Astım Ürünleri Ve Nebulizatörler

Nebulizatör, bazı hastalıkların tedavisinde veya tedavi sürecinde kullanılan bir ürün olarak bilinir. Nebulizatör medikal bir üründür. Nebulizatör çeşitlerinin arasında evde ve hastanede kullanım için uygun olan modeller vardır. Nebulizatör kullanımı kolay ve faydalıdır. Nebulizatör aletinin asıl kullanım amacı sıvı ve akışkan bir şekilde olan ilaçların hastaya buharlaştırarak solunum yolu ile iletilmesini sağlar. Bu aletin üretilmesinin belirli bir amacı vardır. Bazı hastaların sıvı ve akışkan ilaç kullanması hasta için kolay değildir. Nebulizatör aleti hastanın günlük yaşam şeklinde değişiklik yaratmaz. Nebulizatör kullanıldığı esnada hasta normal yaşamına olduğu gibi devam edebilir. Nebulizatör aktif olduğunda sıvı halde bulunan ilaç buharlaşma yolu ile hastanın akciğerlerine doğru ilerler. Nebulizatör aletinin kullanımı basit olduğu için hasta ve hastanın refakatçisi tarafından kolay bir şekilde kullanılabilir. Nebulizatör kullanımının nasıl olduğunu öğrenmek için kullanma kılavuzu ya da güvenilir internet sitelerinden destek alarak öğrenilebilir.

Nebulizatör aletinin kullanım alanı farklılık gösterebilir. Başlıca nebulizatör kullanım alanları tedavi sürecinde kullanılır. Astım, alerjik hastalıklar, solunum sorunu ve akciğer sorunu yaşayan hastalar için kullanılabilir. Nebülizatörlerin farklı modelleri vardır. Nebulizatör aletine ihtiyacınız varsa öncelikle nebulizatör modellerini incelemeniz gerekir. Hastanın nebulizatör çeşitlerinden hangisini kullanması gerektiği uzman doktor tarafından belirlenmelidir. Uzman doktor muayene ve teşhise bağlı olarak ilaç tedavisi uygular. Doktor,uygulanan ilaç tedavisinin kullanılma biçimine uygun olarak nebülizatör aleti önerir.Nebülizatörmodelleriüççeşitolarakbilinir.İlkçeşidibasınçlıhava,elektrikseltitreşimyöntemivesesdalgasıileçalışabilenmodellerdir.Basınçlıhava ile çalışma prensibi olan modelin farklı bir adı ise kompresörlü nebülizatör veya jet nebülizatör olarak adlandırılır. Ses dalgası sayesinde çalışma prensibi oluşturan modeller ise ultrasonik nebulizatör olarak adlandırılır. Elektriksel titreşim sayesinde çalışma prensibi oluşturan modeller ise mesh nebulizatör olarak adlandırılır. Nebulizatör çeşitleri farklı modelleri ile kullanım amacına göre hasta tedavilerinde kullanılır. Nebulizatör aletinin kullanımı arasında astım ve KOAH hastalığının da olduğu bilinir.

Hastaya verilmek istenen ilaç her zaman hastanın kullanımına veya tedavisine uygun olmayabilir. Solunum yolu hastalıkları olan bir hastanın katı veya sıvı ilaç alması oldukça zordur. Hastanın ve doktorun yararına olan nebulizatör aleti bu tedavi yönteminde kullanılan ilaçları hastanın rahat bir şekilde almasını sağlar. Nebulizatörler sayesinde hastaya verilen ilaç direkt olarak ulaşması gereken organa kısa sürede ulaşır ve etki göstermeye başlar. Bazı hastaların tedavi süreci zor ve yavaş geçer. Tedavi süreci zor ve yavaş geçen hastalar için nebülizatör neredeyse hayati bir önem taşır. Nebulizatör çeşitlerinin de farklı olması ile birçok hastanın kullanımına uygun alet vardır. Hastaların tedavi süreci ile ilgili söylenebilecek en önemli şey de tedavinin en kısa süre içerisinde başlaması ve tamamlanması gerektiğidir. Tedavi sürecinin başarılı sonuçlanma ihtimali tedaviye erken başlama ile orantılıdır. Tedaviye ne kadar erken başlanılır ve doğru sonuç alınırsa hastanın durumu daha da iyi olur. Nebulizatör kullanımı sadece doktorlar tarafından değil hemşire veya refakatçiler tarafından da kullanılabilir. Ürünün içerisinde ilaç olacağı için dikkatli ve özenli davranılması gereklidir. İlaç kullanmakta tereddüt eden bazı hastalar için de nebulizatör aleti oldukça kolay ve faydalıdır. İlacı kullanan kişi ilaç kullandığını çok az fark eder ve bu durum hastanın rahatlamasına yardımcı olur.

Nebulizatör aletini kendi isteğiniz üzerine kullanmamalısınız. Uzman doktor veya aile hekiminden destek alarak nebulizatör kullanımına başvurmalısınız. Hastanın ve yakınlarının haberi olmadan nebülizatör kullanımı da olmaması gerekir. Eğer nebulizatörü herhangi bir sağlık kurumunda kullanmayacaksanız uzman doktor tarafından reçete almalısınız. Aldığınız reçete ile eczaneye gidip kullanılması gereken ilacı ve nebülizatör modelini temin etmelisiniz. Eczanede bulunan eczacılardan kullanım talimatı hakkında detaylı bilgileri öğrenmelisiniz. Nebülizatör aletinin içerisinde kullanım kılavuzu vardır ancak anladığınızdan emin olmalısınız. Eczaneden ayrılmadan önce ürünün kullanımında bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ürünün kaliteli ve güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Güvenilir bir eczaneden ve güvenilir bir üretici firmadan temin etmeniz önerilir. Sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için gerekli tüm kontrolleri yapmalı ve bilinçli bir şekilde hareket etmelisiniz. Nebulizatör kullanımına karar verdikten sonra hekimden onay aldıysanız medikal ürün satan ve eczanelerden ürün hakkında bilgi almalısınız. Ürün hakkındaki tüm bilgilere sahip olmadan ürünü temin etmemelisiniz. Güvenilir internet sitelerinden ürün hakkında detaylı bilgilere ve üretilen modellere ulaşabilirsiniz.

Nebulizatör ürününü Hepsiburada.com üzerinden veya medikaller aracılığıyla temin ettikten sonra ürünün tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Ürünü kullanmadan önce mutlaka kullanma kılavuzu okunmalıdır. Ürünü ilaçsız bir şekilde test etmelisiniz eğer ürünü test etmeden ilaçla hastaya verirseniz beklenmedik bir durum oluşabilir. Beklenmedik bir durumla karşılaşmamak adına kontrollü ve dikkatli bir şekilde ürünü test etmelisiniz. Ürünün tüm parçalarını kontrol etmelisiniz. Ürünü test ettiyseniz ve görünürde bir sorun yoksa eczacı ve doktorun kullanım biçimine uygun olarak ilacı yerleştirebilirsiniz. Cihazın iç kısmına ilacı yerleştirir yerleştirmez birden ve hızlı davranmanız doğru değildir. Ürünün iç kısmına ilacı yerleştirdikten sonra yavaş ve dikkatli bir şekilde hareket etmeniz önerilir. İlacı doğru bir biçimde yerleştirdiğinize emin olduktan sonra ise ürünün ağızlık kısmını hastanın yüzüne sabitlemelisiniz. Ürünün ağızlık kısmının da farklı boyutları vardır. Ürünün malzemelerini kontrol ederken ağızlık kısmının hasta için uygun olup olmadığına bakmanız gereklidir. Eğer ağızlık kısmı hastanın yüzüne uygunsa yerleştirme ve sabitleme işlemi kolay olur. Ağızlık kısmını yerleştirdikten sonra hastanın rahat olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Cihazın kullanımı kolaydır ancak bu esnada hasta ilaç aldığı için gözetim altında tutulmalı ve kontrollü davranılmalıdır. Üründe ve hastanın hareketlerinde herhangi bir tuhaflık yoksa sorun yoktur ancak beklenmedik bir etki görülürse hızlı bir şekilde ilaç kullanımı durdurulmalı ve 112 acil hat aranmalıdır. Hastanın iyi ve güvende hissetmesi her şeyden önemlidir. Refakatçiler veya evde bulunan hasta yakınları hastanın güvenliğini sağlamakla görevlidir.

Astım Ürünleri ve Nebulizatörler

Nebulizatör ürünü temin ettiyseniz dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Öncelikle cihazın üzerinde bulunan parçalar kaliteli ve sağlam olmalıdır. Cihazın üretici firması hakkında bilgi sahibi değilseniz bu ürünü temin etmemelisiniz. Sağlık alanında kullanılan bir cihaz olduğu için uzmanlar tarafından dikkatli davranılması önerilir. Burada asıl amaç hastanın en iyi ve kolay bir şekilde tedavisine devam edebilmesidir. Bu nedenle ürünün tüm parçaları eksiksiz ve de sağlam olmalıdır. Nebulizatör çeşitlerinin yetişkinler ve çocuklar için üretilmiş modelleri vardır. Eğer bir yetişkin hasta kullanacaksa yetişkin solunum yoluna uygun olan model kullanılmalıdır. Ürünü bir çocuk kullanacaksa çocuğun solunum yoluna uygun bir nebulizatör kullanılması daha doğru olur. Yetişkin, çocuk ve emzikli nebulizatör çeşitleri vardır.

