ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Clementoni
Clementoni Coding Lab Robomaker Pro Eğitici Robotbilim Laboratuvarı

Clementoni Coding Lab Robomaker Pro Eğitici Robotbilim Laboratuvarı

Clementoni
%45 indirim 824,00 TL 449,90 TL
SEPETTE % 4
429,90 TL
( / adet)
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
DSACategoryId/2147483639/23031884/10452/23024292
Clementoni Coding Lab Robomaker Pro Eğitici Robotbilim Laboratuvarı
Robomaker... robotik ve elektronik severler için gerçek bir eğitici araç!


Robomaker zorluk dereceleri gittikçe artan birçok robot yapım seçeneğine sahip, eğitici bir robotik laboratuvarıdır. İlkokulun son yıllarındaki çocuklar için tasarlanan Robomaker çocukların blok tabanlı programlama bilgisini derinleştirmeyi hedefler. İlkokullarda dijital becerileri geliştirmek amacıyla Clementoni'nin sunduğu bu robot seti ile, 250’den fazla değiştirebilir bileşen sayesinde 5 robot yapabilir, ayrıca bunları ücretsiz olarak indirilebilen uygulama yardımıyla programlayabilirsiniz. Resimli kullanım kılavuzu yardımıyla çocuklar programlamayı adım adım öğrenecek, sonrasında ise önerilen modellerin yanı sıra her biçimde robot yapıp kolaylıkla programlayabileceklerdir.
STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) metodolojisinden ilham alan bu oyun el becerilerinin, zekanın ve yaratıcılığın geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.Uygulamayı ve çeşitli oyun modlarını deneyin


RoboMaker® uygulamasını indirin ve robotlarınızı programlayarak eğlenin! İndirildikten ve yüklendikten sonra bu uygulama Bluetooth® BLE modülünden yararlanmanızı ve aşağıdaki 4 farklı oyun bölümünü kullanarak çeşitli robotlarla eğlenmenizi sağlayacaktır:
- MONTAJ: Seçilen robotu 3 boyutlu olarak yapmak, bileşenleri büyütmek / küçültmek veya 360° döndürmek için
- EĞİTİM: Blok tabanlı programlamadan yararlanarak özel komut dizilerinin oluşturulmasından meydana gelen 10 kılavuzlu etkinlik yoluyla programlamanın temel kavramlarını öğrenmek için
- PROGRAMLAMA: İstediğiniz şekilde programlanmak üzere herhangi bir şekilde bir robot oluşturmak için
- KONTROL: Robotlarınızı görmek ve blok tabanlı programlamadan yararlanmadan gerçek zamanlı olarak yönetmek için

Detaylar

1. Robot, sette bulunmayan 4 adet AA pille çalışmaktadır.
2. Uygulama AndroidTM ve iOS (Apple®) işletim sistemleri için geliştirilmiştir.
3. İtalya'da Üretilmiştir.


Manuel mod

Robomaker’la manuel olarak da oynayabilirsiniz. Bu mod, robot açıkken ve ana kart Bluetooth vasıtasıyla uygulamaya bağlı değilken otomatik olarak etkinleşir. Bu modda sadece 3 motoru ve sesleri yönetmek mümkündür ve komut dizileri adımlar yoluyla oluşturulabilmektedir.


5 ayrı model ile artan zorluk seviyeleri...

Model X1 - Explorer

Robotik dünyasındaki büyüleyici keşfinizi başlatacağınız Explorer, bir uzay aracını andırmaktadır. İki elektrik motoru ve bir hoparlörle donatılmış olan bu robot, Clementoni’nin blok tabanlı programlama sistemini anlamanıza yönelik ilk adımı atabilmenizi sağlayacaktır. İki adet aktivitesi bulunmaktadır:
- Çok kısa ve kolay bir rotayı izleyebilmesi için Explorer'ın paletlerinin hareketlerini yön ve hızları bakımından programlayabilir;
- Birkaç sesi ve palet hareketlerini, hızlarını, sürelerini ve yönlerini ayarlayabilirsiniz.


Model X2 - Spider

Spider, 3 elektrik motoru, bir hoparlör ve etrafındaki cisimleri algılayabilmesini sağlayan kızılötesi bir sensörle donatılmış örümcek biçimli bir robottur. İki oyun modu: Örümcek av rolü oynadığında hedefiniz robotun hareketlerini ve kızılötesi sensörü yaklaşan bir avcının varlığını algılayacak ve geri geri yürüyerek kaçmasını sağlayacak şekilde programlamaktır; avcı rolü oynadığında ise robotu, avını tespit etmesini, izlemesini ve üçüncü motorun harekete geçirdiği kavrayıcıyla yakalamasını sağlayacak şekilde programlamalısınız.


Model X3 – SumoBot

SumoBot, aynı modelde bir araya getirilmiş iki farklı aktivite gerçekleştirebilen bir robottur:
- Sumo fonksiyonu: robotu, biri cismi tespit etmek için ileri bakan, diğeri de arenanın sınırlarını görebilmek için aşağı bakan iki sensörü sayesinde sette bulunan beyaz ve siyah kutuları arenanın dışına atmaya programlar.
- Çizgi izleme fonksiyonu: robotu, kızılötesi sensörlerinin yardımıyla siyah çizgiyi ayırt edip takip etmeye programlar. Bu modelde, iki kızılötesi sensörü eşzamanlı olarak yönetmeyi öğrenecek, böylece elektronik bilgi ve becerilerinizi daha da geliştireceksiniz.


...blok tabanlı programlamayı öğrenmek için


Model X4 – Guardian

Guardian, kızılötesi sensörün 3 elektrik motorunun ve hoparlörün yanı sıra bir dokunma sensörüyle donatılmış ilk robottur. Bu nedenle ilk kez, kızılötesi sensörleri kontrol etmeyi öğrendikten sonra bu türdeki sensörleri programlamayı da öğreneceksiniz. Hırsız - Polis veya Nöbetçi Oyununu Oynayın: İlk aktivitede Guardian, çalınmasını önlemek için bir cismi korumalıdır ve bir hırsızlık girişimi durumunda cismi tutmak için kavrayıcısını etkinleştirecektir; Nöbetçi oyununda ise robot davetsiz misafirleri aramak için bir bölgede devriye gezmelidir ve sizin göreviniz de robotu cisimlere takılmadan etrafta hareket edebilecek şekilde programlamaktır.


Model X5 – Droid

Droid, önerilen bu eğitim yolculuğunun zirvesini temsil etmektedir. Gerçek bir robota benzemektedir ve tüm elektrikli ve elektronik bileşenleri programlanmalıdır (ana kart, iki kızılötesi sensör, dokunma sensörü, hoparlör). İki oyun modu: Birinci aktivite, cisimlerin tespit edilmesine ve yakalanmasına yöneliktir. Robot, cismi tespit edene kadar kendi etrafında dönecek, sonra cisme doğru hareket edecektir. İkinci aktivite - oyundaki en karmaşık aktivite - cisimleri renklerine göre ayırt etmeyi, tutmayı ve iki grup halinde ayırmayı kapsamaktadır.

Yaş Aralığı 8 - 12 Yaş
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000KB6S5
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön