ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Adım Adım Eğitim Setleri
Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9.Ay-Kolektif

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9.Ay-Kolektif

Adım Adım Eğitim Setleri ininal kartla yapılan 150 TL ve üzeri elektronik hariç alışverişlerde 25 TL indirim
%25 indirim 159,00 TL 119,00 TL
( / adet)
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80690017
Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9.Ay-Kolektif

Çocukların büyümesinde ve gelişiminde ilk dört yılın çok önemli olduğu gerçeğinden hareketle oluşturulan Adım Adım setleri, 0-48 ay arası çocukların zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal becerilerinin artırılması amacıyla konularının uzmanları tarafından hazırlanıyor. Psikolog ve pedagogların, çocukların aylık düzey ve gelişimlerini gözlemleyerek hazırladıkları Adım Adım Bebek Eğitim Seti, hem sevgili miniklere hem de kendini sürekli geliştirmek isteyen ebeveynlere hitap ediyor.  

Öğrenmeyi Sıradanlaştırarak Sıra Dışı Bir Gelişime Şahit Olun

Öğrenme kavramını günlük hayatın akışı içine sokan ve çocukların merak duygusunu olabilecek en uygun dille tatmin eden Adım Adım setleri; keşfetmek, iletişim kurmak, haz almak ve paylaşmak gibi başat duyguları destekleyerek ebeveyn-çocuk arasında kurulan bağı güçlendiriyor.

Kitap üzerinde aktivite yapılmasına izin veren Adım Adım Eğitim Seti 9 ay ile 48 ay arası çocukların ebeveynleriyle ilişkilerini ve dış dünya deneyimlerini destekliyor. Hayatın ilk yıllarında edinilen bilgilerin uzun vadede kişilik gelişimini şekillendirdiği, artık tüm otoriteler tarafından kabul ediliyor. Bu dönemde yetenek, beceri ve yönelimlerin ilk tohumları atılıyor ve çocuklar, birey olma özelliklerinin büyük bir kısmını ilk dört yıllık bu dönemde kazanıyor.

Zihinsel ve Fiziksel Gelişimi Destekleyin

Motor becerilerinin desteklenerek ince kasların verimli kullanılmasını amaçlayan Adım Adım eğitim setleri, çocukları yalnızca fiziksel olarak değil; aynı zamanda zihinsel açıdan da geliştirerek dil ve anlatım becerilerini güçlendiriyor. Ebeveyn rehberliğinin önemine ve doğru yönlendirmenin gelişimsel faydasına işaret eden setler sayesinde çocuklar, keyifli ve kaliteli zaman geçirme alışkanlığı kazanıyor.

Çocukların, ilgili aya yönelik etkinliklerinde âdeta bir pusula görevi üstlenen Adım Adım setleri; aktivite kitabı, gelişim tablosu, oyun malzemeleri, ebeveyn/çocuk kitapları, hikâyeler, çocuk şarkıları ve anne babalar için yazılmış makalelerden oluşuyor.
 Adım Adım, uzman pedagog ve psikologlarca hazırlanmış, çocukların aylık gelişimine özel, kitap üzerinde aktivite yapılabilen ve çocuğunuzun gelişimini destekleyen bir gelişim setidir. Miniklerin ay ay gelişimlerine göre hazırlanan setler 9. aydan 48. aya kadar zihinsel, duygusal-sosyal, motor ve dil gelişimlerini destekler.
Bu setin hazırlanmasındaki amaç; çocuğun hayatındaki önemli kişilerle yakın bir ilişki halinde dış dünyayı deneyimlemesine olanak sağlamak ve öğrenmeyi günlük yaşantı içinde desteklemektir. Karşılıklı duygusal alışveriş, keyif alma hali, odaklanma, keşfetmekten alınan haz, çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için son derece önemlidir. Pek çok araştırma, çocuğa bakım veren kişi ile kurulan böylesi ortak bir paylaşımın, çocuğun gelişimine olan katkısının büyük olduğunu göstermektedir.
9– 48 ay arası çocukların gelişim süreci bütün yaşamlarını biçimlendirir. Duygusal-sosyal, motor, dil ve zihinsel gelişimlerinin temelleri bu dönemde atılır. Kişilikleri oluşmaya başlar, yetenekleri ve becerileri bu dönemde gelişir. Adım Adım, anne ve babaların bu dönemi doğru yönetmeleri ve çocuklarına verecekleri eğitime planlı destek için tasarlanmıştır.
ADIM ADIM' ın her aya özel hazırlanmış seti, çocuğunuzun zihinsel, duygusal/sosyal, dil ve motor gelişimini destekleyen bilgi, donanım ve etkinlikleri içerir. Setlerin içinde;
Aktivite Kitabı: İlgili aya ait gelişim tablosu, aktiviteler, aktivitelerin amaçları, ebeveynlere yönelik talimatlar ve önerilerden oluşur.
Gelişim Tablosu: Aktivite kitabının içinde yer alan tablo, çocuğunuzun aya özel gelişimini anlatır.
Oyun malzemeleri: Her aya uygun aktiviteleri uygulamaya yönelik oyun malzemeleri içerir.
Ebeveyn/Çocuk Kitapları: Aya özel çocuk kitapları ya da anne babalar için bilgilendirici kitaplar yer alır.
Hikayeler: Çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirir.
Çocuk Şarkıları: Çocuklar için özel hazırlanmış ve çocuklar tarafından seslendirilmiş şarkılardır.
Makaleler: Uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makaleler anne ve babalar için yönlendirici bilgiler içerir.
bulunur.
Yetişkin bir bireyin sahip olduğu kişilik özelliklerine ait ilk tohumların, doğumdan sonraki ilk 9. ayda ebeveynler tarafından atıldığı söylenebilir. Kişinin hayat boyu sahip olacağı algılar ile çevreye vereceği tepkiler, tam bu dönemde oluşmaya başlayıp; 48. aya kadar devam eder. Bebeğinizin, bu dönemde duyacağı her ses, dinleyeceği her hikâye ve alacağı her tepki ile ilerleyen dönemlerde vereceği tepkileri belirlediği söylenebilir. Bebek ve çocukların kişisel gelişimi için en önemli nokta olarak tanımlanan 9-48. ay dönemi, haliyle ebeveynler açısından da büyük önem taşır.

