Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Rog Strıx Z790-I Gamıng Wıfı Intel Z790 Lga1700 Ddr5 7200 2Xusb4(Thunderbolt) Hdmı 2X M2 Usb3.2 Wifi 6E + Bt Aura Rgb 2.5Gbit Lan Mini Itx(Rog Strıx Z790-I Gamıng Wıfı) Anakart

Asus
18.069,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (9)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

17.755,03 TL
18.119,78 TL
DSACategoryId/2147483646/8/152
ASUS ŞİMDİ ADOBE CREATIVE CLOUD İLE BİRLİKTE

Kampanya Detayları: Kampanya hakkında ayrıntılı bilgi almak için https://www.asus.com/tr/content/asus-offers-adobe-creative-cloud/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

Kurallar çiğnenmek içindir. Bir Mini-ITX ile yapılabileceklerin sınırlarını aşan ROG Strix Z790-I, tam boy modellere rakip olabilecek güç dağıtımı özelliklerine ve çok çekirdekli işlemcilerin oluşturduğu sıcaklığı dizginleyecek kapsamlı soğutma sistemine sahip. Bu anakart ayrıca bağlantı seçeneklerini de yenilikçi ROG Strix Hive ile genişletiyor. Bir hibirt ses ve USB bağlantı yuvası olan ROG Strix Hive’da bir de sürpriz var. O da ayar yapmayı çocuk oyuncağı haline getiren AI Overclocking düğmesi.

 • AI HIZ AŞIRTMA: Zahmetsiz performans artışı
 • AI COOLING II: Tek tıkla fan ayarı
 • GENİŞ GEN 5 DESTEĞİ: PCIe 5.0 x16 yuvası ve yerleşik M.2
 • ROG STRIX HIVE Ses, giriş/çıkış ve kontroller parmaklarınızın ucunda
 • SAĞLAM GÜÇ ÇÖZÜMÜ
 • 7600+ MT/s, AEMP II, XMP​
 • KATLI TERMAL TASARIM
 • KÜÇÜK SİSTEM TOPLAMAYI KOLAYLAŞTIRAN YENİLİKLER
 • THUNDERBOLT™ 4
 • WIFI 6E
ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

AI HIZ AŞIRTMA

Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. ASUS AI Overclocking özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her bilgisayarın için en uygun yapılandırmayı belirliyor ve sınırları zorlama olanağı veriyor. Tahmin edilen değerler otomatik olarak ayarlanabiliyor veya daha fazla deneme yapmak için bir başlangıç noktası oluşturabiliyor.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

PCIE 5.0

ROG Strix Z790-I uçtan uca PCIe 5.0 desteğini benzersiz bir şekilde sunuyor. x16 genişleme yuvaları ve yerleşik M.2 yuvaları Gen 5 için hazır. M.2 yuvasında ayrıca yonga setine ek bir PCIe 4.0 bağlantısı da bulunuyor.
Bu sayede kullanıcılar nereye öncelik vereceklerini seçebiliyor. M.2 yuvası Gen 5 modundayken 16 GB/s'e kadar okuma ve yazma hızlarına ulaşabiliyor. M.2 yuvasında PCIe 4.0 kullanıldığında ise tüm Gen 5 bant genişliği kesintisiz ekran kartı performansı için genişleme yuvasına atanıyor.


EKRAN KARTI MODU

Genişleme yuvası: PCIe 5.0 x16

x2 PCIe 4.0 M.2 yuvası


M.2 DEPOLAMA MODU

Genişleme yuvası: PCIe 5.0 x8

1 x PCIe 5.0 M.2 yuvası
1 x PCIe 4.0 M.2 yuvası

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

GÜÇ TASARIMI

  • GÜÇ MİMARİSİ
   Her biri 105 A seviyesindeki 10 + 1 güç aşaması, en güçlü Intel 13. Nesil işlemcilere her tür iş yükü altında kolayca yeterli gücü sağlıyor.
  • ALAŞIMLI BOBİNLER VE DAYANIKLI KAPASİTÖRLER
   Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından daha fazla performans sağlıyor.
  • 8 PİMLİ PROCOOL II GÜÇ BAĞLANTISI
   ProCool II bağlantıları PSU güç hatlarıyla tam temas etmesi için hassas bir şekilde üretiliyor. Metal kaplama ısı dağıtımını güçlendiriyor ve elektriksel özdirenci azaltıyor.
  • ON KATMANLI PCB
   Çok katmanlı PCB tasarımı, voltaj regülatörlerinin çevresindeki ısıyı hızla uzaklaştırıyor. Bu da sistem kararlılığını artırarak işlemci hız aşırtmasına olanak veriyor.
ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