  1.   Basınçlı Hava ile Çalışan Nebulizatör Çeşidi: Ürünün farklı isimleri vardır. Ürünün çalışma prensibi basınçlı hava motoru ile çalışır. İlaç haznesinde bulunan ilaca basınç ulaşır ve ilacı aerosol haline getirerek solunum yoluna ulaşmasını sağlar. Diğer modellere kıyasla taşınması kolay ve hafif model olarak bilinir. Hastalar ve yakınları tarafından sıklıkla tercih edilir. Cihaz bireysel kullanım için daha uygundur. Cihazın boyutu küçük olduğu için taşınması kolay bir ürün olarak bilinir. Medikal mağazalardan, eczanelerden veya internet sitelerinden bu modele ulaşabilir ve adresinize temin edebilirsiniz.
  2.   Elektrikle Çalışan Nebulizatör Çeşidi: Elektrik enerjisi kullanarak çalışan bu ürünün diğer bir adı ise mesh nebulizatör olarak bilinir. Elektrik enerjisi ile titreşimler oluşturarak çalışan bir cihaz olarak bilinir. Ürünün çalışma prensibi elektrik enerjisinin titreşimleri sayesinde olur. Titreşimler sayesinde sıvı halde bulunan ilaç buharlaşır ve solunum yoluna doğru ilerler. Bu cihazın ilaç bölmesinde az miktarda ilaç kalıntısı olabilir. Bu durum dezavantaj gibi görülse de elektrik enerjisi ile çalışan nebulizatör çeşidi oldukça kolay kullanımlıdır. Kolay kullanımlı olması kullanıcıların tedavisine destek oluyor. Bu cihaz genel olarak hastanelerde tercih edilmeyen bir cihaz olarak bilinir. Bireysel ve evde kullanım için daha kullanışlı bir cihaz olduğu da bilinir. Boyutunun küçük olması da avantajlarından birisidir ve elde cepte taşımak için uygun bir boyuta sahip olduğu bilinir.
  3.   Ses Dalgası ile Çalışan Nebulizatör Çeşidi: Ses dalgasının yararlarından faydalanılmış bu ürünün kullanım alanı geniş olarak bilinir. Bu cihazın çalışma prensibinde direkt olarak ses dalgaları ile sıvı halde olan ilacı aerosol hale getirerek solunum yoluna doğru ilerlemesini sağlar. İlacın solunum yoluna doğru ilerlemesi ses dalgaları sayesinde olur. Bu cihazın diğer cihazlardan farklı olan özelliği ise ilaç vermenin yanı sıra hastaya su buharı da verebilmesidir. Hastanın nefes alış ve nefes veriş kalitesini yükseltmek amacıyla da kullanılabilir. Sıvı bir ilacı direkt olarak solunum yolundan hastaya vermek için de kullanılabilir.

