Redmi ile beraber Çinli elektronik şirketi Xiaomi’nin sahip olduğu bir yan kuruluş olan Poco, ilk olarak 2018 yılının Ağustos ayında orta sınıf akıllı cep telefonu hattı olarak duyurulmuştur. 17 Ocak 2020 tarihinde bağımsız bir şirket olan Poco, 24 Kasım 2020 yılı itibari ile küresel muadili olmuştur. Poco markasının ilk akıllı telefonu Xiaomi Pocophone 2018 yılında kullanıcılarla  buluşmuştur. Günümüzde akıllı cep telefonları birçok alanda fayda sağlıyor. Birçok avantaja sahip olan akıllı telefonlar hem iş hayatında hem de günlük hayatta sıklıkla tercih ediliyor. Akıllı cep telefonu üretimi yapan birçok marka bulunuyor. Bunlar arasında Poco markası da ön plana çıkıyor. Üstün performans özellikleri sunan Poco cep telefonları, kamera özelliklerinden ekran özelliklerine kadar üst düzey cihazlarla yarışıyor. Gelişmiş özelliklere kıyasla uygun fiyatlara sahip olan Poco cep telefonları kullanıcıların hem bütçesine hem de ihtiyaçlarına hitap ediyor. Poco cep telefonu modellerinin kendilerine özgü ekran koruyucuları ve kılıfları da üretiliyor. Bu sayede cihazların hem ekranı hem de dış kasası olası darbelere karşı korunuyor. Hepsiburada ile hem Poco cep telefonu modellerine hem de Poco ekran koruyucularına ve kılıflarına ulaşarak ihtiyacınıza uygun bir alışveriş yapabilirsiniz. 

Poco Cep Telefonları

Poco cep telefonları farklı serilerden oluşuyor. F serisi, X serisi, M serisi ve C serisi olarak çeşitlilik gösteren Poco cep telefonları farklı tasarım ve teknik özelliklere sahip olarak satışa sunuluyor. Fiyat performans açısından önemli bir yere sahip olan Poco cep telefonları üstün özellikleri ile dikkat çekiyor. Çoklu kamera sistemleri ile Poco cep telefonları üstün video ve fotoğraf kalitesi sunuyor. Büyük boyutlu ve ince çerçeveli ekranı ile Poco akıllı telefonlar yüksek çözünürlük vadediyor. Poco cihazlar yüksek batarya kapasitesi ile tek bir şarjla uzun süreli kullanılabiliyor. Markanın cep telefonu modellerinin özellikleri birbirinden farklı olabiliyor. Böylece her Poco cep telefon modeli farklı kullanıcı ihtiyaç ve isteklerine yanıt verebiliyor. İddialı özellikler sunan Poco cep telefonları akıllı saat gibi donanımlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Cihazların tamamında Bluetooth teknolojisi bulunuyor. Kablosuz bağlantı imkanı sunan Poco cep telefonları kaliteli bir ses deneyimi yaşatıyor. Poco cep telefonu modelleri arasında yer alan F2 serisi, markanın amiral gemisi olarak nitelendiriliyor. Arka tarafında çoklu kamera sistemine sahip olan Poco F2 akıllı telefonlar dönemin en iyi performansına sahip kamera sistemlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Alta ve orta segment için tasarlanan cihazlara kıyasla oldukça etkileyici özelliklere sahip olan Poco X3 serisi dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Birden fazla arka kameraya sahip olan Poco akıllı telefonlar birden fazla çözünürlük değeri sunuyor. Büyük ekran boyutuna sahip olan Poco cep telefonları tüm görüntülerde maksimum seyir keyfi yaşatıyor. 

