Dark
Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA2)

Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA2)

Dark
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
Ergonomik , Kaliteli 18 Temmuz 2016, Pazartesi
İşim gereği çift ekran çalışmam gerekiyordu , fakat laptopumda vga girişi yoktu , bu üründen aldım monitör vgayı hdmi a çevirip kullanıyorum gayet kaliteli , kutusu güzel , alabilirsiniz. devamını göster devamını gizle
Talha Berk ARIKAN (27) MERKEZ - Bartın Tüm Yorumlar (50)
DSACategoryId/2147483646/42/757/105307
HepsiGlobal/true

Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA2)

Dark HDMI - VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü
PS3, Xbox gibi oyun konsollarınızı, FullHD medya oynatıcılarınızı, HDMI çıkışa sahip kameralarınızı VGA monitörünüze kolayca bağlayın!Dark ile Dijital HDMI Sinyali Analog VGA ve Stereo Ses'e Dönüşecek!

Mini boyutlarıyla fark yaratan Dark dijital - analog sinyal dönüştürücü ile HDMI çıkışa sahip PS3, Xbox gibi oyun konsollarını, FullHD medya oynatıcıları, kameraları VGA monitöre kolayca bağlayabilecek; 3.5mm stereo ses çıkışını kullanarak ses alabileceksiniz.VGA Monitörünüzde HDMI keyfine Hazırlanın
Yüksek çözünürlüğe sahip oyun konsolu, medya oynatıcı gibi cihazlarınızı halihazırda elinizde bulunan VGA monitörlere artık bağlayabileceksiniz. 3.5mm ses çıkışı ile kolayca kulaklık veya hoparlör bağlayabilirsiniz. Dijital HDMI sinyalinden ses ve görüntü çıkışlarını ayıran Dark dönüştürücü ile HDMI keyfi VGA ile buluşuyor.

Ayar Gerektirmeyen Tak-Çalıştır Kullanım
Dark HDMI-VGA dönüştürücünün kullanımı çok kolay, herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymayan yapıdadır. Bir ucunu HDMI kaynağına bağlayın, diğer tarafta VGA görüntü ve 3.5mm Stereo Ses bağlantılarını yapın. Otomatik olarak sinyal dijitalden analoğa dönüşür, size de VGA monitör veya projeksiyonda HDMI çıkışlı cihaz kullanmanın keyfi kalır.

Önemli: Dark Dijital HDMI - Analog VGA ve SES Aktif Dönüştürücüsü HDMI kaynağından aldığı sinyali çözünürlüğünü değiştirmeden aynı çözünürlükte VGA sinyaline dönüştürür. VGA cihazınızdan görüntü alabilmek için HDMI kaynağınızın sinyal çıkışını VGA görüntü cihazının algılayacağı şekilde ayarlamanız gereklidir.Standart Bağlantılar
Standart 3.5mm stereo ses çıkışına sahip olan Dark dönüştürüye doğrudan stereo kulaklık veya hoparlör bağlayabilirsiniz. Dark Analog - Dijital sinyal dönüştürücü ile sahip olduğunuz standart VGA ve ses kablolarını kullanabileceğiniz gibi, daha da iyi görüntü ve ses için Dark 1.8m / 3m VGA, 3.5mm stereo ses kablolarını da kullanabilirsiniz.


Minik Boyutlarıyla Sizi Şaşırtır!
Dark HDMI - VGA dönüştürücü boyundan büyük işleri yerine getirirken minik boyutlarıyla sizi şaşırtacak yapıdadır. Hem görüntü hem sesi çevirebilen Dark dönüştürücüyü cebinizde, çantanızda kolayca taşıyabilirsiniz.

Kablolu Elastik Yapı
Dark dönüştürücü uzun yıllar kullanım için sağlam gövdeye sahiptir. HDMI bağlantı ucu kablolu olan Dark dönüştürücü elastik ve kompakt yapısı ile daima yanınızda olacak.