BELLEK


DDR5 LİDERİ

ROG her zaman en hızlı bellek performansını sunmasıyla bilinir. DDR5’te de bu durum değişmedi. Gelişmiş sinyal yönlendirme sayesinde, en üst seviye kitler 7 GT/s seviyesini geride bıraktı. Gelecek DIMM’lerin ne kadar ileri gidebileceğini kim bilebilir? Tecrübeli uzmanlar UEFI’deki geniş ayar seçenekleriyle yeteneklerini test edebilir.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

AEMP II

ASUS Enhanced Memory Profile (AEMP), genel bellek modülleri için sunulan özel bir donanım ve yazılım çözümü. AEMP’nin ikinci sürümü sistem başlatılırken kitleri otomatik olarak hız aşırtma işleminden geçirme imkanı veriyor ve Strix Z790-I’nın PCB iletken hattı optimizasyonlarından yararlanarak frekansları her zamankinden de yükseğe çıkarıyor. AEMP II ayrıca dört DIMM’de karışık kitlerin bile hız aşırtma işleminden geçmesine imkan veriyor. Geniş uyumluluk arşivi, diğer türlü XMP desteği olamayan neredeyse tüm DDR5 modüllerine kadar uzanıyor.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

SOĞUTMA


VRM SOĞUTUCU DİZİSİ

Güç çözümü sağlam soğutma bloklarıyla kaplı. Sessiz soğutma sistemi ısıyı merkezden alıp üst kısımdaki havalandırma bölümüne doğru iletiyor. Böylece hava akımının kısıtlı olduğu sistemlerde bile VRM serin kalıyor.


M.2 SOĞUTMA BLOĞU KATLARI

Yerleşik M.2 yuvaları alandan tasarruf etmek için akıllı bir şekilde yonga setinin üzerindeki kalın soğutma bloklarının arasına yerleştirildi. Yüksek performanslı sürücülerin en üst seviyede çalışmaya devam edebilmeleri için, minyatür boyutlarda bir aktif soğutma çözümü de eklenerek termal verim korundu.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

ROG STRIX HIVE

Yepyeni ROG Strix Hive kritik önem taşıyan kontrolleri ve giriş çıkışları kolayca erişebileceğiniz yere getiriyor. Küçük boyutlu kasaların kalabalık iç kısmının dışında, masanızın üzerinde küçük bir araçla bu özelliklere ulaşmanızı sağlıyor. Kurulumu kolaylaştıran düğmeler ve hata tespit LED’lerinin yanı sıra büyük bir ses düzeyi ayarlama düğmesi de ön kısımda yer alıyor. Yanlarda ise çeşitli giriş çıkışlarla ses bağlantıları ve çevre birimleri için kullanışlı bağlantılar sunuluyor.


İÇİNDE NELER VAR?


ALC4050 KODEK & ESS® SABRE9260Q DAC

Ses bileşenleri genellikle anakartın PCB’sinde yer alır. ROG Strix Hive bu geleneği yıkarak tüm ses işlemlerini harici modüle taşıyor. İçinde bulunan ALC4050 codec ve ESS® SABRE9260Q DAC; 118 dB SNR çıkış, 94 dB SNR giriş ve 32-bit / 384 kHz ile yüksek kaliteli sesler oluşturuyor. Giriş çıkışlar arasında 3,5 mm mikrofon girişine destek veren S/PDIF çıkışı ve mikrofon veya kulaklıkla kullanılabilen ek bir 3,5 mm kombo jak bulunuyor.


