16:9 görüntü oranı sağlayan bazı BenQ monitör çeşitleri, izleme açısına göre çeşitli ayarlama olanakları tanır. Belli derece değerleri arasında öne ve arkaya eğilebilen modeller, sağa sola çevirme özelliğine de sahip olabilir. Aşağı ve yukarı yönde yükseklik fonksiyonu ise büyük esneklik tanır. Özellikle grafik tasarımcıların veya oyun sevenler için tasarlanan bu modeller yüksek konfor sunar.

Monitör modelleri, alt kısma stant montaj edilerek masada ayakları üzerinde durabilirken istenilen durumlarda askı aparatı aracılığıyla duvara da asılabilir. Siyah, beyaz veya gri tonlarında dizayn edilen BenQ monitörler, şık görünümleriyle hemen her ortama ayak uydurur.

Fonksiyonel Giriş Çıkış Üniteleri

Genelde monitörlerin arka kısmında bulunan giriş çıkış üniteleri, cihazı dış dünyaya bağlar. BenQ monitör modellerinde bulunan HDMI girişi, bilgisayar ile monitör arasındaki iletişimi sağlar. Hem ses hem de görüntü aktarımını yapan HDMI bağlantısı en sık kullanılan araçlardandır.

Bazı BenQ monitör modelleri üzerinde gelen ve DP kısaltmasıyla gösterilen Display Port girişi, HDMI bağlantısına alternatif oluşturur. Üzerinde HDMI veya DP bulunmayan bilgisayarlar içinse DVI veya VGA portu kullanılır. BenQ monitör modeli belirlerken üzerinde hangi alternatif aktarma çıkışlarının bulunduğu incelenmelidir.

Dâhili hoparlörle birlikte gelen BenQ monitör çeşitleri, kullanıcıları harici hoparlör satın alma veya kullanma zorunluluğundan kurtarır. Kasası üzerinde kulaklık ve mikrofon için jack barındıran monitörler ise kullanım kolaylığı sunar.

 Görüntülerin akıcı olması hangi özelliklere bağlıdır?

BenQ monitörlerin özelliklerinde bulunan ve Hz ile ifade edilen yüksek ekran yenileme değeri akıcılığı direkt olarak etkiler.

Gecikme süresi nedir?

Tepkime süresi ile de ifade edilen bu değer teknik özellikler içerisinde ms birimiyle gösterilir. Bu değerin düşük olması BenQ monitörün hızlı tepki vermesi anlamına gelir.

HDMI girişi ne işe yarar?

Monitörlerin HDMI bağlantı girişleri bilgisayar veya multimedya cihazlarıyla monitör arasında tek bir kabloyla ses ve yüksek çözünürlükte görüntü aktarımı yapılabilmesini sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

BenQ Led Monitör Fiyatları

20 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ekran Boyutu
Toplam 20 / 20 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?