Teknik Özellikler

 • HDMI-VGA Dönüştürücü
 • Full HD 1080P Sinyal Desteği
 • HDMI Bağlantısı
 • 15pin D-Sub VGA görüntü çıkışı
 • 3.5mm Stereo Ses Çıkışı
 • Tak&Kullan Özelliği
 • Ürün Kodu: DK-HD-AHDMIXVGA2Dijital analog dönüştürücüler İngilizce "Digital Analog Converter" kelimesi ile ifade ediliyor ve dijital sesleri analog dosyalara dönüştürme amacıyla kullanılıyor. Dönüştürücüler 1 ve 0 gibi sayılarla ifade edilen girişlerle alınan bilgileri, çıkışlarında giriş değerlerine göre farklı akım ve gerilim üreterek çevirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Birden fazla dijital değeri giriş işlemi olarak alabilen bu cihazların giriş sayısı dijital devrenin çıkış sayısı ile eşit oluyor. Her verisel girişin bir ağırlığı bulunuyor. Volt cinsinden hesaplanan girdilerin değeri, çıktı değerinin de bilinebilmesine olanak tanıyor. 

Dijital devrelerin analoğa çevrilmesinde kullanılan yükselteçler, girişte oluşan gerilim değerini belirlenen bir oranla çıkışa aktarıyor. Eşdeğer sayısal dönüştürme olarak da açıklanabilen bu sistem için pek çok devre türü bulunuyor. Bu devrelerin birçoğu ise analog dönüştürücünün çıkışını giriş akımıyla karşılaştırma mantığı ile çalışıyor. Analog dönüştürücüler elektronik sistemlerden cep telefonlarına, internet bilişim altyapısından dijital cihazlara kadar oldukça fazla alanda kullanılıyor. Günümüzde dijital sinyallerin işlenmesinin oldukça önemli olmasıyla birlikte bu aygıtlara ilgi artıyor. Dijital verilerle çalışan sistemlerin çoğalmasının yanında dijital verilerin hızlı, güvenli ve kolay işlenebilmesi de dijital analog dönüştürücülerin popüler hale gelmesinde rol oynuyor. Entegre devre formundaki bu aygıtların gelişmiş versiyonlarının dönüştürme süreci sadece birkaç mikrosaniye alıyor. Flaş dönüştürücü olarak adlandırılan en hızlı dönüştürücü aygıtlar televizyon görüntülerini sayısallaştırmak için değişik standartları birbirine dönüştürmek amacıyla kullanılabiliyor. 

Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA2) dijital verileri analog verilere ses ve görüntü dosyaları halinde dönüştürebiliyor. Dijital dönüştürücü HDMI çıkışına sahip olan XBox ve PS3 gibi oyun konsollarının yanında kamera ve Full HD medya oynatıcılarının VGA monitörüne bağlanması ile verilerin kolaylıkla dönüştürülmesini sağlıyor. 3.5 mm stereo ses çıkışı olan aygıtla kaliteli ses alabilmek mümkün oluyor. VGA monitörlerde HDMI keyfi sunan cihaz ile yüksek çözünürlüğe sahip veriler hızlı bir şekilde dönüştürülerek kullanıcılara kaliteli içerik sağlanıyor. Ayrıca aygıtın ses çıkışına kulaklık veya hoparlör bağlayarak dijital HDMI ses keyfi yaşamak da mümkün oluyor. 

Kullanımı son derece pratik olan Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA2) ile HDMI-VGA arası veri transferi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan bilgileri işleyen ve dönüştürebilen ürünü bilgisayarda HDMI çıkışına bağlamak, diğer tarafta ise 3.5 mm stereo ses ile VGA görüntü bağlantılarını yapmak yeterli oluyor. Sinyallerin otomatik bir şekilde dijitalden analoğa dönüştüğü ortamda, kullanıcılara ise VGA monitörlerde HDMI çıkışlı cihaz kullanabilmenin ayrıcalığını yaşama keyfi kalıyor. Stereo kulaklık veya hoparlörlerle doğrudan kullanım avantajı sunan dönüştürücü cihaz, standart VGA ve ses kabloları ile çalışabiliyor. Daha iyi görüntü ve ses kalitesi için ürünle uyumlu orijinal ses ve görüntü kabloları da tercih edilebiliyor. 

