Baharatlar, yiyecek ve içeceklere farklı aromalar katarlar. Bu ürünler, sağladığı farklı aromatik tat ile yemek zevkinize katkı sunar. Baharatlar gıda firmaları tarafından hazırlanır. Gıda firmaları markalarının adı altında zahter baharatlarına da yer verir. Zahter baharatlar farklı markalar tarafından üretilir. Markalara bağlı olarak zahter baharat ürünleri fiyatlarında farklılıklar görülür. Zahter baharat çeşitlerinde ortaya çıkan fiyat farklılıklarını, baharatın gramaj özelliği ve yetiştiği bölge belirler. Baharatların gramaj özelliğinde yaşanan artış fiyat artışına neden olur. Örneğin, 500 gram olan zahter baharat ile 100 gramlık ürünlerin fiyatlarında farklılık oluşur. Bu ürünler uygun fiyatlarıyla sizlere sunulur. Bu ürünü ihtiyacınız olan gramaj özelliği ile alabilirsiniz. Zahret baharatlarına sahip olarak yemeklerinizin lezzetine lezzet katabilirsiniz. Zahret baharatlar kullananlar tarafından bu ürün beğeni toplamayı başarır. Bu ürünü kullananlar yemeklerine ekledikleri lezzetle farklı tatlar yaratabilir. Zahter baharata sahip olmadan önce fikir almak adına zahter baharatlar yorumları alanını inceleyebilirsiniz. Bu alanda zahter baharatı kullanan kişilerin geri bildirimleri yer alır. Bu alanı okumanız fikir sahibi olmanıza kolaylık sunar. Zahter baharatlar satın alarak farklı kullanım şekillerinden yararlanabilirsiniz. Bu ürün, sofranıza ekleyeceğiniz sağlıklı bir seçim olur. Bu ürüne sahip olarak kendinizi, ailenizi ve sevdiklerinizi lezzetli yemeklerinizle mutlu edebilirsiniz. Sağlığınız ve damak tadınız için zahter baharatları size destek sunar.

Sıra Dışı Lezzetiyle Zahter Baharatı

Gıda sektöründe baharat ürünlerinden yararlanılır. Baharat çeşitleri yemek yapımında, içecek aromalarında sıklıkla tercih edilir. Baharat tercihleri, damak tadına göre değişim gösterir. Baharatların tüketiminde damak tadınıza uygun seçenekler bulabilirsiniz. Baharatlar sofranıza gelene kadar bir takım aşamalardan geçer. Yemeklerinize lezzet katan zahter baharatı, doğada yetişen zahter otundan elde edilir. Bu ot doğada kendiliğinden yetişebilen uyumlu bir ot olarak yer alır. Bu ürün, yetiştiği her bölgede farklı bir adla bilinir. Zahter baharatı farklı yerlerde kekik, zahter kekiği, zater ve çıprıka isimleriyle anılır. Kekik baharatı ile karıştırılsa da zahter ve kekik farklı baharatlar olarak yer alır. Bu iki baharat, yiyeceklere kattığı lezzet yönünden farklılık gösterir. Kekik ve zahter ballıbabagiller familyasının üyesi olarak bulunur. Aynı familyadan olan bu iki baharat çeşidi sadece tat olarak değil, size sunduğu faydalar olarak da farklılık gösterir. Zahter baharatı zengin besin içeriğiyle sayısız fayda sağlar. İnsanların gıdalarına eklenebilen bu baharat çeşidi, sağladığı faydalarla beğeni toplar. Türkiye’de birçok bölgede yemeklerin ana maddesi olarak kullanılır. Bu ürün sizlere sunulurken belli aşamalardan geçer. Sağlık kurallarına uygun olarak hazırlanmış zahter baharatlarına sahip olarak bu ürünleri farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Zahter baharatlarını yemek tariflerinize ekleyerek faydalarından yararlanabilirsiniz. Zahter baharatlar online satış ile sizlere sunulur. Online olarak bu ürüne sahip olabilirsiniz.

