Geniş kullanım alanına sahip olan şeker, birçok bitkinin bünyesinde bulunan ve enerji kaynağı olan bir besindir. Yoğun olarak şeker kamışı ve şeker pancarında bulunmakla beraber havuç, mısır, buğday, patates gibi bitkilerin sap ve köklerinde de mevcuttur. Türkiye’deki şeker üretimi çoğunlukla şeker pancarından yapılır. İçeriğinde karbonhidrat bulunan, suda eriyen, mayalanabilen ve tatlı olan bir gıdadır. Rafine edilerek üretilen toz şeker beyaz renklidir. Kategori ürünleri içerisinde yer alan ve büyük gıda firmaları tarafından üretilen toz şeker seçeneklerini, ihtiyacınız olan kilogram çeşitleriyle kolayca satın alabilirsiniz.

Şekerin Besin Değeri

Şeker önemli bir karbonhidrat kaynağı olduğu için kalori oranı yüksektir. Şeker ve şekerli besinler çok miktarlarda tüketilirse kilo alımına yol açar. 100 gr şekerde; 403 kalori, 88.8 gr karbonhidrat, 2 mg potasyum, 1 mg kalsiyum ve 0.3 mg demir bulunur. Şekerin yüksek karbonhidrat oranı, kan şekerinde ani değişikliklere yol açtığı için kısa sürede acıkma hissi oluşturur. Enerji kaynağı olan besin, mutluluk hormonu salgısını artırarak insanların daha huzurlu hissetmesini sağlar.

Şekerin Faydaları Nelerdir?

Muhteşem lezzetteki tatlı tariflerinin yapımında kullanılan toz şeker, fazla kilolara neden olsa bile sevilen bir besindir. Az oranlarda tüketilmesi gerekir. Doğal şekerde bulunan bazı mineraller insan sağlığına faydalı olmakla beraber rafine şeker aynı özellikte değildir.

  • Meyve ve sebzelerde bulunan doğal şeker, beyin fonksiyonlarının daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Beyin aktiviteleri enerji gerektirir. Şeker, beyin fonksiyonlarının düzgün çalışması için gerekli olan enerjiyi sağlamayı başarır.
  • Doğal ve rafine şeker hızlı etki gösteren anlık enerji kaynağıdır. Tüketildiği andan itibaren en kısa süre içerisinde glikoza dönüşerek vücut hücrelerine geçer ve enerji sağlar.
  • Şeker, endorfin hormonu salgısını yükseltme özelliğine sahiptir. Bu nedenle çikolata ve dondurma gibi şekerli gıdalar tüketenler kendilerini daha mutlu hisseder. Stresli zamanlarda tüketilen şeker kısa süre için bile olsa kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

Toz Şeker Ürün Seçenekleri

Kategori seçenekleri arasında, Türkiye’nin en önemli gıda markaları tarafından üretilen toz şeker ürün çeşitleri yer alır.

  • Modern tesislerde el değmeden üretilen kristal toz şeker çeşitlerini 1, 3 ve 5 kg’lık ürün seçenekleri ile satın alabilirsiniz.
  • Bazı markaların 5 kg’lık toz şeker paketleri, 2’li ya da 4’lü ürün seçenekleri sunarak ekonomik alışveriş imkânı tanır.
  • Ürünler çeşitleri arasında açık bakliyat toz şeker seçenekleri de yer alır.
  • Kategori ürünleri, 5 ve 10 kg’lık toz şeker ürün seçenekleri sunarak yüksek miktarlı ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur.
  • 3 gr’lık stick şeker ürün çeşitleri 2500'lü ambalajlar hâlinde tercihinize sunulur. İş yeri, ofis ve ev kullanımları için ideal ürünlerdir.
  • Kategori ürünleri arasında karahindiba karışımı toz gibi sofralık tatlandırıcı çeşitlerini de bulabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Toz Şeker Nasıl Muhafaza Edilir?

İstediğiniz ölçülerde kullanım konforu sunan toz şeker, kolay muhafaza edilen bir gıda maddesidir. Kalın poşetlerle ambalajlanan şekeri cam kavanozlara koyarak saklayabilirsiniz. Şekerinizi böceklenme gibi tehlikelerden uzak tutmak istiyorsanız kavanozunuzu serin, karanlık ve kuru bir yerde muhafaza etmeniz gerekir. Normal kapaklı cam kavanozlar toz şekerinizi saklayabileceğiniz uygun ürünlerdir. Vakumlu kapak özelliği taşıyan kavanozlar, şekerin tadında bazı değişimlerin oluşmasına yol açabileceği gibi, topaklanmasına da neden olabilir.

Şeker, gıda sektöründe çikolata, gofret, bisküvi ve dondurma gibi birçok ürünün yapımında kullanılan bir besindir. Evlerde ise içecek çeşitlerinde, zeytinyağlı yemeklerde, hamur işlerinde, sütlü ve şerbetli tatlıların yapımında kullanılır. Kategori ürünlerini inceleyerek ihtiyacınız olan toz şeker seçeneğini hemen satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Toz Şeker Şeker

225 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Tatlandırıcılar Şeker
Lohusa Şekeri Şeker
Kıtlama Şeker Şeker
Hindistan Cevizi Şekeri Şeker
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 225 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001470/28001485/28001485