Birçok ebeveyn bebeğinin bu önemli gelişim döneminde pedagog ve çocuk gelişim uzmanları tarafından profesyonel destek ve danışmanlık gibi yardımlara ihtiyaç duyar. Tam bu ihtiyaca yönelik olarak hazırlanan Adım Adım Bebek Eğitim Setleri, uzman akademisyen kadrosu ile hazırlanmış olup; ebeveynlerin tüm danışmanlık ve eğitim ihtiyacını bir set halinde profesyonel olarak sunmayı hedefler. 

Bebeğinizin kişilik gelişimi için ilk adım olarak görülen 9. ayın, tüm gelişim sürecinin ilerleyişini belirleyecek olan en kritik dönem olduğu söylenebilir. Özenle yetiştireceğiniz bebeğinizin hayat boyu sahip olacağı özellikler, hayatı boyunca sahip olacağı diğer her şeyi derinden etkiler. Anne ve babasından gelişim döneminde yaratıcı hikâyeler dinleme imkânı bulan bebeklerin, yetişkinlik döneminde sanat ve sanat kolları gibi yaratıcı yönün etkin olduğu işlerde başarılı olacakları öngörülür. Aynı zamanda kritik gelişim süreci boyunca iletişim konusunda yapıcı ve sabırlı davranan ebeveynler ile yetişen çocukların, ilerleyen dönemde topluluk önünde konuşma yapma üzerine büyük gelişim gösterdikleri ve çoğunlukla politika, siyaset gibi iletişimin önem taşıdığı alanlara yöneldikleri gözlemlenir. 

9. ayın tüm ihtiyaçlarını en kolay şekilde karşılamak üzere uzman psikolog ve akademisyenler tarafından hazırlanan Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9. Ay ile ebeveynler güvenilir ve pratik bir profesyonel yardım alma imkânı bulur. Set içerisinde bulunan her bir aktivite ile bebeğinizin duyusal-sosyal, dil, motor ve zihinsel alanlarda bütün kişilik gelişimi destelenerek; hayat boyu öğrenme süreci kusursuz bir şekilde başlatılmış olur. 

Bebeğiniz için eğlenceli şarkı ve yaratıcı hikâyelerin bulunduğu bebek eğitim seti, siz ebeveynlerin profesyonel danışmanlık ve bilgi ihtiyacını karşılamak adına da birbirinden farklı makale, kitap ve yardımcı kitapçıklar bulundurur. Bebeğiniz için gönderimi yapılacak olan her bir eğitim seti, bebeğinizin doğum tarihine göre hazırlanır ve birbirinden farklı materyaller içerir. Her ay yenilenen içerikleri ile gönderilecek olan Adım Adım Bebek Eğitim Seti; setlerin ana materyali olan Aktivite Kitabı, aktivite kitabının ilk sayfasına yer alan Gelişim Tablosu, Oyun Malzemeleri, Ebeveyn/Çocuk Kitapları, Hikâyeler, Çocuk Şarkıları, Makaleler ve Ayın Beslenme Keyfi Kitapçığı olmak üzere 8 ana materyalden oluşur. 

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9. Ay, gelişimi profesyonel uzmanlarca desteklenen, ebeveyn ile kuvvetli iletişim kurma şansı yakalayan, yaratıcılığı en üst seviyede, eğitim isteği yüksek ve öğrenme becerileri gelişmiş olan bir çocuk yetiştirmek isteyen anne babalar için rehber niteliğindedir. Bu setler ile, bebeklerinin kişilik gelişiminini belirleyecek olan ilk adımı profesyonel uzman desteği eşliğinde atmak isteyen ebeveynlere, bu dönemi en doğru şekilde yönetebilme ve ihtiyaç duydukları uzman desteğine en kolay yoldan ulaşma imkânı verilir. 

Bebeğiniz için her ay, o ayki gelişim ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan ve yeni ay döneminin başında adresinize ulaşacak olan profesyonel eğitim setlerini, hepsiburada.com adresinden online alışveriş seçeneği ile satın alabilir; Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9. Ay ürünü ile bebeğinizin kişilik gelişimine dair ilk adımı güvenle atabilirsiniz. 

Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 22
Yaş Grubu 0 - 3 Yaş
Yazar Kolektif
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KMIKADO00004
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Bebek Dokun ve Hisset - İlk Kelimeler - Dawn Sirett
Yüzler - Bebeğim İçin İlk Kitaplar
Renkler - Bebeğim Için Ilk Kitaplar
Yosun Ormanına Gidiyoruz! - Cırt Cırtlı Hikaye Kitabı
%35
45,00 TL 29,25 TL
%35
10,00 TL 6,50 TL
12,50 TL
%35
39,96 TL 25,97 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
TEMEL 9,7
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(227)
(116)
(124)
(10)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltli
Sayfa Sayısı 12 10 10 10
Yayın Tarihi 2013 2019 2019 2020
Yazar Dawn Sirett Kolektif Kolektif Kolektif
Başa dön