ARA
Loading interface...
Loading interface...
Uygun
Denge Oyunu 54 Parça

Denge Oyunu 54 Parça

Uygun
%75 indirim 69,99 TL 17,50 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/10283
Jenga Denge Oyunu 54 Parça

Son zamanlarda oldukça tercih edilen kutu oyunlarından biri olan Jenga oyunu dünya üzerinde popüler olan en ünlü kutu oyunlarından bir tanesidir. Teknolojiden uzaklaşmak istediğinizde ve farklı şeylerle yaparak zamanınızı değerlendirmek istediğinizde tercih edebileceğiniz en zevkli oyunlardan bir tanesi Jengadır. Oyun çok oyuncu ile oynandığı için aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli dakikalar geçirerek oynayabileceğiniz zevk ve heyecan dolu bir oyundur. İçerdiği özellikler bakımından Jenga oyunu bir konsantrasyon ve denge oyunudur. 

Dışarıdan bakınca basit gibi görünen Jenga oyunu ahşap bloklardan oluşan bir denge oyunudur. Jenga oyunu çoğu kutu oyunu gibi turlar şeklinde ilerler. Turlar ise kulenin alt kısmından ahşap blokları dikkatle çekerek kulenin üst kısmına koyma şeklinde gerçekleşir. Oyun esnasında özellikle kritik nokta riskli parçaları kuleyi devirmeden çekebilmektir. Riskli parçaları özenle ve kuleyi devirmeden çekmekte başarılı olursanız rakiplerinize oldukça zor bir pozisyon bırakmış olursunuz ki bu durum kazanmanıza sağlayabileceği gibi aynı zamanda kaybetmenize de yol açabilir. Çünkü rakibiniz onu soktuğunuz zor pozisyondan başarı ile çıkarsa siz de riske girmiş olursunuz ve oyunu da kaybedebilirsiniz. Amaç kuleyi devirmeden blokları çekebilmektir ki zaten Jenga blogunu çekerken kuleyi deviren oyuncu oyunu kaybetmiş olur ve yeni oyuna başlayabilmek için tekrardan kuleyi oyunu kaybeden kişi kurar.

Jenga Nedir?

Jenga kutu oyunları arasında oldukça tercih edilen bir oyundur ve yüksek dikkat gerektirir. Oyunun özü denge ve konsantrasyondur ve amaç en doğru blogu çekmektir. Jenga oyununda blokların içinden çekildiği kule eşit parçalara bölünmüş ahsap blokların üst üste dizilmesi ile oluşturulur. Kule ahşap blokların tek tek çekilip üste dizilmesi ile yükseltilmektedir. Jenga oyununda oyunun ilk evrelerinde oyuncular genelde blokları ilk önce rastgele çekerler fakat oyun ilerledikçe hangi blogun çekilmesi gerektiği üzerine dikkatle düşünmeleri ve hesaplamalar yapmaları gerekmektedir. Çünkü jenga oyununda ki asıl amaç gelişi güzel bir blogu çekmek değil, sonunda oyunu kazanmaya da yarayacak en doğru blogu çekmektir. Dolayısıyla Jenga’da başarılı olmak için gereken özellikler sadece konsantrasyon ve denge değil, yüksek zekâ ve başarılı akıl yürütmektir.

Oyunun Kuralları Nelerdir?

Oyunu oynamak için düz ve sert bir zemine ihtiyacımız vardır. Daha sonra kuleyi dizmelisiniz. Her sıra 3 tahta bloktan oluşmaktadır. Sırayla 3 blok enlem 3 blok boylam şeklinde dizilmelidir. Kuleden herkes sırayla bir tahta blok çeker ve kulenin en üstüne dizer, ayrıca oyuncular dokundukları ilk blogu çekmelidir. Oyuncuların blokları çekerken tek ellerini kullanmaları gerekmektedir. Kuleyi deviren oyuncu kaybeder ve Jenga oyun kulesini kaybeden oyuncu tekrar dizer.

Ürünün Teknik Özellikleri

  • 54 parçadan oluşan ahşap bloklar
  • Sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen blok parçaları 
  • Kutu boyutu 8x26 cm 

Jenga Oyunun Hikâyesi

Diğer kutu oyunlarından Jenga'yı ayıran bir diğer özellik, Jenga oyununun enteresan bir hikâyeye sahip olmasıdır.

Lesslie Scott isimli bir kız babası işi nedeni ile Afrika’da yaşamaktadır ve kız kardeşi ile can sıkıntısını gidermek için tahtalarla oynanan bu denge oyununu yani Jenga'yı bulmuştur.

Jenga’nın Oyununun Faydaları

  • Oyunu oynayabilmek için konsantre olmanız gerekmektedir. Eğer Jenga'yı gerçekten seviyorsanız ve başarı ile oynamak istiyorsanız eninde sonunda sizi yüksek konsantrasyon sahibi yapacaktır.
  • Jenga el ve kas becerisi gerektirir ve bu becerilerinizi geliştirir.
  • Jenga tek hamle ile kazanmanızı ya da kaybetmenizi sağlayacak bir oyundur, dolayısıyla kazanmayı ve kaybetmeyi oyunculara eğlenceli bir şekilde öğretir.
  • Yüksek dikkat gerektirir ve size dikkat kazandırır.

Jenga

54 Ahşap Parça
Denge Oyunu

* Hayatınıza Renk Katar
* Kazanmayı Ve Kaybetmeyi Öğrenirsiniz
* El-Göz Koordinasyonunu Sağlar
* Eğlendirirken Zekanızı Geliştirir
* İnsan Hayatıyla Benzer Bi Felsefeye Sahiptir
İnsan Hayatını Öğretir

* 2 İle 6 Kişi Oynanılabilir
* Denge Kulesini Kuran Oyuna Başlar
* Kuleyi Deviren Oyuncu Yenilir Ve Kuleyi Tekrardan Kurar

Kutu Boyutu : 8 Cm 26 Cm

Sağlığa Zararlı Madde İçermez
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000JGR9D
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön