Bebek bezi, bebeğin doğumundan tuvalet eğitimi alana kadar kullandığı en önemli bebek bakım ürünlerindendir. Bir bebek bezinin temel amacı; bebeğin dört yaşına kadar dışkı ve idrarını emerek, bebeğin altını kuru tutmak ve rahatlığını sağlamaktır. Bütün toplumlarda bebek bezi kullanımı çok önemli bir yere sahiptir. Din, dil, ırk fark etmeden bir bebek için en çok kullanılan bebek bakım ürünü şüphesiz ki bebek bezidir. Geçmişten günümüze ihtiyaç ile beraber gelişen bebek bezi icadı teknolojinin gelişmesiyle birçok farklı modelde üretilir. İlk olarak pamuk tabanlı üretilen bebek bezi, kare şekline sahip ve yanında iki adet tutamaç bulunacak şekilde tasarlanmıştır. Günümüzde kullanılan bebek bezleri ise teknolojinin gelişmesi ile gelişim göstermiştir. Sızdırmaz bariyerlere, ince yapıya ve emici forma sahip olmanın  yanı sıra birçok farklı özelliği ile karşınıza çıkar.

Prima Bebek Bezi Serileri

Yeni doğan bir bebek günde ortalama 20 kez altına yapar. İdrar torbalarının küçük olması sebebiyle, idrar torbası sık dolar. Bu da bebeğin neden çok fazla altına yaptığının kanıtıdır. Altına bu kadar sık yapan bebeğin bezi de bir o kadar sık değiştirilir. Gün içerisinde ne kadar çok değiştirilirse değiştirilsin uyku anında değiştirilemeyen bezler bebekte pişik oluşmasına sebep olur. Bu tür olumsuz etkileri engellemek için yapılması gereken uygun fiyatlı ve bebeğiniz için en doğru bebek bezini seçmektir. Prima son teknolojiyi kullanıp bebeklerin sağlığını düşünerek bebek bezi üretir. Prima her bebeğe ayrı tasarımlarıyla dikkatleri çeker. Yenidoğandan tutun yerinde durmayan aktif bebeklere kadar her bebek düşünülüp eşsiz tasarımlı bebek bezleri oluşturulur.0-3 ay arası Yenidoğanlar için üretilen seride ilk olarak Prima Yenidoğan görülür. Prima Yenidoğan 2-5 kg arasındaki bebekler için üretilir ve paketi  üzerinde 1 numara yazar. Bu bebek bezinde tamamen bebeğin rahatlığı düşünülür. Bezi değiştiremediğiniz uyku anlarında Prima gece boyunca bebeğinizin rahat uyku uyumasını sağlar. Prima yenidoğan bebek bezi içerisinde pişiği engelleyici hava kanalları bulunur. Hava, bezin içinde rahatça dolaşabilir bu sayede bebeğin cildi nefes alır ve pişik gibi  olumsuz etkiler engellenir. Emici kanallar sayesinde ıslaklık bezin içinde eşit bir şekilde dağılır ve bebeğiniz altı hep kuru kalır. Emici tabakada bulunan Micro pearls sayesinde bu kuruluk 12 saat boyunca sürer. Sızdırmayı önleyen ve bebeği sıkmayan esnek yan bantlara sahiptir. Bunun yanı sıra pamuklu yapısıyla cilde temas eden yerde yumuşaklıktan ödün vermez. Eğlenceli karakter tasarımlarıyla bebeğe bezi sevdirir.

Bebekler Mutlu Aileler Mutlu

Primanın eşsiz tasarımlı serilerinin en çok tercih edileni ve en çok önerileni ise ise Prima Premium Care’dir. Premium Care serisinde 0 bedenden 5 bedene kadar bez bulunur. 1.5-16 kg bebekler için kullanılabilen bir seridir. Diğer serilerinden farklı olarak Premium Care’de göbek bağı oyuntusu bulunur. Bu tasarım dahaca göbek bağı kopmamış bebeklerin ilk günleri içindir. Göbek bağını etkilemeden kolay bezlemeyi sağlayna bu oyuntu önemli bir detaydır. Cora-Soft™ ve kalpli doku sayesinde en yumuşak ve en iyi korumayı sağlar. Üzerinde bulunana ıslaklık göstergesi sayesinde tüm ebeveynlerin yardımcısı olur. Sarı çizginin maviye dönmesi bezin ıslandığı anlamına gelir. Pediatristlerin de bir numaralı tercihi olan Premium Care ilk günden son güne kadar ebeveynlerin yanındadır. Diğer bir Prima Bebek Bezi çeşidi ise Prima Aktif Bebektir. Bebekler büyürken eğlenmelerinden ödün vermesinler diye geliştirilen Prima Aktif Bebek diğer bezlerden farklı olarak 2 kat daha güçlü sızdırmaz bariyerlere sahiptir. Diğer serilerde bulunan emicilik, hava kanallarına sahip olma, 12 saat kuruluk sağlama ve eğlenceli karakterlerle oluşturulan tasarım Aktif Bebek serisinde de bulunur. Son olarak yerinde durmayan bebekler için tasarlanan Prima Külot Bez ebeveynlerin de bir numaralı kurtarıcısı haline gelir. Bu bezin farkı ise iki ayrı emici kanala sahip olmasıdır. Bebeğin anatomisiyle tamamen uyumludur. Esnek bel ve bacak bölümlerine sahiptir. Bebeğin vücudunu sıkmadan sarar ve hareketlerine uyum sağlar. Bebek bakımı kolay değildir. Bu süreçte Prima ailelerin yanında olup onlara bir nebze destek olmayı amaçlar. Kolay kullanım ve uygun fiyatları sayesinde ailelerin yüzünü güldürür. Bunun yanı sıra rahat hareket edebilen, enerjik, eğlenceli ve mutlu bebekleri görmek de Prima için çok önemlidir. Çünkü mutlu bir bebek mutlu bir aile demektir.

Prima Bebek Bezi Fiyatları

Her ebeveyn bebeği için bebek bezi seçiminde bulunurken alacağı ürünün kaliteli ve uygun  fiyatlı olmasını ister. Çünkü bebek bezi doğumdan ortalama yaşına kadar kullanılır. Gün içerisinde defalarca kirlenen ve sürekli değişimi sağlanan bebek bezleri aileler tarafından sık sık alınır. Bu nedenle bütçeyi sarsmayacak bir bebek bezi ailelerin önem verdiği bir konudur. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bebek bezi seçiminde zorlanan ailelerin imdadına Prima yetişir. Prima fiyat performans olarak diğer markalara göre daha iyidir. Sık sık değişim gerektirmeden daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Bu sayede Prima aynı fiyata aldığınız farklı bir marka bebek bezine göre bütçeye katkı sağlar. Her bebek farklı yapıya sahiptir. Bu nedenle en iyi markaya bile reaksiyon gösterebilirler. Doğumdan sonra doğru markayı bulmak için birkaç denemeden geçmek gerekir. Deneme sürecinde Prima 20 li paketleriyle deneme süresine katkıda bulunur. Çoklu paketlere oranla daha az para harcayarak deneme sağlanmış olur. Yüksek emici gücü ve sızdırmaz bariyerleri sayesinde  güvenilir bir kullanım sağlayan Prima her segmentten ebeveynlere hitap eder. Prima Külot Bez, Premium Care ve Aktif Bebek  serileri arasında fiyat farklılıkları vardır. Prima Külot Bez anne ve babaları bez bağlamaktan kurtarır. Tıpkı bir külot gibi giydirilen bu bez zamandan kazanım sağlar. Bebeğin bebek bezinin doğru giydirilip giydirilmediği endişesini ortadan kaldırır. Bu nedenle diğer cırt cırtlı bebek bezi serilerine göre daha yüksek bir fiyata sahiptir. Prima Premium Care serisi üstün koruyuculuğu sayesinde Aktife bez serisinden biraz daha fazla fiyata sahiptir. Aralarında çok büyük bir fiyat farkı olmamakla beraber ebeveynler tarafından ihtiyaca göre seçilir.  Uygun fiyatlı Prima bebek bezi yorumlarına bakıldığında birçok aile tarafından önerildiği görülür.

Her Kesime Hitap Eden Prima Bebek Bezi

Bebek bezi fiyatları markaya göre değişiklik gösterir. Çünkü her marka farklı malzemeler kullanıp farklı şeyler vadeder. Aynı marka içerisinde model farkı da fiyatta değişikliğine sebep olabilir. Aynı model içerisinde ise pakette bulunana bez sayısı fiyatı etkiler. Tüm bedenlerde paket içerisinde bulunana bez sayısı değişiklik gösterir. Prima yenidoğan 1 numaralı bebek bezi paketi 36’lı, 42’li, 45’li, 68’li ve 100’lü olarak raflarda yerini alır. Paket içerisinde bebek bezi adedi arttıkça fiyatı da artış gösterir. Kimi zaman çoklu alım daha uygun olabilir. Kullanım süresi kısa olan bebekler için de az sayıda bebek bezi almak daha uygun olur. Premium care serisinde 0 beden paketinde 30 adet bez bulunur. Bu bebekler daha hızlı büyüme gösterir. Bu nedenle bez sayısının az olması kullanım açısından daha uygundur ve bütçeye katkı sağlar. 1 numarada 22 adetten 126 adete, 2 numarada 22 adetten 148 adete, 3 numarada 20 adetten 184 adete, 4 numarada 20 adetten 168 adete ve 5 numarada ise 18 adetten 136 adete kadar bebek bezi paketi bulunur. Aktif Bebek serisinde 1 bedenden 7 bedene kadar bebek bezi bulunurken Külot bez serisinde 3 bedenden 6 bedene kadar bebek bezi bulunur. Külot bezlerin paket içerisindeki sayı aralığı diğer bezlere göre daha azdır. Pakette bulunan bez sayısı bezin ne kadar süre kullanılacağını belirler. Kullanımı uzun süren bebek bezleri hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olmalıdır. Bir bebek bezi ebeveynlerin bütçesini sarsmayacak bir fiyata ve bebeğin sağlığını koruyan bir yapıya sahip olmalıdır. Fiyat belirlenirken bir kaç ölçüt kullanılır. Bu ölçütler sızdırmazlık, emicilik, malzeme kalitesi ve bebeğin sağlığını düşünen anatomik yapısıdır. Bebek bezi fiyatları bedenlere göre de değişiklik gösterir. Daha az kullanılan ve üretimi sık olmayan maxiplus ve prematüre bebek bezlerinin fiyatları diğer bedenlere göre daha yüksek fiyata sahiptir.

Doğru Bebek Bezi Seçimi

Bir çok model belli özellikleri ile kullanıcının dikkatini çeker. Kuruluk süresi, yumuşaklığı, malzemenin kalitesi ve emiciliği derken ebeveynlerin hangisine dikkat etmesi konusunda kafası karışır. Bebek bezi seçiminde zorlanan ebeveynler için dikkat edilmesi gerekilen birkaç husus vardır. Bunlardan ilki kesinlikle bebeğin bedenine uygun biz bebek bezi seçimi gelir. Bebeğin bedenine uygun olmayan bebek bezi tam koruyuculuk sağlayamaz ve bebek rahatsız olur. Yanlış beden seçimi yaşam kalitesini düşürür. Bezin emiciliği azalır ve sızdırma riski ortaya çıkar. Doğru beden seçiminde önemli olan bebeğin yaşından çok kilosu önemlidir. Prima doğru uyarlanan kilo ağırlıkları ile  ebeveynlerin bebekleri için en doğru bedeni bulmalarına yardımcı olur. Bebeğin oyun oynarken, emeklerken ve diğer tüm hareketlerinde sarkmayacak ve kenarında  boşluk kalmayacak şekilde  bir beden seçimi bezin performansını etkiler. Ayarlanan  kilo ağırlıkları konforu en üst düzeylere çıkararak bebeğin vücut yapısına en uygun hale getirir. 1 numaralı bebek bezi 2-5 kg ağırlığında bebekler, 2 numaralı bebek bezi 4-8 kg ağırlığında bebekler, 3 numaralı bebek bezi 6-10 kg ağırlığında bebekler, 4 numaralı bebek bezi 9-14 kg ağırlığında bebekler, 4+ numaralı bebek bezi 10-15 kg ağırlığında bebekler, 5 numaralı bebek bezi 11-16 kg ağırlığında bebekler, 6 numaralı bebek bezi 13-18 kg ağırlığında bebekler ve 7 numaralı bebek bezi 15+ kg ağırlığında bebekler için tasarlanmıştır. Bebeğinizin ağırlığına göre beden seçimi Prima tarafından belirlenen bu beden aralığına bakarak yapabilirsiniz.

Bebek Bezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bebeğin cinsiyetine uygunluk gösteren bezler seçilmelidir. Çünkü kız bebek ve erkek bebekte anatomik değişikliklerden dolayı idrar farklı yönlere yayılım gösterir. Bu yüzden bebek bezlerinin bazıları üretim sırasında kız ve erkek bezi olarak ayrılır.
  • Sağlığı açısında tek kullanımlık olan ve steril bezler seçilmelidir.  Yani açık bezler yerine kapalı bezler tercih etmek daha doğrudur. Açıkta bulunan bezler mikrop toplayabilir. Oldukça hassas olan bebeklerin temizliğine bu konuda dikkat edilmelidir.
  • Her bebek farklı kiloya sahiptir. Bu nedenle bez alırken bebeğin kaç aylık olduğundan çok kilosuna dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.
  • Emme yeteneği yüksek ve sızdırma yapmayan bebek bezleri tercih edilmelidir. Hem bebek hem de ebeveyn açısından kolaylık ve rahatlık sağlayan yüksek emici güce sahip Prima pişiği de önleyerek sürekli bez değişiminin önüne geçer.
  • Bebeğin cildi için hava alabilen bezler tercih etmek yine pişiği engellemesi açısından önemli bir husustur. Cilt tahrişi engellenerek sıcağa bağlı gelişebilecek bakterilerin de önüne geçilmiş olur.

Bebek Bezi için Önemli İpuçları

  • Bezin bebeğin vücuduna uygun olması sızdırmazlık için çok önemlidir. Bu nedenle bez ergonomik bir yapıya sahip olmalıdır.
  • Bezin ve bezde bulunan yan bantların bebeği çok sıkmaması gerekir. Aynı zamanda çok gevşek olan bebek bezi de sızdırma yapabilir. Bantların yapışkanlık kalitesi ve sağlamlığı bu konuda çok önemlidir. Bant kalitesini bir kaç kez yapıştırıp çıkararak kontrol edebilirsiniz. Kalitesiz bir yan bant  2. denemede yapışkanlığını yitirecektir.
  • Üzerinde sevimli figürlerin bulunması da bebek bezi seçiminde önemli bir yer tutar. Bebekler büyüdükçe bezlerini çıkarmaya başlayabilir. Bez üzerinde tatlı figürlerin bulunması bebeğin bezi sevmesini sağlar ve bebek bezi çıkarmak istemez.
  • Bebek bezi satın alırken üzerinde bulunana CS ve TSE gibi damgalara dikkat edilmelidir. Çünkü bu bir bebek bezin hijyenikliğinin onaylandığı anlamına gelir
  • Bebek bezi kullanımı bebeğinizin sağlığını kontrol etmekte de yardımcı görev üstlenir. Bez sayesinde bebeğin idrar rengini, ne sıklıkla idrar yaptığını, miktarını ve dışkı şeklini kontrol edebilirsiniz. Dikkatinizi çeken bir konuda doktora başvurmak bebek bezi sayesinde süreyi kısaltır.

Bebek Bezi Nasıl Bağlanır ?

Bebek bezinin doğru bağlanması bez performansını çok etkileyen bir unsurdur. Fazla gevşek bırakılan bebek bezleri sızdırmaya sebep olabilir. Bunun yanı sıra fazla sıkılan bebek bezleri ise bebeği rahatsız eder ve hareketlerini kısıtlar. Bu nedenle bebek bezinden tam verim alabilmek ve bebeğin yaşam kalitesini artırabilmek için bezin doğru bağlanması çok önemlidir.  Yeni anne baba olmuş bireyler için bazen bebek bezi bağlamak kabus haline gelir. Özellikle yerinde durmayan bebekleri sabit tutmak biraz deneyim gerektirse de yine de doğru bez bağlamak mümkündür. Doğru bağlanan bebek bezi bebeğin cilt ve genital sağlığını olumlu yönde etkiler. Bebeğin vücuduna değen tüm ürünler yumuşak ve steril olmalıdır. Öncelikle bebeğin cildi Prima ıslak havlu ile silinerek temizlenir. Temiz ve kuru olduğundan emin olduktan sonra bebek bezi bağlanır. Bez bağlanmadan önce eğer bebeğin cildinde tahriş varsa krem ya da bir pudra kullanımı büyük önem taşır. Kremleme işlemi de tamamlandıktan sonra bez yatağın üzerine açık ve düz bir şekilde serilir. Bezi sererken ön kısmının size daha yakın olmasına dikkat ediniz. Daha sonra bebek bez üzerine yatırılır. Bu kısımda bebeğinizin belinin bezin üst noktasına gelmesine dikkat ediniz. Bu işlem sırasında bebeğin bez üzerinde kaymamasını sağlayınız. Bebek doğru biçimde yatırıldıktan sonra bezin ön kısmı bebeğin bacaklarının arasından geçirip kenarlarından itilir. Arkada kalan kısım öne çekilir ve arka bantlar ile öndeki bant yapışma yeri eşitlenir. Bezin sıkılığı doğru bir şekilde ayarlanarak cırt cırtlar ön taraftaki yapışma bölgesine yapıştırılır.

Bebek bezi bedeni neye göre seçilir?

Bebeğinize uygun bebek bezi seçimi bebeğin yaşına göre değil kilosuna göre yapılır.

Bebek bezinde olması gereken temel özellikler nelerdir?

Her bebek bezi öncelikle bebeğin cilt sağlığını düşünerek tasarlanmalıdır. Sızdırma yapmaması, cilde nefes aldıran hava kanallarının olması, emicilik kapasitesinin yüksek olması ve bebeğin anatomisine uyum sağlaması bir bebek bezinde olması gereken en temel özelliklerdendir.

Bebek bezinin doğru bağlandığı nasıl anlaşılır?

Parmağınızı bezin lastik kısmından sokabilirsiniz. Eğer ki parmağınızda hiçbir basınç hissetmiyorsanız bu bezin gevşek olduğunu gösterir. Zorlamanıza rağmen parmağınız lastikten içeri girmiyorsa bezin çok sıkı olduğu anlamına gelir. Doğru bağlanan bezde lastik gevşeyerek parmak rahatlıkla içeri girebilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Prima Bebek Bezi Fiyatları

876 ürün listeleniyor
Süpermarket
Süpermarket
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi
Bebek Bezi
Islak Temizleme Mendili
Islak Temizleme Mendili
Bebek Temizlik ve Bakım
Bebek Temizlik ve Bakım
Mayo Bebek Bezi
Mayo Bebek Bezi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 43 / 876 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?