Cep Telefonu Modelleri

Markalar tarafından satışa sunulan cep telefonu modelleri farklı kullanıcıların isteklerine ve ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde tasarlanıyor. Akıllı bir cihazdan beklenebilecek tüm eklentilere sahip olan cep telefonları dışında pratik kullanım sunan sade telefonlar da ilgi görüyor. Günümüzde birçok marka akıllı cep telefonu dışında klasikleşen tuşlu cep telefonları üretmeye devam ediyor. Cihazı sadece sesli görüşmeler yapmak için kullananların tercihi basit ve pratik kullanımı ile tuşlu cep telefonları oluyor. Her yaştan kullanıcıya hitap eden tuşlu cep telefonları farklı renk ve boyut seçenekleri ile satışa sunuluyor. Ergonomiyi ön planda tutan cep telefonu markaları hem tuşlu hem de dokunmatik cep telefonu modellerinde pratik kullanıma önem veriyor. Günümüzde hem küçük ekranlı cep telefonları hem de büyük ekranlı cep telefonları ilgi görüyor. Küçük ekranlı telefonlar kolay taşınabilir ve hafif bir cihaz isteyen kullanıcılara hitap ederken, büyük ekranlı cep telefonları birçok işlevi kolayca yapmak isteyenler için uygun oluyor. Az yer kaplayan kapaklı cep telefonları tek elle rahatlıkla kullanılabilir. Dayanıklı olmaları ile dikkat çeken kapaklı cep telefonu günümüzde hala tercih ediliyor. Kapaklı ve tuşlu cep telefonları günümüzde genellikle ikinci bir telefon olarak değerlendiriliyor. İş telefonu olarak kullanılan tuşlu cep telefonları uzun batarya ömürleri ile avantaj sağlıyor. Ancak günümüzde en popüler cihazlar yüksek teknolojiye sahip olan akıllı cep telefonları oluyor. Poco akıllı cep telefonları hem kamera hem ekran boyutu hem de güvenlik açısından büyük farklılıklar sunuyor. Sosyal medya takibini kolaylaştıran akıllı cihazlar yüksek çözünürlük sayesinde oyun oynamanın keyfini arttırıyor. Akıllı cep telefonları ile banka hesapları aktif bir şekilde kontrol edilebiliyor ve profesyonel olarak fotoğraf çekimleri yapılabiliyor. 

Cep Telefonu Tasarımları

Cep telefonu tasarımları modelden modele değişkenlik gösteriyor. Bazı cihazların ekranı daha büyük iken bazısının daha küçük olabilir ya da bazısı iki arka kameraya sahipken bazısında üç kamera yer alabilir. Temel özelliği konuşma veya mesajlaşma olan cep telefonları günümüzde fotoğraf çekme, video kaydetme, banka uygulamalarını çalıştırma, elektronik posta trafiğini yürütme gibi birçok işlemi gerçekleştirebiliyor. Yüz tanıma, akıllı kamera desteği, parmak okuma ve yapay zekalı arayüz sayesinde akıllı cep telefonları güvenli bir cihaz kullanımı vadediyor. İlk zamanlarda küçülme eğilimi gösteren cep telefonu tasarımları 2000’li yıllardan sonra büyüme eğilimi göstermiştir. Önceleri tuşlu cep telefonları daha küçük boyutlarda tasarlanırken günümüzde akıllı cep telefonları büyük ekranları ve çok fonksiyonlu kullanımları ile dikkat çekiyor. Video izlemek, oyun oynamak, görüntülü konuşma yapmak için tercih edilen dokunmatik cep telefonları aynı zamanda geniş ekranları ve güçlü yonga setleri sayesinde grafik tasarımı yapmayı da mümkün kılıyor. Küçük ekranlı cep telefonları tek elde rahatça kullanılabilir ve cebe rahatlıkla sığabilir şekilde tasarlanıyor. Büyük ekranlı cep telefonları üretilirken böyle bir kaygı güdülmüyor. Geniş ekranları ile akıllı telefonlar renk uzayı ve gerçekçilik sunduğu için diğer tasarımlardan ayrılıyor. Dokunmatik cep telefonları günümüzde birçok marka tarafından üretiliyor. Poco cep telefonları genellikle büyük ekranı ve çoklu kamera tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Cep Telefonu İşletim Sistemleri

Cep telefonları tasarım ve teknik özelliklerinin dışında işletim sistemleri ile de farklılaşıyor. İlk çıktıkları zamanlarda yalnızca arama yapmayı destekleyen cep telefonları günümüzde sahip oldukları gelişmiş işletim sistemleri ve donanımsal özellikleri ile kullanıcılara birçok farklı avantaj sunuyor. Android, İOS, Windows, Blackberry gibi farklı işletim sistemlerine sahip olan cep telefonları mevcut. İOS ve Android sürekli güncel tuttukları yazılımları ve devrim niteliğindeki yenilikleri ile diğer işletim sistemlerinin önüne geçiyor. Her bir işletim sisteminin farklı avantajları bulunuyor. İOS işletim sistemi Apple mobil cihazlarında kullanılıyor. Cep telefonunu yeniden düzenleyen bu işletim sistemi aynı zamanda cihaza farklı yön veren birçok özelliği ile biliniyor. İOS işletim sisteminin getirdiği yenilikler arasında; uygulama yükleme ve kaldırma, dokunmatik ekran, sanal klavye, kişisel bilgisayar ile bağlantı kurabilme olarak sayılabilir. Güvenliği oldukça yüksek olan İOS işletim sistemi; sesli asistan, yüz tanıma, bulut gibi devrimsel hareketleri ile ön plana çıkıyor. Google ve Open Handset Alliance ortaklığı ile kodlanan Android işletim sistemi ise tek bir markaya veya cihaza bağlı kalmaksızın geniş bir alana uygulanabiliyor. Dokunmatik ekran, yüz tanıma, parmak okuma ve sanal klavye gibi gelişmiş görevleri gerçekleştiren Android işletim sistemi beyaz eşya, araba ve akıllı ev sistemlerinde de kullanıldığı için cihazların birbirleri ile etkileşim halinde çalışmalarını mümkün kılıyor. Kolayca özelleştirilebilen menüsü sayesinde Android cep telefonları yaşlı insanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Büyük simgeleri ve kolayca okunabilir yazı fontları sayesinde Android cep telefonları yaşlılar tarafından tercih edilebiliyor. Poco akıllı cep telefonlarında da Android işletim sistemi kullanılıyor. 

Akıllı Cep Telefonları İçin Eğlenceli ve Faydalı Uygulamalar 

Akıllı cep telefonları birbirinden farklı ve eğlenceli uygulamalara sahip olabiliyor. Cep telefonu seçiminde cihazın sahip olduğu uygulamalar tercih edilme faktörünü etkiliyor. Özellikler açısından geniş bir beklentiye sahip olan kullanıcılar tercihlerini farklı uygulamalar içeren cep telefonlarından yana kullanıyor. Akıllı cep telefonlarında su geçirmezlik, profesyonel fotoğraflar çekme, ses kalitesi, uyku takibi, yüksek güvenlik, dijital cüzdan ve sesli asistan gibi birçok özellik bulunuyor. Aynı zamanda akıllı cep telefonları dijital marketten ücretsiz veya ücretli olarak hizmete sunulan uygulamalar ile özelleştirilebilir. Bu uygulamalar arasında; video, müzik, fotoğraf gibi eğlenceli uygulamaların dışında eğitici ve öğretici uygulamalar da yer alıyor. Kullanıcılar cep telefonlarının işletim sistemleri ile uyumlu olan uygulamaları cihaza indirerek yeni diller öğrenebiliyor, fotoğraflar düzenleyebiliyor, ders çalışabiliyor ya da müzik besteleyebiliyor. Severek tercih edilen uygulamalar arasında oyunlar da sayılabiliyor. Basit tasarımlara ya da oldukça gelişmiş grafiklere sahip olan oyunlar ile kullanıcılar boş zamanlarını değerlendirebiliyor veya keyifli zaman geçirebiliyor. Cep telefonların içerdikleri ve destekledikleri uygulamalar dışında kullanıcılara sundukları ek depolama alanı veya çözümler de birbirinden farklı oluyor. Bazı akıllı cep telefonları sabit bazısı ise arttırılabilir hafızaya sahip. Depolama alanını sürekli açık tutan ve gereksiz dosyaların yığılmasını önleyen uygulamalar kullanıcılar için avantaj sağlıyor. Akıllı cep telefonlarında sıkça kullanılan uygulamalar arasında; güzellik, sağlık, sosyal medya, finans ve alışveriş uygulamaları yer alıyor.