HYPER-GROUNDING TEKNOLOJİSİ

Hive’ın ses PCB’si ROG Hyper-Grounding teknolojisine ev sahipliği yapıyor. Bu teknoloji analog ve dijital akım dönüş yollarını farklı katmanlara yerleştirerek paraziti ve karışmayı azaltıyor, daha saf sesler elde edilmesini sağlıyor.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

ROG FPS-II KARTI

Dikey olarak monte edilen ROG FPS-II kartı çeşitli giriş çıkışları üzerinde barındırarak anakartın üzerinde alandan tasarruf sağlıyor ve kablo dağınıklığını gideriyor. Bağlantılar kart takılmadan önce de yapılabildiğinden dar alanlarda kurulum yapmak büyük oranda kolaylaşıyor. Kartın üzerinde iki adet SATA bağlantı noktası, iki adet USB 2.0 başlığı (üç adede kadar USB 2.0 bağlantısına izin verir), üst seviye hız aşırtma için CPU_OV jumper’ı ve Değişiklik modu anahtarı yer alıyor.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

İKİ ADET THUNDERBOLT 4 TYPE-C® BAĞLANTI NOKTASI

Her bir bağlantı noktası en yeni süper hızlı cihazlar ve sürücüler için iki yönde 40 Gbps’e varan hızlar sunuyor. Her iki bağlantı noktası da iki adede kadar 4K ekran için kullanılabiliyor. PCIe bant genişliği de 32 Gbps’ye çıkabiliyor.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

AĞ BAĞLANTISI

  • WIFI 6E
   Yerleşik WiFi kalabalık ortamlarda 6 Ghz bandı ile düşük gecikme süresi sunarken geniş 160 MHz kanallar ise veri aktarımını hızlandırıyor. Daha da kusursuz bir deneyim için Intel® Double Connect teknolojisi sayesinde 2,4 GHz bandıyla aynı anda 5 veya 6 GHz bandına da bağlanmak mümkün.
  • Intel 2.5G Ethernet
   Düşük gecikme süreli oyun deneyimi, hızlı veri aktarımı ve internet üzerinden yüksek çözünürlüklü video izleme gibi şeyler Intel® 2,5 Gbps Ethernet’in sunduğu avantajların yalnızca birkaçı.
ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

KESİNLİKLE ROG STRIX

Çizgisel havalandırma açıklıkları ve sade ızgara biçimli dokular ile Strix Z790-I, küçük boyutlu sistemlerin gölgelerine uyum sağlayan gizemli bir tasarıma sahip. Ancak, M.2 koruma parçasının üzerine ışık vurduğunda kartın gerçek yüzü kabarık ROG logosunu saran yansıtıcı alüminyum üzerinden şık bir biçimde parlıyor.

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Asus Rog Strıx Z790-I Gamıng Wıfı Intel Z790 Lga1700 Ddr5 7200 2Xusb4(Thunderbolt) Hdmı 2X M2 Usb3.2 Wifi 6E + Bt Aura Rgb 2.5Gbit Lan Mini Itx(Rog Strıx Z790-I Gamıng Wıfı) Anakart Özellikleri

Paralel Port Yok
Wi-Fi Var
USB 3.1 Yok
PCI Slot Yok
PS/2 Girişi Yok
M.2 Slotu 2 Adet
İşlemci Soket Tipi LGA 1700
USB C 5 Adet
PCI-E x16 Slot 1 Adet
HDMI Çıkışı Yok
Overclock (Hız Aşırtma) Var
COM Port Belirtilmemiş
Dahili Ekran Kartı Yok
DisplayPort Yok
Ram Slotu 2 Adet
PCI Express Hızı PCI Express 5.0
Ram Tipi DDR5
Bluetooth Var
PCI-E x1 Slot Yok
USB 2.0 Yok
Ram Kapasitesi 64 GB
SATA 2 Yok
SATA Express Yok
SATA 3 2 Adet
USB 3.0 Yok
Optik Ses Çıkışı Var
Ses Çıkışı 7+1
Anakart Boyutu Mini ITX
DVI Çıkışı Yok
VGA Yok
RAM Frekansı 7600 MHz
Chipset Intel Z790
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000034VDKM
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön