Her mevsim kullanılması gereken güneş kremleri, güneşin zararlı etkilerinden korunmada yardımcı oluyor. Aynı zamanda güneş kremi cildi korurken bakım da yapıyor. Güneş kremleri arasında bebekler için, çocuklar için ve yetişkinler için üretilen farklı özellikler içeren ürünler bulunuyor. Bioderma markasının da her cilt tipine ve yaşına hitap eden ürünleri mevcut. 1977 yılında Fransa’da kurulan Bioderma, 40 yılı aşkın bir süredir sektörde faaliyet gösteriyor. Dermatolojik bakımında uzman olan Bioderma ürünleri güvenle kullanılabiliyor. Kullanıcıların cilt sağlığını ön planda tutarak üretim yapan markanın her cilt tipine hitap eden çeşitli güneş ürünleri bulunuyor. Her cilt için özel olarak geliştirilen güneş kremlerinin koruyuculuğu oldukça yüksek. Bioderma güneş ürünleri arasında; güneş kremi, güneş yağı, güneş sütü ve güneş losyonu yer alıyor. Bioderma güneş kremi çeşitleri; hassas, kimyasallara karşı reaksiyon gösteren, kuru, yağlı, akneli ve lekeli ciltlere hitap edebiliyor. Bioderma güneş kremi mineral ise kullanıcı için ekstra bakım yapıyor. Koruyuculuk özelliği bulunan Bioderma güneş yağı belli bir SPF faktör değerine sahip. Güneş yağı genellikle bronzlaştırıcı olarak kullanılıyor. Yaz aylarında cildi güneşin zararlı etkilerinden yani ultraviyole ışınlarından koruyan güneş yağları aynı zamanda cilde bakım da yapıyor. Bioderma güneş losyonları da güneş kremleri gibi koruyucu SPF faktör değerine sahip. Güneşe çıkmadan önce kullanılan Bioderma güneş sütünün güneş kreminden tek farkı formu oluyor. Bioderma renkli güneş kremi kızarıklığa eğilimli olan hassas ciltli kullanıcılar için üretiliyor. Bu krem Photoderm AR olarak da biliniyor. Renkli olarak isimlendirilen güneş kremi açık ten rengi ile uyum sağlıyor. Doğal bir renge sahip olan krem ciltteki kızarıklığı oldukça azaltıyor. Bioderma markasının hem yüz için hemde vücut için üretilen güneş kremi seçenekleri bulunuyor. Vücut için üretilen güneş kremlerinin yüz bölgesinde kullanılmaması gerekiyor. Aksi durumda yüz bölgesinde sivilcelenme gibi cilt problemleri yaşanabiliyor. 

Bioderma Güneş Kremi Özellikleri

Bioderma güneş kremi özellikleri incelendiğinde SPF yani güvenlik faktörü ön plana çıkıyor. Buna koruma faktörü de deniyor. SPF, güneşten gelen zararlı ışınlara karşı koruma sağlıyor. Ultraviyole A ve ultraviyole B olarak bilinen bu zararlı ışınlara karşı cilt güneş kremi yardımıyla korunuyor. Güneşin yakma derecesi kullanılan güneş kreminin SPF değeri ile ayarlanabiliyor. Güneş kremi satın alımında ilk dikkat edilmesi gereken özellik SPF değeri oluyor. Faktör özelliğinden sonra ise ürünün cilt tipine uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Güneş kremlerinde yer alan SPF faktörleri; yüksek koruma, orta koruma ve hafif koruma sağlıyor. SPF 30 faktör ve üzerinde bir değer içeren güneş kremleri yüksek oranda koruma sunuyor. SPF 30, 40 ya da 50 faktöre sahip olan güneş kremleri zararlı ultraviyole ışınlarına karşı %97 oranında koruma sağlıyor. SPF 4 ve 12 faktör arasında yer alan güneş kremleri hafif bir koruma etkisi veriyor. SPF 12 ile 30 arasında yer alan güneş kremleri ise orta derecede bir koruma sunuyor. Orta düzey koruma sağlayan güneş kremleri günlük kullanım için uygunluk gösteriyor. Yaz tatili gibi yoğun güneşe maruz kalınan dönemlerde ise 30 faktör ve üzeri olan güneş kremlerinin kullanılması tavsiye ediliyor. Bunun dışında kış aylarında güneşin zararlı etkileri azaldığı için hafif bir koruma yeterli oluyor. Faktör seviyeleri kullanıcıların cilt hassasiyetine ve ten rengine göre farklılık gösterebiliyor. Esmer tenli kullanıcılar için Bioderma güneş kremi 30 faktör yeterli olurken, açık faktörlü kullanıcılar için yetersiz kalabiliyor. Açık tenli kullanıcıların bazıları Bioderma 50 faktörlü güneş kremi tercih ederken, bazıları renkli güneş kremini seçebiliyor. Bioderma güneş kremi renkli ciltteki kızarıklıklara karşı etki gösteriyor. 

Bioderma Güneş Kremi Çeşitleri

Bioderma güneş ürünleri; krem, süt, losyon, yağ ve sprey formunda üretiliyor. Bioderma güneş kremi çeşitleri arasında her cilt tipine hitap eden ürünler yer alıyor. Özellikle yaz mevsiminde her gün düzenli olarak kullanılması gereken güneş kremi, tatil zamanlarında da sıkça tercih ediliyor. Geniş bir ürün skalasına sahip olan Bioderma markasının güneş kremi çeşitleri arasında; leke giderici ve fondotenli güneş kremi de yer alıyor. Farklı boyutlarda üretilen Bioderma güneş kremleri arasında 400 ml büyük boyutundan 30 ml cep boyutuna göre birçok seçenek bulunuyor. Bioderma 150 ml güneş kremi çantada taşımak için uygun bir boyuta sahip. Markanın güneş kremleri tekli olarak satın alınabileceği gibi set halinde de tercih edilebiliyor. Örneğin; Bioderma 40 ml güneş kremi ile 100 ml güneş kremi bir arada satışa sunulabiliyor. Bioderma güneş kremlerinin boyut seçenekleri arasında; 30, 40, 50, 100, 130, 150, 200 ve 400 gibi birçok alternatif bulunuyor. Bu sayede kullanıcı ihtiyacına yönelik bir satın alma işlemi gerçekleştirebiliyor. Her cilt tipi için ayrı ve özel olarak üretilen Bioderma güneş koruyucu kremleri farklı ihtiyaçlara yanıt verebiliyor. Bioderma cilt tipine özel üretilen krem seçenekleri arasında; kuru, hassas ve yağlı ciltler için güneş kremleri yer alıyor. Bunun dışında T bölgesi yağlı, yanak bölgesi kuru olan karma ciltli kullanıcılar için güneş kremi de mevcut. Bioderma güneş kremi çeşitleri arasında; abcderm, sebium, atoderm, light gibi farklı ihtiyaçlara cevap veren koruyucu ürünler yer alıyor. Bunun dışında Bioderma pigment bio, stick, sensitive, leke açıcı, tinted güneş kremleri de bulunuyor. Bioderma mat güneş kremi cildin parlamasının önüne geçiyor. 

 

  • Bioderma Çocuklar İçin Güneş Kremi

Bebekler ve çocuklar belirli bir döneme kadar gelişim gösteriyor. Gelişim gösterilen dönemde ise güneş yardımı ile alınan D vitaminine vücutları ihtiyaç duyuyor. Güneşin zararlı ışınları çocukların gelişimini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu sebeple hem bebekler hemde çocuklar için özel olarak geliştirilen güneş kremlerinin kullanımı önem arz ediyor. Çocuklar için güneş kremi kullanılmadığı takdirde cilt yanıkları ya da tahrişleri gözlenebiliyor. Cilt üzerinde güneş kaynaklı oluşan pullanma ve dökülmeler meydana gelebiliyor. Buda deri tabakasının incelmesine ve kaşıntıya yol açabiliyor. Çocuklar için güneş kremi kullanımına erken yaşta başlanması tavsiye ediliyor. Bioderma güneş kremi bebek kullanıcılar için 0 ve 3 yaş aralığı için uygunluk gösteriyor. Bioderma çocuk güneş kremi ise 3 ile 14 yaş aralığına hitap ediyor.

 

  • Bioderma Cilt Tipine Göre Güneş Kremi

Bioderma güneş kremi kullanımında cilt tipi analizi oldukça önemli. Her cilt tipi için ayrı olarak üretilen güneş kremi seçenekleri bulunuyor. Bioderma Photoderm 30 SPF faktör güneş kreminin matlaştırıcı bir etkisi var. Bu kremin karma ve yağlı ciltli kullanıcılar tarafından kullanılması tavsiye ediliyor. Matlaştırıcı güneş kremi karma ve yağlı ciltlerdeki yağ miktarını dengeleyerek ciltte mat bir görünüm oluşturuyor. Güneş bazı ciltlerde kızarıklığa yol açabiliyor. Kırmızı renge dönüşen hassas ciltli kullanıcılar Bioderma renkli güneş kremini tercih edebiliyor. Bioderma lekeye meyilli ciltler için üretilen güneş kremi cilt üzerinde bir bariyer oluşturarak cildi koruyor. 

 

  • Bioderma Cilt Durumuna Göre Güneş Kremi

Bioderma güneş kremi Photoderm serisi ile renkler eşitlenerek doğal bir görünüme kavuşulabiliyor. Suya dayanıklılık özelliği bulunan bu kremler sayesinde suya girip çıktıktan sonra yenilenme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bioderma renkli güneş kremi özellikle yaz mevsiminde ağır makyaj ürünleri kullanımını önlüyor. Bioderma güneş kremi fondöten etkisi yaratarak hem güzel görünüm sunuyor hemde güneş ışınlarına karşı cildi koruyor. Bioderma güneş kremi BB cilde doğal bir görünüm kazandırarak makyaj efekti elde ediyor. 

Bioderma Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Bioderma güneş kremi nasıl kullanılır ve ne zaman kullanılır soruları üründen tam verim alınabilmesi için önem arz ediyor. Güneş kremleri günde bir kez kullanıldığında istenen korumayı sağlayamıyor. Birçok kullanıcı güneş kremlerini plajda denize girmeden hemen önce tercih ediliyor. Ancak bu yapılan sık hatalardan biri olarak gözleniyor. Güneş kremlerinden tam verim alınabilmesi için güneşe çıkmadan 15 dakika kadar önce cilde uygulanması gerekiyor. Bu 15 dakika boyunca cilt kremi emerek koruma işlemine başlıyor. Bioderma güneş kremlerinin bazılarını kullanmadan önce çalkalamak gerekebiliyor. Bu ürünlerin üzerindeki etikette yazıyor. Temiz ve kuru cilde uygulanabilen güneş kreminin cildin her bölümüne eşit ve yeterli seviyede sürülmesi öneriliyor. Güneş kremlerinin sürekli güneş altında bulunulan zamanlarda her iki saatte bir, kapalı ortamlarda iken ise her dört saatte bir yenilenmesi tavsiye ediliyor. Uygulanma zamanı kullanıcıların spor gibi terleten faaliyetler ya da deniz suyu, havuz suyu gibi dış etkenlere temasına göre de değişiklik gösterebiliyor. Bioderma güneş kremlerinin ağzı kapalı olarak saklanması ve hava ile temas halinde olmaması gerekiyor. Bioderma vücut güneş kremleri cilde el yardımı ile sürülüyor. Bioderma güneş kremi sprey ise önce vücuda sıkılıyor daha sonra cilde yediriliyor. Bioderma güneş kremlerini kullanırken raf ömrüne dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Genel olarak güneş kremlerinin raf ömrü kapağı açıldıktan sonra 9 ile 12 ay olarak belirtiliyor. 

Bioderma Güneş Kremi Kullanılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bioderma güneş kremleri kullananların cilt tipine, kullanan kişinin yaşına ve kimyasallara karşı olan hassaslığına göre değişiklik gösteriyor. Cilt tipine göre üretilen ürünler arasında; kuru, karma, yağlı ve hassas ciltler için güneş kremleri yer alıyor. Ayrıca kullanıcıların kimyasal ürünlere karşı hassas oluşuna, akneli ya da lekeli bir cilde sahip olmasına karşın kullanacağı krem de değişiyor. Bunların dışında bebekler, çocuklar, gençler ve yetişkinler için ayrı olarak üretilen güneş kremleri bulunuyor. Kullanıcıların tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapması gerekiyor. Bioderma güneş kremleri cildi zararlı ışınlar karşı korurken aynı zamanda doğru içerik ile cildin hasar görmesini önlüyor. Bioderma güneş kremi aile seti tüm aile bireyleri tarafından kullanılabiliyor. Bebeklerin ciltleri daha narin ve hassas olduğu için onlara özel üretilen güneş kremlerinin kullanılması tavsiye ediliyor. Aynı durum çocuklar için de geçerli oluyor. Bioderma çocuk güneş kremi çocukların hassas cildi için özel olarak geliştiriliyor. Bioderma hassas ciltler için olan güneş kremi hassas ciltli kullanıcılara hitap ediyor. Bioderma hamileler için güneş kremi de hem hamile anneleri hemde bebeklerini koruyor. Bioderma kuru ciltler için güneş kremi kuru ciltli kullanıcıları hem güneşin etkisinden koruyor hemde cilde ekstra bakım yapıyor. Kullanıcıların cilt tipine ve cilt durumuna uygunluk gösteren güneş kremlerini kullanması gerekiyor. Bioderma markasının akneli ciltler ve lekeli ciltler için özel olarak ürettiği güneş kremi seçenekleri de mevcut. 

Bioderma Güneş Kremi Faydaları

Bioderma güneş kremleri her cilt tipine ve durumuna özel tasarlandığı için etkin bir koruma sağlıyor. Düzenli olarak kullanılan güneş kremlerinin olumsuz etkilerden koruması önemli. Bioderma güneş kremi faydaları;

  • Dört mevsim kullanılabilen güneş kremleri, güneşin neden olduğu etkilere karşı koruyor.
  • Fiziksel filtreli olan güneş kremleri, cilt üzerinde tabaka oluşturuyor. Bu tabaka cildi çevre kirliliğine ve aynı zamanda serbest radikallere karşı muhafaza ediyor. 
  • Cilt üzerinde güneşten kaynaklı oluşan çil ve lekelerin artışı düzenli güneş kremi ile önlenebiliyor. 
  • Renkli yapıdaki güneş kremleri cilt tonunu eşitleyerek cildin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. 
  • Güneş cildin nem seviyesini düşürdüğü için erken yaşlanmaya neden olabiliyor. Güneş kremi kullanımı cildin nem kaybını engellediği için yaşlanmayı da geciktiriyor. 
  • Cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyan güneş kremleri aynı zamanda sağlıklı şekilde bronzlaşmayı sağlıyor. 

 

Bioderma Güneş Kremi Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Bioderma güneş kremi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Güneş kremleri kullananların cilt tipine, cilt durumuna, yaş aralığına, koruyuculuğuna ve boyutuna göre farklı seçeneklerle üretiliyor. Güneş kremi seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken özellik SPF değeri oluyor. Tenin açık ya da koyu oluşuna göre kullanılan SPF değeri değişiklik gösterebiliyor. Bunun dışında cildin karma, yağlı, kuru oluşu da krem seçiminde etkin bir rol oynuyor. Yağlı ve karma cilde sahip olan kullanıcıların daha mat bir görünüme kavuşması sağlanırken, kuru ciltli kullanıcılara nem takviyesi yapılıyor. Bebekler, çocuklar ve yetişkinler için ayrı olarak üretilen güneş kremleri bulunuyor. Çocukların ve bebeklerin cildi yetişkinlere kıyasla daha hassas olduğu için onlara özel üretilen kremlerden kullanılması tavsiye ediliyor. Güneş kreminin boyutu da satın alımında dikkat edilmesi gereken bir detay. 30 ml olan güneş kremleri çantada kolayca taşınırken, 100 ml olan güneş kremleri bavulda taşınabiliyor. Cildin durumuna göre üretilen güneş kremleri de mevcut. Akneli, lekeli ya da hassas cilde sahip olan kullanıcılar bu problemlere uygun olan güneş kremlerini tercih edebiliyor. 

Bioderma Güneş Kremi Fiyatları

Bioderma güneş kremi fiyatları ürünün formuna, boyutuna, içeriğine göre değişiklik gösterebiliyor. Farklı cilt tipine, cilt durumuna ve yaş aralığına hitap eden güneş kremi çeşitleri bulunuyor. 30 ml, 50 ml, 100 ml gibi farklı boyutlarda üretilen güneş kremleri fiyat üzerinde etki gösteriyor. Güneş kremleri tekli olarak satın alınabileceği gibi set halinde de tercih edilebiliyor. Set halindeki güneş kremleri kullanıcıya daha ekonomik fiyatlarla satışa sunulabiliyor. Kullanıcı tercihini bu yönde kullanarak bütçesini koruyabiliyor. Bioderma güneş kremleri en çok satanlar, en yeniler, artan fiyat ya da azalan fiyat şeklinde sıralanabiliyor. Sıralanan güneş kremleri kendi arasında ya da farklı marka güneş kremleri ile fiyat ve özellik açısından karşılaştırılabiliyor. Karşılaştırma işlemi sonucunda kullanıcı kendi ihtiyacına yönelik olan ve bütçesine hitap eden ürünü seçerek satın alabiliyor. Fiyat araştırması yapılırken fiyat aralığı belirlenebiliyor. Kullanıcı kendi bütçesine uygun bir fiyat aralığı belirleyerek bütçesini koruyabiliyor. Ürünü satın alma konusunda kararsız kalan kullanıcılar ürünü beğenebiliyor, listesine ekleyebiliyor ya da indirim alarmı kurabiliyor. 

Bioderma Güneş Kremi Yorumları

Bioderma güneş kremi yorumları ürünü ilk defa deneyimleyecek olan kullanıcılar için önem arz ediyor. Deneyimli kullanıcıların güneş kremi için yaptığı olumlu veya olumsuz yorumlar kullanıcının satın alma kararını etkileyebiliyor. Bioderma güneş kremi kullananlar memnuniyetini ya da memnuniyetsizliğini yorum yoluyla belirterek ürünü yeni satın almak isteyen kullanıcılara yardımcı oluyor. Kullanıcı bu yorumlardan yola çıkarak satın alma kararını netlleştirebiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bioderma Güneş Kremi

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Koruma Faktörü
Toplam 24 / 107 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32010889/32010921/bioderma