Cep Telefonu Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Cep telefonu satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunuyor. Çünkü her telefonun tasarımsal ve donanımsal özellikleri birbirinden farklı oluyor. Ayrıca her kullanıcının ihtiyaç ve istekleri de değişkenlik gösteriyor. Cep telefonu satın alırken nelere dikkat edilmeli;

 • İşletim sistemi
 • Pil ömrü
 • Depolama alanı
 • Ekran boyutu ve ekran çözünürlüğü
 • Kamera kalitesi ve çözünürlüğü
 • Suya ve toza karşı dayanıklılığı
 • Hoparlör ve mikrofon performansı
 • Rengi
 • Batarya kapasitesi
 • Yüz tanıma ve parmak izi okuyucusu

Cep Telefonu Kullanımı

Cep telefonu kullanımı haberleşmenin dışında hayatı kolaylaştırıyor. Kurulumu gerçekleştirilen cihazların şarjı varsa hemen kullanılmaya başlanıyor. Sım kartının doğru alana yerleştirilmesi ile cihaz açılıyor. Gmail veya iTunes hesabı oluşturulduktan sonra uygulama yükleme işlemlerine geçiliyor. Akıllı cep telefonlarında güvenlik sistemi parola, yüz tanıma ve parmak izi ile sağlanıyor. Bir parola ve desen belirlenerek temel güvenlik adımları tanımlanıyor. Sevilen uygulamalar cihaza yükleniyor ve pratik ulaşım için kısayol belirlenebiliyor. Tek bir dokunuş ile mesaj, rehber ve fotoğraflara erişim günlük hayatta kullanıcılara hız kazandırıyor. Akıllı cep telefonunu tanımak ve rahat kullanabilmek için kullanım kılavuzundan yararlanılabilir. Böylece farklı bir uygulama veya cihaza has bir özellik varsa hızlıca öğrenilir. Yüksek kamera çözünürlüğüne sahip olan cep telefonları ile kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Şarj durumu hemen hemen her kullanıcı için önem arz ediyor. Arka planda çalışan uygulamalar ve ekran parlaklığı cihazın şarj ömrünü doğrudan etkiliyor. Ekran parlaklığının ortalama bir seviyede tutulması ve arka plan uygulamalarının düzenli bir şekilde kapatılması cep telefonun şarj süresini ve kullanım ömrünü uzatıyor. Cep telefonu kullanımında kapak, kılıf ve ekran koruyucu takılması cihazı olası düşmelere ve darbelere karşı koruyor. 

Cep Telefonu Kullanmanın Avantajları

Cep telefonu kullanmanın birden çok avantajı bulunuyor. Çağın en önemli iletişim araçlarından biri olan cep telefonları insan hayatını daha basit bir hale getiriyor. Önceleri yalnızca evlerde bulunan telefonlar günümüzde küçülerek ceplere girebilecek bir boyut kazanıyor. Konuşma ve mesajlaşmanın dışında cep telefonları fonksiyonel özellikleri ile birçok amaç için kullanılabiliyor. Haberleşme problemini ortadan kaldıran cep telefonları sosyalleşmeyi daha kolay kılıyor. Mesafe kavramını temelden çözen cihazlar günümüzde küreselleşme ve dünyanın gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Alışveriş konusunda ekstra kolaylık sağlayan cep telefonları ile uçak bileti almak ya da bir market siparişi vermek mümkün. Bilinmeyen bir lokasyonda cep telefonunda yer alan navigasyon sayesinde yön bulunabiliyor ve rota hesaplaması yapılabiliyor. Görme ve duyma konusunda problem yaşayan  kullanıcılar için özel tasarlanan programlar sayesinde cihazlar asistan görevi görüyor. Kişileri sesli olarak yönlendirebilen uygulamalar yeni bilgi öğrenme, arama yapma ve konum sorgulama konusunda kullanıcılara destek veriyor. Home office çalışmayı mümkün kılan cep telefonları ile görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Kullanıcılar banka uygulamalarını cep telefonlarına indirerek hesap işlemlerini yönetebiliyor ya da para transferi sağlayabiliyor. Geniş depolama alanları sayesinde akıllı cihazların içerisinde fotoğraf, video, müzik ve dosya gibi birçok veri muhafaza edilebilir. 

Poco Ekran Koruyucular

Poco ekran koruyucular akıllı cep telefonların ekranlarının zarar görmesini engelliyor. Cihazları dirençli kılan ekran koruyucular her cep telefonu modeli için özel olarak üretiliyor. Ekran koruyucuların dayanıklılık dereceleri, kalınlıkları, dokuları, koruyuculuk standartları, kullanım alanları, renkleri ve çerçeve stilleri değişkenlik gösteriyor. Ekranın kırılmasını önleyen ekran koruyucular, cihazların uzun bir süre problemsiz bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Oldukça ince ve şeffaf bir yapıya sahip olan kırılmaz ekran koruyucular dokunmatik ekranın algılama hassasiyetini düşürmüyor. Ekran üzerine takıldığında cihazı kalınlaştırmayan şeffaf ekran koruyucuları cep telefonunu özgürce kullanmayı mümkün kılıyor. Anti-glare ekran koruyucuları konforu arttıran bir filtre ve panel görevi görüyor. Bu koruyucular UV filtrasyon içerikli olduğu için güneş ışınlarının ve diğer kaynaklardan yayılan yapay ışıkların negatif etkisini azaltıyor. Parlama önleyici ekran filmleri ışığı yansıtmayan kaplama tabakası görevi gördüğü için ekrana bakıldığında parlama ve renk patlaması yaşanmıyor. Böylece cihazın ekran ve görüntü kalitesi düşmüyor. 

Poco Cep Telefonu Kılıfları

Poco cep telefonu kılıfları ya da kapakları olası bir çizilme sorununu veya darbelere karşı kırılma problemini önlüyor. Bu sayede cihazların kullanım ömrü uzuyor. Her cep telefonu modeline uygun farklı renklerde, tasarımlarda, materyallerde kılıflar üretiliyor. Cep telefonlarının yan, arka ve kenarlarını koruyan kılıflar işlevsel özellikler de sunabiliyor. Örneğin; kapaklı cep telefonu kılıfları hem cihazların ekranını hem de dışını koruyor. Bunun dışında kartlık bölmesine sahip olan cep telefonu kılıfları ekstra cüzdan taşıma sorununu ortadan kaldırıyor. Askılı cep telefonu kılıfları ise boyuna takılarak kullanılabildiği için herhangi bir yerde cep telefonu unutma sorununu engelliyor. 

Poco Cep Telefonu Fiyatları

Poco cep telefonu fiyatları kamera, tasarım, ekran boyutu, depolama alanı gibi özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Hepsiburada ile tüm Poco cep telefonu modellerine ulaşarak artan ya da azalan fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz Poco cep telefonlarını fiyat ve özellik yönünden karşılaştırarak cebinize ve ihtiyacınıza uygun bir cep telefonu satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

POCO

62 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Uyumlu Marka
 6. Telefon Modeli
 7. Renk
 8. Satıcı A-Z
 9. İndirimli Ürünler
 10. Hemen Al Sonra Öde
 11. Kelime Filtresi
Başa dön