Cezveler

Kız istemelerinin vazgeçilmezi olan, yemek sonrası ya da yorgunluk üzerine keyif için içilen Türk kahvesi geleneğini, ilerleyen teknoloji ile Türk kahvesi makineleri ile sürdürmek mümkün olsa da; gelenekselliğe bağlı kalmak ve kahvenin köpüğünü kendi maharetiyle ortaya koymak isteyenler için cezveler önemini koruyor. Kuşkusuz yalnızca kahve için değil, kış soğuğunda iyi gelecek sahlep, bitki çayları gibi kullanımlar için de cezveler mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Schafer, Ayyıldız, Korkmaz gibi pek çok kaliteli marka ve geniş ürün yelpazesi arasından, dilediğiniz modelleri inceleyebilir, mutfağınız için en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Cezve Ne Demek?

Cezve kelimesinin kökeni Arapça'dır ve anlamı kahve yapmak için kullanılan gereç olarak geçmektedir. Geleneksel olarak bakırdan yapılan cezveler, günümüzde daha çok alüminyum, çinko ve çelikten imal edilir. Bugün, tüm dünyadaki karşılığı Türk kahvesi ile özdeşlemiştir.

Ayrıca Türk kahvesinin köpüğünün korunması, büyük maharet gerektirir ve yapılan kahve kişinin maharetini ölçer. Bu nedenle bir başka Türk geleneği olan kız isteme törenlerinde kahve ikram edilmesinin bu bağlamda anlamı büyüktür. Yapılan kahvenin lezzeti ise elbette cezve ile ilintilidir.

Cezve Fiyatları

Dilerseniz üçlü set şeklinde, dilerseniz tekli olarak temin edebileceğiniz cezveler; markasına, boyutuna ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir. Alüminyum / paslanmaz çelik cezvelerde 5 TL ile 250 TL arasında değişebilen bir fiyat / ürün yelpazesi bulunur. Bu yelpazeden ihtiyacınıza, bütçenize ve zevkinize uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Dilerseniz cam, dilerseniz elektrikli, dilerseniz alüminyum cezveleri seçebilirsiniz. Her yaştan ve zevkten beğeniye uygun olarak tasarlanmış ürünlerde; renkli sapları ile mutfaklara enerji ve renk getiren modelleri inceleyebilir, tamamı metal renkli olan ürünlerle son dönemlerin trendini yakalayabilirsiniz. Kolaylıkla bulabileceğiniz üçlü cezve seti ile misafir sayınıza uygun olan ebattaki cezveyi kolayca seçebilirsiniz.

Porselen cezve takımlarının, kahveye ayrı bir lezzet kattığı, bu yüzden özellikle Arapların porselen cezve kullanarak kahvelerini daha da lezzetli yaptıkları söylenir. 55 TL ile 150 TL arasında değişen porselen cezveler arasından ürünleri kıyaslayabilirsiniz.

Dilerseniz klasik, dilerseniz daha modern çizgilerle tasarlanmış ürünleri temin edebilirsiniz. Çiçekli modeller olduğu kadar, renkli sapları, sadeliği ya da fark yaratan tasarımları ile trendi yakalayan geniş ürün yelpazesinden de faydalanabilirsiniz.

Gelenekselden sıkılan, çağı yakalamak gerektiğine inanan kişilerin en çok tercih ettikleri elektrikli cezve modellerinin fiyatları ise ürünün hacmine, kullanılan malzemesine ve markasına göre değişir. Bu modeller hem kullanım hem de temizlik kolaylığı sağlar ve modern tasarımları ile mutfaklara estetik bir duruş kazandırır.

Cam cezve modelleri ise 22 TL ile 45 TL arasında değişen bir fiyat yelpazesine sahiptir. Ürünün genişliği ve markası fiyat farkını yaratır. Ürünü tek olarak edinebileceğiniz gibi, farklı ebatlarda da edinebilirsiniz.

Cezve Nasıl Çizilir?

Cezveleri, özellikle alüminyum ve çelikten yapılanları, telle ya da sert bir süngerle temizlemek onların çizilmesine ve yıpranmış görünmesine neden olur. Bulaşık makinelerinde uzun süre yıkanması da benzer bir etki yaratır. Bu nedenle cezvelerin temizliğinde süngerin yumuşak kısmının kullanılması, makinede temizlenmesi yerine elde yıkanması, ürünün ömrünü uzatır.

Cezvelerin ovalamaya maruz kalmamaları için kahve, süt ya da diğer içecekler servise hazır duruma gelir gelmez, bardaklara boşaltıldıktan sonra, cezve hemen suya tutulmalıdır. Böylece içindeki ürünün kuruması engellenmelidir. Çünkü kuruyan kahve ya da süt, cezvelerin ovalanmasını gerektirecek ve bu da çizilmesine neden olacaktır.

Cezvenin parlaklığını yitirmemesi, ilk günkü gibi görünmesi ve kireçlerinden arınması için limon tozu, sirke ve karbonat gibi doğal yöntemler tercih edilebilir. Böylece hem ürün zarar görmemiş olur, hem de doğaya zarar vermeyerek insan sağlığına ve geleceğine katkı sağlanabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Cezve Fiyatları

682 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. Korkmaz
  3. Schafer
  4. Emsan
  5. Bambum
  6. Karaca
  7. Papilla
  8. Nehir
  9. Hisar
  10. Tantitoni
  11. WMF
  12. Taç
  13. Aryıldız
  14. Esse
  15. Kosova
  16. Sonay Bakırcılık
  17. İnci Çelik
  18. Handygoo
  19. Hd Marketim
  20. Zugazo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/22530/60003717
Başa dön