Nebulizatör Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  •       Öncelikle hastanın bu cihazı kullanabilecek pozisyona gelmesi gerekir. Hastanın dik bir pozisyonda ve rahat bir oturuşta olması gereklidir. Cihazı kullanmadan önce hastanın doğru duruşta olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Hasta doğru ve rahat bir pozisyonda ise cihaz kullanılmalıdır. Hasta normal bir şekilde nefes alış ve verişlerini düzenlemelidir. Doğru nefes almaya özen göstermeli ağızdan nefes alıp burundan nefes vermelidir. Cihaza ilaç yerleştirilmeli ve hastanın yüzüne sabitlenmelidir. Kullanılan ilaca ve kullanılan cihaza bağlı olarak bu tedavinin süresi değişiklik gösterebilir. Tedavi süresi tamamen kişisel bir deneyimdir. Tedavi süreci için tahmin edilen süre 10-20 dakika arasındadır. Bu konu nezdinde uzman bir doktordan tavsiye alabilirsiniz.
  •       Cihazı kullanmadan önce kullanma kılavuzuna dikkat ederseniz kullanma kılavuzunda da ürünün kullanım şekli ve ürünün kullanım süresi hakkında bilgiler vardır. Kullanma kılavuzu dikkatli okunursa doğru bir şekilde tedavi ilerler ve tamamlanır. Cihazda bulunan ilacı ve ilaç miktarını kontrol etmelisiniz. Cihazın çalıştığından ve ilacın hastaya ulaştığından emin olmalısınız. Eğer ilacın hastaya ulaştığından emin değilseniz işlemi durdurabilir ve tekrardan deneyerek emin olabilirsiniz. Kullanım kılavuzunda bulunan resimli anlatımları kontrol ederek bağlantı noktalarında sorun olmadığından da emin olabilirsiniz. Kullanma kılavuzunda bulunan resimlerle cihazın kullanım şekli büyük ölçüde benzerlik göstermelidir. Eğer resim ve ürün arasında fazla fark var ise cihazı doğru kullanmıyor olabilirsiniz. Yanınızda bulunan biriden destek alarak cihazın doğru kullanılıp kullanılmadığından emin olabilirsiniz. Eğer nebulizatör cihazını bir çocuk için kullanıyorsanız özenle ve çocuğun rahatsız olmayacağı bir biçimde cihazı kullanmanız önerilir. Bazı çocuklar nebülizatör cihazının görünümünden ürküp tedaviyi istemeyebilir. Böyle bir durumda ise ebeveynler çocuklarına destek olmalı ve gerekirse önce cihazı kendi yüzlerinde denemelidir. Veya ilaçsız bir nebülizatör ile çocuğa destek olunabilir.
Duvar KağıtlarıAnakartProjeksiyon CihazıAkıllı BileklikLaptop ÇantaKulaklıkMouseOyun BilgisayarıModemMasaüstü BilgisayarKlavyeEkran KartıMonitörYazıcı3D YazıcıOyuncu KoltuğuBluetooth HoparlörUydu AlıcısıBuzdolabıYabancı DizilerHesap MakinesiCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınKramponElektrikli BisikletPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatPusulaHaritaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası Takımları22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriBisikletGalatasaray FormalarıKurutma MakinesiYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörAyakkabıÇalışma MasasıAltın BileklikZeytinyağıErkek Spor AyakkabıPazar ArabasıTesettür ElbiselerAltın KolyeKamp SandalyesiTesettür AbiyeBanyo DolaplarıDireksiyon SetiTam AltınProtein TozuTost MakinesiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıFutbol TopuMotosikletDerin DondurucuMotosikletMutfak DolabıDuşakabinMutfak MasasıKitaplıkAvizeAyakkabılıkKomedi FilmleriDuşakabinBasketbol AyakkabılarıUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeSandalyeSırt ÇantalarıBasketbol AyakkabısıTesettür GiyimBlenderNargileTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSandalyeHalıDuvar SaatleriSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeBeşiktaş FormasıLambaderYabancı FilmKedi MamasıBalıkPufJartiyerMasaj AletiMikrodalga FırınDikey SüpürgeÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeraceWaffle MakinesiPastaTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriMouse PadŞifonyerZigon SehpaKoşu BandıOrta SehpaKadın Spor AyakkabıGenç OdasıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriStor PerdelerGelinlikSu SebiliYatakPatenAltın BilezikTesettür TakımHalı Saha AyakkabısıBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuErkek TişörtÇocuk BisikletiDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerDüdüklü TencereErkek Kol SaatiMama SandalyesiYemek MasasıBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıPortmantoOyuncak ArabaÇakmakMikrofonÇaydanlıkOyuncu KulaklıklarıFiltre KahveUyku TulumuErkek GömlekAküMasa LambasıPançoPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek Takımlarıİngilizce SözlükKolyeGümüş KolyeOyuncak BebekÇok Amaçlı DolapAspiratörŞarjlı SüpürgeKedi KumuElektro GitarDuş BaşlığıAltın YüzükTermosifonFormaBilezikDikiş MakinesiAlyansKulak Üstü KulaklıkMayoKahvaltı TakımlarıÜtüAna KucağıDambıl SetiYapay ÇiçekDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtAteş ÖlçerErkek CeketTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressYağmurlukOcakScooter MotorAynaAnahtarlıkErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKemerPerdeKomodinGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıÇocuk FilmleriAtv MotorKıyma MakinesiBuharlı TemizleyiciŞişme YatakTeleskopKompresörOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıATV MotorMutfak RobotuTV SehpasıIslak MendilGümüş BileklikTakım ÇantaKiler DolabıTereyağPlakalıkTakım ÇantalarıTrambolinPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeOfis MobilyalarıTesettür MayoKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeKemanŞofbenYeşilçam FilmleriBankKapıPeluş OyuncakKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıEl FeneriArmut KoltukErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Astım Ürünleri ve Nebulizatörler

1389 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 45 / 1389 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?