ARA
Loading interface...
Loading interface...
Alfa Yayınları
Beden Dili - Joe Navarro

Beden Dili - Joe Navarro

Alfa Yayınları
%33 indirim 39,00 TL 26,13 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503107
Beden Dili - Joe Navarro

Joe Navarro'nun Beden Dili adlı kitabı, ilk olarak 15 Nisan 2008 yılında yayımlanmıştır. Alfa Yayınevi etiketine sahip olan kitap, Türkiye'de de Kasım 2008'de yayımlanmıştır. Joe Navarro'nun kaleminden çıkan kitabı Türkçe'ye çeviren Taylan Taftaf, sade ve anlaşılır diliyle edebiyat dünyasına bulunduğu katkılarından dolayı oldukça beğenilmiştir.

İletişimdeki en etkili faktörlerden biri olan beden dili, insanlar arasındaki etkileşimin çoğunu kapsamaktadır. Sözsüz bir iletişim aracı olan beden dili; jest, mimik ve hareketler ile insanlar ve hayvanların iletişim kurmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda oldukça önemli olan beden dili, eski FBI ajanı Joe Navarro'nun kitabının da merakla takip edilmesini sağlamıştır. Edebiyat dünyasında ses getiren bir kitap olan Beden Dili, kişisel ve sosyal yaşamda en çok ihtiyaç duyulan kitaplardan biri olmuştur.

İnsanları "Okumak" Bu Kitapla Mümkün

Eski FBI ajanı olan Joe Navarro, sahip olduğu deneyimleriyle birlikte Princeton Üniversite’nde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins'in bilimsel çalışmalarını bir araya getirdiği Beden Dili adlı kitabında; beden dilini tüm hatlarıyla öğrenip kullanarak, nasıl kontrol altında tutulacağını anlatıyor. Kitapta resim ve örneklerle anlatılan beden dili, yaşanmış olayların süzgecinden geçirilerek okura ulaşıyor. İnsanların duygu ve düşüncelerini bedenlerine bakarak çözümleyebilmenin ipuçlarını sunan kitap, beden dili sayesinde aile ve arkadaşlarınızın, patronunuz ve diğer insanların düşüncelerini de değiştirebileceğinizi savunuyor.

Beden Dili Kitabının Yazarı: Joe Navarro

Küba doğumlu 65 yaşındaki Navarro, uzmanlık alanını insan davranışlarını anlama ve çözümleme, yalan tespit etme üzerine yoğunlaştırmıştır. Uzun yıllar boyunca FBI'da "Davranış Analizi Programı"nda çalışarak, buradaki tüm deneyimlerini kitabına aktarmıştır. Çok satanlar listesinde sıklıkla yer alan Navarro'nun Beden Diliniz Sözcüklerden Daha Etkilidir ve Tehlikeli İnsanların Beden Dili adlı Türkçe'ye çevrilmiş iki kitabı daha mevcuttur.


FBI Ajanı Joe Navarro’nun Beden Dili kitabı Amerika’da 15 Nisan 2008 yılında basıldı. Aynı yıl Alfa Kitap tarafından Türkiye’de yayımlandı. Taylan Taftaf’ın dilimize çevirdiği kitap, okuyucuyla buluştuğu günden beri dünyada ve Türkiye’de çok satanlar listesinde...

Artık yalancıyı sadece gözlerinden değil; ayaklarından, omuzlarından, kaşlarından tanıyacaksınız…

Sevgiliniz son zamanlarda pembe dizilerin sevimsiz karakterlerine benzemeye başladı. “Benden ayrılmak mı istiyorsun?” diye sorduğunuzda, göz kapaklarını hafifçe indirdi ve sorunuz bitene kadar açmadı. Sizden sakladığı bir şey mi var?

Patronunuzdan zam istediniz. Zarifçe gülümseyip, elini boynunun altındaki çukura götürdü. Zam oranını artırmalı mı yoksa mevzuyu dün akşamki maça mı getirmelisiniz?

Küçük yavrunuz mutlu mesut gittiği okulundan omuzları düşmüş halde döndü. “Okulda bir sorun mu var?” diye sordunuz, gözlerini kocaman açtı, ellerini dizlerinin yanına düşürdü. “Hayır bir sorun yok.” dedi. Ona inanmalı ve bir başına bırakmalı mısınız yoksa sabah ilk iş okula mı gitmelisiniz?

“Anneni mi yoksa babanı mı daha çok seviyorsun?” sorusuyla birlikte yalan söylemeyi öğreniyoruz. Ancak bize yalan söylenildiğini nasıl anlayacağımızı bir türlü kestiremiyoruz. Karşınızdaki kişi sizi kandırmak, mutlu etmek ya da etkilemek için yalan söyleyebilir ama ne kadar iyi bir yalancı olursa olsun, bedeni kendini ele verecektir. Arkadaşınızın, öğrencinizin, müşteri, hasta, yönetici, memur, doktor ya da öğretmeninizin; anne, baba, eş ve çocuğunuzun ne düşündüğünü, ne zaman yalan söylediğini, çaresizliğini, mutluluğunu ya da ümitsizliğini bu kitabı okuduktan sonra kolayca anlayacaksınız.

Peki, kim bu Joe Navarro?

Beden Dili kitabı, 25 yıl boyunca FBI’nın Davranış Analizi Programı’nda çalışan Joe Navarro ile Princeton Üniversite’nde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins’in bilimsel çalışmalarını ele almıştır. Joe Navarro’nun uzmanlık alanı yalan tespit etme ve insan davranışlarını çözümlemek üzerinedir. Çalışmaları sıklıkla çok satanlar listesine giren Navarro’nun Beden Diliniz Sözcüklerden Daha Etkilidir ve Tehlikeli İnsanların Beden Dili adlı Türkçe'ye çevrilmiş iki kitabı daha vardır.İnsanları ''okuma''nın en hızlı yöntemi bu kitapta...
Karşınızdakinin bedenine bakarak aklından geçenleri okumanız mümkün. Duygu ve düşünceleri çözümlemek, insanları doğru tanımak, tuzağa düşmemek, yalanı ortaya çıkarmak itin beden dilini bilmeniz yeterli. Ayrıca beden dilinizi kullanarak patronunuz, aileniz, arkadaşlarınız ve diğer insanların sizinle ilgili düşüncelerini de değiştirebilirsiniz.
Gerçek hisler yüzde gizlidir. Başparmaklar, ayaklar ve gözbebekleri ruh halimizi ortaya koyar. Kendimize duyduğumuz güveni konuşmalarımızdan önce bedenimiz yansıtır. Etkili bir el sıkışma birçok kapıyı açar. Karşımızdakini ikna etmenin en etkili yöntemi beden dilini kullanmaktır.
İnsanlara güven vermek göründüğü kadar zor değildir.
Otoriteyi hem kurmak hem de yıkmak beden dili He mümkündür
Eski FBI ajanı Navarro''nun profesyonel deneyimleri ile Princeton Üniversitesinde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins''in bilimsel çalışmalarını birleştiren bu kitap, beden dilini öğrenip kullanarak dünyanızı nasıl kontrol altında tutacağınızı anlatıyor.
Boyut Normal Boy
Yazar Joe Navarro, Marvin Karlins
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KALFA809
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Beden Dili - Joe Navarro
Beş Sevgi Dili - Gary Charpman
Tongue Fu / Sözlü Dövüş Sanatı - Sam Horn
Ted Gibi Konuş - Carmine Gallo
%33
39,00 TL 26,13 TL
%30
29,00 TL 20,30 TL
Sepette %14 indirimli fiyat
17,40 TL
45,00 TL
%25
45,00 TL 33,75 TL
Sepette %27 indirimli fiyat
24,75 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
mesajkitabevi 10
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(181)
(203)
(142)
(55)
Yazar Joe Navarro Gary Chapman Sam Horn Carmine Gallo
Başa dön