Minik boyutlarıyla oldukça işlevsel ve kompakt bir kullanım sunan Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA2) usb bellek boyutları ile her yere kolaylıkla taşınabiliyor. Elastik yapısı ile yer kaplamayan ürün kullanıcılarına işlevsel ve pratik bir kullanım vadediyor. Sağlam bir gövde yapısına sahip olan cihaz dayanıklı ve uzun süreli bir kullanıma imkan tanıyor. HDMI bağlantı çıkışında kablo bulunan dönüştürücü estetik yapısı ile çantada ve cepte az yer kaplayarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Full HD 1080P sinyal desteği 15pin D-Sub VGA görüntü çıkış özellikleri ile ürün kaliteli bir dönüştürücüden beklenen standartları karşılıyor. Cihazın tak-kullan özelliği ise fonksiyonelliğine artı değer katıyor.

Kablo Tipi HDMI - VGA
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu BS41175
Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü (DK-HD-AHDMIXVGA2) Yorumları
Tüm yorumları gör (50)
 • UM
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Üniversitede çalışıyorum, genelde projeksiyonlar için DARK markaı dönüştürücüler kullanıyoruz, gayet kullanışlı güzel bir ürün.

  MALTEPE - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • HF
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  zamanında teslim

  ESENLER - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • EK
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  çalışmıyor

  çalışmıyor arkadaşlar riske girip almayın

  DERİNCE - Kocaeli

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (2)

 • TT
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  kötü

  ürünü Bir ay önce aldım ilk Bir hafta sorunsuz çalıştı. son 20 gündür gün içinde 3-4 kez görüntü kopması yaşıyorum. almanızı tavsiye etmem.

  İZMİT - Kocaeli

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • MA
  Bir Yıldız

  Önce kablolu almıştım sonra bunu aldım ikisi de rezaletti, gtx 1060 ekran kartım var bir ders anlatamadım, görüntü gelsin diye altına veya üstüne bişeyler koyyorum hala gidiyo gelmiyo deli ediyo, en sonundada siyah gövde kısmı parçalandı ve elimde kaldı. Mutlu olduğum gün projeksiyona kablosuz bağlandığım gün olacak sanırım, VGA denen saçmalığa bu aparatlarla yeni nesil pc leri bağlamak eziyet.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Sakın Almayın

  Sakın almayın görüntüde sürekli kopmalar yaşıyorum biraz pahalı olsun iyi olur diye düşündüm sakın bulaşmayın tavsiye etmiyorum..

  ÇANKAYA - Ankara

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • SA
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Philips vga çıkışlı monitör ve msi ekran kartı uyumu mükemmel.

  ETİMESGUT - Ankara

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (3)

 • MA
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  5 yıldız

  süper bir ürün tak çalıştır diğer yorumlarda ekranda git gel , dalgalanmalar vs oluyor yazıyordu korkarak da olsa almıştım aba hiçbir sorunu yok tertemiz görüntü tak çalıştır.

  MERKEZEFENDİ - Denizli

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • MK
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Tablet'te calismadi

  iPad'imin HDMI adaptorune taktigim zaman monitore sinyal gitmiyor. Baska adaptorlerde bu sorunu yasamamistim. Bunun disinda raspberry pi ve laptopta test ettim ek olarak goruntu aktarimini yapti. Dedigim gibi amaci iPad'e goruntu aktarmak olanlara tavsiye etmiyorum 3 farkli monitorde VGA kablosu ile test ettim ve goruntu aktarilmiyor. Parayi sokaga atmis olursunuz.

  PENDİK - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (3)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  SÜPER

  KEPEZ - Antalya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • Tüm yorumları gör (50)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN