Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II Intel Z790 DDR5 8000 LGA1700 DP HDMI ATX 5x M2 USB3.2 WiFi 7 (ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II) Anakart

Asus
16.825,06 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (19)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

17.999,00 TL
17.899,99 TL
DSACategoryId/2147483646/8/152

ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II

ASUS ROG Strix Z790-F Gaming WiFi II Intel® Z790 LGA 1700 ATX anakart, 16+1 güç aşaması, DDR5, beş adet M.2 yuvası, PCIe® 5.0, WiFi 7, PD 3.0 ile 30W’a kadar USB 20 Gbps bağlantısı ve Aura Sync RGB

  • Intel® LGA 1700 soket: Intel® Core™ 14.Nesil ve 13.nesil İşlemciler, Intel® Core™ 12.Nesil Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için Intel® LGA1700 Soket
  • Sağlam Güç Çözümü: Çift ProCool II güç bağlantısına sahip 90A için derecelendirilmiş 16+1+2 güç çözümü, çok çekirdekli işlemcileri desteklemek için yüksek kaliteli alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler
  • Optimize VRM Soğutması: Entegre giriş/çıkış korumasıyla devasa soğutma blokları, yüksek iletken termal dolgular ve L biçimli ısı borusu
  • Geniş M.2 Desteği: Soğutma bloğu ve arka plakaya sahip PCIe® 4.0 M.2 yuvası ve tümünde soğutma bloğu bulunan dört adet PCIe 4.0 M.2 yuvası
  • Zengin Bağlantılar: Arka G/Ç bağlantı noktasında USB 20Gbps ve 5Gbps, PD 3.0 ile 30W’a kadar şarj edebilen ön panel bağlantısı, PCIe 5.0 x16 SafeSlot, HDMI® 2.1 ve DisplayPort™ 1.4
  • Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Dahili WiFi 7 (802.11be) ve ASUS LANGuard’a sahip Intel® 2.5 Gb Ethernet
  • Akıllı Denetimler: ASUS’a özgü AI Hız Aşırtma, AI Cooling II, AI Ağ Bağlantısı ve İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme kurulumu basitleştirir ve performansı geliştirir
  • Etkileyici Oyun Sesleri: Savitech SV3H712 amfi ile ALC4080, DTS® Sound Unbound ve Sonic Studio
  • Benzersiz Kişileştirme Olanakları: Bir adet RBG başlığı ve adreslenebilir Gen 2 RGB başlıklarla birlikte ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma
  • Kolay Kurulum Dostu: Q-Antenna, PCIe Slot Q-Release, M.2 Q-Latch, önceden monteli G/Ç kalkanı, DRAM tespiti ile Q-LED, BIOS FlashBack™ düğmesi, BIOS FlashBack LED ve Clear CMOS düğmesi

ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II

ROG Strix Z790-F II, en yeni Intel® işlemciler, ekran kartları, depolama ve kablosuz ağ bağlantılarını yeni seviyeye taşıyacak özellikler ve gelişmiş güç ile gölgelerden atağa geçiyor. Gelişmiş DDR5 desteği, devasa soğutma özellikleri, PCIe 5.0 ve WiFi 7 sayesinde bu yüksek performanslı savaşçı en zorlu görevler için hazır.


Q-ANTENNA

İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılır. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak oldukça kolaylaşır.


PCIE® SLOT Q-RELEASE

İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılır. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak oldukça kolaylaşır.


M.2 Q-LATCH

Yenilikçi Q-Latch sayesinde SSD’yi M.2 yuvasına takıp çıkarmak çok kolay. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitler.


CLEAR CMOS & BIOS FLASHBACK™

CMOS düğmesi BIOS ayarlarını sıfırlamaya yardımcı olur. Yanlış BIOS ayarı seçildiğinde bilgisayarı yeniden başlatmak için de bu tuşu kullanmak mümkün.
BIOS FlashBack™, BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS FlashBack girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.


BAŞLATMA DÜĞMESİ

Bu kullanışlı düğme, test ve sorun giderme sırasında ulaşılması zor pimlere manuel olarak erişme ihtiyacını ortadan kaldırır.


Q-LED

Q-Antenna ile kolay ve hızlı bir şekilde PC’nize WiFi anteni bağlayabilirsiniz. İki bağlantı noktasını kilitlenene kadar döndürmek yerine, direkt olarak soketine oturtabilirsiniz. Daha az uğraş, daha kararlı performans.


PERFORMANS


SOĞUTMA


EKSİKSİZ OYUN ATMOSFERİ


BAĞLANTI SEÇENEKLERİ


AI HIZ AŞIRTMA

Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. ASUS AI Hız Aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her sistem için en uygun yapılandırmayı belirler ve sınırları zorlar. Algılanan değerler otomatik olarak etkinleştirilebilir veya ileri denemeler için referans alınabilir.


PCIE 5.0

Üst kısımdaki PCIe 5.0 x16 SafeSlot, yeni nesil ekran kartlarının büyüyen boyutları ve bant genişliği için tam donanımlıdır. Dört adet PCIe 4.0 M.2 yuvasıyla çok sayıda depolama seçeneği performansı en üste çıkarmak için sağlam soğutma bloklarına sahip.


DDR5 ÜSTÜNLÜĞÜ

ROG, en hızlı bellek performansını sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahip, DDR5 hızları da buna dahil. Gelişmiş sinyal yolları sayesinde PC meraklılarına yönelik kitler, Strix Z790-A II’deki 8 GT/s noktasının bir hayli ötesine geçti. Kim bilir gelecekteki DIMM’ler ne kadar ileri gidecek! Deneyimli kullanıcılar, UEFI’daki kapsamlı ayar seçenekleriyle oynayarak kendilerini test edebilir.


DIMM FLEX

DIMM Flex, usta kullanıcılara DDR5 bellek modüllerine hız aşırtma yapmak için güçlü yeni yollar sunar. Sıcaklık değerlerine bağlı olarak performansı artırabilen veya olası kararlılık sorunlarını giderebilen özel devreler kullanır. Sıcaklıklar normal düzeyde olduğunda, hızı ve verimliliği artırmak için fazladan boşluk oluşturabilir. Sıcaklıklar arttığında ise kararlılık sağlamak için bellek ayarlarını aşağı çeker.


AEMP II

ASUS Enhanced Memory Profile II (AEMP II), XMP veya EXPO profili olmayan PMIC-kısıtlı bellek modülleri kullanırken bile kullanıcıların üstün bellek performansı ve optimize edilmiş saat hızlarıyla uyumluluk elde etmelerine olanak veren özel bir donanım yazılımı özelliğidir. Esnek bir eğitim yöntemiyle geliştirilen AEMP II, sistem kararlılığını sağlarken belleklere temel yapılandırmanın ötesinde ince ayarlar yapma işlemini basitleştirir. Bu, hem giriş seviye kitlerin potansiyelini maksimuma çıkarırken hem de yüksek hızlı kitleri üstün performans için hazırlarken uygulanabilir.


SOĞUTMA


WIFI 7

Çok Bağlantılı İşlem (MLO)* ile WiFi 7**, daha yüksek hız, daha yüksek güvenilirlik ve artırılmış veri transferi verimliliğiyle WiFi 6E’yi geride bırakabilir.


ASUS WİFİ Q-ANTENNA

İki adet alıcı-verici, sinyal kalitesini artırmak, kapsama alanını genişletmek ve yön hassasiyeti sunan daha hızlı sinyal çıkış sağlamak üzere 2.4, 5 ve 6 GHz bantlarını destekler.


Intel 2.5G Ethernet

Düşük gecikmeli oyun deneyimi, hızlı dosya aktarımları ve yüksek çözünürlüklü video yayınları, dahili Intel® 2.5 Gbps Ethernet’in yetenekleri arasında yer alır.


USB 20GBPS

Strix Z790-F II, 20Gbps’e varan veri aktarım hızları sunan USB 20Gbps Type-C® bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Bunlardan biri arka G/Ç panelinde bulunur, diğeri ise kasanın ön panelinde yer alır ve cihazları 30W’a kadar hızlı şarj edebilmek amacıyla PD 3.0 teknolojisini destekler.


AURA SYNC

ROG Strix anakartların barındırdığı ASUS Aura teknolojisi, dahili RGB LED’ler ve üçünü taraf aksesuarlar üzerinde tam kontrol sağlamanın yanı sıra çeşitli ön ayar seçenekleri de sunar. Efektleri; uyumlu ROG ekran kartları, monitörler, klavyeler ve fareler ile kolaylıkla senkronize ederek tek tip bir görünüm elde edebilirsiniz.


AI COOLING II

İstediğiniz sistemin soğutma performansı ile akustik özelliklerini tek tıkla dengeleyin. Özel bir ASUS algoritması, hızlı stres testi yaparken gereksiz gürültüyü ortadan kaldırır ve sonrasında CPU sıcaklığını görüntüleyerek fanları dinamik şekilde en uygun hıza ayarlar.


ARMOURY CRATE

Desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlanan yazılım aracı Armoury Crate sayesinde sisteminizin görünümünü kolayca düzenleyin. Armoury Crate, kullanışlı bir arayüz üzerinden sisteminizdeki uyumlu cihazlar için RGB aydınlatma efektlerini kontrol etmenizi ve Aura Sync ile senkronize ederek tek tip ışık efektleri elde etmenizi sağlar. ASUS Fan Xpert 4 yazılımı, fanlar, sıvı pompaları ve hepsi bir arada (AIO) soğutucular için kapsamlı kontrol imkanı sunar.


ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II Intel Z790 DDR5 8000 LGA1700 DP HDMI ATX 5x M2 USB3.2 WiFi 7 (ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II) Anakart Özellikleri

Paralel Port Yok
Wi-Fi Var
USB 3.1 Yok
PCI Slot 3 Adet
PS/2 Girişi Yok
M.2 Slotu 5 Adet
USB C 3 Adet
Ram Kapasitesi 192 GB
PCI-E x16 Slot 1 Adet
HDMI Çıkışı Var
RAM Frekansı 8000 MHz
Anakart Boyutu ATX
Overclock (Hız Aşırtma) Var
COM Port Yok
Dahili Ekran Kartı Yok
DisplayPort Var
Ram Slotu 4 Adet
Ram Tipi DDR5
Bluetooth Var
PCI-E x1 Slot 1 Adet
USB 2.0 2 Adet
SATA 2 Yok
Geliştirilmiş Teknolojiler XMP Desteği
SATA Express Yok
SATA 3 Yok
USB 3.0 Yok
Optik Ses Çıkışı Var
Ses Çıkışı 7+1
İşlemci Soket Tipi LGA 1700
DVI Çıkışı Yok
USB 3.2 4 Adet
VGA Yok
PCI Express Hızı PCI Express 5.0
Chipset Intel Z790
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00005D89JB
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön