Güneşin faydaları herkes tarafından bilinir. Ancak güneşten gelen zararlı ışınlara maruz kalındığında başta cilt yaşlanması ve lekelenmesi olmak üzere pek çok farklı cilt problemi oluşabilir. Hem yaz hem de kış aylarında, cilt tipinize uygun bir güneş kremi kullanmak, sizi güneşin zararlı ışınlar UVA ve UVB’den korur. Güneş kremlerinin aşırı yağlı olduğuna dair bir inanç vardır. Gelişen teknoloji sayesinde, her cilt tipine uygun güneş kremi üretilir. Farklı ihtiyaçlara uygun üretilen Bioderma Güneş Krem Losyonları - Hepsiburada.com sitesinde bulabilirsiniz.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Güneş kremi kullanmak kadar hangi güneş kreminin kullanıldığı da önemlidir. Güneş kremleri cildi korumaya yönelik iken, güneş yağları korumanın yanı sıra bronzlaşmaya da yardımcı olmayı amaçlar. Yağlı ciltlere için yağ içeren güneş kremleri yerine, yağlı ciltlere özel olarak üretilen su bazlı, matlaştırıcı özellikli Bioderma krem ya da losyonlar tercih edilebilir. Kuru ciltlerin ise matlaştırıcı özelliği olmayan, nemlendirici özellikli kremler seçmesi daha uygun olur. Güneş kremi kullanımında en sık karşılaşılan problem, kremin ciltte beyaz bir tabaka bırakmasıdır. Güneş kremlerinin cildinizde beyaz durduğunu düşünüyorsanız, Bioderma renkli güneş kremleri ya da kimyasal filtreli ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Renkli güneş kremleri UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerinden korurken aynı zamanda ciltteki renk eşitsizliklerini de giderir. Kimyasal filtre ile koruma sağlayan ürünler ciltle bütünleşir ve beyazlık bırakmaz. Fiziksel filtreli güneş kremleri cildin üzerinde fiziksel bir koruma tabakası oluşturduğundan beyazlık bırakması olağandır. Fiziksel filtreli güneş kremleri özellikle yağlı ve hassas cilde sahip kişiler tarafından tercih edilir. Hem fiziksel filtreli hem de kimyasal filtreli güneş ürünlerini Bioderma güneş kremleri ve losyonları arasında bulabilirsiniz.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremi pek çok kişi tarafından sadece güneşlenirken kullanılır. Ancak güneş kremini her gün kullanmak gerekir. Güneşe çıkmadan 15 dakika önce uygulamak, cildin kremi emmesini ve bu sayede kremin aktif hale gelmesini sağlar. Gün içinde 2 saatte bir yenilemek gerekir. Bunun için Bioderma kompakt ve sprey ürünler kolaylık sağlar. Kompakt ürünler ev dışında da içindeki sünger ile kolayca uygulanabilir. Bioderma sprey güneş ürünleri makyaj üzerine de kullanılabilir. Paket üzerinde belirtilen kullanım süresi geçen ürünler kullanılmamalıdır. Güneş kremleri açıldıktan sonra belli bir süre içerisinde koruyucu özelliğini kaybeder.

Bioderma Güneş Kremi ve Losyonları

Bioderma geliştirdiği patentli hücresel koruma teknolojisiyle cildi hücreden başlayarak korur. Her cildin ihtiyacının farklı olduğunu bilir ve farklı cilt tipleri için özel ürünler tasarlar. Ürünleri piyasaya sürmeden önce güvenlik ve etkinlik testlerinden geçirir. Farklı cilt tipleri için farklı ürünler üretmenin yanı sıra, farklı ihtiyaçları da düşünür. Kızarık ciltler, aşırı hassas ciltler, bebek ve çocuklar için özel üretilen güneş kremi çeşitleri vardır. 

Güneş Kreminin Faydaları

  • Dört mevsim güneş kremi kullanmak cildi çeşitli sağlık sorunlarına karşı korur. 
  • Fiziksel filtreli güneş kremleri, cildin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur ve bu tabaka cildi çevre kirliliği ve serbest radikallere karşı da korur.
  • Güneş kremi kullanmak çillerin ve lekelerin artışını engellemeye yardımcı olur.
  • Renkli güneş kremleri cilt tonunu eşitleyerek cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. 
  • Güneş cildin nem seviyesini düşürerek erken yaşlanmaya sebep olur. Cilt tipine uygun bir güneş kremi ile nem kaybının önüne geçilebilir.

Bunlara da Dikkat

  • Çocuklar ve bebekler için yüksek koruma faktörlü, fiziksel korumalı ürünler önerilir. 
  • Güneş kremleri cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor olsa bile, öğlen saatlerinde güneşe çıkmak tehlikeli olabilir.
  • Krem ve losyonların su ile temastan sonra yenilenmesi önemlidir. 
  • Uyumadan önce cildin güneş kreminden arındırılması önerilir.
  • 30 SPF içeren bir ürün cildi %93 oranında korur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bioderma Güneş Kremi ve Yağları

Marka
50+
50
30
30+
10+
200 ml
150 ml
250 ml
100 ml
400 ml
50 ml
40 ml
10 gr
40 gr
30 ml
10 ml
Konumseçilmedi
Koruma Faktörü
Toplam 24 / 74 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32010889/32010921/bioderma