Zahter Baharat Özelliği

Baharatlar kendilerine has birtakım özellikler taşırlar. Zahter baharatı taşıdığı önemli özelliklerle kullanıcılar için ön plana çıkar. Zahter baharatı kendine has özellikleri ile baharat çeşitleri arasında önemli bir yere sahiptir. Sayısız fayda sunan bu baharatın sahip olduğu özellikler şu şekilde özetlenebilir:

 • Zahter, kahvaltı öğünlerinde ve içeceklerde sıklıkla kullanılan baharat türü olarak öne çıkar. Güne başlarken zahterin verdiği besin değerlerinden yararlanılır.
 • Zahter baharatı çayır alanlarında, çimenlerin bulunduğu alanlarda kendiliğinden yetişir. Uyumlu yapısı ile iklim seçiciliği sergilemez.
 • Bu baharat, yaz mevsiminde Haziran ve Ağustos aylarında toplanarak elde edilir. Toplanan zahterler kurutularak baharat haline getirilir. Baharatlar farklı aşamalarla hazırlık sürecinden geçer ve sofralara kadar ulaşır.
 • Zahter baharatı dağlarda yetişebilir. Kekik ile benzerlik gösterir. Kekik ile görsel olarak benzesede lezzet açısından oldukça farklıdır.
 • Zahter baharatı, mineral ve vitamin yönünden zengin bir çeşit olarak yer alır. İçerisinde kalsiyum, demir, selenyum ve beta karoten yer alır.
 • Baharat içerisinde B6, A, C, piridoksin ve tiamin vitaminleri de bulunur. Zahter baharatı, içerisinde timol uçucu yağı barındırır.
 • Zahter baharatı yüksek oranda lif özelliği taşır. Bu baharat, %35 oranında liften oluşur. Zahter baharatının yüksek lif içeriği, ürünü çeşitli açılardan faydalı hâle getirir.
 • Zahter baharatı çoğunlukla Hatay, Kilis ve Gaziantep sofralarında tercih edilir. Güneydoğu Anadolu mutfak kültüründe yemeklerin olmazsa olmaz malzemesi olarak yer alır.
Zahter Baharat Kullanımı

Zahter baharatı sunduğu çeşitli özellikler ile sofranızda yerini alır. Zahter baharatı insanların sağlığı için birçok yarar sağlar. Sağladığı yararlar ve sunduğu özellikleri ile bu baharata sahip olmak isteyebilirsiniz. Zahter baharatı geniş kullanım alanına sahip bir baharat türü olarak dikkat çeker. Zahter hem taze hem de kurutulmuş olarak kullanıma uygun bir üründür. Zahter baharatı, kurutulmuş zahterden elde edilir. Sağlıklı sebze salatalarınıza zahter baharatı eklemesinde bulunabilirsiniz. Bu baharatı içecek olarak da tüketebilirsiniz. Sıcak suya zahter baharatı ekleyerek çay oluşturabilir ve keyifle içebilirsiniz. Zahter baharatı, kekikle aynı aileden gelir. Bu baharat; farklı, keskin, kokulu bir aromaya sahiptir. Bu yönü ile yemeklere ve hamur işi ürünlere çok yakışır. Bu baharat, eklendiği yemeğe hoş bir aroma verir. Antakya yöresinde sıklıkla kullanılan ürün, yemeklere kendi adını verir. Zahterli ekmek yapımında bu baharat kullanılır. Sürk peynir, zahterli ekşili zeytin salatası yapımında da bu lezzetli baharatın kullanımı sağlanır. Bu baharat en sevilen haliyle kahvaltılarda yer bulur. Kahvaltı öğününde zeytinyağı ile karıştırılan baharat, lezzetli bir kahvaltılık sos olur. Günün her öğününde bu baharat ile yemeklerinizi hazırlayabilir, afiyetle yiyebilirsiniz. Zahter baharatı, kahvaltıdan hamur işine kadar her tarifte kullanılabilir. Çay saatinde çayınızın yanında zahterli poğaçalar yapabilirsiniz. Zahterli ekmek ve zahterli zeytin salatası ile çay saatinizi sürdürebilirsiniz. Bu baharatın lezzetinden keyifle yararlanabilirsiniz. Zahter baharatlar yorumları, ürünün farklı tariflere lezzet kattığı yönündedir.

Zahter Baharat Faydaları

Zahter baharatı sofranıza farklı lezzet dokunuşları sağlar. Sağlık açısından sayısız fayda gösteren baharat, mutfakların vazgeçilmezi olur. Ürünün sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Zahter baharatı sindirim sisteminizin çalışmasında destek sağlar. Bu baharat, kullanıldığı yemekler sayesinde hazmınızı kolaylaştırır.
 • Zahter baharatı antioksidan özellik taşır. Bu yönüyle vücudunuza zarar verici bakteri, virüs girişine engel olmaya çalışır. Zararlı toksinlerin vücudunuza girmesine engel olma konusunda size destek sağlar.
 • Bu baharat düzenli kullanımda sağlığınıza olumlu etkiler bırakır. Zahter baharatı düzenli kullanımda bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaya yardımcı olur.
 • Bu baharat vücudunuzu birçok hastalıktan korumanıza da yardımcı olabilir.
 • Böbrek sağlığı üzerinde olumlu etki gösterir. Böbreklerinizin düzenli çalışmasına destek olur.
 • Karaciğer yağlanması gibi durumlarda zahter baharatı kullanımı sizi rahatlatabilir.
 • Zahter baharatı cildinizin beslenmesinde de yardımcı etkiye sahiptir. Cildinizin parlamasını sağlar, saçınızın sağlıkla uzamasına destek olur. Bu haliyle bazı kozmetik ürünleri tasarlanırken de kullanıldığı görülür.
 • Düzenli kullanımda bu ürün, saç dökülmesini azaltıcı etki gösterebilir. Sivilce gibi durumların azalmasında yarar sağlayabilir. Bu ürün, cildinizi aranıdırıcı bir etki oluşturduğu için sıklıkla tercih edilir.
 • Öğünlerde kullanılan bu ürün, size enerji verir. Yorgunluk hissinden kurtulmanıza yardımcı olur. Böylece güne zinde bir şekilde devam etmenizi destekler.
 • Zahter baharatlar fiyatı her bütçeye uygun seviyelerde yer alır.
Zahter Baharat için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baharat kullanımında dikkat edilen bazı hususlar vardır. Bu açıdan özellikle doz ayarlaması önem taşır. Her baharatın uygun kullanım dozu bulunur. Baharatların aşırı kullanımı, vücudunuzda reaksiyona neden olabilir. Zahter baharatı kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekilde özetlenir:

 • Zahter baharatı sizlere sayısız fayda sunar. Bu baharatın çok miktarda kullanımı sağlığınız açısından uygun olmayabilir. Baharat kullanımı yaparken aşırıya kaçılmaması tavsiye edilir.
 • Kronik bir rahatsızlık durumu yaşıyor olabilirsiniz. Kronik rahatsızlığı olan kişilerin bu baharatı kullanmadan önce doktoruna danışması tavsiye edilir. Örneğin, guatr hastaları için bu baharatın kullanımı önerilmez.
 • Hamilelik ve emzirme dönemi, sağlık açısından en hassas zamanlardan biri olur. Bu dönemlerde zahter baharatı kullanımı önerilmez. Bebeğiniz ve kendi sağlığınız için zahter baharatı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir.
 • Alerjik bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Zahter baharatı zahter bitkisinden elde edilir. Bitki grubuna alerjiniz varsa bu ürün alerjik durumunuzu tetikleyebilir. Alerji durumlarında bu ürünün kullanımı konusunda dikkatli olunması önerilir.
 • Şeker hastaları düzenli perhiz uygulaması yapar. Perhiz uygulaması yapıyor ve bu hastalığa sahipseniz bu ürünü kullanırken dikkat etmeniz gerekir.
 • Baharat kullanımı sonrası vücudunuz reaksiyon gösterirse baharat alımını durdurmanız gerekir.
 • Beslenme sırasında ölçüyü kaçırmadan kullanacağınız zahter baharatı size birçok yarar sağlar.
Zahter Baharatı İndirim Avantajları

Baharatlar fiyat avantajları olarak farklı uygulamalar ile karşınıza çıkar. Zahter baharatı geniş kullanım alanına sahip olarak yer alır. Bu baharat tatlı, tuzlu ve salata çeşitlerinin tümünde kullanıma uygun olan yapıya sahiptir. Bu baharat, kış günlerinde çay olarak sizlere eşlik eder. Zahter baharatı her bütçeye uygun seviyelerde sizlere sunulur. Bu ürünü belirli günlerde yapılan indirim ve kampanyaları takip ederek avantajlı bir şekilde alabilirsiniz. İndirim avantajları ile size sunulan bu ürüne kampanyalı şekilde ulaşmak, bütçeniz üzerinde olumlu etkiye neden olur. Zahter baharatlar indirim zamanlarında yüksek gramajlı olarak da tercih edilebilir. Bu sayede uzun süre kullanım yapmanıza yetecek miktarda ürüne avantajlı şekilde ulaşabilirsiniz. Zahter baharatı gramaj özelliklerine bağlı çeşitli paketlerle satışa sunulur. İhtiyacınız ve tercihinize yönelik olarak bu avantajlı paketleri inceleyebilirsiniz. Bu ürünü uygun seçeneklerle alarak kendiniz için kullanabilir ya da ailenize hediye edebilirsiniz. Her mutfakta yerini alabilen zahter baharatı, sevdikleriniz ve sizin için farklı bir lezzet sunar. Zahter baharatı lezzet deneyiminden siz ve sevdikleriniz gönlünüzce yararlanabilirsiniz. Bu ürüne avantajlı şekilde Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Zahter Baharat Uzun Süre Saklanır mı?

Zahter baharatı bir besin türü olarak yer alır. Zahter baharatının paketi açıldıktan sonra 2 ay içerisinde tüketilmesi gerekir. Uzun aylar ve yıllar saklanması tavsiye edilmez. Bu ürün uzun saklama sonucu bayatlama özelliği gösterebilir. Bayatlayan baharatın sağladığı yarar oranında azalma gözlenebilir.

Zahter Baharatı Nasıl Saklanır?

Zahter baharatının uygun koşullarda saklanarak kullanılması önerilir. Bu baharat direk güneş ışınlarına maruz kalmayan serin alanlarda saklanabilir. Zahter baharatını buzdolabında 2 ay süreyle saklayabilirsiniz. Bu ürünün 2 ay içerisinde tüketilmesi önerilir.

Zahter Baharatıyla Börek Yapılır mı?

Zahter baharatı birçok gıda içeriğinde ve yemek alanında kullanılabilir. Bu baharat kullanılarak böreklerinize farklı bir aroma ekleyebilirsiniz. Börek iç harcı ya da börek dış yapısında bu ürünü güvenle tercih edebilirsiniz. Bu ürün kullanılırken aşırıya kaçılmaması, uygun doz ile kullanımı tavsiye edilir.

Zahter Baharatı Çay Olarak İçilir mi?

Zahter baharatı kullanarak çay demleyebilirsiniz. Sıcak su ile demlenen zahter çayı sağlık için birçok yarar sağlar. Bu çay hamilelik ve emzirme döneminde tavsiye edilmez. Emzirme döneminde zahter çayını kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zahter Baharat Fiyatları

144 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 144 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001479/28001479