Astım Ürünleri Ve Nebulizatörler

Astım hastalığı, havada asılı bulunan tüy, toz, koku gibi çeşitli alerjenler, sigara dumanı, çeşitli ilaçların yan etkileri veya aşırı soğuk havaya maruz kalma gibi tetikleyici faktörlere karşı, akciğerlerde bulunan bronşların daralması ile ortaya çıkan ve ataklarla seyreden kronik bir akciğer hastalığıdır. Ataklar hırıltı, ıslık şeklinde nefes alma, hiç nefes alamama, öksürük, göğüste sıkışma şeklinde kendini gösterir. Kronik astım atakları genellikle gece, sabaha karşı ortaya çıkar. Hasta doğru şekilde tedavi görürse geriler. Astım, bugün ortalama her 100 kişiden 15 inde görülen, dünyada yaklaşık 300 milyon kişiyi etkilediği tahmin edilen bir rahatsızlıktır. Bu oran hava kirliliğinin yüksek olduğu metropollerde daha yüksektir. Hastalık genetik olabileceği gibi, çevresel pek çok nedene de bağlı olabilir. Ancak, astım doğru tanı ve tedavi ile çözümü olan bir hastalıktır. Özellikle ilk 6 yaşta ortaya çıkarsa, geçici olabilir. Pek çok astımlı çocuğun bu rahatsızlığı, astım ilaçlarının düşük dozlarıyla tedavi edilebilir durumdadır.

Astım Ürünleri

Astım hastalığının tedavisinde kullanılan iki tip ilaç vardır: tedavi edici ve rahatlatıcı ilaçlar. Bu ilaçların büyük bir kısmı, toz şeklinde bulunup, ağızdan soluk borusuna püskürtülecek şekilde kullanıldığından, hastaların bu işlemi çok iyi yapabilmeleri gerekir. Özellikle çocuklarda bu işlem biraz daha zordur.

Astımı tetikleyen faktörler ne ise, bunların bulunup ortadan kaldırılması tedavi süreci açısından önemlidir. Tetikleyen bu faktörleri ortadan kaldırmak için ise bir takım anti astım ürünleri kullanılır. Bunlar arasında; hava temizleme ve nemlendirme cihazları, aspirasyon malzemeleri, anti alerjik süpürgeler, nevresim takımları, koltuk ve halı spreyleri, çamaşır deterjanları ve nebulizatörler sayılabilir.

Nebulizatörler

Astım ürünleri nebulizatörler, ses dalgaları veya basınçlı hava ile sıvı halindeki astım ilaçlarını buhar haline getirip solunum yoluna verilmesini sağlayan özel medikal cihazlardır. Nebulizatör sayesinde, küçük çocuklar, ölçülü doz inhalerine uyum sağlayamayan veya ağır astımı olan hastalar, ilaçlarını tedavi dozuna uygun şekilde alabilirler. Daha çok astım, KOAH, kistik fibroz, pnomoni ve ağır solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılırlar.Her astımlı hastanın nebulizatör kullanmasına gerek yoktur, ancak doktorunuzun önerdiği dozu kullanmanız, tedavinizin başarısı için gerekli olduğundan inhaler kullanamayan veya spreyi yetmeyen her hastaya nebulizatör kullanması önerilir. Bu cihazlarla birlikte kullanılan özel ilaç formuna "nebul" adı verilir. Normal astım ilaçları nebulizatörler ile kullanılamazlar. Ayrıca doktor tavsiyesi olmadan nebulizatör cihazı kullanılmamalıdır, çünkü bu cihazın içine konan nebul dozu 10 mg. şeklindedir. Eğer sizin ilaç dozunuz, bu değerin altındaysa kullandığınız ilaç, bir takım yan etkilere yol açabilir.Nebulizasyonun avantajlarından bir tanesi; bir yandan büyük dozda ilaç verilmeye devam ederken, diğer diğer yandan derin soluk alma gerekmeksizin ilacın bir maske yahut ağız parçası aracılığıyla kolaylıkla solunabilmesidir. Kullanıldığı andan itibaren etki etmeye başlaması ve nabız atışını hemen normale düşürmesi ise bir başka avantajıdır. Cihazı kullanırken hasta, oturur pozisyonda olmalıdır. Hızlı soluk alıp vermemeli, normal hızda solunum yapılmalıdır. Nebulizasyon süresi, cihaza giren hava akımına, ilacın ve cihazın özelliklerine göre değişir.

Bu medikal cihazı satın alırken dikkat etmeniz gereken; cihaz hayat kurtarma amacıyla kullanılacağından, medikal bir cihazın sahip olması gereken tüm kalite standartlarına uygun olup olmadığıdır. Bir diğer önemli nokta da cihazların markasıdır. Çünkü olası bir bozulma ya da aksaklıkta, karşınızda satış sonrası sizinle ilgilenen ve sorunu çözüme hızlı kavuşturan bir firma olmalıdır.

Nebulizatör kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise; cihazın temizliğidir. Bu temizlik titizlikle yapılmazsa, ilacın konduğu hazne bakteri yuvası olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Astım Ürünleri ve Nebulizatörler

512 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 512 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/339715/26012215