Çin merkezli Meizu, 2003 yılında kurulduğunda yalnızca MP3 ve MP4 çalarlar üretirken alınan radikal bir kararla akıllı telefon sektörüne dahil olarak bugün, akıllı telefon sektöründe en büyük on birinci marka haline geliyor. Önceleri, geleneksel çizgiden ayrılmayan tasarımlarla telefonlarını şekillendiren Meizu, Alibaba.com’un yarım milyar dolara yakın yatırımının ardından tasarım ve geliştirme süreçlerinde daha ciddi adımlar atabiliyor. Markanın son dönemde ortaya koyduğu eşsiz telefonlar, birbirinden başarılı aksesuarlar ve artık, milyonlarca kullanıcının keyifle kullandığı Flyme arayüzü, Meizu’nun başarısının gün geçtikçe arttığını da kanıtlıyor.

Telefon ve telefon odaklı ürünlerle ürün gamını genişleten şirket, modern akıllı cep telefonlarını yapısal ve donanım gücü açısından harflerle sınıflandırarak teknoloji tutkunlarının satın alma esnasında daha rahat hareket edebilmelerini sağlıyor. “M” ve “Pro” serisi içerisinde konumlandırdığı telefonlarını son ekleriyle hangi sınıfta yer aldığını belirten Meizu, Pro modelleriyle amiral gemisi ürünlere imza atıyor. Teknoloji alanında faaliyet gösteren ünlü markalarla iş birliği içinde olan ve telefonların gerek dahili donanımlarıyla gerekse kamera becerileriyle kalite çizgisini korumayı başaran Meizu, estetik açıdan da albenili cihazlarla kullanıcılarını memnun etmeyi biliyor. Üst düzey donanım bileşenlerini beraberinde getiren akıllı telefonları erişilebilir fiyat aralıklarına konumlandırarak kısıtlı bütçeye sahip teknoloji tutkunlarını da müşteri portföyüne ekleyebilen marka, yazılım desteği ve servis olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Ürünlerini sunduğu ülkelerde yerelleştirme işlemlerine azami özen gösteren Meizu, bu yönüyle de beğeni topluyor.

Android işletim sistemli telefonlara yüklenebilen Flyme kullanıcı arayüzü, Meizu’nun yazılım alanındaki uzmanlığını da gözler önüne seriyor. Minimalist yaklaşımı büyüleyici şekilde bir araya getiren ve akıllı düşünme motoru olarak nitelendirilen One Mind yapay zeka sistemiyle desteklenen Flyme arayüzü, kullanıcıların telefon kullanım alışkanlıklarını öğrenerek sahip oldukları cihazı daha verimli değerlendirebilmelerine olanak veriyor. Akıllı telefonların sistemlerinin de efektif çalışmasına yardımcı olan ve oyun tutkunlarının daha akıcı bir oyun deneyimi elde edebilmeleri için optimizasyon işlemleri gerçekleştiren One Mind yapay zeka sistemi, Flyme arayüzüne büyük değer katıyor. Misafir kullanıcıların ve özellikle küçüklerin, akıllı telefon kullanırken daha güvenli alanlarda gezinmelerini sağlayan Kid Space arayüzünü aktif eden Flyme, Meizu telefon sahiplerinin beğenerek kullandığı özellikler arasında kendine yer buluyor.

Kulak içi kulaklıklarıyla müzik ve multimedya tutkunlarının alışveriş listelerinde kendine yer bulan Meizu, yüksek ses kalitesi sunan kulaklıklarıyla fark yaratıyor. Telefon görüşmeleri esnasında da etkileyici performans sergileyen kulaklıklar, modern tasarımları ve evrensel kulaklık bağlantı noktalarıyla marka ve model fark etmeksizin hemen her telefonla değerlendirilebiliyor. Tercihini kablosuz kulak içi kulaklıklardan yana kullanacak olan teknoloji meraklılarına da seçenekler hazırlayan Meizu, boyun bantlı modelleriyle öne çıkıyor. Biyoselüloz diyaframı ve eşsiz tasarımıyla adeta tüy kadar hafif kablosuz kulaklıklara hayat veren Meizu, su geçirmezlik özelliği sayesinde antrenmanlarda da kullanılabilen ürünleriyle hayranlık uyandırıyor. Alanında uzman mühendis ve ses uzmanlarıyla çalışan marka, kulak üstü kulaklıklarıyla da beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Özel olarak müzik dinleme amacıyla kulaklık arayan ve fiyat-performans odaklı ürünlere yönelenlerin beğenisini kazanan kulak üstü kulaklıklar, seyahatlerde de eğlenceli saatler geçirilebilmesine yardım ediyor. Zengin kutu içerikleriyle farklı kullanım senaryolarında da görev alabilen Meizu kulak üstü kulaklıklar, taşıma çantaları sayesinde arzu edilen her yere pratik şekilde taşınabiliyor.

Ürün çeşitliliği konusunda sınırlarını kendi belirleyen Meizu; Bluetooth destekli hoparlör, akıllı terazi, taşıma çantası, taşınabilir şarj cihazı gibi ürünleriyle de teknoloji sektörüne damgasını vuruyor. Çin’in en değerli markalarından biri olan ve geliştirdiği her yeni elektronik cihazla ses getiren Meizu, ilerleyen yıllarda adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Meizu

4 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Telefon
Kozmetik Kişisel Bakım
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler